Skocz do zawartości

Ranking ASO Subaru


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku już przeglądów odwiedzam ASO w Białymstoku i naprawdę polecam wszystkim bardzo. (tylko 180km od naszej ukochanej stolicy). Mają bardzo profesjonalnych (szczególnie dwóch, których znam) mechaników, niezwykle miła obsługa klienta (tutaj chyba zasługa najbardziej fachowego i kulturalnego dealera jakiego znam Pana Jacka Łukaszewskiego), no i co wszystkich nas cieszy bardzo atrakcyjne ceny w stosunku do Warszawy... I oczywiście pyszna kawa w poczekalni....

A może jakiś konkret bo poza kawą to nic nie znalazłem. :mrgreen: Kawę dobrą też serwują w Kocarze i nawet dodają krótki wykład jaką kawę powinno się pić aby była smaczna. Poza kawą była jazda po przeglądzie (dużym) + umycie auta itd. Przegląd zrobiony dobrze bo auto żyjei pomyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie miałem do czynienia tylko ze standardowymi przeglądami, więc żadnym wielkim wyczynem ten serwis jeszcze się nie wykazał, (myjnia też była, ale kawa bez kursu... :mrgreen: - tu plus dla Kocara!), ale już sam brak usterek po wyjeździe z warsztatu jest dla mnie zaletą. W jednym z ASO w Warszawie trzykrotnie naprawiano tę samą banalną usterkę (lakierowanie drzwi), a w innym jeden z mechaników nie za bardzo wiedział do czego służy "czarny krążek" przy szybie na desce rozdzielczej... No ale tam to akurat też Fiaty naprawiają, więc nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny plus w moim rankingu dla ASO Koper.

 

Diagnostyka i naprawa wspomagania układu kierowniczego (na szczęście tylko pasek klinowy, ale mam wrażenie, że w jakimś innym "warsztacie" znaleźliby coś więcej :), wymiana oleju i filtra, przegląd, odgrzybienie i uzupełnienie chłodziwa w klimatyzacji - zdaje się, że jest aktualnie promocja na tę usługę.

Wszystko sprawnie i za naprawdę przyzwoite pieniądze :)

No i coś, co dla mnie osobiście jest wieeeelkim benefitem - odebrałem samochód bezproblemowo po 19.00 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odejściu Ducha i Adasia z ASO Koper niestety nie mam już zaufania do tego serwisu...

 

A to jest Pan w błedzie :mrgreen: .....pięć lat temu powinienem do tego doprowadzić :idea: ....fatalny wpływ na pozostalych pracownikow :idea: .......w koncu wszystko zaczęło działać prawie prawidłowo ....bez kombinacji , wciskania klientom własnych teorii itd , itd..

Czasy sie zmieniły , auta równiez ......Mlodzi spokojnie daja radę , rozumieją co do nich mowia na szkoleniach :!: :!: .chcą pracowac i są pracą zainteresowani :!: :!: ....a ja , prosze mi wierzyć ,np. po naprawie silnika .. jestem w końcu prawie pewny , że nie bedzie trzeba czegos poprawiać. :wink: Jestem najczęściej na miejscu...uczyłem Adama i Dycha tego zawodu.....z "mlodymi" poszlo duzo szybciej... :mrgreen:

AK

ps.sposoby naprawy troche sie zmieniły :roll: ...laptop najczęściej jest w uzyciu ..itd...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzi o czujnik nasłonecznienia

 

Fajnie, a do czego służy?

Do ustawień auto, w pokrętłach nawiewu?

 

tak to czujnik stopnia nasłonecznienia, informacja od niego, i od czyjnika temp. zewn. i wewn. idzie do panelu sterowania klimą aby działała prawidłowo w pozucji auto. A i tak nie działa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięć lat temu powinienem do tego doprowadzić ....fatalny wpływ na pozostalych pracownikow

 

BRAWO! :!:

 

chcą pracowac i są pracą zainteresowani

 

klucz do sukcesu w przedsiębiorstwach. Znam firmy które nie mają takiej odwagi i zawsze będą "garażowcami"

 

na każdym zarządzaniu tego uczą. Dobrze wiedzieć, że u Pana w ASO wszystk o działa jak należy. Dobrze zgrana i zmotywowana ekipa może więcej niż grupa przeambicjonowanych i nadąsanych "specjalistów".

 

Dlaczego ja mam tak daleko :cry:

 

prawidłowo w pozucji auto. A i tak nie działa

 

to chyba w każdej marce :(

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie do panelu sterowania klimą aby działała prawidłowo w pozucji auto. A i tak nie działa

No więc z moich obserwacji wynika, że działa :shock:

 

Często tego lata obserwowałem takie zjawisko: temp. klimy ustawiona na 21 st.C, za oknem np. 30 st.C. Klima działa w stanie "ustalonym" czyli wentylator działa na 1-szym lub od czasu do czasu 2-gim biegu. W momencie kiedy samochód zmienia kierunek i na ten czujnik padają wprost promienie słoneczne, wentylator sie budzi i zaczyna wiać o jeden stopień mocniej.

