Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, rosaskc napisał:

Cicho tam, odczepcie się :P

 

Zazdrośni jesteście, bo wiecie, że walczę o tytuł najładniejszej Nubiry na forum ;)

Ale jaja, nie słyszałem jeszcze lepszego żartu w tym roku:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rosaskc napisał:

Cicho tam, odczepcie się :P

 

Zazdrośni jesteście, bo wiecie, że walczę o tytuł najładniejszej Nubiry na forum ;)

Ale jaja, nie słyszałem jeszcze lepszego żartu w tym roku:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sredniaq napisał:

To są Team Dynamics czy jakieś BBS'y czy jeszcze coś innego?

Rota Formula, kopia felgi BBS z wersji S402 Legacy (lub Impreza S203). Byly produkowane na rynek US w rozmiarze Subaru 5x100, 56.1 tylko przez jeden rok. Zbieralem je "po świecie" po jednej sztuce przez jakiś czas :P.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mattipk napisał:

Uuuuu, super!! @Yaros były jakieś problemy przy montażu? Pasowała wiązka czy jakieś dodatkowe kable tam są potrzebne?

Wtyczki są inne więc trzeba wszystko ciąć i dokładać 4 dodatkowe przewody do każdego lusterka (po dwa do kierunkowskazów i do składania lusterek) plus przełącznik składania lusterek.

 

5 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Też o tym myślałem. Dużo kombinowania z podciągnięciem kabli do kierunków? Może zrobisz jakiś DIY?:)

Kable ciągnąłem od manetki kierunkowskazów, niby nie skomplikowane bo wystarczą po dwa przewody do każdego lusterka ale strasznie upierdliwe jest przeciąganie przewodów przez peszle między drzwiami a budą. Niestety nie robiłem żadnej dokumentacji i lutowałem kabelki na bieżąco na podstawie serwisówek przedlifta i polifta. 

 

3 godziny temu, skwaro napisał:

Najbrzydsza rzecz z polifta, lusterka z busa :P Ble, psie i fuj :D

I ja się w pełni z tym zgadzam :biglol:, przedliftowe mają ładniejszy kształt i dodają lekkości tej budzie przez co nie wygląda jak typowy SUV/crossover , co jest na plus. Sporo jeżdżę dostawczakami i przyzwyczaiłem się do większych lusterek więc poświęciłem wygląd na rzecz wygody, starość nie radość. Oryginalne lusterka leżą wypucowane w pudełku więc zawsze mogę do nich wrócić w jakieś 10 minut.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BelegUS napisał:

Tyle starań dla podróbek?

To bardziej cierpliwość. Ori BBSów raczej nie zakładałbym do Daily :P. A oryginalna Rota za frakcje ceny BBS, czemu nie. Auto świetnie się prowadzi na tym rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, R4RE napisał:

oryginalna Rota

 

Sorki, aż mi się przypomniał ten dowcip:

- Zacna rolka, mordo! To Dżapanrejsingi?!

- Nie no, co ty, ziomek! ORYGINALNA ROTA.

https://i.pinimg.com/originals/8e/94/46/8e9446b22b443ff4762c89d04ea6acb2.jpg

 

2 godziny temu, R4RE napisał:

Ori BBSów raczej nie zakładałbym do Daily

To chyba w daily powinno się mieć solidne felgi?

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, BelegUS napisał:

 

Sorki, aż mi się przypomniał ten dowcip:

- Zacna rolka, mordo! To Dżapanrejsingi?!

- Nie no, co ty, ziomek! ORYGINALNA ROTA.

https://i.pinimg.com/originals/8e/94/46/8e9446b22b443ff4762c89d04ea6acb2.jpg

 

A propos modelu Roty z powyższego mema,

moje pierwsze Legacy wciąż jeździ na Rota Boost (już 8 lat, +90k mil). Obecny właściciel nie ma do nich żadnych zastrzeżeń.

pdwschPL2.jpg.caf1ce06b5192a1fd6b7df488f8d189e.jpg

 

20 minut temu, BelegUS napisał:

 

To chyba w daily powinno się mieć solidne felgi?

A ja myślałem, że w rajdówkach.

Raczej jeżdże przepisowo, daily to tylko 2.5 N/A :D

 

Wracając do tematu wątku. Daily dostał trochę nowej gumy i metalu:

 

DSC_4923_copy_774x1376.jpg

DSC_4927_copy_1376x774.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BelegUS napisał:

 

Sorki, aż mi się przypomniał ten dowcip:

- Zacna rolka, mordo! To Dżapanrejsingi?!

