Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga uwaga Pojawił się nowy przedliftowy Legacy Spec.B

 

No, no... Całkiem niezła cena ^_^

Wydaje mi się, że nie może być to rocznik 2007. Przecież Legacy miał lift w 2006 (z tego co pamiętam to we wrześniu). Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Dziwi mnie, że 2007 i przed liftem. Ja mam z końca 2006 i mam ładniejszy środek oraz SI drive. Chyba , że 2007 to data rejestracji a nie produkcji.

no właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga Pojawił się nowy przedliftowy Legacy Spec.B

 

No, no... Całkiem niezła cena ^_^

Wydaje mi się, że nie może być to rocznik 2007. Przecież Legacy miał lift w 2006 (z tego co pamiętam to we wrześniu). Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Dziwi mnie, że 2007 i przed liftem. Ja mam z końca 2006 i mam ładniejszy środek oraz SI drive. Chyba , że 2007 to data rejestracji a nie produkcji.

no właśnie

 

IMHO trochę duża :mellow: Z tego co pamiętam to polifty za tyle się "czasami" pojawiają i to z ostatniego wypustu czyli MY09 w sedanie. I jeszcze szybciej znikają :D

Dobrze pamiętam exit ;)

 

To na pewno nie jest rocznik 2007. Bo przejście z przed lifta na po lifta nastąpiło w 2006 rok a dokładnie w 4 kwartale 2006.

MY06 produkowali do końca czerwca 2006 roku, natomiast MY07 (po lifta) zaczęli produkować w kwietniu 2006 ;)

Czyli jak to z samochodami z Niemiec często zamiast daty produkcji wpisuje się datę pierwszej rejestracji :)

 

A teraz zagadka. Czy przed liftowe Spec.B były tylko w manualu :rolleyes:

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO trochę duża Z tego co pamiętam to polifty za tyle się "czasami" pojawiają i to z ostatniego wypustu czyli MY09 w sedanie. I jeszcze szybciej znikają Dobrze pamiętam exit

:biglol: Tak. Masz rację. Do dzisiaj zastanawiam się czy przypadkiem nie było w tej ofercie jakiegoś "haczyka" ;)

A teraz zagadka. Czy przed liftowe Spec.B były tylko w manualu

A to dobre pytanie :huh: . Powiem szczerze, że oferty z jakimi się do tej pory spotykałem, były tylko w manualu, więc stawiałbym, że TAK - odpowiedź ta nie jest poparta żadną literaturą fachową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany kombiak jest przedliftowy, więc nie za bardzo może być MY2007. Do tego "handlarzyk" przepisał skądś specyfikację, bo jego "osobiście sprowadzone na kołach" auto ma chyba wirtualny si-drive ;) . Do tego "dwustrefowy klimatronik" i "fabryczna instalacja brc". Cyce opadają. Ciekawy, czy grubość lakieru jest równie zgodna z opisem co wyposażenie.

Gość twierdzi że przejechał nim kawał drogi i pisze takie głupoty :facepalm: .

 

Ceny nie powinno się komentować, bo rynek sam odpowiednio zweryfikuje. Niemniej jednak, jak dla mnie, to o jakieś 10tys za słono, jak za model 2006 - o ile to taki jest, bo vinu sprzedawca nie zamieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goście klepią formułki do ogłoszeń z automatu.

 

MY09 w sedanie. I jeszcze szybciej znikają

 

Jakiś czas temu był u Emila czarny MT z MY08 za 59k... Nie zdarzyłem się nawet zebrać do podróży na oględziny :)

 

bo przecież podobni H6 gazu nie lubi

 

jeżeli nie dbali to gaz mógł duże spustoszenie zrobić. Z drugiej strony w tamtych latach dilerzy Subaru DE masowo montowali gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu był u Emila czarny MT z MY08 za 59k... Nie zdarzyłem się nawet zebrać do podróży na oględziny :)

A nie było to pod koniec tamtego roku? Sprowadzony ze Szwajcarii? I początkowo nie kosztował 80tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu był u Emila czarny MT z MY08 za 59k... Nie zdarzyłem się nawet zebrać do podróży na oględziny :)

A nie było to pod koniec tamtego roku? Sprowadzony ze Szwajcarii? I początkowo nie kosztował 80tys.?

