Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

A po co wyciągać smartfon załączać nawigacje w nim, wkładać go w uchwyt przyklejony do szyby, podłączać kabel od ładowarki,  skoro można to wszystko mieć w stacji multimedialnej bez zbędnej plątaniny kabli? Włączam navi, puszczam muzykę w tle, dla mnie to jest wygodniejsze.;) A i mogę skorzystać z navi kiedy zapomnę telefonu, bo czasami tak może się zdarzyć.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yaroz napisał:

A po co wyciągać smartfon załączać nawigacje w nim, wkładać go w uchwyt przyklejony do szyby, podłączać kabel od ładowarki,  skoro można to wszystko mieć w stacji multimedialnej bez zbędnej plątaniny kabli? Włączam navi, puszczam muzykę w tle, dla mnie to jest wygodniejsze.;) A i mogę skorzystać z navi kiedy zapomnę telefonu, bo czasami tak może się zdarzyć.;)

Tylko jeśli to radio ma osobne wejście na kartę sim. Jeśli mam włączać hotspot w telefonie, łączyć z nim wifi w radiu to NADAL telefon musi być podłączony do ładowarki bo ta usługa jest bardzo prądożerna i nadal mam dwa urządzenia z których korzystam. 

Ok... są hotspoty w T-mobile podłączane do OBDII, ale szczerze nie znam nikogo kto tego używa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Orear napisał:

Tylko jeśli to radio ma osobne wejście na kartę sim. Jeśli mam włączać hotspot w telefonie, łączyć z nim wifi w radiu to NADAL telefon musi być podłączony do ładowarki bo ta usługa jest bardzo prądożerna i nadal mam dwa urządzenia z których korzystam. 

Ok... są hotspoty w T-mobile podłączane do OBDII, ale szczerze nie znam nikogo kto tego używa. 

do mojego radia mam wpięty modem USB, a w nim karta sim, muszę tylko bluetooth włączyć w telefonie żeby się sparował z radiem do głośnomówiącego, a w radiu mam google maps plus Yanosik zawsze uruchomiony i spotify lub radio, dla mnie rozwiązanie idealne, muszę tylko jeszcze kamerę cofania podłączyć, ale to zbieram chęci na rozbieranie tapicerki żeby kabel poprowadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel do kamery fajnie się prowadzi progami albo przy podsufitce. Pierwsza opcja to zazwyczaj trzeba zdjąć boczki bagaznika żeby to miało ręce i nogi (śrubki, spinki trochę roboty jest). Prościej puścić przy podsufitce, plastiki są na spinki. Zwłaszcza że jeśli to kombi. Bo kabla nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Danko napisał:

Czyli telefon to za dużo, ale modem specjalnie do auta jest okej? Xd pomijam jakieś oprogramowanie do nawigacji, które może być płatne lub lewe 

dokładnie :) telefon mam w kieszeni, wsiadam i jadę, nie muszę nic robić (wkładać w uchwyt i podpinać ładowarkę) koszt modemu i internetu do groszowe sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, którzy używają w ten sposób starych telefonów w aucie. Leży tam ciągle i służy za navi/odtwarzacz. A wsadzić telefon w uchwyt to jaki problem w ogóle? Są automatyczne uchwyty, sam się otworzy i zamknie. Sam niedawno kupiłem i polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia wygody, ja ciągle zapominam wyjąć telefon z kieszeni jak wsiadam, potem muszę się szarpać żeby na siedząco go wyjąć, często też wysiadając zostawiłem tel w uchwycie, teraz nie mam tego problemu, plus Yanosik działający cały czas, nawet jak jadę parę kilometrów do sklepu drogą którą znam, w telefonie nie chciało by mi się go włączyć na tak krótki dystans, a tak radio już mi się zwróciło :) każdy woli co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Danko napisał:

Czyli telefon to za dużo, ale modem specjalnie do auta jest okej? Xd pomijam jakieś oprogramowanie do nawigacji, które może być płatne lub lewe 

Modem podłączasz i jest on sobie gdzieś i go nie ruszasz. A telefon za każdym razem wyciagasz, wkładasz w uchwyt, podłączasz ładowarkę itd. Pomijam kwestie wyglądu, uchwyt na szybie z telefonem i kablem do ładowarki vs. stacja multimedialna wkomponowana w deskę rozdzielczą pojazdu. Moim zdaniem rozwiązanie ze stacją multimedialną na androidzie jest dla mnie strzałem w 10. 

