Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana oliwy i filtra.
Zmieniłem też wysprzęglik i przewód przy okazji, ponieważ był wilgotny od płynu.
Na szybko co udało się kupić na miejscu w sobotę to przewód hamulcowy na przód do Matiza
Miałem nadzieję że ustanie świergotanie łożyska oporowego.
Nie udało się, świerszczy dalej.


Już zamówiłem nowa pompkę sprzęgła mam nadzieję że kolejnym razem miło się zaskoczę i tam także będzie NABCO Japan.68826714290f93fd018b3abeb6a82678.jpg1f0ebb69068098585e2d779b87a8f3f5.jpg

  • Smutny 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Max 84 napisał(a):

Wymiana oliwy i filtra.
Zmieniłem też wysprzęglik i przewód przy okazji, ponieważ był wilgotny od płynu.
Na szybko co udało się kupić na miejscu w sobotę to przewód hamulcowy na przód do Matiza emoji38.png
Miałem nadzieję że ustanie świergotanie łożyska oporowego.
Nie udało się, świerszczy dalej.


Już zamówiłem nowa pompkę sprzęgła mam nadzieję że kolejnym razem miło się zaskoczę i tam także będzie NABCO Japan.68826714290f93fd018b3abeb6a82678.jpg1f0ebb69068098585e2d779b87a8f3f5.jpg

  Mam podobny problem w moim SF daj znać czy pomogło z tą pompą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kris16 napisał(a):

  Mam podobny problem w moim SF daj znać czy pomogło z tą pompą 

Gdy dotknę i napnę łapę sprzęgła w stronę silnika lub skrzyni, świergotanie ustaje.

Jeżdżę już tak 3 rok, po wymianie kompletu sprzęgła i łożyska oporowego problem nie ustąpił.

Myślałem ze to wysprzęglik, mam nadzieje że to pompa przepuszcza i wysprzęglik się luzuje.

Na razie założyłem sprężynkę, która dociąga łapę do wysprzęglika. Pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Max 84 napisał(a):

Gdy dotknę i napnę łapę sprzęgła w stronę silnika lub skrzyni, świergotanie ustaje.

Jeżdżę już tak 3 rok, po wymianie kompletu sprzęgła i łożyska oporowego problem nie ustąpił.

Myślałem ze to wysprzęglik, mam nadzieje że to pompa przepuszcza i wysprzęglik się luzuje.

Na razie założyłem sprężynkę, która dociąga łapę do wysprzęglika. Pomogło.

sumarycznie u mnie też był wyprzęglik nawet przewód robiony i sprzęgło ale pompa 23 letnia więc się nie zdziwie jak to ona XD

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu:

- 0-ring pompy wspomagania

- przewód od zbiornika do pompy wspomagania

- płukanka TEC2000 15 minut

- olej Eneos HyperMulti 5W-30 po 6 tysiącach

-filtr oleju, powietrza, kabinowy,

 

Wyjąłem stary filtr powietrza Knecht made in Indonesia i wstawiłem Knecht made in China. Wygięta ramka w literę U. Ledwie obudowę domknąłem. 

 

Czeka mnie wymiana łożyska klimy.

Wszystko ww. w Legacy. BRZ nie wjadę na najazdy.

Edytowane przez Sebastian32
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 18:29, Rafcio napisał(a):


@MrJ masz zdjęcia do pochwalenia się przed a po?

 

Tylko to co w tym poście. Standardowo zapominam strzelić lepszej jakości fotek... 

Generalnie jest dużo mocniej w dół, tył jest w sumie perfect (ostatni weekend miałem nawet +150 kg na tyle i nic nie obcierało), przód nieco za dużo jak na mnie, ale pomału się przyzwyczajam :D 

Z przodem jeszcze walczę, prawdopodobnie wlecą OEM górne mocowania lub group n (w sumie ta sama cena) i wtedy przód będzie te 1,5cm wyżej. Prawdopodobnie...

Z samej zmiany jestem zadowolony. Nawet już przywykłem, że na dziurach trzeba teraz nieco wolniej jechać :D Za to jak się trafi partia zakrętów dla mnie bajka. W zanadrzu jeszcze parę złomu jest do montażu, więc powinno być jeszcze lepiej  :thumbup:  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem zamówioną pompkę spryskiwacza, zaczynam rozbierać i... pompka nie ta.

Na szczęście moje obie okazały się sprawne, natomiast zawiodła instalacja.

Poprzedni właściciel zażyczył sobie spryskiwacze lamp.

By zasilić dodatkową pompkę ktoś poprzedłużał przewody.

Niestety były one tak niskiej jakości, że rozpadały się w rękach.

Zawezwałem ojca na pomoc, lutownica, koszulki, nowe przewody i działa :yahoo:

Przód, tył i lampy.

Po stronie strat lewa nerka, dlatego w dziale Kupię przybywa nowy post...

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230222_090641101.thumb.jpg.0484e6be24dab47478f6b8a8d59804f4.jpgPozbyłem się wody z tłumików. Wiertło  2.5 mm i wiercimy w najniższym punkcie od spodu. Sporo wody wyleciało a na pewno przełoży się na trwałość.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Iglak napisał(a):

IMG_20230222_090641101.thumb.jpg.0484e6be24dab47478f6b8a8d59804f4.jpgPozbyłem się wody z tłumików. Wiertło  2.5 mm i wiercimy w najniższym punkcie od spodu. Sporo wody wyleciało a na pewno przełoży się na trwałość.

O kurtka. Nie sądziłem, że w tłumiku tyle wody potrafi siedzieć:blink: to teraz już wiem, czemu nawet po przejechaniu 50 kilometrów dalej wszystkim oznajmiam wybór papieża.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...