Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Blixten napisał(a):

 

Jesteś pewien, że ostatni ? ;) 

 

Wiadomo, że niczego nie można być pewnym. Ale swoje zdanie mam. Przekonamy się najdalej w przyszłym roku, jak się skończą dopalacze kredytowe. A może nawet już wcześniej będzie rozczarowanie deweloperki, bo fala zwolnień w różnych branżach zaczyna się właśnie rozkręcać  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GREGG napisał(a):

Dzięki mądrym lewicowym pomysłom


Jak rozumiem masz tu na myśli KO jako lewicę i ich bezmyślne obietnice wyborcze? Bo akurat Lewica krytykowała ten projekt i deklaruje ze go nie poprze.

 

Cala „nadzieja” w tym, ze moim zdaniem ten program ma minimalne szanse na wejście w życie, a już zwłaszcza w takiej formie w której będą się na niego łapali mieszkańcy większych miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, QbaqBA napisał(a):

Jak rozumiem masz tu na myśli KO jako lewicę i ich bezmyślne obietnice wyborcze? Bo akurat Lewica krytykowała ten projekt i deklaruje ze go nie poprze.

 

Cala „nadzieja” w tym, ze moim zdaniem ten program ma minimalne szanse na wejście w życie, a już zwłaszcza w takiej formie w której będą się na niego łapali mieszkańcy większych miast.

 

Tak, kojarzę że ktoś z lewicy to krytykował. Bardziej chodziło mi o to, że koncepty różnych dopłat, dotacji itd. można określić tradycyjnie jako lewicowe. Z drugiej strony u nas socjal wdrażał ostatnio pis, nazywany prawicą, więc te określenia tracą trochę sens...    

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, GREGG napisał(a):

u nas socjal wdrażał ostatnio pis, nazywany prawicą

nie tylko socjal ale zabieranie bogatym, kołchozy, centralizację, państwowe sieci sklepów spożywczych... etc. lewica pełna gębą tyle że narodowa. Minus aborcja, kościół, LGBT.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, STIFF napisał(a):

nie tylko socjal ale zabieranie bogatym, kołchozy, centralizację, państwowe sieci sklepów spożywczych... etc. lewica pełna gębą tyle że narodowa. Minus aborcja, kościół, LGBT.

To się ładnie nazywa narodowa socjal-demokracja :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, STIFF napisał(a):

socjal

 

27 minut temu, skwaro napisał(a):

socjal

 

Nie ma co narzekać, właśnie wpłynęło na konto 800+.

Może uda się z tego pokryć różnicę między ceną benzyny "rynkową" a wyborczą ;) 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał(a):

To się ładnie nazywa narodowa socjal-demokracja :)

I tak nazywam tych hipokrytów gdy w sercu mam łagodność, narodowymi socjalistami. Do nazistów im (nieosiągalnie na szczęście) daleko, może dlatego że wódz jest taki mały i mlaszcze zamiast wrzeszczeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2024 o 09:02, GREGG napisał(a):

 

Wiadomo, że niczego nie można być pewnym. Ale swoje zdanie mam. Przekonamy się najdalej w przyszłym roku, jak się skończą dopalacze kredytowe. A może nawet już wcześniej będzie rozczarowanie deweloperki, bo fala zwolnień w różnych branżach zaczyna się właśnie rozkręcać  

Wiele rozwinietych gospodarek przechodziło podobne cykle jak nasza, jeśli chodzi o nieruchomości. Można podać przykłady Irlandii czy Hiszpanii.  Dużo ludzi załadowało się na górce, potem część deweloperów padła, świat się nie zawalił.

Oni też sądzili że może być tylko drożej i że wynaleźli perpetum mobile.

 

W Warszawie blisko metra pewnie nie spadnie istotnie (i bardzo dobrze!!), ale sądzę że powiatówkę i Polskę B czeka głębokie rozczarowanie.

Przynajmniej deweloperów. Bo przecież dla ludzi jest lepiej jak nieruchomosci są tańsze niz droższe.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dlaczego taka drukareczka kosztuje prawie 3 koła?
Czy zamiast projektów typu przekopy,  izery, cpka, dopłaty do kredytów.. państwo nie mogłoby stworzyć środowiska do prostego [i taniego] księgowania?

