Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, czy poniższe nadaje się tutaj, czy może raczej powinien być nowy wątek pt. idiota za kółkiem :facepalm:

http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/g/bezmyslny-kierowca-ciezarowki-rozjechal-polane-nad-glebokim,9788796,17877436/

No ładne kwiatki.. Może miał panienkę na pokładzie ... Edytowane przez diamond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia świąt, ale jeżdżąc przez ostatnie 7 dni po Wrocławiu i Krakowie odniosłem wrażenie, ze sporo sie poprawiło w kwestii kultury na drodze. Szczególnie zwróciło mą uwagę zatrzymywanie sie przed pasami! Naprawdę jestem w szoku! :o

 

Za to sam raz sie niechcący zachowałem jak cham :/ czekałem aż z naprzeciwka przejedzie autobus, po to bym mógł skręcić w lewo w boczna uliczkę. Ten autobus zasłonił mi pieszego, któremu trochę przed nosem przejechałem... :( strasznie mi głupio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myślę że poprawa kultury związana jest ze zwiększoną aktywnością policji w tym okresie.

 

No  nie wiem, z roku na rok jest lepiej, trochę edukacji, trochę otrzaskania się w świecie, policji bym do tego jednak nie mieszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

myślę że poprawa kultury związana jest ze zwiększoną aktywnością policji w tym okresie.

 

No  nie wiem, z roku na rok jest lepiej, trochę edukacji, trochę otrzaskania się w świecie, policji bym do tego jednak nie mieszał

 

Też tak myślę. Prędzej to wynik braku pośpiechu w okresie świątecznym. Mniej ludzi się gdzieś spieszy, więc mogą sobie pozwolić na odrobinę kultury nawet, jeśli jej nie stosują na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwestia świąt, ale jeżdżąc przez ostatnie 7 dni po Wrocławiu i Krakowie odniosłem wrażenie, ze sporo sie poprawiło w kwestii kultury na drodze. Szczególnie zwróciło mą uwagę zatrzymywanie sie przed pasami! Naprawdę jestem w szoku! :o

 

 

 

Mój znajomy w warszawie za to, że zbyt długo przepuszczał pieszych na przejściu dostał mandat 100pln + 2 pkt karne w pakiecie :P od "stołecznej drogówki"

i co Wy na to??? zdarzenie autentyczne z przed kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i co Wy na to??? zdarzenie autentyczne z przed kilku dni.

Możliwe i bez poznania okoliczności tego zdarzenia ciężko powiedzieć kto miał rację, a kto nie... Już mówię dlaczego - są takie przejścia dla pieszych (często centrum, często wiele pasów ruchu, często bardzo niska prędkość aut), gdzie płynie przez nie rzeka ludzi i mogą stadnie przechodzić bez chwili przerwy przez godzinę, dwie... a nawet dłużej (targowiska, dworce, centra miast). No i tam, kierowca, który (zresztą zgodnie z przepisami) przepuszcza, może błyskawicznie zakorkować pół miasta. Niestety piesi nie myślą i idą jak pędzone bydło "skoro samochody stoją to idę" nie zwracając uwagi, że samochodów przybywa i przybywa... Niestety tam trzeba powolutku wtoczyć się na przejście, wtedy święte krowy zauważają "jedzie automobil, trzeba się zatrzymać". Jak przepuszczam pieszych, a przede mną na skrzyżowaniu jest już 2-3 cykl świateł, to coś jest nie tak... w takiej sytuacji nazwałbym to tamowaniem ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające jak zaskakująca i przewrotna może być interpretacja przepisów,szczególnie przez "stróżów prawa".Pewnie następnego dnia ukarali innego kierowcę za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu w tym miejscu. :mrgreen:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszeństwo pieszy ma jak już wejdzie na przejście, a nie jak przed nim stoi, toteż nie ma czegoś takiego jak niestąpienie pierwszeństwa pieszemu stojącemu na chodniku. W takiej sytuacji to pieszy ma rozejrzeć się czy nie nadjeżdża pojazd i wejść może na przejście, z zachowaniem szczególnej ostrożności (a co to jest?) dopiero, gdy żaden pojazd się nie zbliża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy to kwestia świąt, ale jeżdżąc przez ostatnie 7 dni po Wrocławiu i Krakowie odniosłem wrażenie, ze sporo sie poprawiło w kwestii kultury na drodze. Szczególnie zwróciło mą uwagę zatrzymywanie sie przed pasami! Naprawdę jestem w szoku! :o

 

 

 

Mój znajomy w warszawie za to, że zbyt długo przepuszczał pieszych na przejściu dostał mandat 100pln + 2 pkt karne w pakiecie :P od "stołecznej drogówki"

i co Wy na to??? zdarzenie autentyczne z przed kilku dni.

