Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Zakończyłem dzisiaj babraninę z wytłumianiem drugich drzwi przednich (kierowca) i wymianą głośników.

Normalnie - nie kończące się pasmo sukcesów  :puchar:  chociaż kilka godzin klęczenia / kucania daje w d*** nieźle.

Podobnie jak pościerane od krawędzi blach łapy od wkładania ich w otwory  ;)

Wrażenia po zakończeniu - jak najbardziej pozytywne. Dół gra sprężyściej, w końcu można go było nawet minimalnie skręcić  :P , fajny, przyjemy środek, górka też.

Jak mi padnie seryjne radio, to je też wymienię, bo - nie powiem - na seryjnym radioodtwarzaczu po wygłuszeniu drzwi i wymianie głośników jest lepiej, ale z butów mnie nie wyrwało.

Podczas jazdy jest też zauważalnie ciszej. Na lewe drzwi po zakończeniu pracy, tak jak i wcześniej na prawe, dałem tą fabryczną folię - niech sobie będzie...

W sumie to w niczym ona chyba nie przeszkadza  :question:

No i pozostaje mi jeszcze tył - chociaż z tyłem już na pewno nie będę się tak pieścił. Odtłuszczenie z grubsza, ze dwa kawałki STP pod głośniki, wymiana fabrycznych na Audio System MXC 130, pianka na boczki i już.

Poniżej zamieszczam trzy zdjęcia, jak to u mnie dzisiaj wyglądało.

 

post-20814-0-16067800-1470783044_thumb.jpg

post-20814-0-31090300-1470783054_thumb.jpg

post-20814-0-41564700-1470783062_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - nie kończące się pasmo sukcesów    chociaż kilka godzin klęczenia / kucania daje w d*** nieźle. Podobnie jak pościerane od krawędzi blach łapy od wkładania ich w otwory 

taaak... pamiętam moje wrażenia przy robieniu pierwszych drzwi w Sportsie... ;)  Potem już skorzystałem z krzesełka i porządnych gumowych rękawiczek  :D  

 

Widzę, że tweetery zmieściłeś w trójkątach... Rozumiem, że zabawy pt. przeciągam lepsze okablowanie nie ćwiczyłeś i zostałeś przy fabrycznym?

 

 

pianka na boczki

nie szalej z tą pianką na boczkach, bo potem może być problem z założeniem (nie wchodzą) 

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tweetery zmieściłeś w trójkątach...

 

Tak jest, zmieściły się bez problemu. Zamocowałem je na przemysłowym rzepie 3M, więc w razie czego można je odpiąć bez problemu i zbytniej szarpaniny.

 

 

zabawy pt. przeciągam lepsze okablowanie nie ćwiczyłeś i zostałeś przy fabrycznym

Uznałem, że skoro (przynajmniej na razie)  pozostaję przy seryjnym radioodtwarzaczu, to wymiana przewodów nie bardzo ma sens. 

No dobra, przyznam też szczerze, że nie bardzo mi się chciało - przynajmniej tym razem. Może kiedyś  :)

 

 

nie szalej z tą pianką na boczkach, bo potem może być problem z założeniem (nie wchodzą) 

Pianka którą zastosowałem, ma jakieś 3-4 mm grubości. Boczek dał się założyć - w sumie bez problemu, ale trzeba było gdzieniegdzie go piąchą potraktować, żeby zatrzaski złapały  :biglol:

 

 

Aaa, jeszcze coś mi się przypomniało - w razie gdyby ktoś potrzebował takiej informacji... Po stronie pasażera idący do woofera przewód (+) ma kolor czerwony, po stronie kierowcy przewód (+) ma kolor brązowy. Wydaje mi się to o tyle istotne, że na przewodach / seryjnym głośniku / seryjnej złączce (kostce) nie ma żadnych oznaczeń, i musiałem to rozkmniniać za pomocą bateryjki (wychylenie membrany w przód przy prawidłowym podłączeniu biegunów).

 

@anakinsky, bardzo Ci dziękuję za pomoc, porady i podpowiedzi, zwłaszcza w poprzednich postach w tym wątku.

Ten Audio System M165 okazał się naprawdę dobrym rozwiązaniem  :thumbup:

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, jeszcze coś mi się przypomniało - w razie gdyby ktoś potrzebował takiej informacji... Po stronie pasażera idący do woofera przewód (+) ma kolor czerwony, po stronie kierowcy przewód (+) ma kolor brązowy. Wydaje mi się to o tyle istotne, że na przewodach / seryjnym głośniku / seryjnej złączce (kostce) nie ma żadnych oznaczeń, i musiałem to rozkmniniać za pomocą bateryjki (wychylenie membrany w przód przy prawidłowym podłączeniu biegunów).

