Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem, że pewnie i tak nie będę tam nic instalował a jest gwarancja i sprzedawca w PL a nie gdzieś na drugim końcu świata. Jestem kompletnie zielony w tych sprawach i nie chcę kupić czegoś co z miejsca będę musiał aktualizować, instalować itd.

Ale rzeczywiście ma parametry słabsze.

Kamil zerkniesz jeszcze na to, chyba już lepsze, ale to już w ogóle jakiś no name :)

http://olx.pl/oferta/radio-2din-7-cali-android-4-2-1gb-ram-dualcore-gps-navi-wifi-bluetooth-CID5-IDg7el7.html#7987d7ca9e;promoted

 

Jest jeszcze Twój faworyt, ale trochę nie podoba mi się z wyglądu.

http://olx.pl/oferta/radio-nawigacja-joying-7-android-5-1-gps-bluetooth-wifi-obd-CID5-IDhdfFr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukciosti, ja tez jestem zielony w tych tematach. Na pewno chce radio na Androidzie, bo mam telefon z tym systemem i wiem, ze jest niezawodny i daje mnostwo mozliwosci (nie ogranicza). Generalnie balbym sie kupic chinczyka niesprawdzonego, ale z Joyingiem bym zaryzykowal, bo czytalem wiele niezlych opinii.

Sam obecnie uzywam chinski telefon Xiaomi i jestem baaardzo zadowolony. Prawde powiedziawszy to niemal wszystko jest teraz chinskie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy kupił jakiegoś "chińczyka" na Androidzie dedykowane do Skody Octavii

 

w porównaniu do ponad dwa razy droższego Blaupunkta na Andku ten "marny Chińczyk" jest świetny 

 

stabilny, otwarty, wszytko w nim współpracuje, nie słuchałem go ale podobno nawet muzycznie jest lepszy (lepsza jakość sygnału po AUX

 

 

będę to powtarzał jak mantrę "Chińczyk" na Androidzie jest rozwiązaniem optymalnym, nie ma sensu przepłacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko czy każdy albo większość jest tak dobra jak piszesz.
 

 

mnogość oferty rodzi takie pytanie

 

nie umiem na nie odpowiedzieć, sam skłaniam się wywalenia Blaupunkta idąc w stronę "Chińczyka" 

 

na ta chwilę najważniejszą poszukiwaną opcją jest szybki start

czyli system uśpiony a jego wyłączenie następuje powiedzmy po 3 dobach bezczynności, to jest niezaprzeczalna zaleta Blaupunkta bo na szybkim starcie odpalenie systemu jest niemalże tak szybkie jak rozświetlenie ekranu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W sumie to jeżdżę w 99% po mieście, słucham muzyki głównie z płyt, internetu nie mam nawet w telefonie, więc po co mi w radiu a w razie wyjazdu navi jakoś sobie skombinuje.
 

 

no i to jest kwintesencja istnienia Blaupunkta Cape Town na Androidzie 

 

jest wystarczająco dobry tak długo jak nie chcesz użyć tego co w "normalnym" Androidzie najlepsze  ;)

 

przy takim założeniu nie skupiałbym się tylko do stacji opartych o Andka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol szybciej wstaje niż markowe stacje... Ma większe możliwości ;-) jeśli chodzi o jakość dźwięku to większość jest na końcówkach mocy TDA7388. Specyfikacja jej jest ogólnodostępna http://html.alldatasheet.pl/html-pdf/222499/STMICROELECTRONICS/TDA7388/5844/3/TDA7388.html

Ktoś może sobie sprawdzić parametry ;-) czy odpowiadają czy nie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol szybciej wstaje niż markowe stacje... Ma większe możliwości ;-) jeśli chodzi o jakość dźwięku to większość jest na końcówkach mocy TDA7388. Specyfikacja jej jest ogólnodostępna http://html.alldatasheet.pl/html-pdf/222499/STMICROELECTRONICS/TDA7388/5844/3/TDA7388.html

Ktoś może sobie sprawdzić parametry ;-) czy odpowiadają czy nie :-)

