Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za rady,

zrobilem wszystkie updaty, tak, ze nic nie bylo w kolejce i nie pomoglo.

pozniej wszedlem manualnie i wywalelilem te pliki dll-propagation, byly w temporary files i na chwile pomoglo, ale teraz sporadycznie problem wraca.

dziwna akcja troche, wieczorkiem dzisiaj chyba do tego usiade mocniej i sprawdze Wasze sugestie.

dzieki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jaka może być przyczyna dlaczego download w wi-fi spowalnia, nawet jak stawiam w pobliżu routera, to i tak nie ma większych różnic. Łącze mam 1 Gbps, a testując przez speedtest, czy w programie od routera download między 530-570 Mbps. Jeszcze gdyby upload porównywalnie spadał to rozumiem że wynika to z zakłóceń, ale upload bez problemów wyciąga między 700-800, nawet często 900 Mbps . Więc czemu z uploaded nie ma problemów, a download tak mocno spada, coś nie tak z konfiguracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tutaj znajdę pomoc 

Koledzy, czy jest ktoś kto zajmuje się tworzeniem aplikacji ? mam pomysł, który chciałbym zrealizować, ale z uwagi że w życiu zajmuję się czymś innym szukam kogoś kto pomoże mi to ogarnąć. Pomysł mam, wymagania mam, szukam kogoś kto pomoże w tym pomyśle i go wyceni i wykona, i przetestuje. 

Jak ktoś chętny zapraszam do współpracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, antikos napisał:

może tutaj znajdę pomoc 

Koledzy, czy jest ktoś kto zajmuje się tworzeniem aplikacji ? mam pomysł, który chciałbym zrealizować, ale z uwagi że w życiu zajmuję się czymś innym szukam kogoś kto pomoże mi to ogarnąć. Pomysł mam, wymagania mam, szukam kogoś kto pomoże w tym pomyśle i go wyceni i wykona, i przetestuje. 

Jak ktoś chętny zapraszam do współpracy

Jeśli masz świetny pomysł to proponuję nie mówić o nim byle komu bez żadnego kwitu prawnego... szkoda, żeby ktoś Ci ten pomysł ukradł. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, antikos napisał:

może tutaj znajdę pomoc 

Koledzy, czy jest ktoś kto zajmuje się tworzeniem aplikacji ? mam pomysł, który chciałbym zrealizować, ale z uwagi że w życiu zajmuję się czymś innym szukam kogoś kto pomoże mi to ogarnąć. Pomysł mam, wymagania mam, szukam kogoś kto pomoże w tym pomyśle i go wyceni i wykona, i przetestuje. 

Jak ktoś chętny zapraszam do współpracy

 

bawię się w takie tematy, ale niestety strasznie ciasno u mnie z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuje podłączyć dwa kable do routera który mam za ściana, a dostępny mam tylko jeden kabel. Jakoś idzie to zrobić jakieś switche czy coś? Na zasadzie podłączyć w jakieś magiczne pudełeczko te dwa kable przesłać na druga stronę jednym (cat 5e), ponownie jakieś magiczne pudełeczko i wpinam znowu dwa kable do routera. Czy żeby coś takiego zrobić to musiałbym bardziej rozbudować, jakieś sterowniki, itp i raczej wyższy koszt i prościej będzie przewiercić otwór (o ile w coś nie trafię:biglol:) i przeprowadzić drugi przewód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej i chyba najtaniej wstawić switche

chyba ze to sa jakies dedykowane kable do czegos to kupujesz 2szt tego https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-sieciowy-rj45-przejsciowka-1szt-9918152250 i podpinasz ale wtedy masz tylko siec 100Mbps zamiast 1Gbps

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno to na pewno obraz z monitoringu, tzn przesył do sieci żebym miał pogląd nie tylko stacjonarnie (nie duże rozdzielczości), drugi nie kojarzę, ale jak był podłączony to pewnie ważny:D wydaje mi się że to będzie do routera co mam na dachu, wiec nawet jeśli to tam jest sprzęt co jak wyciąga 30Mbps to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nie ma tematu, głupotę wymyśliłem:facepalm: Teraz sobie uświadomiłem że mając ten jeden kabel, a chcąc przestawić router w to pomieszczenie obok, jeszcze przecież potrzebny kabel żeby podpiąć internet do tego routera:biglol:, więc i tak kucie/wiercenie, albo jednak nie przenoszę i najwyżej dołożę kolejny punkt żeby w tym pomieszczeniu wzmocnić sygnał.

Dobrze że chociaż o zasilaniu z gniazdka nie zapomniałem, bo już bym się zaczął o siebie martwić:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy spotkał się ktoś z czymś takim że TV blokuje pracę dekodera ?

Dekoder podpięty pod TV za pomocą HDMI nie chce zmieniać kanałów, po odpięciu kabla od TV dekoder zaczyna działać prawidłowo. Zmiana kabla na inny lub gniazda HDMI w TV rozwiązuje problem na kilka sekund i ponownie brak reakcji w dekoderze na pilota. Trzeba kilka razy naciskać przycisk szybko w pilocie i za którymś razem przełączy kanał. 

TV padł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ipsx82 napisał:

Czy spotkał się ktoś z czymś takim że TV blokuje pracę dekodera ?

Dekoder podpięty pod TV za pomocą HDMI nie chce zmieniać kanałów, po odpięciu kabla od TV dekoder zaczyna działać prawidłowo. Zmiana kabla na inny lub gniazda HDMI w TV rozwiązuje problem na kilka sekund i ponownie brak reakcji w dekoderze na pilota. Trzeba kilka razy naciskać przycisk szybko w pilocie i za którymś razem przełączy kanał. 

TV padł ?

Poszukaj w ustawieniach telewizora HDMI-CEC albo czegoś podobnego. Generalnie ma to za zadanie sterować calym Audio-video w domu jednym pilotem. Jeśli urządzenia są podłączone przez HDMI ze sobą. W mojej starej plazmie Samsunga to się nazywa "Anynet (HDMI-CEC)"

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Czy spotkał się ktoś z czymś takim że TV blokuje pracę dekodera ?

Dekoder podpięty pod TV za pomocą HDMI nie chce zmieniać kanałów, po odpięciu kabla od TV dekoder zaczyna działać prawidłowo. Zmiana kabla na inny lub gniazda HDMI w TV rozwiązuje problem na kilka sekund i ponownie brak reakcji w dekoderze na pilota. Trzeba kilka razy naciskać przycisk szybko w pilocie i za którymś razem przełączy kanał. 

TV padł ?

Co to za TV? Bo wygląda na namieszane w ustawieniach HDMI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z Dolby Vision, z jednym z moich telewizorów dopiero ostatnia aktualizacja rozwiązała problem a było ich chyba z 15. W opcjach ustawiłem, że jak włącza się w tryb Dolby Vision to po prawej stronie wyświetla się ikonka. Może też zmienić tryb HDMI żeby nie puszczał pełnego zakresu RGB tylko ograniczony. Sprawdź dobrze w instrukcji jaka jest potrzebna wersja kabla HDMI np v1.4, ...v1.6 ... v2.0. Możesz też spróbować wyłączyć tryb HDR u mnie pomogło.

 

Kiedyś montowaliśmy i uruchomiliśmy około 100 TV i były problemy z przejściówkami HDMI, kablami itd.

Miałem okazję lutować kabel HDMI bo użytkownicy wyrwali wtyczkę i nie było możliwości wymiany kabla. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...