 

Tak był taki... to już rok będzie jak się pojawił i to był MYO9 z przebiegiem 89tys km B)

n9wm.jpg

 

A teraz zagadka. Czy przed liftowe Spec.B były tylko w manualu

A to dobre pytanie :huh: . Powiem szczerze, że oferty z jakimi się do tej pory spotykałem, były tylko w manualu, więc stawiałbym, że TAK - odpowiedź ta nie jest poparta żadną literaturą fachową ;)

 

Do wczoraj byłem przekonany, że w Europie przed liftowe Spec.B były tylko z manualną skrzynką i tak mówi specyfikacja, ale... :huh:

gajb.jpg

 

Mhhh... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre pytanie . Powiem szczerze, że oferty z jakimi się do tej pory spotykałem, były tylko w manualu, więc stawiałbym, że TAK - odpowiedź ta nie jest poparta żadną literaturą fachową

 

odpowiedz brzmi NIE ;) Przedliftowe Spec.B byly dostepne rowniez z automatyczna skrzynia biegow - sam takim jezdzilem i rozwazalem zakup.

 

Co do reszty spostrzezen wymienionych tutaj odnosnie tego ogloszenia: fakt! Nie czytalem go wczesniej :mellow:

 

Jakiś czas temu był u Emila czarny MT z MY08 za 59k... Nie zdarzyłem się nawet zebrać do podróży na oględziny

 

z tego co wiem, wlasciciel wciaz szuka nabywcy - ale kupujacy musi sam zajac sie sprawa sprowadzenia, aktualny wlasciciel nie chce maczac w tym palcow ;) Ale egzemplarz zdecydowanie godny polecenia, naprawde zadbany!

 

 

PS moje auto poszlo za 81.000 - to tak gdyby ktos potrzebowal punktu odniesienia.

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobre pytanie . Powiem szczerze, że oferty z jakimi się do tej pory spotykałem, były tylko w manualu, więc stawiałbym, że TAK - odpowiedź ta nie jest poparta żadną literaturą fachową

 

odpowiedz brzmi NIE ;) Przedliftowe Spec.B byly dostepne rowniez z automatyczna skrzynia biegow - sam takim jezdzilem i rozwazalem zakup.

 

 

Ale śmiem twierdzić, że były dostępne tylko na wybranych rynkach bo np w Portugalii czy u nas nie było żadnej wzmianki o tym. A w danych technicznych przy Spec.B była tylko 6M/T dop po lifcie pojawiła się obok M/T skrzynka A/T. W prospekcie tez tylko pisali o manualnej skrzynce B)

No to taki przed lift Spec.B w automacie to dopiero musi być kawior :)

 

....

Jakiś czas temu był u Emila czarny MT z MY08 za 59k... Nie zdarzyłem się nawet zebrać do podróży na oględziny

 

z tego co wiem, wlasciciel wciaz szuka nabywcy - ale kupujacy musi sam zajac sie sprawa sprowadzenia, aktualny wlasciciel nie chce maczac w tym palcow ;) Ale egzemplarz zdecydowanie godny polecenia, naprawde zadbany!

 

 

PS moje auto poszlo za 81.000 - to tak gdyby ktos potrzebowal punktu odniesienia.

 

Ooo :o A byłem przekonany, że po obniżce ceny ktoś go kupił tak szybko zniknął B)

 

Z tym punktem odniesienia to różnie bywa bo niektórzy forumowicze którzy cierpliwie czekali znajdowali takie Spec.B z Polskiego salonu w równie doskonałym stanie i podobnym przebiegiem za ponad 20tys zł mniej niż Tobie T_J udało się sprzedać :)

Tyle, że takie sprzedało się w kilkanaście godzin :yahoo:

Tak więc jedni chcą sprzedać, inni sprzedawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale śmiem twierdzić, że były dostępne tylko na wybranych rynkach bo np w Portugalii czy u nas nie było żadnej wzmianki o tym.

