Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, kubanow napisał:

a czy robiłeś uprgade biosu

BIOS aktualny. Zobaczę jak przyjdzia ta pamięć. Mam nadzieję, że to ostatnecznierozwiąże problem, bo chyba już przestałem nadążać za zmianami w technologii ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pumex1 napisał:

BIOS aktualny. Zobaczę jak przyjdzia ta pamięć. Mam nadzieję, że to ostatnecznierozwiąże problem, bo chyba już przestałem nadążać za zmianami w technologii ;) 

 

Zakładam, że dobrane z konfiguratora producenta RAM-u działać będą. Z jednym małym zastrzeżeniem - jeśli były dobrane do odpowiedniego modelu. :P

Ostatnio widywałem Delle z tym samym numerem, ale w różnych liniach produktowych - nie znam ich produktów na tyle, żeby wiedzieć czym to grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w doborze aplikacji na telefon dla małej firmy 5 osobowej. Chodzi o aplikację typu kalendarz, gdzie każdy będzie miał dostęp do tego samego kalendarza i będzie można ustawić powiadomienia dla każdego pracownika o danym wydarzeniu, z wyprzedzeniem tygodniowym/klkudniowym/dwugodzinnym, ale żeby dane wydarzenie było przypominane właśnie 3 razy, a nie jeden wybrany raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie takie coś funkcjonuje na Outlook. Przypomnienia o cyklicznych spotkaniach, naradach. Powiadomienia czy to na komputerze czy na telefonie tak samo są otrzymane. Ale nie wiem jak to jest skonfigurowane. Bo nawet na koncie Microsoft loguje się mailem służbowym. Takie to pod korporacje chyba nastawione jest.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dohtuhka napisał:

Potrzebuję pomocy w doborze aplikacji na telefon dla małej firmy 5 osobowej. Chodzi o aplikację typu kalendarz, gdzie każdy będzie miał dostęp do tego samego kalendarza i będzie można ustawić powiadomienia dla każdego pracownika o danym wydarzeniu, z wyprzedzeniem tygodniowym/klkudniowym/dwugodzinnym, ale żeby dane wydarzenie było przypominane właśnie 3 razy, a nie jeden wybrany raz.

Google Kalendarz nie spełni zadania?

Ja prywatnie z niego ciągle korzystam.

Pamiętam, że na studiach mieliśmy taki link z systemu uczelnianego, który umożliwiał dodanie kalendarza do prywatnego konta Google i wtedy plany zajęć wyświetlały nam się na prywatnym koncie. Automatycznie się aktualizowały i takie tam. Myślę, że można to też zmodyfikować pod siebie będąc administratorem zwłaszcza pod kątem tych powiadomień. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dohtuhka napisał:

Potrzebuję pomocy w doborze aplikacji na telefon dla małej firmy 5 osobowej. Chodzi o aplikację typu kalendarz, gdzie każdy będzie miał dostęp do tego samego kalendarza i będzie można ustawić powiadomienia dla każdego pracownika o danym wydarzeniu, z wyprzedzeniem tygodniowym/klkudniowym/dwugodzinnym, ale żeby dane wydarzenie było przypominane właśnie 3 razy, a nie jeden wybrany raz.

Google Calendar na to pozwala:

 

Screenshot_20220814-101232_Calendar.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba już standardowy kalendarz ogarnie, czy to na gmailu, czy Apple iCloud. Tworzy się kalendarz dla grupy osób i jak ktoś dodaje w nim wydarzenie to widza je wszyscy członkowie. Przypomnienia przynajmniej na Apple tez można ustawiać w rożnej ilości wiec zakładam na Google tak samo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to ja mam ciekawy problem tutaj :D

A co najlepsze mam problem u siebie w domu i mnie to irytuje na tyle ze wreszcie postanowilem cos z tym zrobic..

 

O co chodzi...

 

Internet mam prez LTE (mam dwie karty sim do testow - jedna z Orange, druga z T-mobile).

Modem/router mam ustawiony w trybie mostka.

Za nim mam swoj router (ubiquiti UDM Pro)

 

Co dziwne jedna z wad ubiquiti jako routera bylo brak mozliwosci definiowania lokalnych hostow w DNS. (tzn, mozna bylo, ale nie bylo to ani proste ani stabilne, niewazne...), teraz mamy najnowszy najlepsiejszy soft w ktorym wreszcie mozna to zrobic.

 

Tak wiec do sedna do sedna.....

 

UDM jest serwerem DHCP w zakresie 172.16.1.100 - 172.16.1.250

Mam tam wpisana tez domene przeszukiwania (powiedzmy xyz.com)

Mam pare urzadzen ustawionych ze stalymi IP ponizej zakresu DHCP

Mam wpis w lokalnym DNS dla tego adresu - powiedzmy urzadzenie1 - 172.16.1.50

DHCP serwuje klientom serwery DNS w odpowiedniej kolejnosci czyli:

172.16.1.1

8.8.8.8

8.8.4.4

Zweryfikowalem sobie to na kliencie (moim kompie) mam wlasciwa kolejnosc DNS i wlasciwa domene przypisana przez DHCP.

 

I teraz gdzie zaczynaja sie jaja....

Jestem podlaczony do internetu przez Orange....

Wszystko dziala, czyli moge pingnac sobie jakies urzadzenie czyli ping urzadzenie1.xyz.com znajduje je i sobie pinguje w najlepsze...

