Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Luku napisał(a):

uwielbiam jak oni się sami "orają" nawet o tym nie wiedząc, tak paliwo jest po 2 euro, ale ludzie zarabiają uwaga.. W EURO (tak wiem, szok). Więc za paliwo płacisz 2 jednostek w Polsce za paliwo płacisz 7 jednostek. Faktycznie taniej :D

 

To jest akurat bezsensowne porównanie, przecież płaca minimalna czy średnia wynosi u nas więcej 'jednostek' niż u Niemca. Porównywać można realną siłę nabywczą - z ciekawszych narzędzi porównawczych można sobie sprawdzić np. Big Mac Index       

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Knurek1111 napisał(a):

W kwestii pensji średniej polecam artykuł który czytałem z wypiekami na twarzy. Wersja optymistyczna: w tym szaleństwie jest jakaś metoda. Wersja pesymistyczna: te wszystkie wskaźniki są o d... potłuc.

Naprawdę?! To te lokomotywy staniały w końcu czy nie? Datki "na tacę" są czyimś wynagrodzeniem, netto czy brutto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, B-52 napisał(a):

Robię to samo, niestety bez psa. Musi się to niedługo zmienić bo całe życie poza ostatnimi 5 laty miałem psa i tęsknię już bardzo.

Nie wiem w jakich rasach gustujesz, ale z 2 letniego doświadczenia polecam Ogara polskiego. Mi strasznie podobał się Wilczak czechosłowacki, córce Berneński pies pasterski, ale po rewizji naszych oczekiwań i możliwości względem wymagań psa, wybraliśmy Ogara. My jesteśmy zadowoleni, a piesełowi chyba też dobrze z nami :rolleyes: 

 

5 godzin temu, B-52 napisał(a):

A co do miejsca zaopatrzenia w paliwo - nie wiem, z premedytacją, czy niechcący, ale mam wrażenie, że odwróciłeś tak zwanego kota ogonem. Ja na ten przykład Twoich wyborów nie kontestuję i nie zaczepiam, a Ty moje owszem.

Ja odwróciłem kota ogonem ?  Ale, że ja zaczepiam ? 

Jeśli tak uważasz, to cofnij się kilka wpisów wcześniej i upewnij kto wrócił do tematu tankowania i co ważniejsze - w jaki sposób. 

W sumie to może powinienem docenić, że zamiast o piórach na plecach Adi nie napisał, że nie po drodze mu na Orlen bo nie jest nacjonalistą czy faszystą - przyszywając w ten sposób taką łatkę tym co tam tankują.  

Rozumiesz o czym mówię ? 

 

A właściwie, to jak to jest - inni mogą manifestować w najlepsze jak omijają Orlen szerokim łukiem, bo wpisują się w Twoje poglądy, a ja nie mogę nawet wytłumaczyć dlaczego uważam inaczej ? 

 

5 godzin temu, B-52 napisał(a):

Bez sensu, niech każdy robi co chce i z czym mu po drodze, skoro drugiego to nie krzywdzi.

To już sobie wyjaśniliśmy wielokrotnie, też nie widzę sensu wałkowania tematu w kółko, ale skoro takie obrzydzenie Orlen wywołuje u niektórych, to niech będą konsekwentni do końca i robią siku na innych stacjach ;)  

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2023 o 17:54, Blixten napisał(a):

że zamiast o piórach na plecach Adi nie napisał, że nie po drodze mu na Orlen bo nie jest nacjonalistą czy faszystą - przyszywając w ten sposób taką łatkę tym co tam tankują. 

 

:facepalm: 

Wybacz, ale skojarzyło mi się to z "Marianem i Helą" z pewnego kabaretu. Gdy Marian się przeciągał, wyciągając rękę, Hela krzyczała: "Marian, chciałeś mnie zabić"

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 12:57, Blixten napisał(a):

Bardzo mi się podoba jego optymizm. Oby tak było

P.S. Swoją drogą, ten Kuczyński to pisior musi być :P

 

Jakbym miał jego zarobki też byłbym optymistą. Podobnie jak Glapiński, jemu o optymizm łatwo, bo dzięki swoim zarobkom ustawił siebie i swoją rodzinę na dwa pokolenia do przodu.