 

kiedy to wlasnie "u nas" nim jezdzilem, to byl demo SIPowy ;)

 

No to mnie Marcin zaskoczyłeś :huh::D

A ja mam prospekt z SIP-u i tam ani mru mru o tym :biglol:

W gazetach też testowali w tym czasie czarną demo Spec.B z SIP i było w manualu i nic o automacie nie wspominali.

 

Proponuję posłuchać Spec B z zewnątrz.

Ach, ta dzisiejsza młodzież ! Nawet nie rozróżnia głosu V6 od H6 :twisted: Mało tego - gdybym zapytał czym się różni głos V6 o kącie 60 stopni od V6 o kącie 90 stopni to pewnie trafię na pełny brak zrozumienia :twisted: (że o takich wynalazkach jak VR6 nie wspomnę).

To, że w Spec B biegi łatwiej wchodzą, niż w STi jest wynikiem zmienionej synchronizacji i innej chrakterystyki sprzęgła (prowadzenie biegów jest takie samo).

Ponadto:

Spec B ma amorki Bilstein, ale w systemie z STi (czyli "upside-down").

W porównaniu z 3.0R ma też nieco utwardzone zawieszenie, przekonstruowany wydech (jest troche głośniejszy).

VDC jest opcją (1.000 Euro)

To właśnie o Spec B dziennikarz australijski napisał - "wiedzieliśmy znając 3.0 R, że mozemy się spodziewać dobrego samochodu. Nie wiedzieliśmy, że znakomitego" icon_cool.gif

 

Pozdrowienia

 

 

Takie tam... :)

 

EDIT: Szukam tego automata w przed liftowym Spec.B...

http://www.subaru.de...iv-legacy05.pdf

 

EDIT2: Znalazłem :yahoo:

 

w SPEC B w ofercie jest również automat!!

 

Myślem że wątpiem ale skoro tak twierdzisz to pewnie masz racje' date=' wkońcu jesteś sprzedawcą.

"Mondial de l’Automobil 2004" Subaru zaprezentowało swoje nowości. Był to Forester 2.5 XT oraz Subaru Legacy Spec B. które to:

"Dostępny w wersji sedan lub kombi. Zastosowany silnik to 3-litrowa, sześciocylindrowa jednostka w układzie przeciwsobnym BOXER o mocy maksymalnej 245 KM, znana z dotychczasowego modelu Legacy 3.0R. Nowością jest tu zastosowana po raz pierwszy w modelu 3-litrowym, sześciobiegowa manualna skrzynia biegów. [..']" W ofercie dalej pozostała zwykła 3.0 H6, która od początku posiadał automat. BTW - skrzynia podobno (nigdy jej nie rozbierałem) była zaczerpnięta z STi

 

Wersja automat została zaprezentowana w 2005r.

 

Sytuacja całkowicie zmieniła się z wejściem nowego modelu posiadającego również Inteligentny system Si Drive, który to w wersji spec B w automacie posiada łopatki przy kierownicy.

Podkreślam ja się nie znam więc możliwe że automat też był

 

Uściślając w 2004 nie było automatów w Spec-B tylko manuale, automat wszedł w 2005 :)

 

Dobranoc :)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS moje auto poszlo za 81.000 - to tak gdyby ktos potrzebowal punktu odniesienia.

 

ale to było o ile dobrze pamiętam ponad pół roku temu. Jeżeli nie wcześniej.

 

Aby jeszcze uścićlić ogłoszenie to auto na tych blachach może poruszać się do jutra (tj. 20/08/13).

 

gdzie można je znaleźć. Na stronie Emila nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...