Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Blixten napisał:

wszyscy już pospłacali kredyty :thumbup: 

...  chyba tylko ja zostałem ... :huh:

Jest jeszcze gorzej niż myślisz. Niektórzy nigdy nie mieli kredytu. :o

Ja akurat miałem, ale to był kredycik i na chwilkę, biorąc pod uwagę na jakie kwoty i na jak długo ludzie potrafią się zadłużyć. Taki lajf…

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- Co byś zrobił jakbyś wygrał w totolotka? 

- Splaciłbym dlug u Zenka i u Henryka.

- Zacnie, że pamiętasz o zaciągniętych pożyczkach, a co byś zrobił z resztą?

- Noo, reszta by musiała poczekać.

 

:)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RedSasza napisał:

Jest jeszcze gorzej niż myślisz. Niektórzy nigdy nie mieli kredytu. :o

Ja akurat miałem, ale to był kredycik i na chwilkę, biorąc pod uwagę na jakie kwoty i na jak długo ludzie potrafią się zadłużyć. Taki lajf…

 

3 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Ostatnich gryzą psy, ostatni gasi światło. ;)

Tak na serio, to cieszę się jak innym dobrze się wiedzie, a ja ... ja na swój los nigdy nie narzekałem :)

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Blixten napisał:

Pandemie i lockdowny, pędząca inflacja i stopy procentowe, polskie łady, a tymczasem wszyscy już pospłacali kredyty :thumbup: 

...  chyba tylko ja zostałem ... :huh:

 

 

 

Nie tylko Ty, łącze się w bólu -_-

  • Trzymaj się 1
  • Zdrówko! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu dołączyłem do tych uwolnionych i pomimo tego, że nigdy nie miałem problemu ze spłacaniem rat, to muszę przyznać, że życie bez kredytu na głowie ma zupełnie inną jakość. Nie spodziewałem się, że pozbycie się zobowiązań aż tak poprawia komfort.

Od tego czasu wszystkim życzę jak najszybszego spłacenia długów! :) 

Edytowane przez romek_l
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

 

Tak na serio, to cieszę się jak innym dobrze się wiedzie, a ja ... ja na swój los nigdy nie narzekałem :)

Jest wielu takich, których na zaciągnięcie kredytu nie stać, tak że czuj się bogaty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Szanownych Forumowiczów w ostatnim okresie dostał rachunek z PGNiG na firmę? Trzeba mieć zdrowe serce. 500 procent do góry. Ale VAT obniżyli z 23 na 8. Ludzkie paniska…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gazik napisał:

A może ktoś z Szanownych Forumowiczów w ostatnim okresie dostał rachunek z PGNiG na firmę? Trzeba mieć zdrowe serce. 500 procent do góry. Ale VAT obniżyli z 23 na 8. Ludzkie paniska…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawe kto uzupełni w budżecie ten obniżony VAT, krasnoludki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Ciekawe kto uzupełni w budżecie ten obniżony VAT, krasnoludki?

 

Inflacja..... i drukarka...która napędzi inflację, która to uzupełni jeszcze bardziej budżet...

....taki krąg napędzania i uzupełniania :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT-u z gazu będzie więcej. W uproszczeniu wystarczy, że dla klienta gaz drożeje o 200% a już płaci więcej VAT-u w kwotach bezwzględnych.

 

To są tylko takie propagandowe chwyty.

 

2021: 1000 zł * 23% VAT = 230 zł

2022: 3000 zł * 8% VAT = 240 zł

Edytowane przez subleo
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, subleo napisał:

To są tylko takie propagandowe chwyty.

 

2021: 1000 zł * 23% VAT = 230 zł

2022: 3000 zł * 8% VAT = 240 zł

 

To jedna sprawa, a druga - obniżka stawki VAT nie ma znaczenia dla większości przedsiębiorstw, bo i tak vat odliczają. Więc jedyna realna korzyść to chwilowa poprawa cash flow, ale wpływ tych "obniżek" na inflację będzie żaden, bo rzeczywiste koszty produkcji się nie zmienią 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, skwaro napisał:

Ja od PGNiG dostałem list że na podstawie decyzji z polowy 2021 podnoszą ceny gazu od listopada 2021, a pismo datowane na 31.01.2022. Ktoś jest w stanie to wyjaśnić? :)

Polski Wał :upside-down-face_1f643-small:co tu dużo tłumaczyć. Miejsc na machlojki zrobiło się teraz więcej przez to, że jest taki bałagan -_-

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, skwaro napisał:

Ja od PGNiG dostałem list że na podstawie decyzji z polowy 2021 podnoszą ceny gazu od listopada 2021, a pismo datowane na 31.01.2022. Ktoś jest w stanie to wyjaśnić? :)

Nadawca na pewno ma doskonałe wyjaśnienie ;) . Mnie najbardziej podnieciło gdy wynagrodzenie za grudzień, wypłacone w styczniu, policzone zostało według zapisów "polskiego ładu" co mnie kosztowało 10% wynagrodzenia netto. Czyli prawo zadziałało wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, skwaro napisał:

Ja od PGNiG dostałem list że na podstawie decyzji z polowy 2021 podnoszą ceny gazu od listopada 2021, a pismo datowane na 31.01.2022. Ktoś jest w stanie to wyjaśnić? :)

 

W Małopolsce pismo datują na 19-10-2021, wysyłają 1-2-2022 ... i nie widzą w tym problemu.

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

 

To jedna sprawa, a druga - obniżka stawki VAT nie ma znaczenia dla większości przedsiębiorstw, bo i tak vat odliczają. Więc jedyna realna korzyść to chwilowa poprawa cash flow, ale wpływ tych "obniżek" na inflację będzie żaden, bo rzeczywiste koszty produkcji się nie zmienią 

Ale VAT ktoś zapłaci przecież. Ten ostatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można ten sam produkt sprzedawać w tak diametralnie różnych cenach netto w zależności czy odbiorca jest przedsiębiorcą czy osoba prywatną? Moje ceny po podwyżkach rachunki z 2022: dom - 0.2 PLN za kWh, firma - 0.8PLN za kWh. Jaka jest cena rynkowa gazu? Po ile go kupują?To znaczy ze mają 400 % narzutu na firmie czy dotują mieszkańców prywatnych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gazik napisał:

Jak można ten sam produkt sprzedawać w tak diametralnie różnych cenach netto w zależności czy odbiorca jest przedsiębiorcą czy osoba prywatną? Moje ceny po podwyżkach rachunki z 2022: dom - 0.2 PLN za kWh, firma - 0.8PLN za kWh. Jaka jest cena rynkowa gazu? Po ile go kupują?To znaczy ze mają 400 % narzutu na firmie czy dotują mieszkańców prywatnych?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakim cudem masz 0,2PLN za kWh w domu? Gdzie takie ceny są? :)

 

Ja różnicę między G11 a C11 mam jakieś 30gr za kWh... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...