Jump to content

Poziom oleju - która strona bagnetu mówi prawdę?

AdaSch
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Mam mały problem z odczytem poziomu oleju w moim forku (2,5t)

na załączonych zdjęciach jest poziom po przejechaniu 4kkm od przeglądu i wymiany oleju

mam tak od zawsze i od zawsze nie wiem ile go naprawde jest.

Strona bagnetu z opisem (wydaje się jakby coś ten olej zlizywało z bagnetu przy wyciąganiu)

IMAG0079.jpg

strona bagnetu bez opisu

IMAG0080.jpg

sam juz nie wiem czy dolać czy nie dolać. jedna strona tak druga siak

stan jest podobny na ciepłym i na zimnym (po nocce w garage).

pozdro

tak właśnie robię i zawsze są znaczne różnice po obu tronach. Na jakiś rysunkach widziałem, że ten bagnet wchodzi prawie poziomo w silnik więc nie wiem jak to możliwe, że on cokolwiek pokazuje.

tak właśnie robię i zawsze są znaczne różnice po obu tronach. Na jakiś rysunkach widziałem, że ten bagnet wchodzi prawie poziomo w silnik więc nie wiem jak to możliwe, że on cokolwiek pokazuje.

z tym mierzeniem poziomu oleju silnikowego w Subaru to troche taki cyrk na drocie :mrgreen:

trzeba troche wprawy... a co meritum sprawy: patrzymy na strone z opisem :!:

AdaSch, też tak mam. Rób jak Ci radzi eddie_gt4, :arrow: czytaj na stronie opisanej. :mrgreen: To co widzisz na krawędziach bagnetu tej opisanej strony, to resztki, które bagnet "zebrał" podczas wsuwania/wysuwania przez rurkę - nic Ci tam oleju "nie zlizuje" :wink:

No i lepiej jest sprawdzać olej częściej niż co 4t.km. Ja wykorzystje do tego ten licznik chwilowego przebiegu "B". Tzn. gdy sprawdzam poziom oleju, zeruję go i wiem ile kilometrów przejechałem od ostatniej kontroli. Staram się nie przekraczać 1000km bez kontroli. Po jakimś małym upalanku, jeździe z duzymi prędkościami, przydałoby sie to robić jeszcze trochę częściej. :idea:

ok, dzięki za info,

Co do sprawdzania oleju, sprawdzam, zawsze po tankowaniu na drui dzień- poprzenidio miałem nissana i który palił 0,5l na 1000 lub więcej jak go kręciłem mocno na czerwone :twisted: i tu się dobrze wyszkoliłem.

Olej sprawdzam bardzo regularnie i dlatego, stwierdzam, że tekie zużycie jakie mam to chyba żadne zużycie :wink:

ile jest oleju pomiędzy min a max? w nissanie było 0,7 litra

pozdrawiam

z tym mierzeniem poziomu oleju silnikowego w Subaru to troche taki cyrk na drocie :mrgreen:

Oj tam od razu cyrk i wprawa, polecam technike, wieczorem po zaparkowaniu auta w garazu wyciagasz bagnet, wycierasz do sucha i odkladasz, rano zanim wsiadzesz do auta robisz pomiar i nic Ci sie nie rozmazuje. Widac idealnie. A co do w/w rozmazywania sie to prawde pokazuje zawsze ta strona na ktorej jest mniej oleju (czyli ta "nierozmazana" Miedzy granicami jest chyba 0,5.

Oleum polecam sprawdzac co 2 tankowanie, lub czesciej :mrgreen:

Oj tam od razu cyrk i wprawa, polecam technike, wieczorem po zaparkowaniu auta w garazu wyciagasz bagnet, wycierasz do sucha i odkladasz, rano zanim wsiadzesz do auta robisz pomiar i nic Ci sie nie rozmazuje (...)

Mervin, niby wszystko ok, tyle ze o ile sie nie myle, to producent w instrukcji nakazuje sprawdzanie oleju kila minut po zgaszeniu silnika :razz:

Mervin, niby wszystko ok, tyle ze o ile sie nie myle, to producent w instrukcji nakazuje sprawdzanie oleju kila minut po zgaszeniu silnika

Mozna tak i tak tyle ze w tym wypadku co piszesz w subaru poziom oleju bedzie duzo wyzej niz max ( przy zalozeniu ze jest max ) dlatego na bagnecie masz taki zabek , takie wyciecie polokragle nad znakiem max -widac na zdjeciu.