Screen Shot 05-07-24 at 11.43 AM.PNG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alexpress podobne urządzenia są  w uczciwych cenach. W czym jest problem? domyślam się że nie będzie to współpracować z oprogramowaniem.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leto napisał(a):

Dlaczego taka drukareczka kosztuje prawie 3 koła?
Czy zamiast projektów typu przekopy,  izery, cpka, dopłaty do kredytów.. państwo nie mogłoby stworzyć środowiska do prostego [i taniego] księgowania?

Screen Shot 05-07-24 at 11.43 AM.PNG

Dlaczego po ponad 30 latach od "zmiany ustroju" nie ma politycznych elit i kluczowe stanowiska w państwie zajmują partyjni funkcjonariusze ze swoimi misiewiczami? Pytanie retoryczne.

 

PS. W biznesie (prawdziwym, nie w spółkach skarbu państwa) jest biznes więc taka drukareczka kosztuje 3 koła.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka historia apropos.

 

Trzeba było wyposażyć się w kasę fiskalną.

 

Przyjechał gość z firmy, podłączył, ustawił kasę i wystawił fakturę za usługę... płatną gotówką:biglol:

 

Brak możliwości przelewu. Trzeba było do bankomatu zasuwać, wypłacić tam kilka razy po 800 i przynieść w zębach gotówkę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adi napisał(a):

 

Czemu po 800?

Euronet tyle teraz na raz pozwala wypłacić standardowo, chyba że się z nim nie zgadzasz i przeklikasz że chcesz 1000.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał(a):

Euronet tyle teraz na raz pozwala wypłacić standardowo, chyba że się z nim nie zgadzasz i przeklikasz że chcesz 1000.

 

nie do końca, trochę zalezy też jak mniemam od banku. Dziś wypłacałem z tego samego bankomatu Euronetu na 2 razy. Najpierw PKO po wpisaniu 1000 uraczony zostałem komunikatem że max 800 więc druga wypłata z Aliora i 1000 poszedł.

Żeby było śmieszniej - PKO mam jakieśtam VIP-konto z wieloma fajnymi przywilejami łącznie z przewalutowaniem wydatków za granicą po kursach jakich nawet we własnym kantorze nie posiadają. Ale gotówki nie chcą oddawać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, STIFF napisał(a):

 

nie do końca, trochę zalezy też jak mniemam od banku. Dziś wypłacałem z tego samego bankomatu Euronetu na 2 razy. Najpierw PKO po wpisaniu 1000 uraczony zostałem komunikatem że max 800 więc druga wypłata z Aliora i 1000 poszedł.

Żeby było śmieszniej - PKO mam jakieśtam VIP-konto z wieloma fajnymi przywilejami łącznie z przewalutowaniem wydatków za granicą po kursach jakich nawet we własnym kantorze nie posiadają. Ale gotówki nie chcą oddawać.

 

 

Niezależnie od banku max jest 1000, tylko pokazuje najpierw komunikat że 800 i trzeba kliknąć że się nie zgadzasz na 800, wtedy pójdzie 1000. Może w niektórych bankach nie pojawia się komunikat o limicie 800, nie wiem. W moim się pojawiał. Ale ja i tak z ich nie korzystam, mam niedaleko Planet Cash, bez prowizji, wypłata max 2000, bez głupich komunikatów i kilkuminutowych reklam spowalniajacych proces. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, skwaro napisał(a):

Niezależnie od banku max jest 1000

W Milenium mogę max jednorazowo wypłacić 4000 zł , limit dzienny 20000 zł, w bankomatach Milenium  z innych nie kożystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kowal napisał(a):

W Milenium mogę max jednorazowo wypłacić 4000 zł , limit dzienny 20000 zł, w bankomatach Milenium  z innych nie kożystam

W bankomatach mojego banku mogę wypłacić na raz max 6000 bo tyle obsługuje bankomat. Limit dzienny ile sobie ustawię :)W Millennium też miałem tyle samo bez prowizji, ale jakiś czas temu Millennium obniżyło limit i u mnie pojawiła się prowizja, więc już nie korzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał(a):

W bankomatach mojego banku mogę wypłacić na raz max 6000 bo tyle obsługuje bankomat. Limit dzienny ile sobie ustawię :)W Millennium też miałem tyle samo bez prowizji, ale jakiś czas temu Millennium obniżyło limit i u mnie pojawiła się prowizja, więc już nie korzystam :)

W jakim banku masz konto? W mBank i planet Cash też max 4tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...