Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, stefanekmac napisał:

Ukry zabiły sporo moich bliskich na Wołyniu. Ja im nie współczuję.

Ja z podobnego powodu nie jeżdżę do Egiptu, oni też w pień wyżynali. 

J***ć Kleopatrę! 

:faja::biglol:

  • Super! 3
  • Haha 8
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, suberet napisał:

Każdy ma prawo do zahibernowania się w swoim bagienku.

Nawet nie uważałbym tego za hibernację. Każdy kto osobiście bądź w rodzinie doznał tragedii nie powinien być zmuszany do poprawności, nieważne czy chodzi o Niemców, Ukraińców, Rosjan czy Szwedów. Chociaż z tymi Szwedami to trochę Bałkanami by pachniało tyle pokoleń wstecz. Dramat Ukrainy polega na tym, że tam niestety nie ma jeszcze państwowości w naszym rozumieniu. To jest - niestety - prywatny folwark kilkunastu miliarderów, którzy układają prawo i politykę pod siebie. Przykład - wczoraj wjechał do Polski pociąg ewakuacyjny po torach LHS a jeszcze kilkanaście (!!!) dni temu UA zablokowała tę linię wymuszając na PL zwiększenie zezwoleń w transporcie drogowym. Dlatego moja teoria jest taka, że prezydent Zełeński swoje, a kacyk od transportu wypowiadał swoje wojny handlowe gdy kraj był na krawędzi wojny militarnej i oczekiwał pomocy min. ze strony Polski. No bo nie uwierzę że to była skoordynowana akcja rządu UA - w przededniu wojny wypowiadamy wojnę transportowo - handlowo sąsiadowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kristofor napisał:

Nawet nie uważałbym tego za hibernację. Każdy kto osobiście bądź w rodzinie doznał tragedii nie powinien być zmuszany do poprawności, nieważne czy chodzi o Niemców, Ukraińców, Rosjan czy Szwedów. Chociaż z tymi Szwedami to trochę Bałkanami by pachniało tyle pokoleń wstecz. Dramat Ukrainy polega na tym, że tam niestety nie ma jeszcze państwowości w naszym rozumieniu. To jest - niestety - prywatny folwark kilkunastu miliarderów, którzy układają prawo i politykę pod siebie. Przykład - wczoraj wjechał do Polski pociąg ewakuacyjny po torach LHS a jeszcze kilkanaście (!!!) dni temu UA zablokowała tę linię wymuszając na PL zwiększenie zezwoleń w transporcie drogowym. Dlatego moja teoria jest taka, że prezydent Zełeński swoje, a kacyk od transportu wypowiadał swoje wojny handlowe gdy kraj był na krawędzi wojny militarnej i oczekiwał pomocy min. ze strony Polski. No bo nie uwierzę że to była skoordynowana akcja rządu UA - w przededniu wojny wypowiadamy wojnę transportowo - handlowo sąsiadowi. 

Chyba nie ten wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stefanekmac napisał:

Ukry zabiły sporo moich bliskich na Wołyniu. Ja im nie współczuję.

Moich przodków też dotknął Wołyń ale to nie znaczy, że teraz mam nie pomagać bo coś kiedyś ktoś.

 

Razem z chłopakami ode mnie z jednostki przekazaliśmy trochę sprzętu dla strażaków w UA. Myśleliśmy o przekazaniu nawet transita z 2008 ale jego działalnośc bojowa w kraju zniszczonym wojną jest mocno ogarniczona dlatego został w garażu u nas.

 

PS. Jakby każdy tak żył co kiedyś kogoś dotknęło to Niemcy nienawidziliby nas za Grunwald a Czesi za interwencje w 68.

 

 

PS1. Trzeba żyć obecnym czasem pamiętać o przeszłości ale niekoniecznie być oziębłym wobec cierpienia innych ludzi z którymi wspominana przeszłość ma tyle wspólnego co nazwa państwa.

 

PS2. Dobro zawsze wraca

  • Super! 12
  • Dzięki! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podesłał fotos z baru mlecznego w Krakowie:

obraz.png.a8532c593c8e6fd71947db4e35e9b5e6.png

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...