Wiec jesli olej na cieplo siega tego nzaku znaczy ze jes max.

Na zimno powinien byc miedzy tymi dwoma otworami .Jeden do mi. a ten wyzej do max. Na zimno nie powinno byc wyzej.

Mervin, niby wszystko ok, tyle ze o ile sie nie myle, to producent w instrukcji nakazuje sprawdzanie oleju kila minut po zgaszeniu silnika

Mozna tak i tak tyle ze w tym wypadku co piszesz w subaru poziom oleju bedzie duzo wyzej niz max ( przy zalozeniu ze jest max ) dlatego na bagnecie masz taki zabek , takie wyciecie polokragle nad znakiem max -widac na zdjeciu.

Wiec jesli olej na cieplo siega tego nzaku znaczy ze jes max.

Na zimno powinien byc miedzy tymi dwoma otworami .Jeden do mi. a ten wyzej do max. Na zimno nie powinno byc wyzej.

Turdzi, i znowu nie do konca... poczytaj uwaznie np. instrukcje do GT'eka - podejrzewam ze w 2.5XT jest tak samo :smile:

gorny "zabek" (wyciecie) sluzy do odczytywania poziomu oleju bezposrednio po jezdzie, tj. w BARDZO goracym silniku (chyba tak stoi w instrukcji, nie pamietam dokladnie :mrgreen: )

niby nie ,ale po każdym tankowaniu :???:

Oj tam - da się odczytać. Stroną z opisami.

Trzeba też pamiętać, by wkładając bagnet z powrotem nie wsadzić go konewką w złą stronę (właściwa strona: zawleczka do palca - bliżej nas, konewka nie do góry nogami :mrgreen:).

A, jeszcze jedno: pamiętajmy, że bagnet nie odczytuje oleju od stanu minimum, do maksimum - on tylko mówi o stanie minimum/maksimum PONAD minimalny wymagalny poziom. Ubytek na bagnecie od "max" do "min" to z tego, co wiem, jakieś pół litra.

Jeden litr mieści się w moim "jakieś pół litra" - zawsze zaczynam od połówki, a kończy się co najmniej na jednym litrze :mrgreen:.

To chyba nie ten wątek :mrgreen: . Ja mam z kolei odwrotnie :wink: .

• 1 year later...

Trzeba też pamiętać, by wkładając bagnet z powrotem nie wsadzić go konewką w złą stronę (właściwa strona: zawleczka do palca - bliżej nas, konewka nie do góry nogami :mrgreen:).

Czyli jak? :)

Załóżmy ze stoje dokladnie 'naprzeciw' bagnetu z przodu auta.

Jak patrze na konewkę to ma to wyglądac tak, jakby sobie prawidłowo 'stała'? Czyli zawleczka po lewej, wylew konewki po prawej (jak na obrazku niżej - zdjęcie jest robione z ukosa, ale konewka 'stoi' jak opisałem)

konewka.jpg

Czy moze jednak opis 'zawleczka od palca blizej nas' oznacza ze zawleczka jest na dole w wylew konewki u góry?

Kurde ... sprawdzanie poziomu oleju we wszystkich autach jakie miałem to byl banal - a przy subaraku trzeba sie doktoryzowac :mrgreen:

:)

...Kurde ... sprawdzanie poziomu oleju we wszystkich autach jakie miałem to byl banal - a przy subaraku trzeba sie doktoryzowac :mrgreen::)

Może dlatego, że to bokser...

• 7 years later...
4 minuty temu, arnoldpe napisał:

Nie jest lekko ;) rzeczywiście w Foresterach 02-08 XT pomiędzy min-max jest aż 1 litr ? 

Na podstawie moich obserwacji nie, albo przynajmniej moje auto jakoś inaczej pokazuje poziom. Przykład - sprawdzam w trasie poziom oleju i jest w okolicach min, dolewam 250ml i po chwili (5 min), jak spłynie to, co wlałem, na bagnecie jest 2/3 stanu.

4 minuty temu, Yanas napisał:

Na podstawie moich obserwacji nie, albo przynajmniej moje auto jakoś inaczej pokazuje poziom. Przykład - sprawdzam w trasie poziom oleju i jest w okolicach min, dolewam 250ml i po chwili (5 min), jak spłynie to, co wlałem, na bagnecie jest 2/3 stanu.

Właśnie też mam inne wrażenie :-\ jak dla mnie to będzie max 0.5l ale czekam na jakiś konkret ;)