Skocz do zawartości

RENOWACJA LAKIERU w Subaru


AllRad

Rekomendowane odpowiedzi

Allrad , seth możecie mi tez dać na PW namiary na magiców od lakieru ?

 

a wogóle to skoro to dobrzy fachowcy to może by wrzucić info dla wszystkich?

 

Beben, jak dla mnie nie ma problemu. Byłoby nawet lepiej bo smarowałbym mniej maili :) Pytanie co na to SIP i Admini Forum :?: :idea: Pozwolą czy dostane bana? Ja w tym polerowaniu i tak żadnego biznesu nie mam. Jedynie kumpel cieszy się, że poleruje świetne bryki z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allrad , seth możecie mi tez dać na PW namiary na magiców od lakieru ?

 

a wogóle to skoro to dobrzy fachowcy to może by wrzucić info dla wszystkich?

 

Beben, jak dla mnie nie ma problemu. Byłoby nawet lepiej bo smarowałbym mniej maili :) Pytanie co na to SIP i Admini Forum :?: :idea: Pozwolą czy dostane bana? Ja w tym polerowaniu i tak żadnego biznesu nie mam. Jedynie kumpel cieszy się, że poleruje świetne bryki z forum.

 

Bana nie dostaniesz, jak Admini dojda do wniosku ze za duzo napislaes to wytna i juz.

 

Smaruj wacpan :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co na to SIP i Admini Forum :?: :idea: Pozwolą czy dostane bana?

 

IMO nie powinno być problemu. Po pierwsze, nie polecasz swoich usług. A po drugie, ASO nie zajmują się przecież renowacją lakieru. Więc ja bym tu żadnej konkurencji nie widział.

 

Ale jak chcesz być pewny, to napisz PW do jakiegoś Mod-a. Albo podeślij do mnie te namiary i ja je wrzucę. :twisted: Nie będziemy się chyba bawić w chowanego na Forum i ogłaszać, że tajne treści tylko na PW. 8) :mrgreen:

 

Wracając do meritum. Sam się kiedyś zastanawiałem nad ochroną lakieru ale podzielam wyrażone tu obawy, czy to nie będzie miało wpływu na trwałość lakieru?

 

Druga sprawa - czy jak jest gwarancja na blachę i zrobi się polerowanie, to gwarancja będzie dalej respektowana?

 

I trzecia sprawa - mam już kilka rysek na Sti :cry: , które są denerwujące. Ale czy w tak młodym wieku samochodu (lekko ponad rok) warto już używać tak mocnych narzędzi? Mam wątpliwości. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mam już takie plecy to ja się Adminów nie boję, ale na wszelki wypadek napisałem ich z Dużej Litery :)

Proszę powoływać się na Forum Subaru

 

Piotrek 516 736 625

Adres:

SHINE

ul. Mechanikow 9 lok.4

Warszawa

 

http://shine.abv.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trzecia sprawa - mam już kilka rysek na Sti :cry: , które są denerwujące. Ale czy w tak młodym wieku samochodu (lekko ponad rok) warto już używać tak mocnych narzędzi? Mam wątpliwości. :?

 

 

rpw, mój lakier był już mocno zmatowiały ponieważ poprzedni właściciel mył samochód tylko na myjniach automatycznych w wyniku czego lakier nie posiadał już głębi koloru a dodatkowo powstały po niej tzw. słoje

 

Myślę, że mógłbyś umówić się z Piotrkiem na oględziny Twoich rysek i wtedy powie Ci czy warto je polerować czy jeszcze lepiej poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpw, mój lakier był już mocno zmatowiały ponieważ poprzedni właściciel mył samochód tylko na myjniach automatycznych w wyniku czego lakier nie posiadał już głębi koloru a dodatkowo powstały po niej tzw. słoje

 

W takim razie u Ciebie była inna sytuacja. Natomiast czy u mnie warto? Choć niektórzy Forumowicze robią po prostu profilaktycznie zabezpieczenie lakieru. Pytanie czy warto wydawać pod 1k PLN na takie cuda?

 

Myślę, że mógłbyś umówić się z Piotrkiem na oględziny Twoich rysek i wtedy powie Ci czy warto je polerować czy jeszcze lepiej poczekać.

 

Może rzeczywiście warto? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rpw, mój lakier był już mocno zmatowiały ponieważ poprzedni właściciel mył samochód tylko na myjniach automatycznych w wyniku czego lakier nie posiadał już głębi koloru a dodatkowo powstały po niej tzw. słoje

 

W takim razie u Ciebie była inna sytuacja. Natomiast czy u mnie warto? Choć niektórzy Forumowicze robią po prostu profilaktycznie zabezpieczenie lakieru. Pytanie czy warto wydawać pod 1k PLN na takie cuda?

 

Myślę, że mógłbyś umówić się z Piotrkiem na oględziny Twoich rysek i wtedy powie Ci czy warto je polerować czy jeszcze lepiej poczekać.

 

Może rzeczywiście warto? :?

