Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Daroot napisał(a):

Taaak mówi microsoft ;) 

Nie, tak mówię ja siedząc w tej branży ponad 20 lat wielokrotnie ratując dupy klientom przed czasem milionowymi stratami.

 

P.S. Polecam poczytać co to jest Remote Code Execution i ile dziur tego typu znaleziono w Windows 10.

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Luku napisał(a):

wielki atak hakerski na janusza cebularza :D

rozumiem w firmie trzeba, ale wystarczy mieć odpowiednią ilość szarych komórek i nawet antywirusa nie potrzeba

Ani antywirus ani szare komórki nie pomogą na dziury bezpieczeństwa w systemie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, skwaro napisał(a):

Nie, tak mówię ja siedząc w tej branży ponad 20 lat wielokrotnie ratując dupy klientom przed czasem milionowymi stratami.

Mam staż o połowę krótszy, ale potwierdzam.

 

Co nie zmienia faktu, że updaty mogą czasem nieźle namieszać np. nie działają drukarki czy to po kablu czy bezprzewodowo czy to nie działa net czy to po kablu czy bezprzewodowo... Mam wrażenie ostatnio, że w Microsofcie powstał dział tworzenia bugów do updatów oraz dział naprawiania bugów w updatach i tak się bawią na użytkownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, skwaro napisał(a):

Ani antywirus ani szare komórki nie pomogą na dziury bezpieczeństwa w systemie. 

Okay bo też trochę pomieszałem, fakt, dziurawy system nigdy nie jest dobry, ale też nie popadajmy w paranoje ;)

SAMO SIĘ na kompie nic nie znajdzie, w każdym razie update który dodaje nowe "ficzery" to matko bosko.. za to te z bezpieczeństwem jak najbardziej polecam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Luku napisał(a):

Okay bo też trochę pomieszałem, fakt, dziurawy system nigdy nie jest dobry, ale też nie popadajmy w paranoje ;)

SAMO SIĘ na kompie nic nie znajdzie, w każdym razie update który dodaje nowe "ficzery" to matko bosko.. za to te z bezpieczeństwem jak najbardziej polecam

Właśnie nie, wykorzystanie Remote Code Execution nie wymaga interwencji użytkownika komputera. Wystarczy że dana biblioteka jest uruchomiona i atakujący robi co chce. 

 

2 minuty temu, Daroot napisał(a):

I właśnie dlatego jest tylu przeciwników update'ów do których i ja należę.  Dlaczego zakładacie że poprawki są lekiem na całe bezpieczeństwo w sieci? Rozsądek przede wszystkim.

Bo to się bierze z niezrozumienia tematu. Poprawki bezpieczeństwa nie są jedynym lekiem na bezpieczeństwo w sieci, ale są niezbędne do tego, żeby dany poziom bezpieczeństwa uzyskać. A przeciwnicy poprawek tylko sami sobie szkodzą. Do tego należy odróżniać poprawki bezpieczeństwa od update'ów funkcjonalnych,bo to zupełnie inna para kaloszy. 

 

P.S. Prośba o przeniesienie tej dyskusji we właściwe miejsce :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...