Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

@rosaskcz jednej strony rozumiem takie podejście, z drugiej to błędne koło.

Rays, Volk czy inny BBS zrobi jakąś felgę, po czym każda choć podobna będzie nazywana podróbką. 

Ktoś wymyślil joggery - takie spodnie. Ale teraz tysiące firm produkują takie spodnie. To znaczy, że trzeba szukać pierwowzoru i tylko jego kupować? Tak działa rynek niestety. Poza tym nikt nikomu nie kradnie klientów. Ktoś, kto chce BBS RS do swojego Golfa 4 i tak nie kupi oryginałów bo 1) nie stać go lub 2) nie chce tyle wydać. Kupi jakieś jry we wzorze, który mu się podoba. Dopóki nie udaje, że to bbsy nie widzę w tym nic złego. 

@Infratrochę się niestety zgodzę. Ale jednocześnie tylko trochę. Bo mam wrszenie, że mamy tu bardzo dojrzałą społeczność, które jest otwarta na dyskusje i wymianę poglądów :thumbup:

 

I bez OT - tak, jak wczoraj, przedwczoraj tak i dziś robię coś przy moim Subaraku. Jutro japfest więc I jutro dowiecie się co:hi:

Edytowane przez Danko
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Infra napisał:

Panie, kiedy zamawiamy te graty ze stronki co pokazywałeś? dokładki zderzaków, progi itp?

Silnik poszedł w kapitalny remont. Czekam jeszcze co mi Oczkoo15  powie co jest w Japonii. Ale napewno dam znać braci forumowej jak będziemy zamawiać z Kazachstanu :/ 

Oryginalne dokładki prawie niedostępne. Trzeba się ratować odpowiednikami. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Danko napisał:

@rosaskcz jednej strony rozumiem takie podejście, z drugiej to błędne koło.

Rays, Volk czy inny BBS zrobi jakąś felgę, po czym każda choć podobna będzie nazywana podróbką. 

Ktoś wymyślil joggery - takie spodnie. Ale teraz tysiące firm produkują takie spodnie. To znaczy, że trzeba szukać pierwowzoru i tylko jego kupować? Tak działa rynek niestety. Poza tym nikt nikomu nie kradnie klientów. Ktoś, kto chce BBS RS do swojego Golfa 4 i tak nie kupi oryginałów bo 1) nie stać go lub 2) nie chce tyle wydać. Kupi jakieś jry we wzorze, który mu się podoba. Dopóki nie udaje, że to bbsy nie widzę w tym nic złego. 

 

No własnie nie, tłumaczyłem czemu takie porównania nie pasują do modelu biznesowego podrabianych felg. Poczytaj wcześniej. Inne firmy, które szyją podobne spodnie ALE samemu je zaprojektowały, uszyły itd to jak najbardziej norma, tak samo jest z felgami. Ale jakbyś chciał to przełożyć na felgi to jakby firma zaprojektowała te spodnie, rozreklamowała, dała cały know how, wykroje, jak zszywać elementy itd. podwykonawcy, a podwykonawca by je robił bez metek i sprzedawał samodzielnie, co jest zwykłą kradzieżą. A tak niestety działa rynek podrabianych felg z Chin, Tajwanu czy Korei. Żadna z tych firm ich nie projektuje. No ale jak pisałem, każdy ma swój rozum i kupuje to, co mu pasuje, jeżeli wie jak to działa i mu to nie przeszkadza to jego sprawa.

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, yaroz napisał:

Mój nie może mieć złotego czterotloka z napisem brembo :(...i tak się zastanawiam  czy je zakładać bo chyba nie będą hamować? :biglol:

Lusterka z busa zniwelują różnicę jako hamulec aerodynamiczny :)

 

P.S. Gumkę od majtek stanowczo trzeba poluzować, trochę szydery musi być bo będzie nudno :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Infra napisał:

Czytałem wszystko i to co napisałem wystarczy aby skomentować te pierdoły. A ty @Ayu wsadź se te strzałki w dół w żyć, bo ja nie minusuję każdych Twoich wypocin.

Skoro jest taka funkcja na forum to będę sobie jej używał zgodnie ze swoimi przekonaniami :)

Ad rem - będę zamawiał za jakieś dwa tygodnie wlepy, ktoś chce? ;)

5CE38B8B-43C9-411D-86E6-0139594D7B61.jpeg

  • Super! 1
  • Haha 4
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ayu napisał:

Skoro jest taka funkcja na forum to będę sobie jej używał zgodnie ze swoimi przekonaniami :)

Ad rem - będę zamawiał za jakieś dwa tygodnie wlepy, ktoś chce? ;)

5CE38B8B-43C9-411D-86E6-0139594D7B61.jpeg

Rota z tego wyłącz, ma licencję na produkcję i te fele są legit (gadacie w temacie głupoty).

 

Poszukajcie sobie co to metoda zaprojektuj i wyprodukuj w systemie łańcuchów logistycznych

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Vercy napisał:

Rota z tego wyłącz, ma licencję na produkcję i te fele są legit (gadacie w temacie głupoty).

 

Poszukajcie sobie co to metoda zaprojektuj i wyprodukuj w systemie łańcuchów logistycznych

Serio serio? Mają licencję na podrabianie Volka T37 jako Rota Grid? Czy może Advana na podróby RG2 jako Boost? A może od SSR na podrabianie modelu Professor jako Kyusha? Mówisz że dostali na to licencję od nich wszystkich? 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Vercy napisał:

Rota z tego wyłącz, ma licencję na produkcję i te fele są legit (gadacie w temacie głupoty).

 

Poszukajcie sobie co to metoda zaprojektuj i wyprodukuj w systemie łańcuchów logistycznych

Mnie osobiście wystarczy, że felgi ROTA spełniają standardy JWL and VIA (ich chińskie kopie nie). Dla niedowiarków dodam, że Rota ściśle współpracuje z ENKEI i cześć produkcji ENKEI schodzi z taśmy fabryk ROTA. 

 

Dla pozostania w temacie: zakupiłem przednie półosie do GT siostry. Jutro montaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skwaro ja powiem tak. Jeśli miałbym gwarancję (jak i większość ludzi kupujacych roty) że super hiper kute lub nie, firmowe felgi za dwa razy tyle tak szybko się nie pogną to napewno rozważyłbym ich kupno. Ale wiem że tak nie będzie. Na tych drogich felgach jeżdżą w większości auta weekendowe, bo właściciel by się zapłakał jakby mu przyszło prostować/wymieniać te felgi po sezonie. A jakby nie było każdy liczy zarobione pieniądze i póki to się nie zmieni to nawet najtańsze podróbki za 1500zł znajdą swoich nabywców.

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, skwaro napisał:

Serio serio? Mają licencję na podrabianie Volka T37 jako Rota Grid? Czy może Advana na podróby RG2 jako Boost? A może od SSR na podrabianie modelu Professor jako Kyusha? Mówisz że dostali na to licencję od nich wszystkich? 

Tak mają, z reguły firma z USA lub Europy robi tylko design a cała reszta jest na miejscu, włącznie z prawami do licencji użytkowej, dlaczego, bo praktycznie nie da się wzoru zastrzec, bo w 15 minut wykorzystujesz praktycznie wszystkie kombinajcje. Więc taniej jest po prostu wystawić na rynek wzór do kupienia (Pinterest, 90 designs etc?) Niż wikłać się w nieskończone spory, które są prawie nie do wygrania.

 

Kupujący i tak nie może używać loga, łańcuchów logistycznych czy choćby stopu oryginału. A to jest to co się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...