 

Zmieniam SIM w modemie na T-mobile.

ping urzadzenie1.xyz.com nie znajduje urzadzenia. (cannot resolve urzadzenie1.xyz.com: Unknown host)

ale juz komenda: host urzadzenie1 zwraca: urzadzenie1.xyz.com has address 172.16.1.50

 

 

HUH????

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

potrzebuje pomocy w obsłudze Skype, na którym mam dziś zaplanowane spotkanie. Dawno z niego nie korzystałem ale pamiętam, że gdy go używałem ostatnio kilka miesięcy temu pojawił się problem z wizją (rozmówca mnie nie widział tylko przekreślony aparat na szarym tle).
Dziś za wczasu przed umówionym spotkaniem chciałem poprawić ustawienia video ale wchodzę w nie a tam :huh: brak tej opcji, mogę zmienić tylko redukcje szumów  (pamiętam że kiedyś mogłem w tym miejscu zmieniać wybór kamery lub tła obrazu i inne). Taka sama sytuacja jest na różnych urządzeniach.

 

A48288C6-844B-439E-8BCC-B5BCDE961EA5.png

 

9F490DF3-CC7D-4217-9279-6D00D1268C58.png

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wejdziesz do skype to w prawym górnym rogu powinna być ikonka zestawienia nowego polączenia (rozpocznij nowe spotkanie) i wtedy obraz z kamery się pojawia (jak wylacze dostep w ustaieniach do kamery to mam czarny ekran)

jesli tu masz live view to wszystko powinno byc cacy

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _akir_ napisał:

a jak wejdziesz do skype to w prawym górnym rogu powinna być ikonka zestawienia nowego polączenia (rozpocznij nowe spotkanie) i wtedy obraz z kamery się pojawia (jak wylacze dostep w ustaieniach do kamery to mam czarny ekran)

jesli tu masz live view to wszystko powinno byc cacy

widzę siebie na ekranie

ale podejrzewam, że jednak nadal coś jest nie tak

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadka  lvl 2x;) miała poodobny problem, skype, brak video- na lapku miała kombinację przycisków, które wyłączała kamerkę (z klawiszem funkcyjnym).

Za drugim razem zasoby kamerki zabierały teamsy (wystarczyło zwolnić) czy jak się to nazywa.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 21:21, piwozniak napisał:

No dobra, to ja mam ciekawy problem tutaj :D

A co najlepsze mam problem u siebie w domu i mnie to irytuje na tyle ze wreszcie postanowilem cos z tym zrobic..

 

O co chodzi...

 

Internet mam prez LTE (mam dwie karty sim do testow - jedna z Orange, druga z T-mobile).

Modem/router mam ustawiony w trybie mostka.

Za nim mam swoj router (ubiquiti UDM Pro)

 

Co dziwne jedna z wad ubiquiti jako routera bylo brak mozliwosci definiowania lokalnych hostow w DNS. (tzn, mozna bylo, ale nie bylo to ani proste ani stabilne, niewazne...), teraz mamy najnowszy najlepsiejszy soft w ktorym wreszcie mozna to zrobic.

 

Tak wiec do sedna do sedna.....

 

UDM jest serwerem DHCP w zakresie 172.16.1.100 - 172.16.1.250

Mam tam wpisana tez domene przeszukiwania (powiedzmy xyz.com)

Mam pare urzadzen ustawionych ze stalymi IP ponizej zakresu DHCP

Mam wpis w lokalnym DNS dla tego adresu - powiedzmy urzadzenie1 - 172.16.1.50

DHCP serwuje klientom serwery DNS w odpowiedniej kolejnosci czyli:

172.16.1.1

8.8.8.8

8.8.4.4

Zweryfikowalem sobie to na kliencie (moim kompie) mam wlasciwa kolejnosc DNS i wlasciwa domene przypisana przez DHCP.

 

I teraz gdzie zaczynaja sie jaja....

Jestem podlaczony do internetu przez Orange....

Wszystko dziala, czyli moge pingnac sobie jakies urzadzenie czyli ping urzadzenie1.xyz.com znajduje je i sobie pinguje w najlepsze...

 

Zmieniam SIM w modemie na T-mobile.

ping urzadzenie1.xyz.com nie znajduje urzadzenia. (cannot resolve urzadzenie1.xyz.com: Unknown host)

ale juz komenda: host urzadzenie1 zwraca: urzadzenie1.xyz.com has address 172.16.1.50

 

 

HUH????

 

 

 

To ja sam sobie odpowiem, moze sie komus przyda.

 

Otoz, jest jakis bug (tylko nie wiem czy to w sofcie ubiquiti, czy w macOS Ventura) gdzie kolejnosc odpytywania serwerow DNS nie jest brana pod uwage..

Czyli jezeli w DHCP mam ustawione np: 172.16.1.1 (lokalny), 8.8.8.8, 8.8.4.4 (dwa ostatnie zewnetrzne) to i tak najpierw odpytuje te nie-lokalne (tak mysle).

 

Po zmianie w DHC na tylko jeden serwer 172.16.1.1 (lokalny), wszystko jest OK.

 

Nie testowalem tego z innym kompem niz moj z braku az takiego zaciecia :) i raczej nie bede kopal dalej skoro dziala :)

 

No to ten tego ten, sam sie po pleckach poklepie...

 

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...