Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytamy


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie zakupiłem 4 tom "Pana Lodowego Ogrodu"... jeśli będzie trzymać poziom pozostałych tomów, to z czystym sumieniem będę mógł polecić tą sagę jako jedną z lepszych i ciekawszych w polskiej literaturze fantasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecić mogę "Pluton wyrzutków" fajna książka napisana przez weterana z Afganistanu.

Generalnie akcja ciekawa i oparta o faktyczne wydarzenia.

 

A teraz czytam "Spowiedź Heretyka" i choć nie słucham Behemotha ani nic z tych rzeczy to Nergal jest moim zdaniem naprawdę inteligentnym gościem i warto przeczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka... ja się chyba od tych książek nigdy nie uwolnię... ;)

 

ja to juz wiem ze nie ;)

wyszla nowa :)

http://allegro.pl/tr...2801646302.html

 

 

 

Przeczytałem, są świetne! ;)

 

 

A teraz właśnie kończę "Moherfucker" Eugeniusza Dębskiego, również dobre ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem 4 tom "Pana Lodowego Ogrodu"... jeśli będzie trzymać poziom pozostałych tomów, to z czystym sumieniem będę mógł polecić tą sagę jako jedną z lepszych i ciekawszych w polskiej literaturze fantasy...

 

Nie inaczej, oby warto było czekać. Skończę Bułyczowa i zabieram się za ten tom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja właśnie zakupiłem 4 tom "Pana Lodowego Ogrodu"... jeśli będzie trzymać poziom pozostałych tomów, to z czystym sumieniem będę mógł polecić tą sagę jako jedną z lepszych i ciekawszych w polskiej literaturze fantasy...

 

hmm, ja pare razy podchodze do 3 tomu... cos mi nie pasuje, albo moze zbyt duze przerwy byly miedzy tomami i nie pamietam fabuly ;)

Ja teraz ogarniam serie o Jack'u Aubrey'u na podstawie ktorych byl nakrecony film "Pan i Wladca..." ;). Jak ktos lubi historie zeglarskie to polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczkowskiego musze przeczytać obowiązkowo.

 

Polecam właśnie przeczytaną: "Kompleks Partnoya" Philipa Rotha, książka ma już pare lat, ale jest mega mocna, nawet jak na dzisiejsze czasy. Świetnie się czyta.

Na dodatek jeszcze innego Żyda: Etgara Kereta "Nagle pukanie do drzwi" Rewelacyjna lekka, pokręcona lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czytam BIEZ WODKI Aleksandra Topolskiego. Wspomnienia szesnastolatka z radzieckich więzień i łagrów. Ogólnie chyba średnie - owszem nietypowe bo większość tego typu książek wygląda jak INNY ŚWIAT Grudzińskiego w związku z czym jest to coś nowego ale też dość powszednie.

Innymi słowy dla osoby mocno zainteresowanej tymi konkretnymi tematami ciekawe (choć nie powala) ale dla amatora może być mocno średnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyłem Bear'a Grylls'a o wyprawie otwartą łodzią przez Morze Arktyczne. Całkiem fajnie się to czyta, zresztą wcześniej przeczytałem też o wyprawie na Everest i Krew, Kurz Pot i Łzy - jego autobiografia. Teraz zabrałem się za wznowioną edycję Kowal - Prawdziwa Historia Wojciecha Kowalczyka i też świetnie się to czyta. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem te książki B. Gryllsa; lubię jego opowieści i staram się od Niego uczyć, choć nie jest jakimś wybitnym pisarzem. Niestety, opis wyprawy na Everest nie bardzo mi się podobał - odnosiłem wrażenie, że Autor się trochę męczył. No ale nie można być specem od wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nikt już nic nie czyta? To ja podsumuję moją lista pozycji z 2013 roku :D

Mourinho. Anatomia zwycięzcy.

Kowal - Historia prawdziwa.

Spalony - Andrzej Iwan

Jak nie być profesjonalnym piłkarzem - Paul Merson

Ferguson. Futbol cholera jasna!

Niełatwy dzień - Mike Owen

Ja, Ibra.

Straszliwie sam. Raymond Domenech

 

Generalnie właściwie same biografie piłkarzy i trenerów, z jednym wyjątkiem.

 

A jeszcze jedna mi się przypomniała: Gorączka - Tomek Michniewicz

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Nie wiedziałem, że jest taki temat na forumie!

 

Straszliwie sam. Raymond Domenech

Fajny gość ten Domenech - byłem jego tłumaczem przez 3 dni podczas promocji książki w PL w zeszłym roku.

