Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, dako napisał(a):

PKB, dobrze wiesz, ze była to literówka ale dzięki za wyłapanie oczywistego błędu.

jasne, że wiem - ale pośmiać się można. Chyba się nie obrażasz ;)

 

17 minut temu, dako napisał(a):

Dodam, że największy odpływ ludności w wieku produkcyjnym (i rozrodczym!!!) nastąpił w latach 2004-2009r.

Już wspominałem o tym na forum, że skala zjawiska, była tak wielka, że rozwiązałaby większość problemów demograficznych naszego kraju.

Aktualnie mielibyśmy grubo pow. 40 mln... w dobrej krzywej.

 

no ale to było nie do uniknięcia przy wejściu do UE i potem przy otwieraniu kolejnych rynków pracy więc reszta to tylko gdybanie. Dla wielu nie było warunków do pozostania więc trzebaby ich trzymać na siłę - jak?

Jeśłiby zostali - skąd pewność co do demografii? Nie wiem ile by zrobili dzieci - połowę tego co na emigracji? Mniej? Chyba wiadomo czemu, więc raczej wątpię w takie optymistyczne założenia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dako napisał(a):

 

Dodam, że największy odpływ ludności w wieku produkcyjnym (i rozrodczym!!!) nastąpił w latach 2004-2009r.

Już wspominałem o tym na forum, że skala zjawiska, była tak wielka, że rozwiązałaby większość problemów demograficznych naszego kraju.

Aktualnie mielibyśmy grubo pow. 40 mln... w dobrej krzywej.

 

PKB, dobrze wiesz, ze była to literówka ale dzięki za wyłapanie oczywistego błędu.

Ale po co było zatrzymywać porzucających wtedy Polskę Polaków skoro tylko kilkanaście lat później można było przekroczyć liczbę 40 milionów mieszkańców za pomocą przybyłych ostatnio Ukraińców? Stratega nie było wtedy w rządzie :biglol: ? Nie wiem czy to u mnie ironia czy już sarkazm bo to dla mnie bolesne, co kretyni na stanowiskach rządowych wygadują publicznie i wyczyniają.

 

Po za tym przecież przez tych kilkanaście lat można było skutecznie zachęcać Polaków, którzy opuścili Polskę do powrotu. A przecież nawet z Kazachstanu, znaczącej liczby potomków Polaków nie udało się zachęcić do powrotu, a ci którzy przyjechali to poczuli się w Polsce jak u co najmniej chłodnej macochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

Wielu forumowiczów śmieje się ze mnie gdzie tankuję, a mi właśnie o to chodzi. 

Wolę żeby moje pieniądze zostały w kraju


Może za mało czytam forum, ale nie zauważyłem, żeby ktoś się z Ciebie śmiał. To raczej tych, którzy manifestowali nietankowanie tam, gdzie Ty, spotykały bardziej wredne komentarze.

Możliwości zostania w Szwecji w 1987 r. zazdroszczę bardzo. Gdybym tylko mógł i w 1987 nie był za mały, żeby decydować, skorzystałbym na pewno. Ogólnie, gdybym tylko umiał robić coś, co się robi wszędzie mniej więcej tak samo, już dawno by mnie tu nie było. Nie bardzo mam też przekonanie do uczciwego płacenia podatków, chociaż to robię. Bo gówno za to dostaję. Jak się leczę, to wyłącznie prywatnie, więc płacę dwa razy. Bezpiecznie się specjalnie nie czuję i za ochronę również płacę. Drogi mam, szczególnie w regionie, takie se. Gmina nie chce mi odebrać wodomierza ogrodowego i za wodę zużytą bezpowrotnie na podlewanie ogrodu muszę płacić, jakby się stała ściekami… i długo mógłbym jeszcze. Ogólnie „usługa” administracji publicznej dla obywatela jest na dennym poziomie i to na każdym szczeblu.
Także się czuję dymany nieoheblowanym dildem.

Przez wszystkich, żeby nie było, choć ostatnio jakby mocniej.

Sumując, rozumiem tych, którzy wyjechali i ani myślą wracać. Znam ich trochę też. Nie znam takich, których jakiegoś rodzaju poryw przygnał z powrotem po latach. Dwutygodniowy urlop najzupełniej im wystarcza.

Edytowane przez B-52
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dako napisał(a):

Dla tych co wyjechali: nie wracajcie. Sam fakt budowania pkd obcego kraju już o was świadczy.

Dla tych co chcą wyjechać - "krzyż" na drogę!

Dla tych co zostali - nie narzekajcie tylko do roboty się weźcie:thumbup:

 

Jakbym czytał napis nad bramą do obozu koncentracyjnego.

 

 

17 godzin temu, dako napisał(a):

Dla tych co zostali - nie narzekajcie tylko do roboty się weźcie:thumbup:

 

Ale po co mam się wziąć do roboty, przecież :

12 godzin temu, dako napisał(a):

Żaden rząd, na przestrzeni  ostatnich dwóch dekad, nie stworzył w tym kraju  godnych warunków do życia.

