Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

@skwaro, nie myślałeś by wziąć udział w milionerach lub chociażby w 1 z 10-ciu ?  ;) 

Nie, wystarczy że brałem kiedyś udział w pewnym teleturnieju motoryzacyjnym, doszedłem do ćwierćfinału przegrywając z późniejszym zwycięzcą całego programu :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :P

 

Zacząłem składać na poważnie samochód po malowaniu (które było 3 lata temu :D).

 

Dobra rada dla wszystkich - nie czekajcie tyle ze składaniem bo potem nie wiadomo co i jak, mimo ok setki zdjęć i tak są rzeczy nad którymi muszę się zastanawiać. Róbcie sobie zdjęcia wszystkiego nawet najmniejszych i z pozoru błahych detali, no i oczywiście wszystko do worków/skrzynek z opisem.

 

 

 

IMG_6593.jpg

  • Super! 4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skwaro napisał:

Nie wiem skąd masz takie info ale to kompletnie nie pasuje z tym, co kiedyś wyszukiwałem.  Po pierwsze - Rota jako marka jest dużo młodsza, a firma-właściciel Roty istnieje od 1976 jako dostawca felg dla różnych filipińskich firm, firma handlowa a nie producent felg. Tym się zajęli dużo później. Producentem dla Enkei nie są, Enkei produkuje felgi w 19 fabrykach na całym świecie, ma też fabrykę na Filipinach. Wrzuć sobie adresy w google maps, sama fabryka Enkei na Filipnach jest większa niż cała fabryka Roty, zresztą siedziba labolatorium testowego Enkei też jest większa niż cała fabryka Roty. Więc jakim cudem miałby tak być jak piszesz? Enkei, potentat na tym rynku produkujący 25 milionów felg rocznie (!) w swoich fabrykach oddałoby produkcję czy testy jakiejś firemce z Filipin? Przecież to się kompletnie nie klei.

 

Piszesz że mają największe na świecie zakłady testowe, gdzie one się mieszczą? Bo to co piszą o swojej siedzibie to jeden budynek.

 

Kosei twierdzi że wszystkie ich felgi są produkowane  w Japonii, mają swoją fabrykę, też o wiele większą niż cała siedziba Roty. Gdzie niby Rota ma ta swoją fabrykę produkującą felgi dla innych? Gdzie ma siedzibę buira projektowego, niby największą na świecie, skoro siedziba Enkei Engineering w Japonii też jest większa niż cała siedziba Roty. Daj jakieś źródła tych informacji bo nic mi tutaj nie pasuje w tym co piszesz.

 

Tu masz link z głównymi siedzibami Enkei:

https://www.enkei.co.jp/corporate/overview/group/

 

Tu listę ich lokalizacji:

https://enkei.com/about/

 

A tu lokalizacja Roty:

https://www.yellow-pages.ph/business/philippine-aluminum-wheels-inc

 

 

porównujesz siedzibę zarządu roty z listą wszystkich fabryk?

jak nie masz wiary w moje słowa to sobie poszukaj na allegro czy innym ebayu ile jest ofert na rote a ile na enkei potem zrób to samo dla kilku krajów, da się nawet bez znajomości jezyka. Będziesz miał porównanie rzędu.

 

ps. jak piszesz, że "dostawca felg dla różnych filipińskich firm" to jeszcze sprawdź ile filipińskich firm robiło pojazdy w tamtych latach, wyjdzie ci pewna niezgodność...

 

ps2. Kosei w ogóle nie produkuje felg, to tylko front z marketingiem, cała produkcja jest 3rd party

 

ps3. Myślisz ze Keiichi Tsuchiya by reklamował podróbki? a Mazda MX-5 Championship czy Lotus Elise Trophy Championship wybrałoby rotę na dostawcę?

Edytowane przez Vercy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Vercy napisał:

porównujesz siedzibę zarządu roty z listą wszystkich fabryk?

jak nie masz wiary w moje słowa to sobie poszukaj na allegro czy innym ebayu ile jest ofert na rote a ile na enkei potem zrób to samo dla kilku krajów, da się nawet bez znajomości jezyka. Będziesz miał porównanie rzędu.

 

ps. jak piszesz, że "dostawca felg dla różnych filipińskich firm" to jeszcze sprawdź ile filipińskich firm robiło pojazdy w tamtych latach, wyjdzie ci pewna niezgodność...

 

ps2. Kosei w ogóle nie produkuje felg, to tylko front z marketingiem, cała produkcja jest 3rd party

 

ps3. Myślisz ze Keiichi Tsuchiya by reklamował podróbki?

Tak jak pisałem, daj jakieś źródło. Ta siedziba co podałem to hala produkcyjna podawana jako siedziba firmy, na zdjęciach masz nawet logo Rota na budynku. Podaj namiar na inne fabryki skoro mają. Enkei Ci podałem łącznie z ilością produkowanych felg rocznie., 

 

Byli dostawcą, czyli ktoś dla nich produkował felgi, a nie oni sami. Ilość nie ma tu znaczenia, to sprawa drugorzędna. I nie myl tego ze światowymi markami mającymi montownie aut na Filipinach.

 

A co do Kosei to spójrz tutaj skoro twierdzisz że nic sami nie robią:

https://www.kosei.com.hk/factories/

 

A teraz mi pokaż takie dane dla Roty. Jakoś wszyscy duzi producenci pokazują gdzie mają fabryki, gdzie projektują felgi, gdzie je testują, dla kogo dostarczają jako felgi OEM, a Rota na w necie jedną siedzibę i nic poza tym. Na och satronie też ani słowa na ten temat. Chętnie odszczekam to co pisałem jak podasz jakieś źródła, cokolwiek co będzie przeczyć temu co napisałem. :)

 

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem sworzeń wahacza, dwa dni mi to zajęło i nawet się zacząłem już poddawać, ale w końcu się udało :-).

i wymieniłem przyciski otwierania szyb w drzwiach kierowcy - przyciski nie świecą, ale za to okienko mi się otwiera i zimny łokieć na całego :-D

pzdr

kolodziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...