Np. media wyśmiewały go jako selekcjonera "że kieruje się astrologią w doborze piłkarzy" - a on po prostu jest bardzo dobrym obserwatorem cech ludzkich, które w zasadniczy sposób często są wspólne dla poszczególnych znaków - i na tej podstawie wykluczał współpracę dwóch napastników itp.

Książka niekoniecznie/nie tylko o kopanej. Facet jest multiinstrumentalistą - grał też (aktorsko :D ) w teatrze itp.

 

W tej chwili czytam/polecam Toni Morrison "Miłość" - wyszła pod koniec 2013r.

Ostatni Stasiuk - jakiś taki co prawda podsumowująco-refleksyjny bardziej niż zwykle.

Caroline Pigozzi. "Watykan Niedyskretnie". Wiedziałem, że mafia ale że aż taka to nie zdawałem sobie sprawy... ;)

(też ją tłumaczyłem na promocji jej książki - 4 dni wyjęte z życia od 4h30 do 23h00...)

 

A jak się zastanowię to może jeszcze coś innego z 2013r dołożę ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Nie wiedziałem, że jest taki temat na forumie!

 

Straszliwie sam. Raymond Domenech

Fajny gość ten Domenech - byłem jego tłumaczem przez 3 dni podczas promocji książki w PL w zeszłym roku.

Np. media wyśmiewały go jako selekcjonera "że kieruje się astrologią w doborze piłkarzy" - a on po prostu jest bardzo dobrym obserwatorem cech ludzkich, które w zasadniczy sposób często są wspólne dla poszczególnych znaków - i na tej podstawie wykluczał współpracę dwóch napastników itp.

Książka niekoniecznie/nie tylko o kopanej. Facet jest multiinstrumentalistą - grał też (aktorsko :D ) w teatrze

 

Ta książka Domenecha jest bardzo dobra wg. mnie. Po tym co słyszało się w mediach na jego temat i reprezentacji Francji pokazuje zupełnie inny obraz. Polecam.

 

Stach, książkę o Messim sobie odpuść, nuda i flaki z olejem jak dla mnie. Nie skończyłem jej :(

 

 

Sent with Tapatalk

 

Eee nie doczytałem, że już skończyłeś.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wątków piłkarskich, ostatnio przeczytałem książkę "Szamo".

Właśnie przymierzam się do kupienia. Czytałeś może Kowala albo Spalony ? Można to jakoś porównać? Lepsze/gorsze?

 

Nawiązując do wątków piłkarskich, ostatnio przeczytałem książkę "Szamo".

Właśnie przymierzam się do kupienia. Czytałeś może Kowala albo Spalony ? Można to jakoś porównać? Lepsze/gorsze?

 

jak zrobiłem rachunek sumienia za 2013 rok to mi wyszło 31 książek. Chyba nabijam tą średnią

Nieźle. Ja i tak jestem zadowolony ze swojego wyniku, bo raczej należę do grupy mało czytającej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wątków piłkarskich, ostatnio przeczytałem książkę "Szamo".

Właśnie przymierzam się do kupienia. Czytałeś może Kowala albo Spalony ? Można to jakoś porównać? Lepsze/gorsze?

Niestety nie miałem w ręku Kowala ani Spalonego, więc nie mam żadnego porównania.

Natomiast jeśli chodzi o książkę "Szamo", zawiera sporo zabawnych anegdot z polskich i zagranicznych boisk, opisanych zachowań (również tych negatywnych) piłkarzy, trenerów i działaczy widzianych od "drugiej" strony. Kto pamięta starą Legię z czasów Pawła Janas i gry w LM, znajdzie coś dla siebie. Dla mnie pozycja nieco chaotyczna ale może właśnie taka miała być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeśli chodzi o książkę "Szamo", zawiera sporo zabawnych anegdot z polskich i zagranicznych boisk, opisanych zachowań (również tych negatywnych) piłkarzy, trenerów i działaczy widzianych od "drugiej" strony. Kto pamięta starą Legię z czasów Pawła Janas i gry w LM, znajdzie coś dla siebie. Dla mnie pozycja nieco chaotyczna ale może właśnie taka miała być.

 

morda mi sie smiala prawie caly czas, fajnie sie czyta ;)

 

Ostatnio :

Wiedzmin nowy - trzyma forme...

pokolenie Ikea- dwie czesci - lekko latwo i przyjemnie

Grzędowicz - pan lodowego ogrodu - wszystkie tomy od 3 tomu juz troche nudno, ale tak czy inaczej dobre

Grisham - wiezienny prawnik - jak to Grisham...

Komuda - Samozwaniec - strasznie mi sie ciezko czyta...ale to to tak bardzo że po raz kolejny przeczytałem Ojca Chrzestnego :)

 

28 lutego bedzie nowy piekara :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...