Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy Legacy diesel.


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Np. taka kwestia jak dymienie. Wystepuje? W Common Railach to chyba nagminne jest, albo tak maja tylko Fordy

to dymienie w Fordach, to uszkodzone wtryskiwacze. To jeden z kilku problemów w Fordzie, na ktorych ich ASO kompensuje sobie rabaty promocyjne nowych aut (1500zł/szt). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi glosnikami to pamietam, tak mi sie kojarzy jak czytalem ten temat. Autoalarm montowany w ASO? Czy gdzies u speca jakiegos i razem wtedy glosniki?

 

Dlugo oczekiwaliscie na swoj model? U mnie by jeszcze leasing byl, jestem ciekaw jak to wyglada z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no ja juz opisywalem wczesniej ze 2 razy zapalila mi sie kontrolka check engine ale zgasla i komputer w aso nic nie pokazal,

 

Wczoraj przeżyłem to samo. Po uruchomieniu silnika nie zgasły check engine i wyłączone ESP, a i do tego przestał działać Cruise :evil: :shock: :evil: ale silnik działał poprawnie

Akurat wracałem z pracy i do serwisu p.Zdanowicza miałem z 5km więc zajechałem. Po ponownym odpaleniu kontrolki nie gasły. Mechanicy powiedzieli że takie coś się zdarza i odpowiada za to najprawdopodobniej ...... stacyjka :shock: :shock: :shock:

Niestety nie mogli mi tego błędu skasować na miejscu gdyż im komputer się spalił i jest w serwisie do przyszłego tygodnia :evil::evil:

Do domu wróciłem mało pocieszony. Po 20 min "musiałem" znów śmignąć samochodem i jak przekręciłem stacyjkę i odpaliłem silnik ..... kontrolki zgasły a Cruise zaczął działać... :shock: :mrgreen: :roll:

Oby tylko takie przygody nas spotykały...... choć i takich nie powinno być

 

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 10:35 am ]

Dlugo oczekiwaliscie na swoj model? U mnie by jeszcze leasing byl, jestem ciekaw jak to wyglada z czasem.

 

Ja swój zamówiłem w kwietniu, jest szansa, że odbiorę w październiku. Formalności leasingowe raczej tego terminu nie wydłużą :mrgreen:

 

wow :shock: :shock: :shock: ja podjąłem decyzję o zakupie pod koniec czerwca. Miejscowy dealer zaproponował mi odbiór samochodu w mojej konfiguracji (RC steel metalick :twisted::mrgreen::twisted: ) pod koniec ....... września. Do tego solennie zapewnił mnie że w tym kolorze w żadnym innym salonie w Polsce w bliższym terminie samochodu nie dostanę.

A że byle czym nikt mnie łatwo nie zbyje, to wykonałem telefon do ASO KOPER. Odebrał RAJU..... i tak 2 sierpnia ok 12 wyjechałem z ich salonu moim wymarzonym Subaru :twisted::mrgreen::twisted::mrgreen::twisted::mrgreen::twisted:

 

Samochód też finansowany przez leasing. Wszelkie formalności załatwiliśmy mailowo i telefonicznie. Dokumenty pomiędzy dealerem a finansującym śmignęły kurierem i wszystko siii.

Ja tylko musiałem kopnąć się z tablicami do Warszawy po odbiór. Wracając do domu zdziwiłem się że ta Warszawa jest tak blisko Trójmiasta ..... jakoś droga szybko minęła :wink:

 

Wystarczy baaaaardzo chcieć :wink:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :shock: :shock: :shock: ja podjąłem decyzję o zakupie pod koniec czerwca. Miejscowy dealer zaproponował mi odbiór samochodu w mojej konfiguracji (RC steel metalick :twisted::mrgreen::twisted: ) pod koniec ....... września. Do tego solennie zapewnił mnie że w tym kolorze w żadnym innym salonie w Polsce w bliższym terminie samochodu nie dostanę.