- Nie no, co ty, ziomek! ORYGINALNA ROTA.

https://i.pinimg.com/originals/8e/94/46/8e9446b22b443ff4762c89d04ea6acb2.jpg

 

To chyba w daily powinno się mieć solidne felgi?

Śmieszne jest że ludzie mówią jakie felgi są dobre przez pryzmat marki... miałem różne koła. Oz, bbs, enkei,  itd każda się gięła w taki sam sposób na tej samej drodze... (robiłem autem 60 tyś rocznie, aktualnie coś około 30-40 tyś). Co najciekawsze to najlepiej znosiły dziury felgi z niskiej półki typu ronal, alutec, itd a najgorzej Oz... A teraz kupiłem znienawidzone nowe Roty g-force, tak będę jeździł w subaru na tym złomie... :upside-down-face_1f643-small:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, niebieski708 napisał:

Śmieszne jest że ludzie mówią jakie felgi są dobre przez pryzmat marki... miałem różne koła. Oz, bbs, enkei,  itd każda się gięła w taki sam sposób na tej samej drodze... (robiłem autem 60 tyś rocznie, aktualnie coś około 30-40 tyś). Co najciekawsze to najlepiej znosiły dziury felgi z niskiej półki typu ronal, alutec, itd a najgorzej Oz... A teraz kupiłem znienawidzone nowe Roty g-force, tak będę jeździł w subaru na tym złomie... :upside-down-face_1f643-small:

Nie chodzi i jakość (chociaż jak podrabiasz kute felgi z lanego alu to i tak nie ma szans być taka sama, a nawet porównywalna) tylko o sam fakt podrabiania. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał:

Nie chodzi i jakość (chociaż jak podrabiasz kute felgi z lanego alu to i tak nie ma szans być taka sama, a nawet porównywalna) tylko o sam fakt podrabiania. 

To fakt, ale zobacz... najtańsze podróby mają praktycznie płaskie felgi. Lepsza podróba (jak np rota) jest w stanie zrobić wklęsłą felgę, gdzie potrzebny jest bardzo dobry materiał... 3/4 aut jeździ lub jest wypuszczane z fabryki na odlewanych kołach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, niebieski708 napisał:

To fakt, ale zobacz... najtańsze podróby mają praktycznie płaskie felgi. Lepsza podróba (jak np rota) jest w stanie zrobić wklęsłą felgę, gdzie potrzebny jest bardzo dobry materiał... 3/4 aut jeździ lub jest wypuszczane z fabryki na odlewanych kołach. 

Tyle że odlewane felgi są projektowane jako odlewane, a kute jako kute, z tego powodu mają mniej materiału, cieńsze ramiona, itd bo wytrzymałość kutego alu jest większa. Jak zrobisz wzór zaprojektowany jako kute z odlewu to nie ma szans żeby spełniały wymagania. W przypadku podrób odlewanych felg jest szansa że zachowasz wytrzymałość, tyle że najczęściej właśnie podrabiane są drogie kute felgi bo każdy chce mieć przysłowiowego "Rolexa", nie ważne, że ze stadionu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj mają ciekawą definicję podróbki. ;) Rota to Rota - firma istnieje i ma się dobrze. Podobnie jak JR - robią wzory mocno, ekhm, "inspirowane" wzorami innych felg. W żadnym miejscu Rota nie pisze, że sprzedaje felgę OZ. To by była podróba. ;) A tak? Smartfony też są do siebie łudząco podobne - nikt nie zarzuca ich producentom, że wszystkie są "podróbką" pierwszego ajfona. Skoro padł przykład zegarków... środowisko ich posiadaczy odróżnia "Rolnixy" (mam tu na myśli ordynarne podróby, często z nazwą Rolex na tarczy) od jakichś powiedzmy Invict, które są również "inspirowane" designem Rolexów. 

 

niebieski708 dobrze napisał, że w ofercie każdej marki trafiają się lepsze i gorsze felgi - pękać potrafi także high-end. Sam byłem sceptycznie nastawiony do jakichś tam JR, ale wieloletnie obserwacje z forum MX-5 dowodzą, że te felgi nie są tak złe, za jakie postrzegano je kiedyś. Może poprawiła się jakość wykonania? 

 

Edit: tak sobie myślę, że z definicji podróbka jest imitacją czegoś, no ale już dobra tam. :P  Mam nadzieję, że mimo wszystko mój przekaz jest jasny. ;)

Edytowane przez Hookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...