Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie obecnie wystarcza 200GB z iclouda, do tego jeszcze dzielone z mamą ;) także super wymagający do miejsca nie jestem, ale chciałbym mieć wspólną bibliotekę i backup jakby co na NAS'ie i żeby to wszsytko było "live" zsynchronizowane, a że moja małżonka jabłuszek nie uznaje stąd pomysł na coś platformowo uniwersalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, radekk napisał:

Bo teraz każdy pstryka bez opamiętania byle zrobić, w dużej mierze głównie byle jakie zdjęcia. Kiedyś na wakacje brało się 2-3 rolki filmu fotograficznego i starczało

 

Nie każdy pstryka tylko wakacje, dorzuć do tego trochę klipów w 4K i gotowe. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na iOS najlepszy iCloud (zdjecia, backup, synchronizacja)

co do androida to zobacz czy synology ma dedykowany soft do synchronizacji (raczej na 99% ma) QNAP ma cos takiego (QFile) ustawiasz co ma Ci sie synchronizowac i gdzie i tyle w temacie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, _akir_ napisał:

na iOS najlepszy iCloud (zdjecia, backup, synchronizacja)

co do androida to zobacz czy synology ma dedykowany soft do synchronizacji (raczej na 99% ma) QNAP ma cos takiego (QFile) ustawiasz co ma Ci sie synchronizowac i gdzie i tyle w temacie :) 

Jasne, problem dotyczy tego że mam kilka platform i muszę to jakoś spiąć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamul napisał:

Jasne, problem dotyczy tego że mam kilka platform i muszę to jakoś spiąć :) 

dlatego zobacz co synology oferuje do sychronizacji danych na te platformy co potrzebujesz z tego co widze to jest cos do synchro dostepne

ja mam qnapa wiec za duzo nie sprawdze nawet jak sciagne soft do synology :)

a co do dysku google to na qnapie mialem rowniez problem z synchronizacja (wylaczylem na test dwuskladnikowe uwierzytelnianie hasla i ruszylo)

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, _akir_ napisał:

dlatego zobacz co synology oferuje do sychronizacji danych na te platformy co potrzebujesz z tego co widze to jest cos do synchro dostepne

ja mam qnapa wiec za duzo nie sprawdze nawet jak sciagne soft do synology :)

a co do dysku google to na qnapie mialem rowniez problem z synchronizacja (wylaczylem na test dwuskladnikowe uwierzytelnianie hasla i ruszylo)

Na to właśnie przeznaczam wieczór i tą drogą zacząłem już iść ;) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie :) , nie bijcie ;). Dziś w domu montowali mi światłowód Orange 1GB i jak to jest możliwe że na jednej skrętce mam max 90-100Mb a na drugiej skrętce ok 700Mb. Podmieniałem modemy, kable, i dalej to samo. Najgorsze jest to że ten ich LiveBox3.0 mam na strychu , i nie chce mi się tam wyłazić i kombinować po ciemku. 

Sprawdzana prędkość po WIFI i tel. na tym samym sprzecie. w komputerze stacjonarnym to samo, max 90, ale tam może być stara karta sieciowa i może nie puszczać powyżej 100. Wszystkie routery obsługują 2,4 , 5, i 6G. Zamiana nic nie daje. Jedynie co mi przychodzi do głowy to wyjscie na strych, podmiana kabla z modem i sprawdzenie. Chyba że macie inny sprytniejszy pomysł ? 

image.thumb.png.d4917e9ef541327c4504ea88e0c9d938.png

image.thumb.png.0e95f34a662bb640cade8d116e6f9fde.png

 

 

 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolniejsza jest uwalona, za długa, albo niskiej kategorii (do 1Gb co najmniej Cat 5) i sprzęt negocjuje transmisję 100Mb. Ale info mało precyzyjne...

Można na urządzeniach spróbować wymusić 1000Gb Full Duplex zamiast negocjacji i zobaczyć co się będzie działo.

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rutra80 napisał:

za długa, albo niskiej kategorii

to nie wchodzi w rachubę , długość praktycznie identyczna, kabel idzie od strychu tam gdzie livebox, na sam dół domu, różnica w długości kabla max. 1metr, nie sądzę aby ekipa elektryków użyła rożnych kabli jak robili całą elektrykę w domu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, carfit napisał:

to nie wchodzi w rachubę , długość praktycznie identyczna, kabel idzie od strychu tam gdzie livebox, na sam dół domu, różnica w długości kabla max. 1metr, nie sądzę aby ekipa elektryków użyła rożnych kabli jak robili całą elektrykę w domu. 

