Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis dla leniwych kosiarofobów : mech pospolity. Zaleta - nie wymaga koszenia. Wada - nie chce pinda rosnonć w słoncu.

Przepis dla małowymagających: koniczyna z babką lancetowatą. Zaleta - ładnie kryje glebe, smakuje krowom.

Przepis dla wymagających: angielski trawnik. Zaleta - łatwy do wykonania - zasiać trawę, a potem trzysta lat kosić i podlewać.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis dla leniwych kosiarofobów : mech pospolity. Zaleta - nie wymaga koszenia. Wada - nie chce pinda rosnonć w słoncu.

Przepis dla małowymagających: koniczyna z babką lancetowatą. Zaleta - ładnie kryje glebe, smakuje krowom.

Przepis dla wymagających: angielski trawnik. Zaleta - łatwy do wykonania - zasiać trawę, a potem trzysta lat kosić i podlewać.

 

mamusia

Zapomniałem o innym Fachowcu, który ma duże doświadczenie w temacie :oops: :!:

Mamusia wybaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi, kliknęłam, dziekuję, w sumie tylko Ty odpowiedziałeś konkretnie na moje pytanie :mrgreen:

a dlaczego akurat tą trawę polecasz?

 

jestem na etapie ogarniania mieszanek traw, bo postanowiłam sama zasiać trawę :roll:

dzisiaj chyba pojadę do sklepu ogrodniczego bo w OBI i Lerła nic nie ma i się nic nie dowiedziałam :wink:

 

Napisz do Kuby

dzięki, coś tam może skrobnę :smile:

 

Przepis dla leniwych kosiarofobów : mech pospolity. Zaleta - nie wymaga koszenia. Wada - nie chce pinda rosnonć w słoncu.

Przepis dla małowymagających: koniczyna z babką lancetowatą. Zaleta - ładnie kryje glebe, smakuje krowom.

Przepis dla wymagających: angielski trawnik. Zaleta - łatwy do wykonania - zasiać trawę, a potem trzysta lat kosić i podlewać.

 

mamusia

 

nie ma przepisu dla mnie, niestety :sad:

 

Zastanawiam się jeszcze nad takim czymś:

http://www.gardenflora.pl/trawa-barenbr ... ml?cPath=7

albo

http://www.agro-land.pl/produkty.html#WEEKEND:_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik , to najbardziej pracochłonna ozdoba domu . Od maja musimy kosić dwa razy w tygodniu , bo po tygodniu kosiarka nie daje rady kosić . Każdej wiosny muszę pryskać środkiem STARANE na chwasty . Najlepszy do koszenia jest mech i tylko on nie wymaga pielęgnacji . Aby trawa miała ładny - ciemny - kolor , trzeba nawozić mocznikiem . Można rozpuścić mocznik w wodzie i zrobić to dolistnie opryskiwaczem . Jak się kosi dwa razy w tygodniu , to można trawy nie zbierać . Jak się kosi rzadziej , to mamy siano . Trawa wyrzucona na kupkę strasznie śmierdzi - chyba że robimy kompost .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
...drugi raz w tym roku skosiłem trawę w ogródku. Ale wiosna juz chyba na dobre się zadomowiła więc częstotliwość koszenia zdecydowanie wzrośnie.

Ja jeszcze nie kosiłem bo kosiarka w serwisie na przeglądzie rocznym. Od jakichś 3 tygodni .Wymiana oleju i takie tam . Jeszcze jakiś zabieg mam na trawniku do wykonania przed „prawdziwym sezonem”.
Wiosnę widać po pięknych pąkach, ale boje się, żeby ich mróz nie pozabijał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kiwi 4ester napisał:

@Neutrino33 @Szürkebarát to może jakieś wyzwanie? :Dkto na trawniku wygoli znaczek Plejad? :thumbup: dajmy na to powierzchnia 2x1 metr. 

O kurna! Podniosłeś poprzeczkę bardzo wysoko! Ale 2x1 metr to chyba golarką, nie kosiarką? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kiwi 4ester said:

@Neutrino33 @Szürkebarát to może jakieś wyzwanie? :Dkto na trawniku wygoli znaczek Plejad? :thumbup: dajmy na to powierzchnia 2x1 metr. 

Musiałbym mieć kosiarke  silnikiem boxer :-P ...a tak serio, to kosiarka jaka dostarczył mi mój landlord ledwo z miejsca chce ruszać. Kiedyś pamiętam znaczek Algidy wyciąłem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szürkebarát napisał:

O kurna! Podniosłeś poprzeczkę bardzo wysoko! Ale 2x1 metr to chyba golarką, nie kosiarką? :biglol:

Jak chcesz to możesz większe skoro będzie wygodniej :thumbup:

1 godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Musiałbym mieć kosiarke  silnikiem boxer :-P ...a tak serio, to kosiarka jaka dostarczył mi mój landlord ledwo z miejsca chce ruszać. Kiedyś pamiętam znaczek Algidy wyciąłem :-P

To dla Ciebie mniejsza opcja tak 50cmx25cm żeby faktycznie golarką opitolić:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, B-52 napisał:

Ja jeszcze nie kosiłem bo kosiarka w serwisie na przeglądzie rocznym. Od jakichś 3 tygodni emoji57.png.Wymiana oleju i takie tam emoji57.png. Jeszcze jakiś zabieg mam na trawniku do wykonania przed „prawdziwym sezonem”.

ja od 3 tygodni czekam żeby przetestowac nowy zakup - wertykulator. ALe co chwila pada a do tego jednak przydałoby się trochę przesuszyć trawkę.

za to na pocieszenie wczoraj przywiozłem przyczepę krzewów, dziś dołożyłem do tego jeszcze pełny bagażnik i idziemy z młodym sadzić. A jutro warzywnik.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 3 tygodni czekam żeby przetestowac nowy zakup - wertykulator. ALe co chwila pada a do tego jednak przydałoby się trochę przesuszyć trawkę.
za to na pocieszenie wczoraj przywiozłem przyczepę krzewów, dziś dołożyłem do tego jeszcze pełny bagażnik i idziemy z młodym sadzić. A jutro warzywnik.

Ja już po wertykulacji. Przy wsparciu zewnętrznym bo jakoś mi się wydaje, że sam bym nie podołał. No i taki pozimowy rozruch ogrodu z montażem pompy do systemu nawadniania itp. po prostu zlecam.
Warzywnik częściowo mamy wysiany.
Przed chwilą przywiozłem 300-400 kg małych otoczaków (foresterem) i będę posypywał jedną rabatkę.
A jakie fajne krzaczory kupiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...