 

Jak ktoś cche moge dać namiar na gościa z Krakowa, robi to mega profi , u mnie w firmie siedział 2 dni nad RS4 , pomimo że AUDI nie było jakoś specjalnie zniszczone , ale efekt był naprawde mega !. Siedział gościu w Angli przez kilka lat, i tam sie sporo naumiał :twisted: Robi to na bazie diamond brite. Ode mnie wziął prpmocyjnie tysiaka z dojazdem , ale naprawde polecam, zero rys, trzeba sobie tylko dobrać 100ml lakieru z numeru, i wszystkie ryski głępsze , idą w świat

Jakbyście widzieli co zrobił z Porsche z 86 roku, to aż nie wierzyłem :shock:

Albo dam, ogólny tel. zebyście mnie PW i mailami nie zasypali 503 989 207

tu jest jego strona http://lamishield.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżając lekko temat mam prośbę o wasze doświadczenia w kwestii zabezpieczeń nowego lakieru.

Diamond brite jest dość szeroko opisywane ale mam koło siebie fachowców, którzy polecają 3skladnikowyy preparat Sonax Nano Pro. Według informacji jakie znalazłem to różnica do Diamond polega na bazie preparatu. Diamond jest na bazie teflonu a Nano Pro na "krzemionce". W efekcie uzyskujemy trwalszą powłokę, łatwiejsza do konserwacji/odnawiania oraz z mniejszym efektem "soczewki" słońca w kroplach wody.

Słyszał ktoś tym wynalazku ?

 

Carfit - To twoja była RS4 jest na fotkach na ich stronie ? Kompletnie nie widać połączeń lakier/folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeSTIa w tych barwach wyglada naprawde mega zacnie 8)

 

 

P.S. Ciekawe jak z trwaloscia :?: :roll:

 

 

gdzieś już to widziałem.. :roll:

koło Wrocka jest firma, który załatwia takie kwestie : http://www.zmianakoloruauta.pl

 

Dzwoniłem do Pana z Krakowa. Oklejenie folia ochronną OBK mimo, że nie jest tego dużo ( kawałek przedniego zderzaka, 1/3 maski plus tylny zderzak pod klapą bagażnika, lusterka i światła ) ponad 1.5k pln. Nie jest to tania zabawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeSTIa w tych barwach wyglada naprawde mega zacnie 8)

 

 

P.S. Ciekawe jak z trwaloscia :?: :roll:

 

Wow! Nieźle to wygląda, ale to chyba straszna drożyzna :P. Renowacja lakieru jaką oferują firmy typu Diamondbrite itp. wychodzi chyba jednak dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej firmy pod Wrocławiem to pytałem sie o oklejenie BMW X5 i gość powiedział 3Tzł w wersji bez demontażu klamek, lusterek, zderzaków itd.

Czyli np Imprezę myślę, że za 2,5Tzł da się zrobić. Gwarancja na folię trwa 5 lat.

Ja będę oklejał dach folią a'la carbon i lotkę tylnego spojlera. Okleja mi to kolega. Koszt folii to 150zł/m2

Wrzucę tu fotki po oklejeniu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem, że koszty robocizny liczą sobie słono.

Zabezpieczyłem OBK Sonax Nano Lack Protect. Efekt jest super. Specyfik kilku składnikowy na bazie krzemionki. Auto ma głębszy kolor i wygląd jakby było cały czas mokre.:) Woda sama spływa "zbijając " się w większe krople i nie ma efektu "szeczewki". Gwarancja jest na rok ale odpowiednio traktując lakier pod czas mycia ( żadnej agresywnej chemii ) środek utrzymuje się znacznie dłużej. Utlenia się podobno po 3 latach.

Fotki zrobię przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczyłem OBK Sonax Nano Lack Protect. Efekt jest super.

 

skoro piszesz ze wyszło fajnie, to pewnie sam bym sobie takie coś zrobił, w porównaniu do diamondbrite i innych takich koszty są żadne. Napisz tylko czy sam to nakładałeś i czy nie ma z tym problemów? przeczytałem instrukcję i trochę dłubania z tym chyba jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wykonania tego dobrze samemu to duże wyzwanie. poza zdolnościami manualnymi ( nakładanie max. po 0.5m.kw. potem odczekanie na utwardzenie i dopiero kolejny element ) pozostaje kwestia odtłuszczenia karoserii i zakupu całości akcesoriów.

Oszczędności na pewno są ale jak coś nie wyjdzie to same straty. :)

W każdym razie ja oddałem to fachowcom. Koszt to około 700 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

znalazłem właśnie coś takiego na gruper.pl

 

http://gruper.pl/x.php/1,2798/Incentive-pielegnacja-samochodu-Warszawa.html

oferta ważna do końca dzisiejszego dnia

 

499 za całość wydaje mi się dobrą ceną więc ja się skusiłem.

 

PS. Nie mam nic wspólnego z tym warsztatem więc nie naganiam tylko informuję. Każdy zainteresowany musi sam podjąć decyzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...