Skocz do zawartości

Pozdrawiamy sie :)


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kulczyk.jr napisał(a):

przepraszam i dziękuję

 

Tutaj niestety chyba się mylisz. 
Już wielokrotnie widziałem jak SM wystawiała mandaty za nieprawidłowe parkowanie i brak opłaty za SPP. Czasem zakładają blokady, ale to akurat loteria. 

Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem, żeby policja się zajmowała niepoprawnie zaparkowanymi pojazdami. 

 

Mamy sprzeczne ze sobą informacje pochodzące z tego samego(?) miasta. W okolicy gdzie mieszkam SM "na piechotę" raczej już nie sprawdza opłaconego parkowania, nie widziałem ich w takiej akcji od dawna. Założonych blokad na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów też od dawna nie widzę choć nieprawidłowo zaparkowane samochody widzę codziennie. Czasem jednak widzę w akcji patrol policji karzący kogoś za nieprawidłowe parkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ipsx82 napisał(a):

Jedynie co może pasować do 8 pkt. to :

 

  • 8 punktów karnych – zatrzymanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem, albo w odległości 10 m za tym przejściem lub przejazdem na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu

W czasie jednego z wariantów opisanego powyżej parkowania dostałem od SM propozycję za 500 zł i 1 pkt. Nie skorzystałem, odwołałem się ponieważ byłem w stanie udowodnić że znajdowałem się w stanie wyższej konieczności. Kolejna propozycja była za 100 złotych i 1 pkt, z tej skorzystałem bo doszedłem do wniosku że więcej niż 100 zł będzie mnie kosztowało chodzenie do sądu. 1 pkt niedawno mi się wykasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawia zasadność tych śmiesznych blokad... Bo parkujesz w niedozwolonym miejscu, więc logika podpowiada, że tego auta nie powinno tam być - natomiast strażnicy prawa upewniają się żeby bezpiecznie stało i nigdzie się samo nie wytoczyło przypadkiem. 

Takie moje przemyślenie, nigdy nie miałem blokady to może nie rozumiem idei za nią stojącej. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Serdecznie pozdrawiam @Jumpman i ekipę w Wlkp.

Będziem razem z @ipsx82 i resztą towarzystwa, spożywać ten jakże dobry napój, rozważając o Tobie. :D

 

20230518_104057.jpg

Kiedyś piłem herbatę wędzoną :mrgreen: ta też może mieć specyficzny aromat, choć gumy nie są pierwszej świeżości, to i intensywność będzie mniejsza :coffee:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

A nie jest tak, że punkty są widoczne od momentu opłacenia mandatu? 

 

Dokładnie tak...i dobiero od momentu uiszczenia liczy się ich karencja. Znaczy, im szybciej zapłacisz, tym szybciej się pojawią...i tym szybciej znikną. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kulczyk.jr napisał(a):

Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem, żeby policja się zajmowała niepoprawnie zaparkowanymi pojazdami.

 

Parę lat temu, w obcym mieście, zaparkowałem na trawce przy kiosku (obok stało inne auto).

Gdy wróciłem, innego auta już nie było, a ja za wycieraczką miałem zaproszenie na lokalny komisariat - od razu pojechałem z wizytą i (nawet sympatyczny) policjant stwierdził, że w tamtej okolicy mają jakiegoś życzliwego zatroskanego obywatela, który od razu do nich wydzwania z żądaniem interwencji i oni muszą reagować.

Policjant zaproponował najniższy możliwy mandat (wtedy chyba jakieś 20 zeta) - przyjąłem, zapłaciłem, zapomniałem (aż do dzisiaj ;))

 

PS.

Punktów chyba nie było.

 

Edytowane przez czekker
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czekker napisał(a):

 

Parę lat temu, w obcym mieście, zaparkowałem na trawce przy kiosku (obok stało inne auto).

Gdy wróciłem, innego auta już nie było, a ja za wycieraczką miałem zaproszenie na lokalny komisariat - od razu pojechałem z wizytą i (nawet sympatyczny) policjant stwierdził, że w tamtej okolicy mają jakiegoś życzliwego zatroskanego obywatela, który od razu do nich wydzwania z żądaniem interwencji i oni muszą reagować.

Policjant zaproponował najniższy możliwy mandat (wtedy chyba jakieś 20 zeta) - przyjąłem, zapłaciłem, zapomniałem (aż do dzisiaj ;))

 

PS.

Punktów chyba nie było.

 

I to był mechanizm który działa wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2023 o 08:08, mag1 napisał(a):

Pozdrawiam:)

Auto salon Polska a tablicę na okes letni zakładam "małą" aby wspomóc przepływ powietrza pzez chłodnicę;)

Pzdr

Proponuję zdjąć tą tablicę zanim dowiesz się ile kosztuje takie naruszenie :)

To ostrzeżenie, nie złośliwość ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aflinta napisał(a):

Pozdrawiam (choć właściciel pewnie i tak tu nie zagląda) z ul. Zakopiańskiej w Krakowie:

image.png

Jeździ a skoro jeździ to spala benzynę a ta kupiona w Polsce osłabia... sami wiecie kogo :biglol: . Tylko ten ślad węglowy, żeby tak mógł zostać na Ukrainie, nie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...