 

 

Może "złamali" kabel, albo złączek nie docisnęli...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być dużo. Pozaginane kable, niedocisniete końcówki, skretka położona obok kabli z prądem itp
Ja spotkałem się z zawodnikami którzy potrafili polutować skrętkę i do tego zrobili to z kawałka z 5 kategorii a drugi w 6

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _akir_ napisał:

a co do dysku google to na qnapie mialem rowniez problem z synchronizacja (wylaczylem na test dwuskladnikowe uwierzytelnianie hasla i ruszylo)

Nie ma potrzeby wyłączać zabezpieczenia, wystarczy wygenerować hasło jednorazowe dla urządzeń nie obsługujących 2FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubanow napisał:

Powodów może być dużo. Pozaginane kable, niedocisniete końcówki, skretka położona obok kabli z prądem itp
Ja spotkałem się z zawodnikami którzy potrafili polutować skrętkę i do tego zrobili to z kawałka z 5 kategorii a drugi w 6

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

 

Jednym podstawowym jest brak pomiarów ;)

 

Kable można łączyć są do tego specjalne łącznik (nie zalecam tego rozwiązania). 

 

Może być wada fabryczna kabla (w tym "paczkordów"), niskiej jakości moduły, nieprofesjonalne zaszycie gniazd (zbyt duże lub małe rozploty żył. 

 

Niestety takich prawdziwych fachowców od sieci jest mało a szkoły nie uczą podstaw bo przecież zostały zlikwidowane i powstały gimnazjum ;).

 

Ja też spotkałem mistrzów którzy jednym kablem kategorii 6 zrobiło sieć od gniazda do gniazda itd. Mało tego twierdzi, że tak robi się zgodnie ze sztuką i są na to normy. Odpowiedziałem: Oczywiście jest na to norma, norma Z czyli Z jak Zje***y ^_^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, carfit napisał:

Kolejne pytanie :) , nie bijcie ;). Dziś w domu montowali mi światłowód Orange 1GB i jak to jest możliwe że na jednej skrętce mam max 90-100Mb a na drugiej skrętce ok 700Mb. Podmieniałem modemy, kable, i dalej to samo. Najgorsze jest to że ten ich LiveBox3.0 mam na strychu , i nie chce mi się tam wyłazić i kombinować po ciemku. 

Sprawdzana prędkość po WIFI i tel. na tym samym sprzecie. w komputerze stacjonarnym to samo, max 90, ale tam może być stara karta sieciowa i może nie puszczać powyżej 100. Wszystkie routery obsługują 2,4 , 5, i 6G. Zamiana nic nie daje. Jedynie co mi przychodzi do głowy to wyjscie na strych, podmiana kabla z modem i sprawdzenie. Chyba że macie inny sprytniejszy pomysł ? 

 

 

 

Dobrze rozumiem, ze z LiveBoxa ida ci dwie skretki podobnej dlugosci i na jednej masz slaby transfer - ta podpieta do stacjonarnego kompa? Po wi-fi sciec hula, na drugiej skretce tez.

Moze komp stacjonarny ma slaba karte sieciowa i z tad mniejszy trasfer? Masz jakiegos laptopa, lub innego kompa by podpiac pod ten wolniejszy kabel i sprawdzic predkosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Nie ma potrzeby wyłączać zabezpieczenia, wystarczy wygenerować hasło jednorazowe dla urządzeń nie obsługujących 2FA.

u mnie wtedy to byla jednorazowa akcja, musialem sciagnac swoje dane wiec dalej nie drazylem tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś miało się przydać, temat ogarnięty przez DS File, backup się już robi. 

Może średnio w temacie ale czy ktoś poleciłby jakąś apkę do sprawnego "inteligentnego" ogarnięcia biblioteki, w sense coś co posegreguje mi zdjęcia, usunie duplikaty, zaproponuje zatrzymanie np. jednego ujęcia z "n" takich samych itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 23:35, carfit napisał:

to nie wchodzi w rachubę , długość praktycznie identyczna, kabel idzie od strychu tam gdzie livebox, na sam dół domu, różnica w długości kabla max. 1metr, nie sądzę aby ekipa elektryków użyła rożnych kabli jak robili całą elektrykę w domu. 

Z ciekawości zawodowej, zapytam czy udało się coś zlokalizować? Tak jak koledzy pisali, może być kilka przyczyn. Poważnych instalacyjnych uszkodzeń albo blachych takich jak niewłaściwy patchcord z gniazdka do routera. 

20210127_125146.jpg

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jurando napisał:

Z ciekawości zawodowej, zapytam czy udało się coś zlokalizować? Tak jak koledzy pisali, może być kilka przyczyn. Poważnych instalacyjnych uszkodzeń albo blachych takich jak niewłaściwy patchcord z gniazdka do routera. 

20210127_125146.jpg

 

Widzę, że wykonawca nie szczędzi na towarze .

 

55 minut temu, skwaro napisał:

Nawet nie wiedziałem że mamy tutaj tylu speców od ciągnięcia druta (pozdro dla kumatych :) )

 

sroda-dzien-loda_2020-07-15_14-43-51.thumb.jpg.904be88daf9fd50d24ce8745e5909329.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...