Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

@Tinuviel, @yaroz  - dziękuję, skutecznie mnie utwierdziliście w przekonaniu, że pewnie 2DINowego Kenwooda z przyciskami sobie odkupię :D:D:D
Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Bo pojawiła się fajna alternatywa dla ramki/radia 2din. Czy radio McIntosh jest p&p? Pomijam inne fale radiowe. Ale wszystko inne. Głośniki, kable etc. Oraz... Czy ktoś miał okazję słyszeć kenwooda i Mcintosha? W sensie, czy ktoś je porównywał? Czy przy zmianie samego radia to jednak za wiele nie zmieni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 22:52, Danko napisał:

Pytanko. Bo pojawiła się fajna alternatywa dla ramki/radia 2din. Czy radio McIntosh jest p&p? Pomijam inne fale radiowe. Ale wszystko inne. Głośniki, kable etc. Oraz... Czy ktoś miał okazję słyszeć kenwooda i Mcintosha? W sensie, czy ktoś je porównywał? Czy przy zmianie samego radia to jednak za wiele nie zmieni 

Ktoś pisał w dziale Sprzedam chyba, że ten McIntosh pokazuje swoje pazury dopiero z dedykowanym wzmacniaczem, bez niego będzie grał tak samo jak Kenwood prawdopodobnie. Ale to info do weryfikacji. ;) 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczy mnie już zestaw głośnomówiący w Foresterze SJ. Czy za fatalną jakość odpowiedzialna jest jednostka centralna czy może wiszący pod sufitem mikrofonik ? Da się to jakoś poprawić nie wymieniając całej jednostki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.07.2020 o 16:45, skwaro napisał:

To może inaczej, ile trzeba zapłacić za w miarę sensowne radio 2 Din z obsługą Android Auto bezprzewodowo i żeby jakoś grało i dało się go sterować z kierownicy jak seryjne? W temacie car audio jestem kompletnym lamerem i chętnie posłucham rad co zrobić, żeby było dobrze :)

 

Może to Ci pomoże. Możesz rozważyć zakup takiego adaptera jak opisałem również do Forestera. Sterowanie w samej kierownicy pewnie jest podobnie rozwiązane ale obstawiam, że nie będzie konieczności wcinania się w wiązkę .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Legacy BH

Chyba czas na wymianę radia - brakuje mi możliwości słuchania z bluetooth

 

Co polecacie ?

2 din czy zostać przy 1din?

 

Warunek konieczny to czytanie CD (lubie czasem puścić sobie coś z płyty)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Legacy BH

Chyba czas na wymianę radia - brakuje mi możliwości słuchania z bluetooth

 

Co polecacie ?

2 din czy zostać przy 1din?

 

Warunek konieczny to czytanie CD (lubie czasem puścić sobie coś z płyty)

 

 

Ja mam 2DIN Pioneera MVH-G210BT i sprawuje się dobrze, tylko że ma wbudowany mikrofon i nie zbiera niestety dobrze rozmów. Są jakieś wersje z napędem CD tylko musiałbyś poszukać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Legacy BH

Chyba czas na wymianę radia - brakuje mi możliwości słuchania z bluetooth

 

Co polecacie ?

2 din czy zostać przy 1din?

 

Warunek konieczny to czytanie CD (lubie czasem puścić sobie coś z płyty)

 

 

 

Ja znalazłem ciekawe rozwiązanie. Kupiłem na allegro zmieniarkę do Subaru/Kenwood. W zasadzie jest to jakby emulator zmieniarki.

Małe pudełeczko z wejściem na usb. Wpina się to w gniazdo zmieniarki z tyłu radia. Później odtwarza Mp3 z pendriva.

 

Minusem jest cena trochę wygórowana bo coś 260zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gamsiu napisał:

 

Ja znalazłem ciekawe rozwiązanie. Kupiłem na allegro zmieniarkę do Subaru/Kenwood. W zasadzie jest to jakby emulator zmieniarki.

Małe pudełeczko z wejściem na usb. Wpina się to w gniazdo zmieniarki z tyłu radia. Później odtwarza Mp3 z pendriva.

 

Minusem jest cena trochę wygórowana bo coś 260zł.

 

Mam nie ori radio. A w 3gen zmieniarki chyba nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Mam nie ori radio. A w 3gen zmieniarki chyba nie było

W ori radiu 2DIN w BH (czarne z kasetą i CD) jest po kolei:

RADIO

CD

TAPE 

CHR - czyli disc CHANGER, zamierzam to eksplorować jakimś emulatorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fala napisał:

W ori radiu 2DIN w BH (czarne z kasetą i CD) jest po kolei:

RADIO

CD

TAPE 

CHR - czyli disc CHANGER, zamierzam to eksplorować jakimś emulatorem :)

Mam wersje gl czyli radio 1 din (zmienione na panasonica x- lat  temu)

 

Szukam radia które uciagnie też subwoofer w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 21:57, niebieskiultras napisał:

Szukam radia które uciagnie też subwoofer w bagażniku.

