Skocz do zawartości

RENOWACJA LAKIERU w Subaru


AllRad

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym uwazal z tym cudowanym usuwaniem rys na lakierze. Jezeli polega to na scieraniu wierzchniej warstwy lakieru pasta polerska lub czyms w tym rodzaju to dwa razy bym sie zastanowil nad taka usluga. Lakiery na japonskich samochodach sa ciensze niz na innych (wloskich czy francuskich na przyklad). Starcie pasta polerska rysy usunie i owszem, ale jakim kosztem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak, to nie jest "cudowne" usuwanie rys na lakierze a la Kaszpirowski albo prof. Tołpa - i zgadza się - polega to na tym, że ściaga się wierzchnią warstwę lakieru, niemniej jednak zanim się to robi gość mierzy wszędzie czujnikiem czy taka operacja jest możliwa. A jakim kosztem? Mieszkasz obok - wpadnij, zobaczysz jak mój Forek teraz wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasior_Miedziak, to nie jest "cudowne" usuwanie rys na lakierze a la Kaszpirowski albo prof. Tołpa - i zgadza się - polega to na tym, że ściaga się wierzchnią warstwę lakieru, niemniej jednak zanim się to robi gość mierzy wszędzie czujnikiem czy taka operacja jest możliwa. A jakim kosztem? Mieszkasz obok - wpadnij, zobaczysz jak mój Forek teraz wygląda.

 

anakinsky, ja wiem, ze wyglada cacy bo Cie czesto widze jak wracasz do domu :mrgreen: Pytanie tylko ile mikro metrow lakieru Ci ubylo?

 

Z tego co pamietam, grubosc lakieru na np. amerykanskich, wloskich i francuskich oscyluje w granicach ok. 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to wina przyrzadu pomiarowego.

 

Jest taka szansa, aczkolwiek mala musze przyznac. Fakt, ze miernik to nie jest high-end bo kupilem go na Alledrogo za ok. 300 PLN i jest to polski DIY. Jednak daje powtarzalne pomiary. Sprawdzilem nim juz sporo samochodow i nie tylko (felgi tez mozna mierzyc i wszelkie inne malowany blachy z Fe i Al). Mam tez specjalne plytki do kalibracji, ktore sie dostaje w komplecie w razie gdyby bylo podejrzenie blednych pomiarow i trzeba kalibrowac.

 

Takze miernikowi chyba mozna zaufac.

 

Edit:

 

Dokladnie taki - Moj miernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja pokusiłem się i oddałem samochód na nałożenie porządnego wosku. Jak odbierałem samochód trudno było mi uwierzyć, że to ten sam który odstawiałem. Kilka fotek wrzucam, a to i tak po dwóch dniach jazdy w tej pogodzie :lol:

I żeby ktoś nie pomyślał, że samochód jest mokry :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Sty 13, 2010 2:47 pm ]

coś nie chce mi więcej zdjęć załączyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romek_l, trafiłem na takie forum na kosmetykaaut.pl, tam nawiązałem kontakt z człowiekiem (namiary na PW) i tam właśnie się udałem. A wosk mam swissvax. Głębia jaką osiągnął na moim czarnym lakierze jest na prawdę niesamowita, normalnie lustro! Spróbuje wrzucić fotki, ale coś mi nie wychodzi.... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziękuję ślicznie, a zna ktoś może namiary na polerowanie w Bydgoszczy? Będę w kraju w sierpniu ale nie wiem w której części jak długo więc zbieram namiary na potencjalne miejsca mego pobytu. Dzięki z góry

P.S. Nie będę zakładał osobnego tematu... jeśli ktoś zna poproszę o namiary w Bydgoszczy na odgrzybianie klimy i servis Volvo. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...