Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Znajomy ostatnio montował urządzenie GMS 8910, 8 rdzeni 4GB Ram, wbudowany procesor , jakość dźwięku  masakruje  Pioneera za 3500zł , którego miał wczesniej, produkt z polskiej dystrybucji 2 lata gwarancji, 

prędkość działania jak nowy smartfon.. 

 

 

 

To jest 10 cali ale mają też z normalnym wymiarem,

http://www.gms.pl/pl/173/GMS_8901_Connect

 

 

 

 

Edytowane przez MichałXT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 12:38, MichałXT napisał:

Witam,

 

Znajomy ostatnio montował urządzenie GMS 8910, 8 rdzeni 4GB Ram, wbudowany procesor , jakość dźwięku  masakruje  Pioneera za 3500zł , którego miał wczesniej, produkt z polskiej dystrybucji 2 lata gwarancji, 

prędkość działania jak nowy smartfon.. 

 

 

 

To jest 10 cali ale mają też z normalnym wymiarem,

http://www.gms.pl/pl/173/GMS_8901_Connect

 

 

 

 

Ale instalował to w Subaru? W jakim modelu? Jak to wygląda w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak montowal w Levorgu i nowym XV 2019, teraz są konstrukcje modułowe,  ramka i kable do danego , we wszystkich starszych modelach kupuje się ramki i kable i w Subaru póki co można do każdego modelu zamontować, 

 

IMG_9466.jpg

IMG_9467.jpg

Resized_20190410_140954.jpeg

 

 

W zestawie jest cały zestaw kabli i przejścówek do 3 modeli bodajże, także fabryczna kamera, USB, wszystko chodzi, montaż około 30 minut.

 

 

 

Edytowane przez MichałXT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichałXT napisał:

Tak montowal w Levorgu i nowym XV 2019, teraz są konstrukcje modułowe,  ramka i kable do danego , we wszystkich starszych modelach kupuje się ramki i kable i w Subaru póki co można do każdego modelu zamontować, 

 

IMG_9466.jpg

IMG_9467.jpg

Resized_20190410_140954.jpeg

 

 

W zestawie jest cały zestaw kabli i przejścówek do 3 modeli bodajże, także fabryczna kamera, USB, wszystko chodzi, montaż około 30 minut.

 

 

 

Podoba mi się, chyba najbardziej sensowne rozwiązanie obok montażu Nexusa7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na FB jako przeróbka z MY 09-14 na 15+ :mrgreen:

 

 

97FFF742-9BAC-47B8-8B48-91230C6052EC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2019 o 15:48, pepedealer napisał:

Cześć

Szkoda że nie licuje się z deską (wystaje z ramki). Obsługuje to fabryczną kamerę cofania i mikrofon? 

@MichałXT - napisz, czy ten GMS obsługuje fabryczną kamerę. No i czy rzeczywiście to tak wystaje z konsoli, czy na zdjęciach jest po prostu niewsunięte do końca?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mushroomadness napisał:

ktoś się orjentuje, jak wyłączyć w dzwięk "beep" (ktory jest przy każdym naciskaniu funkcji na ekranie)? W fabrycznym po liftowym radiu z DVD i NAVI. Legacy 2007.

Zobacz w ustawieniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMPREZA GC

Może mi ktoś napisać konkretnie jakie głośniki uda się upchać z przodu w drzwiach?? Tak żeby boczki sie zatrzasnęły, szyby opuściły, grało przyzwoicie, do 250zł :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

dzisiaj skończyłem re-instalację audio w Legacy.

Użyte elementy:

- ramka 2 din w miejsce fabrycznego radia.

- Alpine CDE-W296BT

- maty STP Gold, Aeroflex

- pierscienie mdf, trochę złączek itd

- głośniki przednie Proa System 160 i Proa Ststem 25.

- tylne drzwi miałem zrobione samodzielnie wcześniej i tam siedzą koaksjalne chyba JBL

 

Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. Najważniejsze, że są niskie tony. Na dobrym materiale chodzą nogawki. Na tylnej kanapie to jakbym miał subwoofer. Szczerze to troszkę miałem niedosyt nim założyłem tapicerkę. Prawdopodobnie przez otwarte komory drzwiowe od góry przy szybie. 