 

 

A jakie były dokładnie okoliczności? Były też przypadki ukarania pieszych co za wolno przechodzili przez przejście lub pod złym kątem więc nigdy nic nie wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakie były dokładnie okoliczności? Były też przypadki ukarania pieszych co za wolno przechodzili przez przejście lub pod złym kątem więc nigdy nic nie wiadomo. 

 

 

radiowoz ustawiony byl za nim, i policjant stwierdzil, ze blokuje ruch....

okres przedswiateczny ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

radiowoz ustawiony byl za nim, i policjant stwierdzil, ze blokuje ruch.... okres przedswiateczny ^_^

Pewnie komuś w radiowozie puściły nerwy i tyle... ;)  Zazwyczaj jest prozaiczna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery dni pobytu w Zakopanem.

Czegoś takiego jak pod Tatrami, to chyba nie widziałem nigdy w tak krótkim czasie. Cztery razy widziałem w tym czasie wyprzedzanie na prawym zakręcie na podwójnej ciągłej. Do tego trzy razy wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, skrzyżowaniu i przejściach dla pieszych przy dużej prędkości. Czegoś podobnego nie widziałem w tak krótkim czasie w Warszawie. Przez takich debili stawiają nam kolejne fotoradary, jak by to było jakieś antidotum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przez takich debili stawiają nam kolejne fotoradary, jak by to było jakieś antidotum.
 Cierpliwości. To nie fotoradary uzdrowią sytuację, to my sami... Jak słusznie zauważam (pewnie nie tylko ja), już w co trzecim aucie jest rejestrator jazdy. Przybywa też tych, którzy muszą coś z tym zrobić (z zarejestrowanym wykroczeniem). Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju większość wiernych chodzi do kościoła nie po to, by prosić o dobrobyt dla siebie, a po to by sąsiadowi krowa zdechła... nietrudno sobie wyobrazić gdzie trafią owe filmiki upamiętniające nasze podróże. To właśnie stanie się główną przyczyna respektowania przepisów p.r.d. Sam jeżdżę z rejestratorem i niejednokrotnie korciło mnie doniesienie zawartości pliku - wiadomo gdzie, ale postanowiłem odczekać rok, kiedy temat ulegnie przedawnieniu. Taki "przeterminowany" filmik też swoje zrobi - zwłaszcza opublikowany na Youtube w dziale "polskie drogi". Zapewne każdy się "ucieszy" oglądając swoje dokonania z odpowiednią ilością "pochwalnych" komentarzy. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez takich debili stawiają nam kolejne fotoradary, jak by to było jakieś antidotum.
 Cierpliwości. To nie fotoradary uzdrowią sytuację, to my sami... Jak słusznie zauważam (pewnie nie tylko ja), już w co trzecim aucie jest rejestrator jazdy. Przybywa też tych, którzy muszą coś z tym zrobić (z zarejestrowanym wykroczeniem). Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju większość wiernych chodzi do kościoła nie po to, by prosić o dobrobyt dla siebie, a po to by sąsiadowi krowa zdechła... nietrudno sobie wyobrazić gdzie trafią owe filmiki upamiętniające nasze podróże. To właśnie stanie się główną przyczyna respektowania przepisów p.r.d. Sam jeżdżę z rejestratorem i niejednokrotnie korciło mnie doniesienie zawartości pliku - wiadomo gdzie, ale postanowiłem odczekać rok, kiedy temat ulegnie przedawnieniu. Taki "przeterminowany" filmik też swoje zrobi - zwłaszcza opublikowany na Youtube w dziale "polskie drogi". Zapewne każdy się "ucieszy" oglądając swoje dokonania z odpowiednią ilością "pochwalnych" komentarzy. 

 

 

Jest jeszcze bardzo fajna stronka http://tablica-rejestracyjna.pl/. Można wygrać tytuł najgorszego kierowcy miesiąca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...