Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, GREGG napisał:

 

To konstrukcje dla ludu pracującego miast i wsi, żeby odetchnął po ciężkiej pracy dla dobra ojczyzny. Patriotom też się należy odrobina luksusu ;) 


Szczególnie tym bujającym w obłokach i zapatrzonym w gwiazdy ;)

Straszne kiczydełko btw, współczuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi napisał:

 

Tylko dlaczego na konturach Polski są rosyjskie barwy. Czyżby szykowali się do poddania Putinowi?

 

:facepalm:

To niebieskie to morze. Bo każdy prawdziwy patriota wie, że góry są wyżej, a morze jest niżej, dlatego morze jest na dole :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, B-52 napisał:


Próbuję zrozumieć, gdzie mamy problem? W tym, że nie zdążyłeś odłożyć na ten samochód? Czy w tym, że ktoś, komu nie chce się cieszyć fajnym autem albo chatą po dziewięćdziesiątce, tylko trochę wcześniej, sięga po finansowanie jakieś zewnętrzne? No przecież chyba po to wymyślono?
Z szacunkiem i sympatią dla innych zapatrywań, ale nie chciałoby mi się odkładać 40 lat na dom. Zresztą przy moim trybie życia, z wysokim prawdopodobieństwem, byłbym tego zakupu nie dożył.
A odwołując się do przykładu samochodu za 100 tys. pięć lat temu, to załóżmy, że zdążyłeś, miałeś odłożone, a ja się kredytowałem. I właśnie kończę spłacać rzeźnicki (szczególnie ostatnio) kredyt. Wskutek tego kosztował mnie 146 tys.
I jaki jest Twój wniosek?


 

Taki ze teraz taki kosztuje pewnie 135tys. i go nie ma, i nie wiadomo kiedy będzie albo jak masz szczęście to czekasz od pół do półtora roku. ;) 
 

Aaa i bierzesz co dają i się nie wybrzydza z ekstrasami B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:


 

Taki ze teraz taki kosztuje pewnie 135tys. i go nie ma, i nie wiadomo kiedy będzie albo jak masz szczęście to czekasz od pół do półtora roku. ;) 
 

Aaa i bierzesz co dają i się nie wybrzydza z ekstrasami B)


W moim przypadku wszystko było zgodnie z planem, nawet cena, niestety nie jest to dzisiaj reguła - Toyota mojego ojca opóźniona o pół roku. Sąsiad nie potrafi jeździć bez gwiazdy i musi się prosić … prawie jak w Subaru ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kiwi 4ester napisał:


 

Czy tylko ja tu widze podobieństwo do pewnego premiera? :blink:
 

 

F522EC2D-E559-423F-B08E-B28F5B29B8AA.webp

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja konsumencka w sierpniu wyniosła 16,1 proc. w skali roku — podał w środę GUS we wstępnym odczycie. Oznacza to, że inflacja w Polsce nie tylko nie spadła, jak prognozowali ekonomiści, ale bardzo mocno przyspieszyła.

 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/inflacja-mocno-zaskoczyla-miala-spasc-a-przyspiesza-gus-podal-nowe-dane/bbbwxep

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, GREGG napisał:

Inflacja konsumencka w sierpniu wyniosła 16,1 proc. w skali roku — podał w środę GUS we wstępnym odczycie. Oznacza to, że inflacja w Polsce nie tylko nie spadła, jak prognozowali ekonomiści, ale bardzo mocno przyspieszyła.

 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/inflacja-mocno-zaskoczyla-miala-spasc-a-przyspiesza-gus-podal-nowe-dane/bbbwxep

 

Ciekawe co na to Glapiński i jego podnoszenie stóp, bo wygląda na to że wpływ ma mizerny. A mizerny ma bo:

Cytat

Najszybciej drożały w ciągu roku nośniki energii, czyli prąd, gaz i węgiel (o 40,3 proc.) i paliwa samochodowe (o 23,3 proc.). Ceny żywności szły w górę szybciej od ogólnego wskaźnika inflacji, bo o 17,4 proc. rok do roku.

