Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, AdaSch napisał(a):

Ja używałem mesh-a linksysem, ale "gamingowcy" mi żyć nie dali i skończyło się na powerline. Główna przyczyna na mikrofalówka. Człowiek nawet nie mógł niczego po ludzku odgrzać :lol: bo kończyło się atakiem "gamingowców"

Trzeba było zrobić mesha na 5GHz i mikrofalówka by nie przeszkadzała :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał(a):

Trzeba było zrobić mesha na 5GHz i mikrofalówka by nie przeszkadzała :P

to powiedz to wadze fitbit-a, chyba miernikom zużycia prądu, itd za dużo rzeczy  "smart" w pasmie tylko 2,4GHz

 

teraz już tego problemu nie mam, Gamingowcy są na 1Gbps powerlane, a z linksys ogarania kilka sieci, czyli 2,4G do std komunikacji, 5G do normalnego użytku domowego plus kanały wirtualne czyli dla młodej aby już z poziomu routera wirtualna podsieć była filtrowana z treści XXX itp za pomocą ciscodns no i druga podsieć odseparowana dla gości abym nie musiał podawać osobistych haseł wifi czy też aby nie widzieli serwerów i wielu takich... oczywiście też pod bezpiecznym dns-em.

co najważniejsze - wszystko działa :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdaSch napisał(a):

to powiedz to wadze fitbit-a, chyba miernikom zużycia prądu, itd za dużo rzeczy  "smart" w pasmie tylko 2,4GHz

 

teraz już tego problemu nie mam, Gamingowcy są na 1Gbps powerlane, a z linksys ogarania kilka sieci, czyli 2,4G do std komunikacji, 5G do normalnego użytku domowego plus kanały wirtualne czyli dla młodej aby już z poziomu routera wirtualna podsieć była filtrowana z treści XXX itp za pomocą ciscodns no i druga podsieć odseparowana dla gości abym nie musiał podawać osobistych haseł wifi czy też aby nie widzieli serwerów i wielu takich... oczywiście też pod bezpiecznym dns-em.

co najważniejsze - wszystko działa :)

 

 

Nie wiem jak w linksysie, w tp-link to się Smart Connect nazywa, wszystkie stare urządzenia lecą po 2.4GHz, nowe dopiero jak zasięg/siła sygnału na 5GHz są za słabe przełącza się na 2.4GHz i wszystko w ramach jednego SSID. Poza tym zawsze można zrobić oddzielną sieć WiFi z routingiem. A sieć dla gości to jeszcze inna sprawa, chyba każdy router obecnie to obsługuje. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam ostatnio duże spadki prędkości, lub nawet krótkie przerwy w dostępie do internetu; sieć jest cały czas do urządzeń podpięta. Zastanawiam się jak sprawdzić czy to kwestia routera czy dostawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamul napisał(a):

Hej, mam ostatnio duże spadki prędkości, lub nawet krótkie przerwy w dostępie do internetu; sieć jest cały czas do urządzeń podpięta. Zastanawiam się jak sprawdzić czy to kwestia routera czy dostawcy?

jaki dostawca i jaki router ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ewemarkam napisał(a):

A nie masz przypadkiem tak jak ten gość do którego ma żal ta kobieta?

 

 

Śmiem wątpić, ale hasła pewnie nie zaszkodzi zmienić ;) 

 

34 minuty temu, _akir_ napisał(a):

jaki dostawca i jaki router ?