Tu masz rozpracowaną całą wiązkę:

http://ae64.com/Legacy-pinout.htm '> http://ae64.com/Legacy-pinout.htm

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aaa, jeszcze coś mi się przypomniało - w razie gdyby ktoś potrzebował takiej informacji... Po stronie pasażera idący do woofera przewód (+) ma kolor czerwony, po stronie kierowcy przewód (+) ma kolor brązowy. Wydaje mi się to o tyle istotne, że na przewodach / seryjnym głośniku / seryjnej złączce (kostce) nie ma żadnych oznaczeń, i musiałem to rozkmniniać za pomocą bateryjki (wychylenie membrany w przód przy prawidłowym podłączeniu biegunów).

Tu masz rozpracowaną całą wiązkę:

http://ae64.com/Legacy-pinout.htm '> http://ae64.com/Legacy-pinout.htm

Dwie godziny życia kolego mi zaoszczedziles!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ciekawy produkt od Joyinga na 1din - moze nie bedzie problemu z wpasowaniem tego bez demontazu ramek radia czy poszerzeniu naszych ramek w aucie  ;)

 

https://www.carjoying.com/single-din-android-car-navigation/joying-automotive-8-single-1-din-android-4-4-4-in-dash-car-audio-radio-head-unit-1024-600-hd-screen-quad-core-navigation-system-for-universal-support-dab-wifi-mirror-link-obd2.html

 

8%20inch%20android%20single%201%20din%20

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy może mi ktoś potwierdzić, że to radio ma wymiary 2 din w wydaniu subaru/toyoty czyli 200/100? 

http://www.gms.pl/pl/_sp/147/

 

Pytam bo wg nich powinna pasować

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=21_546_1195&products_id=6805

 

ale może ktoś sprawdzał. Interesuje mnie opinie na temat tego sprzętu.

 

Ew. co innego w rozmiarze 200/100 bo dodatkowe ramki/blendy/zaślepki po bokach mijają się z moim gustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś opinie  o takiej stacji ? Czy lepiej kupić taki używany sprzęt czy w podobnej cenie nowego chinola

 

http://olx.pl/oferta/nawigacja-pioneer-avic-hd3-dvd-dysk-hdd-bluetooth-gps-komplet-CID5-IDgHQ0n.html#276367077f

 

A jeszcze może ktoś podpowie jakie głośniki do tego kupić ?

Edytowane przez lukciosti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede bral radio to na 100% na Androidzie.

Mysle o Joying bezposrednio z Chin czyli z aliexpress.com za ok.1000-1100pln.

Jedyny problem to taki, ze ich 2din ma szerokosc 178mm, a ori otwor w Subaru ma ok. 172mm czyli trzeba bedzie rzezbic w ramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak bede bral radio to na 100% na Androidzie.

Ja generalnie nie mam pojęcia co to android, ale możesz napisać dlaczego jest lepszy niż coś innego.
Bo masz tonę darmowych i drugą tonę płatnych aplikacji (np map) a nie jesteś uwiazany do jednej za której aktualizacje musisz co rok placic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak bede bral radio to na 100% na Androidzie.

Ja generalnie nie mam pojęcia co to android, ale możesz napisać dlaczego jest lepszy niż coś innego.
Bo masz tonę darmowych i drugą tonę płatnych aplikacji (np map) a nie jesteś uwiazany do jednej za której aktualizacje musisz co rok placic

 

A jeśli jest na Win, to jest problem z aktualizacją map? Trzeba, da się radio odblokować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak bede bral radio to na 100% na Androidzie.

Ja generalnie nie mam pojęcia co to android, ale możesz napisać dlaczego jest lepszy niż coś innego.
Bo masz tonę darmowych i drugą tonę płatnych aplikacji (np map) a nie jesteś uwiazany do jednej za której aktualizacje musisz co rok placic

A jeśli jest na Win, to jest problem z aktualizacją map? Trzeba, da się radio odblokować ?
Na win jest trochę więcej komplikacji, na stare wersje windy (4) jest raptem kilka średniej jakości apek które niezbyt chętnie aktualizują mapy (da się ale dużo zabawy z konwersja). Im nowsza wersja windy tym lepiej, przedewszystkim z kompatybilnoscia aktualnych map.

A co do jakości dźwięku- w innym wozidle mam tanią chińską stacje i jakość rozczarowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "chinol i chinol". Joying ma niezle opinie, raczej bezawaryjny sprzet. Ponoc gra ladnie, ale ja zadnym melomanem nie jestem i mi odpowiada nawet ori zestaw.

Bardziej zalezy mi na Androidzie, aby moc wlaczyc google maps, torque, yanosika czy inne przydatne aplikacje.

 

Canva to tez na bank chinol :) Pytanie czy ten dobry czy zly? ;)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam podobne potrzeby, ma grać na tyle żeby nie było słychać wydechu :) i  ma mieć nawigację.

Zobaczę tego Yoginga o którym piszesz.


Musi być dobry ten Joying, bo nigdzie w PL go nie ma.


Jestem prawie zdecydowany na radio Canva AX-7200,  zostanę królikiem doświadczalnym i zaryzykuję z takim chionolem.

Chyba, że znajdę coś markowego z podobnymi parametrami do 1500zł.

Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...