 

Ww. radiem można sterować przez specjalną aplikację na telefon, co bardzo pomaga w konfiguracji korektora i pozostałych ustawień. Można też w locie zmieniać ustawienia innych użytkowników Subaru Legacy, które swoje ustawienia uploadowali do netu. 

 

Radio jest wyposażone w korekcję czasową, która jest dosyć szczegółowo opisana w instrukcji i z tym sobie poradzę. Nie kumam niestety aktywnej zwrotnicy i ustawien filtrów HPF i LPF, zbocza sygnału, cięcia częstotliwości itp. Nie wiem czy ustawić radio na 2way czy 3 way. Jeżeli ktoś ma doświadczenia w tym temacie to niech się podzieli.

 

Seb

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Sebastian32 napisał:

Jeżeli ktoś ma doświadczenia w tym temacie to niech się podzieli.

 

Wszystko zależy od tego jak masz podłączone kable. Rozumiem, że w pełni pasywnie, czyli radio ma 4 kanały i napędzasz 4 kanały - 2 koaksjale z tyłu, 2x 2-way z przodu ze zwrotnicami pasywnymi. W związku z tym tak naprawdę nie ustawiasz radia ani na 2-way ani na 3-way. (na 2-way byś musiał ustawić, gdybyś zamiast tylnych głośników puścił osobne kable do każdego z 4 głośników przednich i wywalił zwrotnice pasywne). Ustawiasz normalnie na przód i tył. Filtrowanie HPF i LPF raczej nie ma powodu, chyba, że przednie lub tylne głośniki popiardują (zniekształcają) z powodu braku możliwości odtworzenia najniższych częstotliwości mimo szczerych prób - wtedy można przyciąć ok. 30Hz jeżeli się da.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Amnes napisał:

 

 

Wszystko zależy od tego jak masz podłączone kable. Rozumiem, że w pełni pasywnie, czyli radio ma 4 kanały i napędzasz 4 kanały - 2 koaksjale z tyłu, 2x 2-way z przodu ze zwrotnicami pasywnymi. W związku z tym tak naprawdę nie ustawiasz radia ani na 2-way ani na 3-way. (na 2-way byś musiał ustawić, gdybyś zamiast tylnych głośników puścił osobne kable do każdego z 4 głośników przednich i wywalił zwrotnice pasywne). Ustawiasz normalnie na przód i tył. Filtrowanie HPF i LPF raczej nie ma powodu, chyba, że przednie lub tylne głośniki popiardują (zniekształcają) z powodu braku możliwości odtworzenia najniższych częstotliwości mimo szczerych prób - wtedy można przyciąć ok. 30Hz jeżeli się da.

 

 

 

Glosniki podlaczone sa za pomoca fabrycznych przewodow wiec przejsciowka iso - 14 pin.

Przedni system czyli Proa jest tak podlaczony ze na midbass idzie pelne pasmo a przed tweeterem jest szeregowo wlutowany kondensator i tyle. Ten zestaw nie ma dedykowanej zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebastian32 napisał:

Przedni system czyli Proa jest tak podlaczony ze na midbass idzie pelne pasmo a przed tweeterem jest szeregowo wlutowany kondensator i tyle. Ten zestaw nie ma dedykowanej zwrotnicy.

 

Mhm. No to i tak zwrotnicą w radiu wooferom nie pomożesz. Pozostaje mieć nadzieję, że projektant wiedział co robił i że gra po japońsku: jako-tako ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Mam prośbę do osób co się trochę w temacie audio orientują (ja wiem tyle co nic).

Plan miałem taki aby zamontować radio Clarion fz502e (radio już mam) i do tego dokupić jakiś zestaw głośniki + tweetery. Jednak okazało się że poprzedni właściciel wymieniał już głośniki na Rainbow DL-W6 + DL-t20.