JMDI w Wwie, Tenda TX2 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kamul napisał(a):

Śmiem wątpić, ale hasła pewnie nie zaszkodzi zmienić ;) 

 

JMDI w Wwie, Tenda TX2 Pro

jesli ta tenda ma jakis log to zerknac tam, bo moze u operatora szwankuje link, nie zaszkodzi oczywiscie napisac do operatora zeby zerknal w logi bo moze cos u nich pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, _akir_ napisał(a):

jesli ta tenda ma jakis log to zerknac tam, bo moze u operatora szwankuje link, nie zaszkodzi oczywiscie napisac do operatora zeby zerknal w logi bo moze cos u nich pada

Ok, kolejnym razem jak wystąpi to będę zaglądał, i spiszę sobie czas kiedy się to dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego lekkiego:idea: laptopa w budżecie powiedzmy do 8-10k ? Przez ostatnie 3 lata mam chyba jakiegoś pecha.... albo wybieram gowniane sprzęty. Priorytet jak najlżejszy !!! i 17 cali. Obecnie używam LG GRAM 17" ale klawiatura już drugi raz na gwarancji, nie mam już sił do nich. Poprzednio używałem ACER jakiś ultra lekki poniżej 1 kg, niby fajny ale problemy z wifi wymieniania płyta czy coś tam. 

P.S. Nie interesuje mnie nic powyżej 1.5 kg i musi mieć klawiaturę numeryczną. 

Dziękuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukikosa napisał(a):

tylko waga 1,63kg

no właśnie, z racji tego że sporo podróżuje, i generalnie rzucam plecakiem ;) waga ma większe znaczenie jak pamięć, procesor, i bateria :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał(a):

no właśnie, z racji tego że sporo podróżuje, i generalnie rzucam plecakiem ;) waga ma większe znaczenie jak pamięć, procesor, i bateria :) 

 

MacBook Air? ThinkPad też są spoko ale nie wiem jak z wagą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamul napisał(a):

MacBook Air

Żadne jabłko nie kwalifikuje się, Air jest „tylko” do 15 cali, jedynie Pro zbliży się do oczekiwanego rozmiaru z matrycą 16,2”, ale wagowo też przekroczy, w budżecie się nie zmieści. I żaden MacBook nie ma klawiatury numerycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego lekkiego:idea: laptopa w budżecie powiedzmy do 8-10k ? Przez ostatnie 3 lata mam chyba jakiegoś pecha.... albo wybieram gowniane sprzęty. Priorytet jak najlżejszy !!! i 17 cali. Obecnie używam LG GRAM 17" ale klawiatura już drugi raz na gwarancji, nie mam już sił do nich. Poprzednio używałem ACER jakiś ultra lekki poniżej 1 kg, niby fajny ale problemy z wifi wymieniania płyta czy coś tam. 
P.S. Nie interesuje mnie nic powyżej 1.5 kg i musi mieć klawiaturę numeryczną. 
Dziękuje 
 
A co dzieje się z klawiaturą? Bo obecnie LG Gram to chyba jedyne co spełnia Twoje wymagania. No i te laptopy mają ogólnie dobre opinie, więc może masz pecha do tej sztuki i warto spróbować jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, carfit napisał(a):

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego lekkiego:idea: laptopa w budżecie powiedzmy do 8-10k ? Przez ostatnie 3 lata mam chyba jakiegoś pecha.... albo wybieram gowniane sprzęty. Priorytet jak najlżejszy !!! i 17 cali. Obecnie używam LG GRAM 17" ale klawiatura już drugi raz na gwarancji, nie mam już sił do nich. Poprzednio używałem ACER jakiś ultra lekki poniżej 1 kg, niby fajny ale problemy z wifi wymieniania płyta czy coś tam. 

P.S. Nie interesuje mnie nic powyżej 1.5 kg i musi mieć klawiaturę numeryczną. 

Dziękuje 

 

 

tylko ten LG się łapie

https://www.x-kom.pl/g-2/c/159-laptopy-notebooki-ultrabooki.html?f35-przekatna-ekranu=120259-17-i-wieksze&f49-waga=do-1.5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, może problem częściowo wynika z użytkowania i warto spróbować

 z jakimś lepszym pokrowcem na laptopa w którym będzie bardziej amortyzował. Przy tym rozmiarze wydaje mi się że ciężko będzie znaleźć sprzęt tak lekki i faktycznie mogą to być 2-3 modele i koniec, a to odchudzenie musi się jakoś odbijać na wytrzymałości, więc nie ma co się spodziewać pancernej wytrzymałości przy zachowaniu lekkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...