Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2022 o 13:30, chojny napisał:

Znalezione w necie... 

 

Nowe społeczeństwo:

Nie potrzebuje własnych mieszkań, bo może żyć u rodziców lub w wynajętych.

Nie potrzebuje dobrych samochodów, bo żyje w centrach miast lub korzysta z carsharing.

Nie potrzebuje wyszukanego jedzenia, bo zero waste.

Nie potrzebuje wycieczek zagranicznych, ani kina, bo ma substytut w smartfonie.

Tym nowym trendem jest... świadoma rezygnacja kolejnych pokoleń z życia na takim poziomie dochodów jak rodzice.

Jak na to wszystko zarabiają?

Żyją z pieniędzy rodziców.

Ponieważ ich rodzice będą żyli znacznie dłużej, pozostaną aktywni do 70-siatki

Skrajna lewica jest tak samo głupia jak skrajna prawica. A obie ideologie mają ten sam cel - wychować pokolenie niewolników. Tylko metod różne.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 13:30, chojny napisał:

Nowe społeczeństwo:

Nie potrzebuje własnych mieszkań, bo może żyć u rodziców lub w wynajętych.

Nie potrzebuje dobrych samochodów, bo żyje w centrach miast lub korzysta z carsharing.

Nie potrzebuje wyszukanego jedzenia, bo zero waste.

Nie potrzebuje wycieczek zagranicznych, ani kina, bo ma substytut w smartfonie.

Tym nowym trendem jest... świadoma rezygnacja kolejnych pokoleń z życia na takim poziomie dochodów jak rodzice.

Jak na to wszystko zarabiają?

Żyją z pieniędzy rodziców.

Ponieważ ich rodzice będą żyli znacznie dłużej, pozostaną aktywni do 70-siatki

Ale boomerskie solenie, aż parskłem.

 

"Nie potrzebuje...", "Świadomie rezygnuje...". Nie. Nie stać ich. Po prostu. Bo rynek, doszczętnie, przejadły i zdemolowały wcześniejsze pokolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... pożar w burdelu. Glapa to jest fenomen, "miszcz" rozgrywania rynków i prowadzenia polityki monetarnej. W podręcznikach będą pisać  
 
 
Za późno się obudziłem aby przejść na stałą stopę ale i tak już się nie zastanawiam. Najlepszy moment był w 4q ale trzeba ratować co się da..

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

Świeżutkie raporty z rynku nieruchomości:

 

Jakkolwiek nie wyglądają oferty, to już transakcje prezentują faktyczny rynek.

I tak na koniec zeszłego roku średnia cena ofertowa na rynku wtórnym w Warszawie to: 12 950 zł./m2, a faktyczna transakcja była już na średnim poziomie 10 905 zł./m2

To prawie 16% różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subleo napisał:

Aha, czyli ten "Dom bez formalności" to jedynie taka nazwa - "chłyt martetingowy" ... coś ala "Dom w narcyzach", "Dom przy platanach" tylko bardziej wymyślne ;) 

 

Image

To jak "Polski Ład"... 

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa miesiące KE zgodnie z zapowiedziami wstrzymuje wszystkie fundusze strukturalne dla Polski. To będzie miało poważny wpływ na kurs złotego. Podobnie jak pierwszy wystrzał na Ukrainie. Po pierwszym wystrzale, złotówka leci na ryj wobec EUR USD i CHF.

 

Jak chodzi o frankowiczów i ich sprawy, to sądy (przynajmniej w Warszawie) są zatkane niemiłosiernie więc problemy frankowiczów, przynajmniej tych którzy poszli do sądu, nie będą rozwiązane szybko.  Średni termin wyznaczenia pierwszej rozprawy to około 2 lata na dzisiaj. Zresztą sędziowie niechętnie się za to biorą, bo nie wiedzą jak orzekać, a zresztą i tak to wszystko pójdzie do apelacji.

Na zatkaniu sądów cierpią wszyscy którzy mają jakieś sprawy cywilne, począwszy od rozwodów po jakieś ubezpieczeniowe czy majątkowe. Osobiście złożyłem pewien pozew we wrześniu 2020, wpłaciłem do sądu wymagane 5% kwoty sporu, nie mam nawet terminu pierwszej rozprawy. I taka to dobra zmiana w sądach.  Nie oskarżam jednak pracowników ani sędziów, bo oni są zawaleni robotą jak nigdy dotąd w historii.

Oczywiście mowa powyzej o sądach okręgowych, rejonowe działają szybciej i sprawniej. Ale w rejonowych to drobnica jest sądzona, jak chodzi o wartość kwoty sporu.

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maciek323 napisał:

Za dwa miesiące KE zgodnie z zapowiedziami wstrzymuje wszystkie fundusze strukturalne dla Polski. To będzie miało poważny wpływ na kurs złotego. Podobnie jak pierwszy wystrzał na Ukrainie. Po pierwszym wystrzale, złotówka leci na ryj wobec EUR USD i CHF.

 

Edit:

Jaki kantor online polecacie ? 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek323 napisał:

Za dwa miesiące KE zgodnie z zapowiedziami wstrzymuje wszystkie fundusze strukturalne dla Polski. To będzie miało poważny wpływ na kurs złotego. Podobnie jak pierwszy wystrzał na Ukrainie. Po pierwszym wystrzale, złotówka leci na ryj wobec EUR USD i CHF.

 

Czekam na to z utęsknieniem. Tzn. wojny na Ukrainie wolałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Jaki kantor online polecacie ? 

 

Sprawdź wpierw co twój bank proponuje, bo teraz kursy w kantorach bankowych mogą być praktycznie takie same jak w zewnętrznych a operacje w swoim banku wykonuje się dużo prościej i szybciej. Z zewnętrznych korzystałem z cinkciarza i nie było nigdy problemów. A jak masz do wymiany milion dolców piszesz do nich i można negocjować kurs ;)  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

 

Edit:

Jaki kantor online polecacie ? 

 

Ale po co wymienaic w internecie? Żeby trzymać pieniadze w formie elektronicznego zapisu, tylko zamiast PLN np  USD czy EUR?

Lepiej wypłacić, iść do normalnego kantoru. Wymienić i trzymać w formie banknotów.

 

Przypominam że w Grecji i na Cyprze swego czasu ograniczyli wypłaty do 50 euro dziennie. A ich sytuacja ekonomiczna i ogólnospołeczna była wówczas dużo lepsza niż Polski obecnie. Nie mówiąc o tym, że nie było żadnej wojny u granic.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem hajsy na lokacie, zlikwidowałem i kupiłem USD, potem sprzedałem. Korzystałem z walutomat- działa  sprawnie.

Nie wiem czy Rosjanom tak zależy na wojnie.. Rubel straci najbardziej- ludzie będą mieć pretensje :D
 

obraz_2022-01-27_122512.png

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...