Z tego co widzę nie jest to pierwszy lepszy zestaw z allegro a cena nawet delikatnie przekracza budżet jaki założyłem na głośniki. Czy jak podłącze to pod ww. radio to będzie jako tako grało?

Poza tym chciałbym pociągnąć jeszcze nowe przewody bo oryginalne nie wyglądają za ciekawie. I tutaj mam największą zagwozdkę ponieważ kompletnie nie wiem jak to połączyć. 

Rozumiem że niezbędne są zwrotnice o których czytałem w tym wątku? Czy jeżeli poprowadzę przewód od radia do zwrotnicy i później z niej wyjdę jednym przewodem do tweetera a drugim do głośnika to będzie dobrze?

Radio wygląda z tyłu tak:

pl_pl_2012_FZ502E.jpg.5b306a41073f3fd7b379964f73f0f8ec.jpg

Czy ktoś mi napiszę jak to rozgryźć? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Narrator napisał:

Czy jak podłącze to pod ww. radio to będzie jako tako grało?

Będzie na pewno grało dobrze, choć te głośniki wymagają wzmacniacza, żeby wydobyć z nich pełnię dynamiki.

16 godzin temu, Narrator napisał:

Poza tym chciałbym pociągnąć jeszcze nowe przewody bo oryginalne nie wyglądają za ciekawie.

Co to znaczy? Są porwane? Zalane? Jeśli głośniki idą pod samo radio, to czy jest sens się bawić w taką operację?

16 godzin temu, Narrator napisał:

I tutaj mam największą zagwozdkę ponieważ kompletnie nie wiem jak to połączyć. 

Najprościej iść dokładnie po tych samych połączeniach. 

16 godzin temu, Narrator napisał:

Rozumiem że niezbędne są zwrotnice o których czytałem w tym wątku?

To jest zestaw odseparowany, więc tak. W komplecie powinny być zwrotnice. Ale skoro napisałeś, że 

16 godzin temu, Narrator napisał:

poprzedni właściciel wymieniał już głośniki na Rainbow DL-W6 + DL-t20

... to zapewne już tam są?

16 godzin temu, Narrator napisał:

Czy jeżeli poprowadzę przewód od radia do zwrotnicy i później z niej wyjdę jednym przewodem do tweetera a drugim do głośnika to będzie dobrze?

To jedyna opcja, jeśli nie masz wzmacniacza ;-) 

16 godzin temu, Narrator napisał:

Radio wygląda z tyłu tak:

Zdjęcie nie jest zbyt duże, ale nie o to chodzi. Do radia musisz mieć kostkę ISO (to białe złącze) pod cinchami. Do kostki podpinasz kable głośnikowe i dalej >> zwrotnice >> głośniki (tweetery osobno, woofery osobno). Nie pomyl + z - i będzie dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

6 godzin temu, anakinsky napisał:

Co to znaczy? Są porwane? Zalane? Jeśli głośniki idą pod samo radio, to czy jest sens się bawić w taką operację?

Połączenie z głośnikami jest niechlujnie zrobione. Poza tym przewody mają 18 lat więc pomyślałem że nie zaszkodzi dać czegoś nowszego :)

 

6 godzin temu, anakinsky napisał:

To jest zestaw odseparowany, więc tak. W komplecie powinny być zwrotnice. Ale skoro napisałeś, że 

22 godziny temu, Narrator napisał:

poprzedni właściciel wymieniał już głośniki na Rainbow DL-W6 + DL-t20

... to zapewne już tam są?

No właśnie nie mogę ich zlokalizować. Rozumiem że najbardziej optymalnie jest umieścić zwrotnice na drzwiach i tam ich powinienem szukać? Czy jest w ogóle możliwość połączenia wszystkiego bez zwrotnic?

 

6 godzin temu, anakinsky napisał:

Do radia musisz mieć kostkę ISO (to białe złącze) pod cinchami.

Dzisiaj rano podłączyłem radio właśnie do tego złącza ISO ale musiałem to zrobić przez jakiś adapter. W każdym bądź razie gra. Myślałem że głośniki podłącza się do tych cinch właśnie. W takim razie są one do wzmacniacza?

