Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wysokość mierzona od gleby do krawędzi nadkola (w jego wierzchołku) jest taka sama zarówno z przodu jak i z tyłu - samochód pusty i z 1/4 paliwa w zbiorniku.

Jak Wam się to widzi???

Dla mnie wygląda O.K. Może to przez kolor :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysokość mierzona od gleby do krawędzi nadkola (w jego wierzchołku) jest taka sama zarówno z przodu jak i z tyłu - samochód pusty i z 1/4 paliwa w zbiorniku.

Jak Wam się to widzi???

Dla mnie wygląda O.K. Może to przez kolor :P:D

 

No to w przyszłym tygodniu będziemy mierzyć :biglol:

Dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Legacy 2008 SBD kombi to wymieniałem mu amortyzatory na żółte Bilsteiny (dobierane wg katalogu Bilsteina do tego modelu i tego silnika) i ze standardowymi sprężynami tył był nieco niżej niż przód. Z tego co pamiętam tow katalogu takie same "numery" miały amortyzatory do H6 Spec B. a sprężyny są chyba różne w obu modelach :unsure:.

Natomiast nie miało to żadnego wpływu na prowadzenie auta, które znacząco się poprawiło na tych amorkach B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wasze Spec.B stoją idealnie równo, chodzi mi o tył względem przodu?

Bo SPECymir trochę ma "tyłeczek" obniżony względem przodu jak stoi na idealnie prostym podłożu, bez pasażerów, z 1/6 baku Pb i z 3/4 LPG w butli.

Policzyłem, że buta max waży 30kg natomiast litr LPG to ok 0.6kg czyli wychodzi 62kg dodatkowo przez LPG. Czy te dodatkowe 50kg aż może obniżać tył?

Czy może każde Spec.B tak ma :rolleyes:

 

jak dobrze pamiętam, to twój nie ma silnika z przodu? Jeśli, tak to może być przyczyną, że tył siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Wasze Spec.B stoją idealnie równo, chodzi mi o tył względem przodu?

Bo SPECymir trochę ma "tyłeczek" obniżony względem przodu jak stoi na idealnie prostym podłożu, bez pasażerów, z 1/6 baku Pb i z 3/4 LPG w butli.

Policzyłem, że buta max waży 30kg natomiast litr LPG to ok 0.6kg czyli wychodzi 62kg dodatkowo przez LPG. Czy te dodatkowe 50kg aż może obniżać tył?

Czy może każde Spec.B tak ma :rolleyes:

 

jak dobrze pamiętam, to twój nie ma silnika z przodu? Jeśli, tak to może być przyczyną, że tył siedzi.

 

do środy jeszcze był, ale teraz już stoi gotowy do rejestracji i jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bez silnika stoi z przodu znacznie wyżej - gdyby na tym zdjęciu Legac OWOCa nie miał silnika to bym sie poważnie zastanawiał co ze sprezynami nietak, ale tymi z przodu ;)

 

:biglol:

 

Myślę, tak sobie teraz, że dupka w SPECymirku mogła trochę klapnąć na skutek 3 tygodniowego postoju z wyciągniętym silnikiem i wszystkim gratami z niego za przednimi fotelami ;)

 

Dam znać czy będzie mój tatko chrzestny podnosił zadek mimo wszystko o ten 1cm czy zostanie tak jak jest B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Proszę o informację co mam kupić i gdzie, by działała nawigacja w Legacy 2006? Urządzenie znajduje się w schowku po stronie pasażera, ekran dotykowy...Dodam, że nie posiadam dysku "instalacyjnego" ???

Jestem zainteresowany w miarę aktualnymi mapami Europy i oczywiście mapą Polski.

Dziękuje i pozdrawiam, Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Proszę o informację co mam kupić i gdzie, by działała nawigacja w Legacy 2006? Urządzenie znajduje się w schowku po stronie pasażera, ekran dotykowy...Dodam, że nie posiadam dysku "instalacyjnego" ???

Jestem zainteresowany w miarę aktualnymi mapami Europy i oczywiście mapą Polski.

Dziękuje i pozdrawiam, Wojtek.

 

A ten Spec to już po lift czy jeszcze przed lift?

Kupiony w PL czy sprowadzony nie dawno?

Wydaje mi się że najlepiej żeby udać się do ASO lub poszukać takich płytek w na znanym portalu alledrogo.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Spec.B grupowcy ;)

 

Mam problem z bucikami SPECymirka. Wczoraj skończyłem z nie zbyt zadowalającym mnie wynikiem amatorski detaling SPECa mojego wujka. M.in nie mogę doczyścić tych pięknych felg. Mają takie dziwne plamy na sobie których nie da się spolerować :cry:

Czy Wy też macie takie plamki na tych pięknych felgach?

vmji.jpg

:unsure:

 

P.S.Mhhhh :rolleyes:B):mrgreen:;)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kłania sie regularne i dokładne czyszczenie oraz najlepiej ochrona lakieru ;)

 

Tak wiem o tym ;)

Szkoda, że poprzedni właściciel o tym nie wiedział :angry:

Specymir uważam, że na nadchodzącą zimę w 80% jest przygotowany m.in nawoskowany :)

6hl5.jpg

7lln.JPG

cdnm.jpg

t1nq.jpg

 

Znalazłem takie oto info:

Spec B ma sportowy układ ABS z elektronicznie sterowanym rozdziałem siły hamowania.

 

Czy to prawda? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj Spec B ma sportowy układ ABS z elektronicznie sterowanym rozdziałem siły hamowania. Czy to prawda? :rolleyes:

 

ta..... jak każde Subaru :) Pewnie standardowo 80 -85% na przód.... Aczkolwiek ta "sportowość" może oznaczać późniejsze reagowanie czujników poślizgu.

 

Nareszcie Specmir w pełnej krasie :)

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Kolego, zwróć uwagę na wahacze z przodu,we wszystkich spec.B są one aluminiowe (stop aluminium), amorki natomiast mogły zostać wymienione bo np były dla właściciela za twarde.

Pozdrawiam

 

Czy oby na pewno Spec.B miało aluminiowe przednie wahacze, bo.... :huh::o:rolleyes::mellow:

 

Panowie czy wam też tak "ruda wszama" amorki i wahacze :huh:

c2ci.jpg

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz widzę coś takiego :o Miałem w WRX'e czerwone KYB i po paru latach wystarczyło przetrzeć szmatą żeby wyglądały jak nowe....

 

No niestety, sam w to nie mogę jeszcze uwierzyć co zobaczyłem :mellow:

I jeszcze ta informacja --->>> http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/65704-korozja-elementow-ukladu-hamulcowego-2004-2009-akcja-serwisowa-w-pl/

Jak widać nie tylko układu hamulcowego.....

 

Cóż, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem trzeba walczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu była akcja dotycząca wahaczy.....

 

Adam12 możesz coś więcej o tym mi napisać ew jakiś link o tym podesłać? :huh:

 

Właśnie jadę do SPECymira i mam nadzieje, że dziś uda się go złożyć, bo deszczyk potrzebny jest ale nie koniecznie w takich momentach... -_-

v1p1.jpg

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...