 

Oprogramowanie jest takie same jak na telefon, też możesz mieć płatne lub lewe, wybór należy do ciebie. 

 

Co do hotspota ja jakoś nie zauważyłem dużego zużycia energii. Jeszcze nie zdażyło mi się doładowywać telefonu w trakcie trasy, ale to może kwestia baterii w telefonie 4000mah ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej stacji mam mapy Googla, były już zainstalowane, ale ich nie używam bo jest w nich dużo niepotrzebnych rzeczy których w navi być nie powinno. Jest wszystko to samo co w telefonie, możesz sobie zainstalować każdą aplikację ze sklepu Play. Ja z navi używam AM i Yanosika mam też zainstalowanego Sygic, i Torque oraz Poweramp'a bo muzyka gra lepiej z niego niż z fabrycznego playera zainstalowanego w tej stacji.

Tak więc jak pisałem, dla mnie ta stacja na androidzie to strzał w 10.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej mieć wybór i stację na androidzie, która obsługuje carplay i android auto, mając też wbudowany modem 4g. Właśnie się na takiego joyinga czaję... Nie miałem zbyt wiele do czynienia z androidem, ani w nawi, ani w telefonach, więc jestem ostrożny. Jak stacja będzie kiepsko działać to zostanie mi carplay. Tylko musze  zbadać kwestię montażu w miejsce ori nawigacji w FXT MY06. Może jak już zrobię remap to się wreszcie za to zabiorę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacekw napisał:

A najlepiej mieć wybór i stację na androidzie, która obsługuje carplay i android auto,

A po co ci to jak będziesz miał android w stacji multimedialnej?

Android auto to wyświetlanie zawartości telefonu z Androidem na stacji multimedialnej która androida nie posiada za pomocą np. kabelka.

 

Co do montażu w miejsce fabrycznej navi, te w desce rozdzielczej z góry, musisz kupić daszek 2din, albo używka rzadko spotykana, albo do ściągnięcia z USA za gruby hajs. Mi się udało kupić używkę

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yaroz napisał:

A po co ci to jak będziesz miał android w stacji multimedialnej?

Po nic, mam iphona, tak z rozpędu napisałem, bo zazwyczaj te funkcjonalności występują razem ;) 

 

10 godzin temu, yaroz napisał:

Co do montażu w miejsce fabrycznej navi, te w desce rozdzielczej z góry, musisz kupić daszek 2din, albo używka rzadko spotykana

Hmm, myślałem, że jakoś się zmieści do tego co mam. Myślałem o joyingu 1 din z wyświetlaczem 7". Wydawało mi się, że widziałem coś takiego kiedyś na subaruforester.org. Teraz muszę to jeszcze raz sprawdzić. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witajcie, chciałem sparować BT w radiu ale pokazuje że "memory full". 

Czy ktoś w stanie jest podpowiedzieć jak wyczyścić memory?? Bo u mnie instrukcji brak. 

DSC_3666.JPG

 

Problem rozwiązany :P

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :mrgreen:

Postanowiłem napisać mam nadzieję w odpowiednim wątku i wybaczcie...za dużo stron by szukać odpowiedzi :huh::ph34r:

 

 

Poszukuję anteny wewnętrznej do swojej Subi...

 

Coś na kształt klejonych do szyby...Macie jakieś pomysly- coś dobrego i godnego polecenia?

 

 

Antena w moim robalu (ta na słupku fabrycznie) postanowiła się odpiąć od reszty i nijak już się nie da jej uratować...Docelowo chce ją usunąć więc bez sentymentu szukam zastępcy ;)

 

 

Mam na oku dość mocno polecany model Blaupunkta

 

Co sądzicie o innych? 

Aliexpress allegro? B)

ccb808cd436da483a83a167de765.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze poważne przymiarki do audio.. I tu moje pytania.. Planuję zmienić radio w pierwszej kolejności, albo od razu również głośniki plus może zainwestować w jakiś wzmacniacz. Pytanie może trochę głupie, ale jakich kosztów powinienem się spodziewać? Celuje w półkę srednia/wysoka. Tj nie najtaniej, ale nie chce wydać na same radio 2000.. Do tego, czy trzeba zmieniać jakieś przewody, coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...