A kolego praktycznie jak to wygląda z jakością? Jestem raczej praktykiem i nie umiem odnieść wrażeń słuchowych do cyferek a właśnie w najbliższych dniach chyba zanabede taka czajnis media stejszyn i będę kolanem upychal do gacka IV także wyzwanie będzie! (Klimatron). Co do samych tda- nie jest to najnowszy układ ale pamiętam że kiedyś dawał radę! Jak się to ma do dzisiejszych standardów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniąc z ogłoszenia po chinola no name (okazało się,że juz sprzedany ), porozmawiałem z ogłaszającym i powiedział, że nie miał z nim żadnych problemów. Grało ładnie nic się wieszało itd. Dał mi nr tel. do sprzedawcy u którego kupił, jeśli ktoś chce daje znać.

Jak na razie więcej opinii pozytywnych o chinolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniąc z ogłoszenia po chinola no name (okazało się,że juz sprzedany ), porozmawiałem z ogłaszającym i powiedział, że nie miał z nim żadnych problemów. Grało ładnie nic się wieszało itd.

Nic do tych radyjek nie mam, ale tak na chlopski rozum: kiedy sprzedajacy ostatni raz przyznal ci sie ze to co sprzedaje to chlam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. 

 

Mam problem z audio w Lanosie. Chciałem zmienić ori głośniki i radio które delikatnie mówiąc gra beznadziejnie.

Do tematu podszedłem kompleksowo i zaopatrzyłem się w radio Sony MEX-XB100BT (radio ma w sobie 4x100 Watt mocy), na przód głośniki odseparowane Pioneer a na tył 2 drożny Magnat. Wszystkie drzwi zostały wyklejone matą bitumiczną. Wszystko cacy ale dźwięk to nadal porażka... kompletny brak dynamiki - pojawiła się co prawda góra tonów której wcześniej nie było ale bass jest mniejszy niż jak było w oryginale...  Ogólnie mogę to porównać do głośniejszej wersji dźwięku z telefonu.

 

Nie pierwszy raz zmieniałem audio w aucie, zawsze efekty były pozytywne a tutaj jest masakra, zastanawiam się czy po drodze z radia w Subaru nie ma jakiś "fitrów" które niszczą cały dźwięk?  

Będę wdzięczny z jakieś sugestie.  

Edytowane przez konik_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów.

 

Mam problem z audio w Lanosie. Chciałem zmienić ori głośniki i radio które delikatnie mówiąc gra beznadziejnie.

Do tematu podszedłem kompleksowo i zaopatrzyłem się w radio Sony MEX-XB100BT (radio ma w sobie 4x100 Watt mocy), na przód głośniki odseparowane Pioneer a na tył 2 drożny Magnat. Wszystkie drzwi zostały wyklejone matą bitumiczną. Wszystko cacy ale dźwięk to nadal porażka... kompletny brak dynamiki - pojawiła się co prawda góra tonów której wcześniej nie było ale bass jest mniejszy niż jak było w oryginale... Ogólnie mogę to porównać do głośniejszej wersji dźwięku z telefonu.

 

Nie pierwszy raz zmieniałem audio w aucie, zawsze efekty były pozytywne a tutaj jest masakra, zastanawiam się czy po drodze z radia w Subaru nie ma jakiś "fitrów" które niszczą cały dźwięk?

Będę wdzięczny z jakieś sugestie.

Ustawienia w radiu? Subaru jest raczej przyciezkawe w tej materii ale mimo wszystko poprawa powinna być znacząca już po samym wygluszeniu drzwi. Nie wiem jak impra ale IV gacek nie ma po drodze od radia nic, poza kondensatorkiem na przednich tweeterach ale jest on wlutowany prawie w głośnik także odrazu widać.

Aaa a nie pochrzaniles + i - do głośników? Bo to by pasowało do objawów- praca w przeciwfazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma plan na projekt pt. wytłumienie samochodu?

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/90188-s-maty-wytłumiające-app-całe-opakowanie/

Nie za bardzo jest co planować- bierzesz i wyklejasz! Z tym że te 5 mat z linka to starczy maks na 2 drzwi i to oszczędnie. Mi na drzwi, bagażnik i kawałki podłogi poszło ponad 20 szt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...