 

Kuczyński kiedyś był uczciwy intelektualnie i powiedział parę słów prawdy, o ile pamiętam to o reformie OFE planowanej przez Morawieckiego. Za tydzień już nie pracował tam gdzie w chwili wypowiedzi (chyba był to Xelion zależny wtedy od państwowego PKO), a stracił pensję ok 50 tysięcy netto miesięcznie. Drugi raz pewnie tego błędu nie chce popełnić, więc woli mówić to co jest zgodne z "jedyną słuszną linią partii".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maciek323 napisał(a):

Za tydzień już nie pracował tam gdzie w chwili wypowiedzi (chyba był to Xelion zależny wtedy od państwowego PKO)


@P_W_Kuczynski
Od 2006 r. do 30.04.2019 główny analityk Xelion. "Wróciłem do firmy po 30 miesiącach rozstania, kiedy to DI Xelion przeszedł w ręce prywatne (Quercus)." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zgadza się, jak Xelion był państwowy (PKO) to Kuczyński wyleciał za krytykę reformy OFE. Potem rzeczywiście wrócił, jak Xelion przeszedł w prywatne ręce. Od tego czasu jednak mocno zmienił ton swoich wypowiedzi. :)   W prywatnym biznesie też nie warto za bardzo rządu krytykować. Raz dostał ostrzegawczego prztyczka w nos, to teraz bardziej się pilnuje. Co mu szkodzi powtarzać rządowe turbo-optymistyczne dyrdymały skoro dostaje za to kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie? Zresztą przy jego pensji inflacja mu nie straszna, on osobiście może patrzeć optymistycznie w przyszłość. Więc dzieli się tym optymizmem ze słuchaczami. :)  A to że brednie które opowiada przeczą wszystkim prawom ekonomii i rażą uszy średnio ogarniętego studenta trzeciego roku tego kierunku, to co to komu przeszkadza? Głupsi od niego opowiadają w radiu/TV większe brednie i uchodzą jeszcze za ekspertów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek323 napisał(a):

No tak zgadza się, jak Xelion był państwowy (PKO) to Kuczyński wyleciał za krytykę reformy OFE. Potem rzeczywiście wrócił, jak Xelion przeszedł w prywatne ręce. Od tego czasu jednak mocno zmienił ton swoich wypowiedzi. :)   W prywatnym biznesie też nie warto za bardzo rządu krytykować. Raz dostał ostrzegawczego prztyczka w nos, to teraz bardziej się pilnuje. Co mu szkodzi powtarzać rządowe turbo-optymistyczne dyrdymały skoro dostaje za to kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie? Zresztą przy jego pensji inflacja mu nie straszna, on osobiście może patrzeć optymistycznie w przyszłość. Więc dzieli się tym optymizmem ze słuchaczami. :)  A to że brednie które opowiada przeczą wszystkim prawom ekonomii i rażą uszy średnio ogarniętego studenta trzeciego roku tego kierunku, to co to komu przeszkadza? Głupsi od niego opowiadają w radiu/TV większe brednie i uchodzą jeszcze za ekspertów.

 

Kogo w takim razie polecasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2,52mln osób plus kolejne co miesiąc 20tys (wg artykułu) dobrze zostały zakręcone.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/niedlugo-wszyscy-znow-zostana-zapisani-do-ppk-mozna-to-zablokowac/b7n1xdr?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_bi

 

Ciekawe za ile czasu nastąpi "magiczne przeniesienie" środków tam, gdzie będą"bardziej" potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Luku napisał(a):

W ogóle PPK świetny pomysł - wyrzucasz pieniądze na coś, co może kiedyś będziesz mógł skądś wyciągnąć :biglol:

"Ale to już było!".

 

Moje zaufanie do systemu emerytalnego w Polsce... inaczej - już nie mam zaufania do systemu emerytalnego w Polsce a jestem już prawie w ogródku, już bym się z gąską witał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się polowanie na "kułaków"

 

"gdy ktoś kupuje siedem czy osiem mieszkań, to znaczy, że należy się temu przyjrzeć, bo to znaczy, że jest to zamożniejsza osoba"

Część właścicieli mieszkań zapłaci nowy podatek. Premier zdradza szczegóły (businessinsider.com.pl)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...