Czyli czynniki, na które stopy procentowe mają nikły wpływ. O czym pisałem już kilka miesięcy temu. Więc jego podnoszenie stóp procentowych to (przepraszam za kolokwializm) jak leczenie syfa pudrem...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał:

Czyli czynniki, na które stopy procentowe mają nikły wpływ. O czym pisałem już kilka miesięcy temu. Więc jego podnoszenie stóp procentowych to (przepraszam za kolokwializm) jak leczenie syfa pudrem...

Oj tam, oj tam. Teraz dosypią grosza tymi dopłatami to wungla i innych źródeł ogrzewania, potem wypłacą 15 emeryturę. Spokojnie inflacja spadnie. :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaca68 napisał:

Oj tam, oj tam. Teraz dosypią grosza tymi dopłatami to wungla i innych źródeł ogrzewania, potem wypłacą 15 emeryturę. Spokojnie inflacja spadnie. :biglol:

Oni tylko produkują kolejne patologie, już są głosy o fikcyjnych separacjach żeby pobierać kilku dopłat do ogrzewania w jednym domu, bo dopłaty są nie na piec, tylko na gospodarstwo domowe...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, skwaro napisał:

Czyli czynniki, na które stopy procentowe mają nikły wpływ. O czym pisałem już kilka miesięcy temu. Więc jego podnoszenie stóp procentowych to (przepraszam za kolokwializm) jak leczenie syfa pudrem...

 

Stopy procentowe mają również istotny wpływ na ceny surowców 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GREGG napisał:

 

Stopy procentowe mają również istotny wpływ na ceny surowców 

W sensie że państwowe kopalnie kopią węgiel na kredyt, elektrownie produkują prąd na kredyt, a Orlen też działa na kredyt? To skąd rekordowe zyski firm w tych branżach?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2022 o 08:53, maciek323 napisał:

, żeby potem nie było płaczu i wieszania się na gałęzi. 

 

A to jest akurat osobny temat. I z mojego punktu widzenia dość prosty zarazem. Otóż każdemu, kto (bez przysłowiowej lufy przy skroni) zawarł umowę, która z jakichś powodów przestała mu odpowiadać i teraz jest mu źle oraz wszyscy musimy mu pomóc, powiedziałbym...

 

Niestety nie mogę na Forum napisać, co bym mu powiedział. Ale powiedziałbym to frankowiczom i wszystkim innym -iczom (swoją drogą, cóż za szkaradna (językowo) metoda określania poszczególnych grup ludzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał:

Oni tylko produkują kolejne patologie, już są głosy o fikcyjnych separacjach żeby pobierać kilku dopłat do ogrzewania w jednym domu, bo dopłaty są nie na piec, tylko na gospodarstwo domowe...

Tak, to jest gniot prawny. Historia autentyczna: urzędniczka po tym jak matka koleżanki zaniosła wniosek o dodatek węglowy zapytała dlaczego składa tylko na siebie bo przecież jej córka (mieszkają pod jednym dachem) tworzy odrębne gospodarstwo i też należy jej się kasa; kobieta nigdy by nie wpadła na to ale po co mamy urzędników - doradców ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ardaturan napisał:

Historia autentyczna: urzędniczka po tym jak matka koleżanki zaniosła wniosek o dodatek węglowy zapytała dlaczego składa tylko na siebie bo przecież jej córka (mieszkają pod jednym dachem) tworzy odrębne gospodarstwo i też należy jej się kasa; kobieta nigdy by nie wpadła na to ale po co mamy urzędników - doradców ;)

 

Niejaki Kazimierz Koprowski, prezes - oczywiście z klucza politycznego - WFOŚiGW w Krakowie w Radiu Kraków powiedział, że jest to "normalne działanie biznesowe". Oooo!

 

Był człowiek z żelaza, człowiek marmuru to teraz będzie człowiek z dykty i sznurka do snopowiązałki, na miarę czasów PiS. Takie nam tutaj nowe "elyty" etyczno-moralne wyrosły. O intelekcie szkoda nawet pisać.

 

 

Edytowane przez subleo
  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...