Samo radio nie uciągnie żadnego subwoofera. Chyba, że masz aktywny, ale w sumie to sprowadza się do tego, co napisałem wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, anakinsky napisał:

Samo radio nie uciągnie żadnego subwoofera. Chyba, że masz aktywny, ale w sumie to sprowadza się do tego, co napisałem wcześniej. 

Mam subwoofer ze wzmakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja znalazłem ciekawe rozwiązanie. Kupiłem na allegro zmieniarkę do Subaru/Kenwood. W zasadzie jest to jakby emulator zmieniarki.
Małe pudełeczko z wejściem na usb. Wpina się to w gniazdo zmieniarki z tyłu radia. Później odtwarza Mp3 z pendriva.
 
Minusem jest cena trochę wygórowana bo coś 260zł.
 
260zł to wygórowana cena? To jest bardzo przystępną cena :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, LosioDriver napisał:

260zł to wygórowana cena? emoji16.pngemoji16.png To jest bardzo przystępną cena :)

 

I tak i nie ;) Emulator wygląda troche na taki aliexpress za 10$. Płaci się za gwarancję działania z kenwoodem, gwarancję, fakturę od PL firmy, ładne pudełko. Nie wyświetla nazw utworów/tagów to duży minus. Napisałem o nim na forum, bo mogę go polecić jako fajna alternatywę do odmłodzenia radia. Kupiłbym go drugi raz bez wahania ale czuję niedosyt ;)  Gdyby w tej cenie wyświetlał nazwy utworów to bym nie miał zastrzeżeń ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I tak i nie Emulator wygląda troche na taki aliexpress za 10$. Płaci się za gwarancję działania z kenwoodem, gwarancję, fakturę od PL firmy, ładne pudełko. Nie wyświetla nazw utworów/tagów to duży minus. Napisałem o nim na forum, bo mogę go polecić jako fajna alternatywę do odmłodzenia radia. Kupiłbym go drugi raz bez wahania ale czuję niedosyt   Gdyby w tej cenie wyświetlał nazwy utworów to bym nie miał zastrzeżeń
 
To urządzenie mogłoby wyświetlać nazwy utworów, ale to radio w Subaru na to nie pozwala. Z płyt też nie wyświetlają nazwy utworów. Grom tak samo nie wyświetla nazwy utworów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LosioDriver napisał:
15 minut temu, Gamsiu napisał:
 

To urządzenie mogłoby wyświetlać nazwy utworów, ale to radio w Subaru na to nie pozwala. Z płyt też nie wyświetlają nazwy utworów. Grom tak samo nie wyświetla nazwy utworów.

 

Mam model WEFA WF 606.

Doczytałem, że ma też bluetooth :o

To jednak coraz bardziej wart swojej ceny ;)

Tak właściwie to nie mam radia tylko dużą navi Kenwood. Myślałem, że navi cokolwiek wyświetli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam model WEFA WF 606.
Doczytałem, że ma też bluetooth
To jednak coraz bardziej wart swojej ceny
Tak właściwie to nie mam radia tylko dużą navi Kenwood. Myślałem, że navi cokolwiek wyświetli.
Ma AUX, Bluetooth i USB. Do tego możesz odbierać i odrzucać połączenia z kierownicy lub przyciskami radia.

Tego wyświetlania tytułów albo tego kto dzwoni też mi brakuje... ale to już jak mówiłem... wina radia... po prostu radio nie przyjmuje tej informacji :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LosioDriver napisał:

Ma AUX, Bluetooth i USB. Do tego możesz odbierać i odrzucać połączenia z kierownicy lub przyciskami radia.

Tego wyświetlania tytułów albo tego kto dzwoni też mi brakuje... ale to już jak mówiłem... wina radia... po prostu radio nie przyjmuje tej informacji :(

Tylko, że na przykład u mnie jakość rozmów jest do niczego, a mikrofon dodany do zestawu słabo zbiera. Generalnie rozmawiać przez to mogę jedynie podczas postoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał:

Tylko, że na przykład u mnie jakość rozmów jest do niczego, a mikrofon dodany do zestawu słabo zbiera. Generalnie rozmawiać przez to mogę jedynie podczas postoju. 

 

Słabo zbiera? To u mnie zbiera właśnie za mocno i musiałem go trochę zakleić :D Było słychać wszystko co się dzieje w aucie :D

 

Może w zależności od partii były różne mikrofony...

Edytowane przez LosioDriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2020 o 12:13, Orear napisał:

Tylko, że na przykład u mnie jakość rozmów jest do niczego, a mikrofon dodany do zestawu słabo zbiera. Generalnie rozmawiać przez to mogę jedynie podczas postoju. 

 gdzie masz mikrofon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...