A że byle czym nikt mnie łatwo nie zbyje, to wykonałem telefon do ASO KOPER. Odebrał RAJU..... i tak 2 sierpnia ok 12 wyjechałem z ich salonu moim wymarzonym Subaru :twisted::mrgreen::twisted::mrgreen::twisted::mrgreen::twisted:

 

Samochód też finansowany przez leasing. Wszelkie formalności załatwiliśmy mailowo i telefonicznie. Dokumenty pomiędzy dealerem a finansującym śmignęły kurierem i wszystko siii.

Ja tylko musiałem kopnąć się z tablicami do Warszawy po odbiór. Wracając do domu zdziwiłem się że ta Warszawa jest tak blisko Trójmiasta ..... jakoś droga szybko minęła :wink:

 

Wystarczy baaaaardzo chcieć :wink:

 

 

 

 

 

 

n u mnie bylo prawie identyczna sytuacja.na samochod czekalem okolo miesiaca.jakos pod koniec kwietnia zamowilem i odebralem pod koniec maja.szybko i sprawnie i konkretnie Raju podszedl do sprawy.czasami az sie dziwie ze ludziom chce sie jechac do niemiec do salonu po nowe auto zeby zaoszczedzic nawet te pare tysiecy.jak sie tak spraw ie jest obsluzonym w salonie w polsce to ja wole zaplacic troche wiecej i miec spokojna glowe niz sie martwic i cudowac.tutaj mi sie przypomina stare powiedzenie ze skapy 2 razy traci i to jest prawda.jak chcesz gdzies przyoszczedzic to zawsze w ogolnym rozrachunku wyjdzie ci drozej niz jakbys przestal kombinowac i normalnie cos kupil.

resume:polecam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem 26 lutego a odebrałem 9 kwietnia - salon Koper ale nie Raju :wink: tylko Piotr Parol - swoją drogą bardzo szybko udało się wszystko załatwić a ja to bardzo cenię (i nie czarny którego w łodzi chcieli mi wcisnąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odslona, moj Legac. Jakis taki niezbyt seryjny jest.

Po pierwsze diesel nie mial miec sterowania audio w kierownicy, a ja mam. Mam tez wyjscie na AUX w schowku na iPoda albo na telefon SonyEricsson :-P. Dostalem listwy ochronne na kazdy róg. Do tego aluminiowe listwy wewnatrz oraz felgi polakierowane sa na szary metal, a nie czyste aluminium. No i grill mam z STi :-P a przynajmniej JDM. Podejrzewam ze byl robiony na specjalne zamowienie i niezostal odebrany. Wszystko na plus Nie ma co narzekac. Auto jest boskie! Tylko ze...

 

- po zmianie kol na 18" musialem ustawic zbieznosc kol. Sciagalo na prawo i to sporo. Nie pamietam czy tak bylo na oryginalnych 17"stkach ale musialem ustawic, oczywiscie Salon placil. Wiadomo ze na 40stkach Goodyerach bedzie wiecej czuc kazdy blad. Do tego auto jest teraz wyzsze, o okolo 3 cm, niz jak stal na 17"stkach. Musielismy sporo podniesc zeby zalozyc Ultrallegerki. teraz za kare czuje kazda pinezke na ktora najade. Niewazne. Jak widze felgi na aucie, banan na gebie. Ci nie zmienia faktu ze ssie dostawac auto przy ktorym trzeba grzebac od malego.

- prowadzi sie bajecznie lekko dzieki elektrycznemu servo. Reszta, wiadomo, jak to Subaru, lezy jak zelazko. Rondo na autostradzie 130km/h z palcem w ... popielniczce. I NIE WYJE! Good Year Excellence sa "letko lepisiejsze" niz Geolandery Vampir.

- skrzynia biegow jak juz "dziala" jest boska ale nie wiem ile razy po prostu niemozliwoscia bylo wepchanie wstecznego. Niewazne ile razy wysprzeglalem i mieszalem, nie ma i juz. Nie wejdzie. Trzeba podjechac do przodu i dopiero probowac ponownie. Ciekawe jak bedzie zima.