 

Generalnie do sterowania klimatyzacją w OBK musiałem się przyzwyczaić, bo ona dla cierpliwych jest :D

Ale teraz jestem już z nią na "Ty' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odejściu Ducha i Adasia z ASO Koper niestety nie mam już zaufania do tego serwisu...

 

A to jest Pan w błedzie :mrgreen: .....pięć lat temu powinienem do tego doprowadzić :idea: ....fatalny wpływ na pozostalych pracownikow :idea: .......w koncu wszystko zaczęło działać prawie prawidłowo ....bez kombinacji , wciskania klientom własnych teorii itd , itd..

Czasy sie zmieniły , auta równiez ......Mlodzi spokojnie daja radę , rozumieją co do nich mowia na szkoleniach :!: :!: .chcą pracowac i są pracą zainteresowani :!: :!: ....a ja , prosze mi wierzyć ,np. po naprawie silnika .. jestem w końcu prawie pewny , że nie bedzie trzeba czegos poprawiać. :wink: Jestem najczęściej na miejscu...uczyłem Adama i Dycha tego zawodu.....z "mlodymi" poszlo duzo szybciej... :mrgreen:

AK

ps.sposoby naprawy troche sie zmieniły :roll: ...laptop najczęściej jest w uzyciu ..itd...

 

 

Mam nadzieję, że te zmiany rzeczywiście wyglądają tak jak je Pan opisuje i może jeszcze się kiedyś skuszę, żeby to sprawdzić... W końcu Pana chlubna przeszłość rajdowa zobowiązuje :)

Mimo wszystko jednak, przy zestawieniu podobnej jakości obsługi, ASO Grafix w Białymstoku ciągle pozostanie konkurencyjne jeżeli chodzi o ceny. Za każdym razem kiedy porównywałem koszty przeglądów u Pana i tam - niestety przewaga była znacząca.

 

Pozdrawiam. sebachon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy porównywałem koszty przeglądów u Pana i tam - niestety przewaga była znacząca.

To dziwne bo koszty przegladów narzucone sa przez SIP :shock: ....Jedyne co mi przychodzi do głowy to ..leją tani olej :?: ....lub maja jakis własny cennik .....dla przyjezdnych :mrgreen:

AK

 

-- 2 wrz 2010, o 12:27 --

 

może jeszcze się kiedyś skuszę, żeby to sprawdzić...

Najlepiej trzymac sie jednego serwisu.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jednak, przy zestawieniu podobnej jakości obsługi, ASO Grafix w Białymstoku ciągle pozostanie konkurencyjne jeżeli chodzi o ceny. Za każdym razem kiedy porównywałem koszty przeglądów u Pana i tam - niestety przewaga była znacząca.

Od kiedy Grafix jest ASO SUBARU :?:

Myślałem, że jest ASO, ale tylko Mitsubishi. Coś się zmieniło? Na oficjalnej stronie SIP jest tylko Serwis Partnerski na ul. Andersa 38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy porównywałem koszty przeglądów u Pana i tam - niestety przewaga była znacząca.

To dziwne bo koszty przegladów narzucone sa przez SIP :shock: ....Jedyne co mi przychodzi do głowy to ..leją tani olej :?: ....lub maja jakis własny cennik .....dla przyjezdnych :mrgreen:

AK

 

-- 2 wrz 2010, o 12:27 --

 

może jeszcze się kiedyś skuszę, żeby to sprawdzić...

Najlepiej trzymac sie jednego serwisu.... :roll:

 

Cennik części jest oczywiście ustalony przez SIP ale nie koszty robocizny, które różnią się w zależności od miasta. I dlatego każdy z serwisów może dysponować rabatami. W Grafixie po kilku wizytach dostałem takowy jako stały klient, a u Pana, mimo iż serwisowałem auto przez 2 lata, nie. :cry:

 

 

Mimo wszystko jednak, przy zestawieniu podobnej jakości obsługi, ASO Grafix w Białymstoku ciągle pozostanie konkurencyjne jeżeli chodzi o ceny. Za każdym razem kiedy porównywałem koszty przeglądów u Pana i tam - niestety przewaga była znacząca.

Od kiedy Grafix jest ASO SUBARU :?:

Myślałem, że jest ASO, ale tylko Mitsubishi. Coś się zmieniło? Na oficjalnej stronie SIP jest tylko Serwis Partnerski na ul. Andersa 38.

 

 

Grafix zmienił swoją siedzibę już rok temu i wtedy też powstał nowy serwis ASO, serwis na Andersa jest jedynie Partnerski, ale w sumie też godny polecenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jednak, przy zestawieniu podobnej jakości obsługi, ASO Grafix w Białymstoku ciągle pozostanie konkurencyjne jeżeli chodzi o ceny. Za każdym razem kiedy porównywałem koszty przeglądów u Pana i tam - niestety przewaga była znacząca.

