Jump to content

rzemanki

Użytkownik
 • Posts

  138
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

rzemanki last won the day on July 24 2011

rzemanki had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Bytom
 • Auto
  OBK SBD CVT

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

rzemanki's Achievements

..:: Bywalec :..

..:: Bywalec :.. (3/13)

15

Reputation

 1. Chyba nie ma znaczenia gdzie auto zostało kupione na rynku wtórnym. Przecież właściciel może sprzedać swój pojazd np. sąsiadowi bez udziału komisu. Ważne, czy było serwisowane w ASO Subaru przez obu właścicieli i czy silnik był wymieniany również w ASO. Tak rozumiem odpowiedź z Dział Techniczny. Dodam z swojej praktyki z Subaru, że jak się sumiennie auto serwisowało w ASO to w SIP byli mocno przychylni
 2. Jak by tak wywrócić system i poinformować najpierw klientów ??? ... wirtualnie ... przez forum ...gdyż to klient kupuje i eksploatuje np Outbacka .... dealer jedynie pośredniczy w sprzedaży oraz serwisuje ( z różnym stopniem zaangażowania i skutkiem)
 3. 1). Znam przypadek samochodu nowego, który był cały lakierowany drugi raz na etapie kontroli jakości w fabryce. Nie jest to traktowane jako wada przez producentów. Lakierowanie u dealera już tak. Chciałem go nabyć od pierwszego właściciela, który się zaklinał, iż pojazd nie widział lakiernika. W systemie producenta też nic nie było zapisane . Ponieważ był cały pomalowany (bez szpachli itd itp) to wręcz była to zaleta. Chociaż właściciel miał nieźle zdziwiona minę .... nawet zdążył opiep... swojego syna. 2). Osobiście kupiłem samochód z malowanym błotnikiem (uszkodzony w transporcie). Dealer mnie o tym poinformował; dodatkowo zaproponował gratyfikację. Więc była to moja świadoma decyzja. 3). Opisany przypadek przez Orbita w mojej ocenie kwalifikuje się do wymiany samochodu na wolny od wad, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów przez klienta. Aczkolwiek należało by wysłuchać obie strony.
 4. W Toyocie mi się same podgrzewanie wycieraczek nie sprawdzało. W Subaru też niestety nie. Ponadto był problem z szybą. Najpier przyszła zwykła; a potem dość długie oczekiwanie na podgrzewaną. Możliwe, że miałem pecha. Natomiast podgrzewana szyba w Fordzie jest super. W Toyocie też, aczkolwiek duże fragmenty po bokach nie są podgrzewane i przy większym mrozie wycieraczki i tak się niszczą, poprzez kontakt z powierzchnią bez podgrzewania. Czy wpływa na systemy?.... faktycznie Dyrekcja wspomniała, iż tak. Dla mnie jest to analogiczne z bramkami na autostradzie i systemem via auto. Czasem szyba podgrzewana, czy też odbijająca promienie słoneczne, zakłóca działania boxa. Natomiast są miejsca na szybie (u góry; przy lusterku; te czarne kropkowane) gdzie nie ma zakłoceń podobno .... a przynajmniej tam się powinno montowac boxy via auto (z mojej praktyki faktycznie przyklejony w tym miejscu, działa bezproblemowo). Analogcznie rozumiem, że jeśli szystem kamer jest właściwie zamontowany i przede wszytkim opracowany, to nie powinno odgrzewanie zakłócać działania. Podsumowując: bardzo lubię podgrzewanie całej przedniej szyby ... do tego kierownicy też ....i wybierajac samochód, jest to dla mnie odatkowym plusem.
 5. Moje wycieraczki trafiały na skraj miejsca podgrzewanego. Efekt był taki, że podgrzewanie nie spełniało swojej funkcji. Ponadto komplikowało wymianę szyby (koszt; dostępność). Dlatego też w mojej ocenie, praktyczność samego podgrzewania miejsca spoczynku wycieraczek jest znikoma. Natomiast cała podgrzewana szyba, jak najbardziej, jest komfortowym rozwiązaniem i zwiększającym bezpieczeństwo. Czy w aucie mającym systemy bezpieczeństwa, jak np Eye Sight komplikuje działanie systemu? .... nie wiem. Podczas wymiany, faktycznie wszelkie czujniki deszczu, świateł itd komplikują wymianę.
 6. W znaczeniu, że poprawia widoczność? ... brak oblodzenia; brak rys powstałych podczas odśnieżania; brak pary; Miałem i mam w kilku pojazdach ogrzewaną cała szybę i jest to rewelacyjne rozwiązanie :) Natomiast podgrzewane miejsce spoczynku wycieraczek (np.starsze Toyoty) to porażka.
 7. Imprezy w Rosji nie ma w ofercie. Tabela z prawej strony, to jest zdaje się sprzedaż światowa.
 8. Pytanie i odpowiedź https://auto.vercity.ru/statistics/sales/europe/2017/russia/subaru/ Forester w 2017 4 392szt
 9. W Rosji zdjęcia https://www.subaru.ru/models/forester oraz cennik https://www.subaru.ru/file-manager/file?path=%2Fd44df281d9473f5bbc0148cb31e1c51e5bda04e659e49.pdf&filename=2018_10_31_FORESTER19MY_PRICE.pdf Nowego Forestera Zaproszenie na prezentację w dniu 17-11-2018 w Moskwie salon Major Subaru przy MKAD 47......wiem, że bliżej do Japonii ale żeby aż o 3 kwartały
 10. Ten sam problem w aucie na T .... nawet produkują przynajmniej 1 auto wspólnie z Subaru .... i reklamacja rozpatrzona pozytywnie Swoją drogą ... coraz gorsza jest jakość materiałów w samochodach ... przykre to
 11. Czyli tyle co Rav4 Hybrid na trasie (tempomat ustawiony na 160km/h )... do tego zbiornik 45l i tankowanie co chwila ... przyjemności 0 (słownie: zero) ... wniosek ... brać STI .... spalanie podobne .... napęd 4x4 lepszy .... przyjemność z jazdy OGROMNA
 12. porównanie obecny Forek i 2019 https://www.motor1.com/news/237611/2019-subaru-forester-comparison/
 13. Zawieszenie pomaga. Ja przynajmniej już nigdy nie chce niższego auta. Odpada stres z progami; krawężnikami; dziurami; koleinami itd. itp.
 14. Również pozdrawiam Tak się zastanawiałem kto to tak macha i mruga awaryjnymi ... i radosnej eksploatacji Forka
 15. produkcja z lipca; dostępny w PL w wrześniu.... 2015 oczywiście
×
×
 • Create New...