- odpalnie bez klucza takie sobie. Jezeli dziala jest to bajer. Czasem jednka niewazne co bym robil, zielonego swiatelka nie ma i dupa blada. Szlag nie trafie. Szczegolnie gdy zgasl mi na srodku skrzyzowania bo bawilem sie Navi. Nie dla ludzi o slabych nerwach. Akurat mi sie nie spieszylo ale troche denerwujace. Druga rzecz to ze jak gasisz silnik, to gasnie audio + dvd. Kicha. Kluczykiem daloby sie zostawic na ACC.

- zgasl mi do tej pory 3 razy :-D. Wole teraz popchac na jedynce do 3500rpm niz wsadzic dwojke i dlawic. Dziwny ten diesel ale niezamienie na beznyne za nic! Srednia narazie 8l/100!!!! Mam nabite 500km! dzisla sluchalismy "naszybszy w miescie" i krecilismy sie po miescie na dwojce. Na takie slimaczenie sie ropy w baku styka na miesiac :-D. Narazie top speed 170km/h na czwroce i musialem spasowac. Probuje nie szalec za duzo ale nie jezdze tez jak ciota. Z umiarem. Dobije do 2000 pojade do Berlina. Wypale reszte wosku.

- komfort jazdy do Forestar to niebo. Skorzane fotele sa przynajmniej dla mojego ciala bardzo wygodne. Cichutko i przytulnie. Jedyne co slysze to szum opon i "u nas v klube cziksy tancujet" w audio.

- Klima dziala lepiej niz w Foresterze ale do Volvo jej daleko. Niewazne. W koncy jest ogromny szyberdach czego tam nie bylo.

- DVD dziala slicznie w nocy, w dzien, biorac pod uwage polozenie ekranu, tak sobie. I faktycznie, zaciagniety reczny na jeden zab pozwala ogladac podczas jazdy :-D.

-Auto troche dluzsze niz Forek i spiacy milicjant czy jak to sie tam zwie nieraz mnie juz zaskoczyl. Jakos tak dziwnie tylna os podbija. Chyba zaczne troche zwalniac :-D.

 

Dzisiaj umazalem woz zeby przezyl szwedzka zime.

- lakier dostal poklad Blackfire Wet Diamond All Finish Paint Protection

- jutro dostanie jeszcze poklad Blackfire Deep Gloss Spray Sealant

- felgi dwukrotnie potraktowane Poorboys Wheel Sealant

- uszczelki dostaly dawke Valvoline silicone spray

- wszystkie plastikowe listyw na zwenatrz potraktowane 303 Aerospace Protectant. Silnik tez dostanie.

- opony dostaly warstwe Blackfire Long Lasting Tyre Gel

 

No a tak wyglada dzisiaj Legacy "Blackfire":

http://picasaweb.google.se/mba.hools/Le ... Blackfire#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umbert

napisz jakie sa Good Year Excellence chcialem je kupic ale za namowa cudownych testow wzialem Pirelli P7 no i spalanie mi wzroslo o 1 L na 100km. Po 40 tkm bedzie mnie to kosztowac 1 komplet opon. Wiec moze sprzedam Pirelli i kupie Good Year. Podobno sa dosc oszczedne ale patrzac na twoje spalanie to nie wiem no chyba ze na Pirelli mialbys 10L/km :twisted:

Napisz jakie sa na mokrym i jak trzymaja drogi bo tu Pirelli sa naprawde dobre tylko to spalanie jest nie do zaakceptowania. Brdgestone tez trzymaly wysmienicie no i spalanie bylo ok. Zachcialo sie babie ogorka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek,

MY09 moze i takie sa ale ja mam MY08. I wedlug soecyfikacji MY08 tyc najerow nie ma. Kolegi auto odebranie miesiac wczesniej jest inne a ja zamiwilem na podstawie jego papierow.

 

haubi65,

moim spalaniem sie nie kieruj. Moj samochod ma nabite 500km. Nie jest jeszcze dotarty. Grzeczna jazda to okolo 7.6l a jak mu dam popalic to wlazi na 8l. Po miesiacu powinno spasc na leniwe 6.5l i tam niech zostanie. Ja mu daje popalic bo to nowa zabawka wiec trzeba ja ujezdzc. Jak narazie jezdze do pracy i krece sie po miescie. Za wczesnie zebym mogl dac dokladne sprawozdanie o tym jak sie zachowuja bo ucze sie auta. Narazie na mokrej autostradzie nie czulem zadnej roznicy do suchego. W zakretach ani na milimter nie puszczaja, a naprawde prowokuje auto do poslizgu. VCD milczy. Zelazko.