 

Sam jestem ciekawy czy warto jeździć do Białegostoku :roll:

 

Spróbuj oszacować taki zakres:

1. diagnostyka wspomagania układu kierowniczego + wymiana jednego paska klinowego + naciągnięcie drugiego.

2. wymiana oleju silnikowego i filtra oleju (olej z ASO - syntetyk 10W40, nie Lotos :wink: , filtr i podkładka pod śrubę też z ASO)

3. przegląd, odgrzybienie i uzupełnienie chłodziwa w klimatyzacji (ok. 200 g)

4. odbiór samochodu po 19.00 :wink:

 

Ile :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jednak, przy zestawieniu podobnej jakości obsługi, ASO Grafix w Białymstoku ciągle pozostanie konkurencyjne jeżeli chodzi o ceny. Za każdym razem kiedy porównywałem koszty przeglądów u Pana i tam - niestety przewaga była znacząca.

 

Sam jestem ciekawy czy warto jeździć do Białegostoku :roll:

 

Spróbuj oszacować taki zakres:

1. diagnostyka wspomagania układu kierowniczego + wymiana jednego paska klinowego + naciągnięcie drugiego.

2. wymiana oleju silnikowego i filtra oleju (olej z ASO - syntetyk 10W40, nie Lotos :wink: , filtr i podkładka pod śrubę też z ASO)

3. przegląd, odgrzybienie i uzupełnienie chłodziwa w klimatyzacji (ok. 200 g)

4. odbiór samochodu po 19.00 :wink:

 

Ile :?:

 

 

Aż tak szczegółowo cen poszczególnych czynności nie znam, musiałbyś zadzwonić do Grafixu i dowiedzieć się bezpośrednio od nich. (żaden Lotos, tylko Mobil! :mrgreen: ) Za jedno mogę jedynie ręczyć - że też mógłbyś odebrać auto po 19tej. Obsługa klienta jest tam rewelacyjna.

Ja akurat mam taką sytuację, że często jestem w Białymstoku ze względów rodzinnych, więc kosztu dojazdu specjalnie nie wliczam w koszt serwisu, chociaż kiedyś pamiętam, że w przypadku jednego z dużych przeglądów, nawet po podliczeniu benzyny Warszawa-Białystok-Warszawa opłacało się (w porównaniu z cenami w ASO stolicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często jestem w Białymstoku ze względów rodzinnych,

 

Kontakty rodzinne są najwazniejsze :wink:

 

Obsługa klienta jest tam rewelacyjna.

 

To jakby wynika jedno z drugiego :mrgreen:

 

ps.Pozdr. dla Jacka , Beaty i bliżniaków......(przy okazji :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często jestem w Białymstoku ze względów rodzinnych,

 

Kontakty rodzinne są najwazniejsze :wink:

 

Obsługa klienta jest tam rewelacyjna.

 

To jakby wynika jedno z drugiego :mrgreen:

 

ps.Pozdr. dla Jacka , Beaty i bliżniaków......(przy okazji :roll: )

 

 

Miałem oczywiście na myśli swoją własną rodzinę, zupełnie niezwiązaną z Grafixem :mrgreen: Bez insynuacji proszę... :lol:

Bo rozumiem, że pozdrowienia są dla Pana Jacka Łukaszewskiego, współwłaściciela salonu... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oczywiście na myśli swoją własną rodzinę, zupełnie niezwiązaną z Grafixem Bez insynuacji proszę...

 

Ale w Bialym wszyscy sympatyczni.... 8)

 

Bo rozumiem, że pozdrowienia są dla Pana Jacka Łukaszewskiego, współwłaściciela salonu...

 

oraz jego zony i dzieci.......napisałem bo i tak przeczyta...wczesniej czy pozniej :mrgreen:

 

AK

 

ps. Jacek , slyszalem , że ceny masz za niskie :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś nowe informacje na temat ASO w Katowicach. Pod koniec września będzie mój Outback MY10 i chciałbym zamontować Navi oraz ciemne szyby. Wiem że to niewiele ale i tak auto na gwarancji i muszę gdzieś się zaczepić na najbliższe miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAVI to pewnie serwis lub poszukanie czegoś akcesoryjnego.

 

W salonie Subaru w Nowym Sączu widziałem NAVI z radiem do Forestera (nie wiem czy też do innych modeli). Z AutoMapa itd

Idealnie pasujące w miejsce fabryczne.

Wychodziło taniej niż seryjna navi; sterowanie z kierownicy działało. Nie pamiętam marki; jednak montował dealer i dawał gwarancję.

Nie wiem czy to indywidualny patent dealera czy SIPu.

 

Natomiast szyby polecam tutaj http://www.womarc.czeladz.pl/ oklejam u nich od lat i robią solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...