Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, yaroz napisał:

Zawsze mi się ten wżór tych oryginałów podobał, a te po lakierowaniu wyglądają :thumbup:

Z wszystkich 16tek te mi też najbardziej podeszły :D

 

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Jaki koszt ?

580 :)

 

2 godziny temu, ewemarkam napisał:

Założysz te bez lampy?
emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Jak będzie w cieniu to tak :biglol:, jak wyjadę na słońce to będzie błyszczało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już tydzień temu ale wymieniłem łapę łożyska wyciskowego sprzęgła w naszej Imprezie GH. Warunki niezbyt sprzyjające bo garaż niziutki, bez kanału wiec zrzucanie skrzyni na leżąco z wykorzystaniem podnośnika motocyklowego pod autem z asekuracją żurawiem od góry.

Ostatnio mam srogi deficyt czasu dlatego niestety nieco rzadziej i mniej wnikliwie śledzę forum stąd opóźnienie w relacji. Tak oto wyglądało niniejsze pęknięcie starej łapy.

 

1651551903_lapasprzegla.thumb.jpg.955c4a950e486c361f6419fb9bd0da7a.jpg

 

1729258857_lapasprzegla2.thumb.jpg.0e1a6ef04684497d03fa96d2255144f1.jpg

 

1131039402_lapasprzegla3.jpg.60a85d91e6b13f2591624f8cefeda235.jpg

Edytowane przez dominikon
  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dominikon napisał:

Co prawda już tydzień temu ale wymieniłem łapę łożyska wyciskowego sprzęgła w naszej Imprezie GH. Warunki niezbyt sprzyjające bo garaż niziutki, bez kanału wiec zrzucanie skrzyni na leżąco z wykorzystaniem podnośnika motocyklowego pod autem z asekuracją żurawiem od góry.

Ostatnio mam srogi deficyt czasu dlatego niestety nieco rzadziej i mniej wnikliwie śledzę forum stąd opóźnienie w relacji. Tak oto wyglądało niniejsze pęknięcie starej łapy.

 

1651551903_lapasprzegla.thumb.jpg.955c4a950e486c361f6419fb9bd0da7a.jpg

 

1729258857_lapasprzegla2.thumb.jpg.0e1a6ef04684497d03fa96d2255144f1.jpg

 

1131039402_lapasprzegla3.jpg.60a85d91e6b13f2591624f8cefeda235.jpg

Widzę, że z tą łapą to nie tylko w forkach :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 08:51, polak900 napisał:

Fajnie przynajmniej całość wymienisz

Mechanik niech mi wymieni, mam za mało dechu w płucach żeby wyssać czynnik, wymienić całość i wdmuchać w drugą stronę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mariost napisał:

Rear diffuser :D

IMG_20220120_212911.jpg

IMG_20220120_213054.jpg

IMG_20220120_213430.jpg

IMG_20220120_220415.jpg

 

Leży u mnie taki w garażu już ze dwa lata i ciągle biję się z myślami czy zakładać...:rolleyes:

 

@mariostTo jest ten z grupy na fb? Jeśli tak to możesz podesłać więcej fotek jak zamontowałeś? mocowałeś jego przód jakoś do podwozia? Bo ja właśnie się obawiam że tam może łapać wiatr podczas jazdy i nie do końca spełniać swoje zadanie...

Edytowane przez kornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kornik napisał:

 

@mariostTo jest ten z grupy na fb?

Tak. 

36 minut temu, kornik napisał:

możesz podesłać więcej fotek jak zamontowałeś?

Wieczorem, po pracy zrobię i Ci podeślę. Przykręciłem po prostu ocynkowanymi płaskimi wkrętami. Jak to puści, to w te otwory zanituje nitogwinty. Nie robiłem tak teraz, bo wtedy trzeba zastosować śrubki i one więcej odstają. 

 

39 minut temu, kornik napisał:

mocowałeś jego przód jakoś do podwozia?

2'oma wkrętami do wnęki koła zapasowego - ten większy element. Mniejszy, od strony wydechu, zamierzam wykorzystać mocowanie chlapacza i tam dorobię krótką blaszkę z nierdzewki. 

 Ogólnie, to jest sztywne i już mocno siedzi - nie mam obaw co do tego, że wiatr tym będzie poniewierał. Będzie pracować, ale nie jakoś bardzo. 

...zresztą...u mnie w garażu nie wieje wiatr :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem silniczek nawiewu, poskładałem wnętrze do kupy.

Kupiłem ten silniczek na znanym serwisie aukcyjnym, zamiennik za 193zł, trzeba było tylko przełożyć przewody w kostce zasilającej bo nawiew dmuchał nie w tą stronę:D

Dmucha porządnie, ma typowy dla zamienników lekki pogwizd.

Ciekawe tylko jak długo podziała

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Ale co pogryzione? :huh: to była jakaś masa czarna, trochę się kleiło, ale dało rady usunąć.

Co by nie było - wyglądało dramatycznie. W moim pierwszym Forku po 430tys przebiegu nie było tak nawet w 1/3. Stąd moje zdziwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, suberet napisał:

Co by nie było - wyglądało dramatycznie. W moim pierwszym Forku po 430tys przebiegu nie było tak nawet w 1/3. Stąd moje zdziwienie.

Takie kupiłem, nie wiem czemu takie było, niemniej takie STI dodatki są miłe dla oka :D

 

7 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Czego użyłeś do czyszczenia?

Rozcieńczalnika akrylowego. Był na tyle skuteczny, że ściągnął klej i na tyle delikatny, że mi nie uszkodził lakieru na przyciskach, ale to już miałem przećwiczone :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...