Excellence sa bardziej ciche od F1 i chyba sztywniejsze i twardsze. Wiem ze kolegi F1 odksztalcaja sie przez noc i nie sa zbyt "okragle" przez pierwsze kilkaset metrow :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona strzalka przy obrotomierza sugerujace kiedy zmienic bieg

rany, TO ustrojstwo musiało dotrzeć też do Subaru? Mam coś takiego w nowej Corolli i chyba czarny sticker nalepię w jego miejscu na tablicy rozdzielczej. :) Strzałka się zapala już przy 2k rpm (dobrze że beeper można było wyłączyć), nie wiem dla kogo taka "norma" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta strzalka jest dla tych ktorzy chca oszczedzic na paliwie :roll:

Mi na jezdzie probnej OBK diezel (200 km) wyszlo 9 L :twisted: przy takiej jezdzie spalam moim 11 L i doszedlem do wniosku ze sie nie oplaca. Ja sie tak na 90% krece po miescie (odcinki do 10km) i diesel by byl ciagle zimny. Na gaz mi przeskakuje po 600-800 m no i podatek za diezela w niemczech jest 320 € do 168 € za bezyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja znowu troszkę pomarudzę i popytam:

1. Czy przekładając stopę z gazu na hamulec nie zahaczacie stopą o plastikowy element "coś" osłaniający powyżej ww. pedałów ?

2. I ponownie do tych co mają Legacy/OBK diesel, a się nie wypowiedzieli -

Czy na nierównościach lata (drga) wam drążek zmiany biegów na wszelkie możliwe strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja znowu troszkę pomarudzę i popytam:

1. Czy przekładając stopę z gazu na hamulec nie zahaczacie stopą o plastikowy element "coś" osłaniający powyżej ww. pedałów ?

2. I ponownie do tych co mają Legacy/OBK diesel, a się nie wypowiedzieli -

Czy na nierównościach lata (drga) wam drążek zmiany biegów na wszelkie możliwe strony?

1. Na początku zaczepiałem dość często, teraz właściwie mi się nie zdarza.

2. Nie zauważyłem - ale może się nie przyglądałem - wolę patrzeć na drogę ;).

Natomiast co zauważyłem, a właściwie usłyszałem to stuki tylnego zawieszenia przy przejeżdżaniu przez poprzeczne garby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czasem zaczepiam faktycznie o cos, w zaleznosci i d tego jaki mam zalozone buty.

2. Jakos nie zauwazylem, przypatrze sie.

3. Mi tez czasem stuknie cos z tylu jak podskocze na garbie. I nie sa to luzne graty w bagazniku. Po prostu trzeba skonczyc fruwac. To nie Forys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to ostatnie takie pytania. Napisze je w tym temacie chociaz nie wszystkie moga sie tu nadawac do tego tematu.

 

Czy zawieszenie jest trwale w Legacy? Pomijam te ostatnie posty nt. popukiwania z tylu.

Czy wysokotonowe glosniki, ktore sa przy lusterkach tez wymienialiscie? I czy alarm w ASO byl zakladany? Bo posluchac muzyki lubie, a we wczesniejszym aucie muzyka ladnie grala.

I pytanie, ktore bardziej do Dyrekcji powinno isc, ale zadaje je tu bo pozniej nie bede sam wiedzial gdzie szukac odpowiedzi jak zaczne sie rozdrabniac. Czy sa przewidziane jakies promocje pod koniec roku/ za miesiac/ za 2 miesiace itd na auta? Wyprzedaz aut tego rocznika?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz. Jeszcze czekac na opinie o aucie "sily wyzszej" i mam nadzieje ze bede mogl tu nastepnym razem sie wpisac jako kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...