Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

@@szamot, czy Ty przypadkiem nie sprzedawales ostatnio h6 poprzez alldrogo?

Nie :)

Sprzedałem 2,5 legasiaka i właśnie jestem na etapie kupna H6 :yahoo:

I właśnie jest walka serca z rozumem

Zakładałem zakup OBK ale pojawił się własnie spec i targają mną myśli różniste :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@szamot, czy Ty przypadkiem nie sprzedawales ostatnio h6 poprzez alldrogo?

Nie :)

Sprzedałem 2,5 legasiaka i właśnie jestem na etapie kupna H6 :yahoo:

I właśnie jest walka serca z rozumem

Zakładałem zakup OBK ale pojawił się własnie spec i targają mną myśli różniste :krecka_dostal:

 

Można wiedzieć jaki SPEC?

Przed po lift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następny Spec.B się pojawił

 

Sprzedany :)

 

Ale wróci..... ;)

Tego widziałeś, bo chyba nie było go w tym wątku:

http://otomoto.pl/su...-C30297892.html

2a5c505.jpg

Skrzynia manualna, to jest MY06 więc pewnie data rejestracji to 2007 rok.

.....

 

Widzę, że nawet Spec.B w manualu ciężko się sprzedają -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie/przerabiał sprowadzanie samochodu ze Szwajcarii i może tak krok po kroku opisać i pokazać jak to liczyć żeby otrzymać w miare orientacyjne koszta ściągnięcia np tego pierwszego? :)

 

są kalkulatory w sieci.

W skrócie cena z faktury +10%(cło) 18.5%(akcyza) + 23%(VAT) + koszty/opłaty przed rejestracją. W przypadku gazu to jeszcze dochodzi przegląd i homologacja na butlę i coś tam jeszcze ale nie znam szczegółów.

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie auto można odprawić w Niemczech i wtedy VAT wyniesie 19% a nie 23%. Jeśli chodzi o cło to ono dotyczy aut wyprodukowanych poza UE (czyli Subaru niestety też), to tak w ramach ciekawostki bo tutaj niestety nic to nie zmienia.

OWOC taka ciekawostka, może jeszcze tego nie widziałeś, Spec.B z 5MT

2006_subaru_legacy_2_5_gt_spec_b-pic-1626714034081943830.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT od całości czyli ok. 10.800 franków. Przed naprawą z rejestracją wyjdzie ponad 40k pln. Jeżeli podłużnica jest cało to koszt naprawy jest akceptowalny ale jeżeli nie......

 

to jest spec US. MY05 albo MY06 a tam to różne wynalazki się trafiają. :)

Ostatnio wpadłem na ogłoszenie z Czech Legacy GT MY10 2.5T 6MT......... niestety mocno sponiewierane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec.B MY06 2.5GT, tam spece oferowali od MY06 (Legacy IV zadebiutowało tam rok wcześniej od MY05), oczywiście jeśli chodzi o rok to będzie to końcówka 2005 roku. Dopiero od MY07 było 6MT.

Jeśli chodzi o aukcje w Czechach i Słowacji to na jakich portalach można znaleźć tam ogłoszenia, poza aukro i otomoto czeskim? No i jakie tam są opłaty, rozumiem, że standardowe akcyza plus reszta tych drobnych kosztów (+- 1500 zł)?

Legacy GT MY10 2.5T 6MT to wersja US, a przy obecnym kursia dolara aut bezwypadkowych itd chyba nie opłaca się ze Stanów ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ściąganiu z Czech jest tylko akcyza + opłaty.

 

Oglądany przeze mnie nie miał nawet rejestracji w EU. Tylko papiery ze Stanów.

Odnośnie samych cen to: najmocniejsza wersja Legacy H6 3.6 CVT (!) kosztuje 29k usd czyli ok. 140k pln( po opłatach celnych ) + transport + opłaty rejestracyjne + przeróbki. Zobacz ile kosztowało Legacy GT MY10 51.000 euro......

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakoś wrażenie, że wyjdzie to drożej, ale rzeczywiście dramatu nie ma. Chociaż trzeba by to zrobić samemu, bo wiadomo, że handlarze są raczej nastawieni na maksymalizację zysku. Sprowadzają auta mniej lub niestety bardziej uszkodzone. Podeślesz linka czy oglądałeś go 'na żywo'?

Warto jednak pamiętać 29k usd jest za podstawową wersję,taka odpowiadająca wyposażeniem 'staremu' europejskiemu Legacy GT kosztuje jakieś 32 tys $ (http://www.cars101.c...0.html#packages). Dla 32 tys $ będzie to kwota bliżej 155 tys zł. No i jest cena MSRP (sugerowana cena detaliczna), która nie zawsze musi być tak niska u dilera. No i mamy jeszcze transport, czyli okolice +-10 tys zł ?

Czy Legacy GT nie kosztowało 47 tys euro? W tym pdfie, który kiedyś przesyłałeś cen nie ma, w zwykłym cenniku też tego nie było, znalazłem tylko takie dwa artykuły http://exoticcars.pl...legacy-2-5gt/6/, http://www.jazdamiej...gacy-gt,13.html. Średnie ceny NBP euro w 2010 roku mieściły się pomiędzy 3.87 do 4.10 co daje cenę od 182 do 192 tys zł (47 tys euro).

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie auto można odprawić w Niemczech i wtedy VAT wyniesie 19% a nie 23%. Jeśli chodzi o cło to ono dotyczy aut wyprodukowanych poza UE (czyli Subaru niestety też), to tak w ramach ciekawostki bo tutaj niestety nic to nie zmienia.

OWOC taka ciekawostka, może jeszcze tego nie widziałeś, Spec.B z 5MT

2006_subaru_legacy_2_5_gt_spec_b-pic-1626714034081943830.jpeg

 

Widziałem widziałem i nawet o tym pisałem ;)

 

Ciekawe oferty zwłaszcza ta pierwsza :)

big_subaru_legacy_20131017_104711.jpg

big_subaru_legacy_20131017_104653.jpg

big_subaru_legacy_20131017_104908.jpg

http://www.autoscout...%3d2009%26r%3d5

....

 

Szkoda, że ten pierwszy to nie 6M/T bo cena wydaje się uczciwa :)

 

Ten za to jest i to ostatni wypust :) Jak dla mnie ideał :wub:

609x275---legacy-3-0r-spec-b-6mt.jpg

1024x768---cimg0665.JPG

1024x768---cimg0671.JPG

1024x768---cimg0674.JPG

Tylko cena po opłatach wychodzi mało atrakcyjna -_-

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak pamiętać 29k usd jest za podstawową wersję

 

podstawowa to zarazem jedyna wersja Legacy H6 reszta to dodatki mniej lub bardziej nie istotne. U nas było podobnie. Była tylko lega wersja Legacy GT.

 

zawsze musi być tak niska u dilera.

 

u dilera będzie taniej z całą pewnością. Zwłaszcza ja się dowiedzą, że auto będzie zapakowane do kontenera.

 

transport, czyli okolice +-10 tys z

 

może tak być. Dla mnie większy problem to jak auto przeżyje taką podróż. Słone powietrze może zrobić niezłe spustoszenie przez kilka tygodni.

 

Czy Legacy GT nie kosztowało 47 tys euro?

 

gdzieś mam cennik i było około 50-51k euro.

W każdym razie oglądałem dwa w ASO wystawione za 190 ( kombi ) i 185 ( sedan ).

 

Podeślesz linka czy oglądałeś go 'na żywo'?

 

widziałem chyba na mobile.de ale to było kilka miesięcy temu.

 

Owoc => ile euro sobie za niego życzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...