 

W drzwiach wygląda to tak jak na zdjęciach. Zastanawiam się tylko czy taka folia była montowana oryginalnie i czy jej nie wyrzucić i zastąpić jakimś wygłuszeniem. 

 

IMG_20190528_195716.jpg.77f9712e672c51cfb2bbfd0efd55dda9.jpg

IMG_20190528_193643.thumb.jpg.cbc56e36d3e88aa12b235013f1e6b88b.jpg

IMG_20190528_193935.jpg.ac858bd024eeab784005496f96462e5c.jpg

IMG_20190528_194040.jpg.ac166738dad276d6721b1e647f1239f2.jpg

IMG_20190528_193717.thumb.jpg.798ce3be4e6b0ff8a9e2975ccacf8ca7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Narrator napisał:

Zastanawiam się tylko czy taka folia była montowana oryginalnie i czy jej nie wyrzucić i zastąpić jakimś wygłuszeniem. 

Była oryginalnie (nie wiem ile kosztował nowy Forester SG w salonie, ale takie zabezpieczenie komory drzwiowej miałem w golfie 2 z 86r :biglol: wstyd, że Subaru takie coś zrobiło).

 

Do wewnątrz drzwi przyklej matę butylowa 2mm, potem zamiast tej folii zaklej komorę ta samą matą, a na koniec wyklej boczek tapicerki pianką 6mm. Wszystko kupisz na bitmat.pl.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yaroz napisał:

Była oryginalnie (nie wiem ile kosztował nowy Forester SG w salonie, ale takie zabezpieczenie komory drzwiowej miałem w golfie 2 z 86r :biglol: wstyd, że Subaru takie coś zrobiło).

Dalej robi i zapewniam Cię, że nie tylko Subaru. 

13 godzin temu, Narrator napisał:

Połączenie z głośnikami jest niechlujnie zrobione. Poza tym przewody mają 18 lat więc pomyślałem że nie zaszkodzi dać czegoś nowszego :)

No jest, rzeczywiście. Na pewno złącza wymagają izolacji. Ktoś to chyba robił na kolanie. Nie wiem tylko, dlaczego do woofera masz podłączone po parze przewodów na + i na -? O ile dobrze widzę, oczywiście... Może, rzeczywiście, wymiana przewodów jest dobrym pomysłem w tym przypadku. Musisz ciągnąć w miejsce obecnych, zasadniczo największe problemy będziesz miał z przeplotem przez drzwi. Przeciągnij nowe, zaizoluj końcówki (polecam izolację termokurczliwą) i powinno śmigać.

13 godzin temu, Narrator napisał:

No właśnie nie mogę ich zlokalizować. Rozumiem że najbardziej optymalnie jest umieścić zwrotnice na drzwiach i tam ich powinienem szukać? Czy jest w ogóle możliwość połączenia wszystkiego bez zwrotnic?

Jest, ale nie w przypadku tego radia. Szukaj tych zwrotnic, na pewno gdzieś są. Ludzie mają różne pomysły, ew. zadzwoń do poprzedniego właściciela. Na pewno najłatwiej jest umieścić zwrotnice w drzwiach, czy optymalnie - można się zastanawiać, bo drzwi jednak są non stop otwierane i zamykane, więc to też ma wpływ. Widziałem już różne rozwiązania, nawet za radiem, jeśli zwrotnice były małe. 

13 godzin temu, Narrator napisał:

Myślałem że głośniki podłącza się do tych cinch właśnie. W takim razie są one do wzmacniacza?

Tak

13 godzin temu, Narrator napisał:

czy jej nie wyrzucić i zastąpić jakimś wygłuszeniem

W takim stanie, chyba lepiej tak. Kup jednak maty dobrej jakości, np. Dynamat albo STP. Zwykłe maty butylowe trzeba podgrzewać, żeby dobrze przylegały, poza tym, sporo ważą. Klej od tych folii na drzwiach bardzo dobrze schodzi pod wpływem benzyny ekstrakcyjnej. 

