Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.07.2019 o 21:31, Michał Borek napisał:

Jeszcze pytanie zasadnicze jaka jest średnica fabrycznych głośników PRZÓD+TYŁ?

 

16 cm wszędzie, ale z przodu nie obejdzie się bez dystansów. U mnie grają z przodu pod wzmacniaczem HiFonics Zeus ZXi62CX - taki staroć, dorwałem kiedyś na OLX, są świetne. Z tyłu pod samym radiem dają radę Blaupunkty Pure 66.2 - bardzo budżet, ale jak ktoś szuka tanio to za 100zł nawet nie ma co się zastanawiać, to i tak tylko delikatne uzupełnienie mocnego przodu. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nrb napisał:

 

16 cm wszędzie, ale z przodu nie obejdzie się bez dystansów. U mnie grają z przodu pod wzmacniaczem HiFonics Zeus ZXi62CX - taki staroć, dorwałem kiedyś na OLX, są świetne. Z tyłu pod samym radiem dają radę Blaupunkty Pure 66.2 - bardzo budżet, ale jak ktoś szuka tanio to za 100zł nawet nie ma co się zastanawiać, to i tak tylko delikatne uzupełnienie mocnego przodu. 

Akurat tył sobie będę chyba darował, bo i tak głównie jeżdżę w dwie osoby to ustawie sobie w radyjku na przód, ale dzięki za informacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem, większość ;)

 

I teraz pytanie, jakie te konwertery poziomu sygnału audio RCA kupić? Które polecacie? Czy są jakieś adaptery żeby nie ciąć instalacji przy ich podłączaniu?

 

Czy ktoś wygłuszał Outbacka IV MY10 (Legacy V) i umie powiedziec ile potrzeba mat na wszystkie drzwi i ile pianki na boczki?

 

Czy ma ktoś może zdjęcia z wygłuszania?

 

Czy skoro podobno w seryjnym radio jest wyjście na subwoofer to jest sens pod nie go podpiąć?

 

Mam nadzieję że ktoś coś podpowie :)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Michał Górski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem zestaw audio system m165evo. 

W środku drzwi i na zewnątrz mata butylowa 2mm, na boczek poszła pianka 6mm, trochę za gruba bo ciężko było wcisnąć boczek na spinkach, musiałem ze styropianów w boczku kawałek pianki oderwać.

 

Edit:

Zestaw gra o niebo lepiej niż seryjne głośniki. Nie ma porównania. Mój chińczyk 2 din daje sobie z nimi radę. Trochę brakuje mi więcej basów, ale to już wina samego radia (brak podbicia basów, tylko EQ 12 częstotliwości i opcja loud) niż samych głośników.

 

Co do wygłuszenia i zamknięcia komory drzwi matami butylowym i to diametralnie zmniejszyły się hałasy dobiegające z drzwi. Świsty, szumy i powiewy powietrza zmniejszyły bardzo.

 

IMG_20190805_162433.jpg

IMG_20190805_165606.jpg

IMG_20190805_165631.jpg

IMG_20190805_195539_AO_HDR.jpg

Edytowane przez yaroz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 11:42, Michał Górski napisał:

 

Czy ktoś wygłuszał Outbacka IV MY10 (Legacy V) i umie powiedziec ile potrzeba mat na wszystkie drzwi i ile pianki na boczki?

Na przednie drzwi 2m² mat i 1m² pianki przy założeniu że wymiary drzwi masz ok 50cm x 100cm.

A pewniej będzie, jak sobie weźmiesz miarę i zmierzysz powierzchnię drzwi i będziesz wiedział ile ci będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2014 o 21:18, AdaSch napisał:

Radio przerobione, trzymajcie kciuki, idę do garage sprawdzić jak gra

 

radio żyje i gra o niebo lepiej :yahoo:

muszę ponownie zająć się wyciszeniem plastików, róznica jest ogromna na plus. Przy skali 33 jest juz bardzo głośno i muszę trzymać plastiki bocznych drzwi bo inaczej brzęczą. :)

 

Mod radia mogę uznać za bardzo udany.

 

Pozdrawam

 

Jakie odczucia po latach? Chcę zabrać się za to samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hejo, małej rady mi trzeba. Chodzi o Legasia IV, polift jeśli to ma znaczenie. Radia nie chce wywalac, bo i aux jest I zmieniarka, więc trochę szkoda. Ale coś zmienić muszę, bo przy glosniejszym słuchaniu głośniki nie radzą sobie. Jest jakieś rozwiązanie, konkretne głośniki, zestawy? Prefer p&p, ale jeśli bez tego się nie da to wyjścia innego nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 19:02, Danko napisał:

Hejo, małej rady mi trzeba. Chodzi o Legasia IV, polift jeśli to ma znaczenie. Radia nie chce wywalac, bo i aux jest I zmieniarka, więc trochę szkoda. Ale coś zmienić muszę, bo przy glosniejszym słuchaniu głośniki nie radzą sobie. Jest jakieś rozwiązanie, konkretne głośniki, zestawy? Prefer p&p, ale jeśli bez tego się nie da to wyjścia innego nie będzie 

 

Moim zdaniem fabryczne radio ma za mało mocy, żeby obsłużyć lepsze (mocniejsze) woofery w drzwiach. Mam założony zestaw Focal Access A1 165 i woofery zniekształcają z powodu za małej mocy.

U siebie będę montował niedługo PP86 na to konto + pewnie jakiś mały sub do bagażnika. Albo duży :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, yaroz napisał:

Dlatego poleciłem moje rozwiązanie kilka postów wyżej.

Szanuję montaż dobrych głośników i nieco wytłumienia. Bez chociażby dobrego radia nie ma jednak o czym gadać - na a najlepiej wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma lepszego rozwiązania dla legacy IV niz:

- wywalenie calego panelu z fabrycznym radiem i klima.

- zamontowanie ramki dwa din z ebaya i przelożenie panelu klimy do niej.

- w dziure 2 din wkladamy markowe radio lub nawigacje

- mamy obsluge telefonh i sterowanie z kiery i ew navi

- okolo 20-30 kg mat na podloge nadkola, maske, drzwi, bagażnik i byloby super dach

- montaz zestawu odseparowanego na przod ew. w tylne dzwi jakis koaksjalny. Ja mam z tylu te same wofery co z przodu.

- ew subwoofer we wneke po zapasie w gotowy dostepny w necie stelarz mdf.

Edytowane przez Sebastian32
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 20:55, yaroz napisał:

Dziś zamontowałem zestaw audio system m165evo. 

Od czego dystanse zamontowałeś? Bo przymierzam się u siebie do wymiany :)  Tweeter podłączyłeś do fabrycznej instalacji czy do zwrotnicy z zestawu i pod woofer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse dedykowane do Forester'a SG. Adapter na fabryczną wiązkę głośnika, u mnie zamawiałem od Toyoty bo dedykowane do Forester'a miały inna wtyczkę. Tweet do zwrotnicy a zwrotnica podłączona do głośników średnio-tonowych, a srednio-tonowe bezpośrednio do wiązki poprzez wyżej wymieniony adapter.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...