Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Norweski_Pacjent napisał:

Zrzuciłem wiatrak i dobrałem się do parownika. Nie ma tragedii ale trochę syfu w stylu igły i liście leży na dnie. Ja się pytam jak one się tam dostały? Wlotami na podszybiu?

 

Zaraz tam odkurzę, napsikam czyścidełka w piance, a wiatraczek przedmuchamy i filtr kabinowy wymienimy. Na drugi ogień przeczyszczę kanały powietrza.

 

Stan filtra to agonia. Robi się niedobrze. No ale sam jestem sobie winny.f6e2d46d78226c60a03315aeedcbf0da.jpg&key=57808fd2f2aebb3d791c6cea0d7bcf375b9d50671e40745e1f706163b2ea58671210596d0b6d322d67756c10fa228067.jpg&key=babb24600a70903388ed3e4ee9c20397c198a7dd06b26b5cf189dd2bf3c26ffb

 

0164832a766f72bcd8157deab7367258.jpg

Jak to rozebrałeś? Sciagałeś wycieraczki i plastikowe podszybie z zewnątrz żeby wyciągnąć tą puchę razem z wentylatorem i klapkami? Mi udało się wyciągnąć sam wentylator żeby go wyczyścić, a ta pucha z klapkami za chiny nie chciała zejść, nie chciałem jej targać żeby czegoś nie zerwać. Do parownika się nie dostałem przez to że tej góry nie mogłem ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to rozebrałeś? Sciagałeś wycieraczki i plastikowe podszybie z zewnątrz żeby wyciągnąć tą puchę razem z wentylatorem i klapkami? Mi udało się wyciągnąć sam wentylator żeby go wyczyścić, a ta pucha z klapkami za chiny nie chciała zejść, nie chciałem jej targać żeby czegoś nie zerwać. Do parownika się nie dostałem przez to że tej góry nie mogłem ściągnąć.
Zerknij sobie na załączony zrzut z manuala. Cała jednostka wiatraka trzyma się na czterech śrubach/nakrętkach 10mm. Dostęp do dwóch dolnych i lewej górnej jest łatwy. Problem pojawia się z prawą górną, która.wciśnięta jest wysoko i jest ciasne podejście. Znalezienie i odkręcenie utrudnia gruba wiązka, która dodatkowo przymocowana jest spinką do owej śruby. Spinkę również odkręca się dziesiątką.

0302315ae6f5a4ec3141a447084903e7.jpg

Po odkręceniu jednostki i odpięciu kabli pozostaje tylko wyjąć cały korpus. Nic nie trzyma go na podszybiu.

Żeby zobaczyć parownik trzeba jeszcze odkręcić poniższą osłonę ale ja nie polecam. O ile dojście do wkrętów z przodu jest łatwe to ten z tyłu jest całkowicie niewidoczny i bez endoskopu ani rusz. Na tylko tą jedną śrubkę straciłem 30 min. Bez tego też jest dobre dojście.

43032ce5fa0a336c310ba683894e8d00.jpg

Ogólnie to polecam endoskop. Niezastąpiony przy takiej robocie. Mogłem sobie zrobić rewizję kanałów wentylacyjnych i wyglądały bardzo dobrze.
  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dr.elich napisał:

Niestety , pomimo modyfikacji Oktana felga miała takie ramiona, że dystans 6mm musiał wejść. Przy standardowym zacisku z STI byłby to dystans ok 15 mm dla tego modelu felgi.

 

 

Trzeba dodać że ten hamulec pasuje bez dystansu na felgi z WRX.

18" ze speca niestety jest za gruba i podejrzewam że nie wejdzie nawet na czterotkoczek WRX. Normalnie żenada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 13:04, skwaro napisał:

Infra, zjedz snickersa :)

 

Ja dostałem od żony komplet pędzelków do czyszczenia auta, będę mógł wybierać nawet drobinki kurzu z nawiewów :)

20200815_130205.jpg

No tak je jej się do makijażu zużyły to dała Tobie mówiąc że to takie specjalne do czyszczenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać że ten hamulec pasuje bez dystansu na felgi z WRX.
18" ze speca niestety jest za gruba i podejrzewam że nie wejdzie nawet na czterotkoczek WRX. Normalnie żenada
Takie mam na zimę . Teraz biję się z myślami czy szukać jakichś 18tek na lato czy zostać przy seryjnym wzorze. Mam jeszcze 17ki z STI które mógłbym założyć na lato ale jakoś 18 bardziej pasuje mi do tej budy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał:

Zazdrościsz, też byś chciał mieć taki wybór, chyba że już Ewie zakosiłeś default_biggrin.png

 

Jasnowidz czy co ? :biglol:

30 minut temu, Aga napisał:

Ja tylko zwiększyłam średnie spalanie w Forku :mrgreen:

Zdejmij gumowce będzie lżejsza nóżka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zabrałem się za największą bolączkę mojej Imprezy w środku - czyli rdzewiejące mocowania foteli. Może nie wyszło idealnie, ale jak na pierwszy raz to i tak jestem z siebie zadowolony :) IMG_1429.thumb.jpeg.95c067e32a5567293833dacd1453ead9.jpeg

 

Zamontowałem też prezent urodzinowy, który sam sobie sprawiłem. Na następne urodziny - nowe głośniki i wygłuszenie drzwi, bo niestety słyszę jak obecne charczą przy nowej stacji :( 

 

61912474231__AE41B6DA-818E-4CAA-BF03-A65CD84ED125.thumb.jpeg.a88a536cc60d74c5c9865523ed6a6838.jpeg

Edytowane przez gomis
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, gomis napisał:

Ja w końcu zabrałem się za największą bolączkę mojej Imprezy w środku - czyli rdzewiejące mocowania foteli. Może nie wyszło idealnie, ale jak na pierwszy raz to i tak jestem z siebie zadowolony :) IMG_1429.thumb.jpeg.95c067e32a5567293833dacd1453ead9.jpeg

 

Zamontowałem też prezent urodzinowy, który sam sobie sprawiłem. Na następne urodziny - nowe głośniki i wygłuszenie drzwi, bo niestety słyszę jak obecne charczą przy nowej stacji :( 

 

61912474231__AE41B6DA-818E-4CAA-BF03-A65CD84ED125.thumb.jpeg.a88a536cc60d74c5c9865523ed6a6838.jpeg

Plus za tytuł piosenki ;d

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 19:10, dr.elich napisał:

Niestety , pomimo modyfikacji Oktana felga miała takie ramiona, że dystans 6mm musiał wejść. Przy standardowym zacisku z STI byłby to dystans ok 15 mm dla tego modelu felgi.

 

14 godzin temu, Oktan napisał:

Trzeba dodać że ten hamulec pasuje bez dystansu na felgi z WRX.

18" ze speca niestety jest za gruba i podejrzewam że nie wejdzie nawet na czterotkoczek WRX. Normalnie żenada :D

@Oktan zdradzisz co to za modyfikacja? Mam takie same felgi i w końcu złote Brembo wrzucę na przód no i im cieńszy dystans, tym lepiej.

 

Edytowane przez raci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, raci napisał:

@Oktan zdradzisz co to za modyfikacja? Mam takie same felgi i w końcu złote Brembo wrzucę na przód no i im cieńszy dystans, tym lepiej.

 

Tracza hamulcowa z innego samochodu o średnicy 332mm ze zmienionym rozstawem na CNC oraz dotoczonym pierścieniem centrującym i specjalny adapter oraz popularny zacisk z peżo  :)

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dajesz dystans to 6,10 czy 15 mm nie ma znaczenia. Felgi ze speca są beznadziejne.. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...