Skocz do zawartości

Spec.B grupa operacyjna


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapytam szanownych wyjadaczy tematu Spec. B jak to jest z przekładką takiego speca UK ?

Są jakieś problemy ? Czy raczej prosta sprawa i nie ma większych komplikacji.

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak jest z dostępem części do Speca ? Auto w sumie już 6 lat nieprodukowane, silnika nie ma w gamie więc jak to wygląda teraz i jak będzie wyglądać ?

 

W wakacje robiłem remont silnika i w zasadzie wszystkie części były dostępne od ręki. Na jedną rzecz (nie pamiętam już co dokładnie) musiałem czekać około 2 tygodni (zamówienie z Japonii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak jest z dostępem części do Speca ? Auto w sumie już 6 lat nieprodukowane, silnika nie ma w gamie więc jak to wygląda teraz i jak będzie wyglądać ?

Nie miałem żadnych problemów z częściami, jak do tej pory. Czasami trzeba tylko trochę poczekać na cześć, jak zamawiana jest z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie a jak jest z dostępem części do Speca ? Auto w sumie już 6 lat nieprodukowane, silnika nie ma w gamie więc jak to wygląda teraz i jak będzie wyglądać ?

 

W wakacje robiłem remont silnika i w zasadzie wszystkie części były dostępne od ręki. Na jedną rzecz (nie pamiętam już co dokładnie) musiałem czekać około 2 tygodni (zamówienie z Japonii)

 

A co się stało, że H6 padło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale chyba nie jest to mocno skomplikowane. Z tego co słyszałem to lepiej czyścić sprężonym powietrzem niż wodą pod ciśnieniem. W czerwcu jadę na kolejną Subariadę i zobaczymy co się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam szanownych wyjadaczy tematu Spec. B jak to jest z przekładką takiego speca UK ?

Są jakieś problemy ? Czy raczej prosta sprawa i nie ma większych komplikacji.

 

 

PzDr

 

 

Coś pytanie na razie przeszło echem, może jak @@OWOC powróci do tematu to coś się dowiem ???

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale przecież tam jest łańcuszek/ki i one powinny dłużej wytrzymać niż 100 000km

 

 

Czy były jakieś przesłanki do wymiany rozrządu, czy tak wymieniłeś, dla świętego spokoju. Bo jak zauważył @owoc, tam jest łańcuch.

 

Dzisiaj wymieniłem rozrząd. Okazało się, że mam dobre ucho. Padł jeden z napinaczy, starł się do gołego metalu jeden ze ślizgów, a na jednym z łańcuchów było widać ślady tarcia.

Wymieniłem wszystkie graty na nowe.

Zmieniony olej, filtry, płyn chłodniczy, wyczyszczona miska i sitko smoka. Cisza jak w kościele. W porę udało się zapobiec tragedii... Uff.  :)

A mówili: "łańcuch w rozrządzie... tam się nie ma co zepsuć..." ...110000 km... ! Dobrze, że jestem wyczulony na nietypowe odgłosy z silnika.  :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj wymieniłem rozrząd. Okazało się, że mam dobre ucho. Padł jeden z napinaczy, starł się do gołego metalu jeden ze ślizgów, a na jednym z łańcuchów było widać ślady tarcia. Wymieniłem wszystkie graty na nowe. Zmieniony olej, filtry, płyn chłodniczy, wyczyszczona miska i sitko smoka. Cisza jak w kościele. W porę udało się zapobiec tragedii... Uff.  A mówili: "łańcuch w rozrządzie... tam się nie ma co zepsuć..." ...110000 km... ! Dobrze, że jestem wyczulony na nietypowe odgłosy z silnika. 

 

U mnie stuknęło 140000km. Zaczynam się bać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego bać, trzeba być czujnym.  :) 

Niestety, nie ma sposobu, żeby zdiagnozować taką usterkę, bez ściągnięcia pokrywy rozrządu. Nie dzieje się to zero-jedynkowo - rozrząd hałasuje po prostu coraz bardziej.

Zdecydowałem się na tą naprawę po zimowym wyjeździe w góry. Po kilkudniowym postoju na mrozie, mój Spec w trakcie rozruchu wydał z siebie przeciągłe, metaliczne: "Ziiiiiuuuuummm". Wróciłem z duszą na ramieniu do domu, odstawiłem auto do garażu i zamówiłem części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykry przypadek u Yaroslava, ale nie dajcie sie zwariować! Czujnym byc i słuchać, ale jak nie ma oznak, ze cos nie tak to nie panikujcie ;)

 

Poza tym, Yaro popraw mnie jesli sie mylę, ale zdjecie pokrywy rozrządu to dość duża operacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykry przypadek u Yaroslava, ale nie dajcie sie zwariować! Czujnym byc i słuchać, ale jak nie ma oznak, ze cos nie tak to nie panikujcie ;)

 

Poza tym, Yaro popraw mnie jesli sie mylę, ale zdjecie pokrywy rozrządu to dość duża operacja...

W sumie racja, ale jeśli to koszt kilku stówek to swój święty spokój wyceniam na więcej ;) Poza tym, przegląd przy 120k km to ten większy więc i tak złapię się za portfel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykry przypadek u Yaroslava, ale nie dajcie sie zwariować! Czujnym byc i słuchać, ale jak nie ma oznak, ze cos nie tak to nie panikujcie ;)

 

Poza tym, Yaro popraw mnie jesli sie mylę, ale zdjecie pokrywy rozrządu to dość duża operacja...

Junior ma rację, jak nic nie hałasuje, to profilaktycznie chyba nie ma sensu rozbierać. Ja zanim się zdecydowałem, to odwiedziłem dwie ASO i jedną nie-ASO. Wszędzie usłyszałem, że przy takim przebiegu to raczej dziwne. Myślę, że przyczyną mogło być jakieś zaniedbanie olejowe poprzedniego właściciela...

Koniec, końców cieszę się ciszą :)

post-2399-1429178126,4829_thumb.jpg

 

 

Sent from ajfon srajfon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba.

 

GT 2.5 MY08 AT czy 3.0 MY05 MT - sedany.

 

Oba prawie identyczne w stanie technicznym, wyposażeniu, przebiegu etc. etc...

Jazda głównie miejska ok 100 km dzienie po krzyżackich drogach max 70 km/h - zielona fala. Max 2 razy w roku trasa ok 900 km.

Zero ambicji do upalania, modyfikowania, druciarstwa. W sumie to zamierzam sie jednej z nich oświadczyć.

 

Dziękuje.

Edytowane przez golibroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...