Albo doili najuboższych, albo klasę średnią, albo przedsiębiorców.

 

W takim wypadku moja robota jest bez sensu, bez celu.

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dako napisał(a):

Dla tych co wyjechali: nie wracajcie. Sam fakt budowania pkd obcego kraju już o was świadczy.

Dla tych co chcą wyjechać - "krzyż" na drogę!

Dla tych co zostali - nie narzekajcie tylko do roboty się weźcie:thumbup:

 

Widzę że paraolimpiada o złoty medal za najgłupszy komentarz w wątku nadal trwa.

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Dzisiaj zniknął z mapy trzeci, ostatni w okolicy, sklep "Społem". Pobliska żapka handluje dzisiaj do 23... :facepalm:

Może jej załoga nie obchodzi tego święta? Może mają imprezę gdzieś nieopodal? Albo na terenie swojego zakładu pracy? ;)

Ta sieć dla mnie mogłaby nie istnieć. Ale przyznaję że jakiś fenomen to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 18:21, RedSasza napisał(a):

Może jej załoga nie obchodzi tego święta? Może mają imprezę gdzieś nieopodal? Albo na terenie swojego zakładu pracy? ;)

Ta sieć dla mnie mogłaby nie istnieć. Ale przyznaję że jakiś fenomen to jest.

Według mnie Społem powinno istnieć a przestaje istnieć na moich oczach. Nie rozumiem co oni robią mając takie wspaniałe lokalizacje. Przecież konkurencja handluje takim samym towarem aż furczy a lokalizacje sklepów musieli zdobywać.

 

Jakiego święta właściwe załoga TEGO sklepu nie obchodziła 31 grudnia, szabasu?

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał(a):


 

Nie musisz, wygrywasz w cuglach, walka trwa o drugie miejsce :D

 

Nawet święta Antonina, patronka idiotów i obłąkanych, nie byłaby w stanie wymyślić tak błyskotliwego komentarza.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dako napisał(a):

 

Nawet święta Antonina, patronka idiotów i obłąkanych, nie byłaby w stanie wymyślić tak błyskotliwego komentarza.

 


 

Nic specjalnego w sumie, bo to oczywista oczywistość. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Według mnie Społem powinno istnieć

Pisząc o sieci, która dla mnie mogłaby nie istnieć, miałem na myśli tę spod znaku płaza. ;)

 

Edytowane przez RedSasza
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Dla mnie minus trzy sklepy w pobliżu gdzie mieszkam to duży minus.

wiem i mam takie samo zdanie. Chodziło mi o to, że zarząd i bilans wychodzi na + więc firma sie utrzymuje. Społem nie jest do końca komercyjnym tworem - próbuje się nim stać od 30 lat ale wciąż siedza tam ludzie z mentalnością PRL więc nie powstanie z tego nowoczesna sieć. I tak to sie kisi w sosie własnym

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Społem to spółdzielnia z założenia i historii. Nawet PRL niewiele wsączył tam internacjonalistycznego jadu bo to była przecież - spółdzielnia. No ale zakrzepła w skorupie z PRL i może dziedziczy się tam stanowiska lub otrzymuje z poręczenia partyjnego, jak nie przymierzając w spółkach skarbu państwa, bez względu na umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś naszych czasów dostał kolejne pieniążki do przepalenia 

 

Izera i spółka ElectroMobility Poland złapie wiatr w żagle dzięki wsparciu ze środków publicznych? Na koniec roku EMP i Skarb Państwa podpisały aneks do umowy inwestycyjnej zawartej w 2021 roku. Efekt to wzrost łącznego dofinansowania projektu z kwoty 250 mln zł do kwoty 500 mln zł.

 

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8620051,izera-cena-samochod-elektryczny-geely-suv-zasieg-opinie.html

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał(a):

Miś naszych czasów dostał kolejne pieniążki do przepalenia 

 

Izera i spółka ElectroMobility Poland złapie wiatr w żagle dzięki wsparciu ze środków publicznych? Na koniec roku EMP i Skarb Państwa podpisały aneks do umowy inwestycyjnej zawartej w 2021 roku. Efekt to wzrost łącznego dofinansowania projektu z kwoty 250 mln zł do kwoty 500 mln zł.

 

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8620051,izera-cena-samochod-elektryczny-geely-suv-zasieg-opinie.html

 

 

 

Ależ to piękne puszczanie w komin publicznej forsy... :coffee:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chojny napisał(a):

Ależ to piękne puszczanie w komin publicznej forsy... :coffee:

Ależ to jest właśnie istotą publicznej forsy w każdej branży. Puszczanie jej w komin. Weźmy np. taką edukację… :coffee:

 

43 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

jest zwolennikiem kary śmierci

Nie wiem. Ale wiem, że np. ja jestem.

Czy to znaczy, że „odjechałem” (cokolwiek by to nie znaczyło)? ;)
Znam całkiem sporo osób, które też są za…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...