 

Wyrzuć też te plastikowe dystanse od wooferów. Kup dystanse z mdf. To są groszowe kwestie a jakościowo będzie różnica. Do SG są dedykowane dystanse.

Edytowane przez anakinsky
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem jednak tych zwrotnic. W sklepie z car audio powiedzieli mi że można połączyć tweetery bez zwrotnic ale wlutowując jakiś kondensator. W każdym bądź razie nie jest to dobre rozwiązanie więc kupiłem zwrotnice. Mam też przewody, maty i piankę pod tapicerkę. Na dystanse z mdf czekam. W weekend podejdę do tematu i zobaczę jak trudne jest oklejanie drzwi. Zastanawia minie tylko jak okleić wnętrze drzwi skoro są tam mechanizmy od szyb i pełno jakiś innych dupereli. 

 

5cb504b4938000988c136755.jpg.14e04b872c7e957d57a5967244974e08.jpg

 

Czy podłączenie tego zestawu przez wzmacniacz jest dobrym pomysłem?

Edytowane przez Narrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Narrator napisał:

Nie znalazłem jednak tych zwrotnic. W sklepie z car audio powiedzieli mi że można połączyć tweetery bez zwrotnic ale wlutowując jakiś kondensator. W każdym bądź razie nie jest to dobre rozwiązanie więc kupiłem zwrotnice. Mam też przewody, maty i piankę pod tapicerkę. Na dystanse z mdf czekam. W weekend podejdę do tematu i zobaczę jak trudne jest oklejanie drzwi. Zastanawia minie tylko jak okleić wnętrze drzwi skoro są tam mechanizmy od szyb i pełno jakiś innych dupereli. 

 

5cb504b4938000988c136755.jpg.14e04b872c7e957d57a5967244974e08.jpg

 

Czy podłączenie tego zestawu przez wzmacniacz jest dobrym pomysłem?

Możesz je podłączyć pod wzmacniacz pod warunkiem, że masz odpowiednie zwrotnice. Im bardziej wygłuszysz tym lepiej będzie grało. Jak coś będziesz potrzebował to mam kumpla w Car Audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2019 o 09:12, anakinsky napisał:

Nie wiem tylko, dlaczego do woofera masz podłączone po parze przewodów na + i na -?

Okazało się ze ta dodatkowa para to odejście na tweetery. Prosto z woofera bez żadnej zwrotnicy. Nic dziwnego że to nie grało. 

W dniu 31.05.2019 o 17:17, llkuba napisał:

Możesz je podłączyć pod wzmacniacz pod warunkiem, że masz odpowiednie zwrotnice. Im bardziej wygłuszysz tym lepiej będzie grało. Jak coś będziesz potrzebował to mam kumpla w Car Audio ;)

Chyba nie będę inwestował we wzmacniacz. W weekend wykleiłem drzwi matami CTK, zamontowałem zwrotnicę Morel Maximo i rezultat przeszedł moje oczekiwania. Różnica to tak jakbym wcześniej słuchał muzyki z laptopa a teraz przez słuchawki. Także jak na moje przeciętne ucho wystarczy.

 

Co ciekawe to drzwi się przyjemniej teraz zamykają :)

 

Dzięki wszystkim za rady. Nie poszły w las. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe pytanie - czy ktoś miał sytuację, kiedy antena "zbiera" tylko w centrum miasta? Pacjent to Impreza GT. Włożyłem prostego Kenwooda w miejsce wysłużonego JVC. Myślałem, że to poprzednik był już tak zmęczony życiem, ale tutaj wszystko podpiąłem i efekt nawet gorszy. Końcówka kabla wygląda na nieuszkodzoną, kabel widzę tylko na tyle ile zajrzę w miejsce montażowe. 

Człowiek od car-audio powiedział, że to bardzo często wina korodujących złączy w miejscu montażu bata do karoserii - pod plastikiem. Przy czym plastik z natury nierozbieralny. Ktoś przerabiał temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...