Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

...
czy masz może własny sklep? Może złożyłbym taki zestaw przez Ciebie/u Ciebie?

Nie. Mogę Ci co najwyżej coś doradzić, ale zakup to szybciej sfinalizujesz np. u Intakwrx.

 

Jak chcesz potwora to niema problemu, jedyny warunek, ja dobieram elementy, Ty podajesz wymogi. Pamiętaj koniec roku w hurtowniach robią się pustki, raz że święta dwa nikt Vat-u za stan magazynowy nie chce płacić :P

 

Spoko, no problem... Nie spieszy mi się, sprzęt muszę kupić do końca września 2012 więc mamy jeszcze trochę czasu :wink:

Co do komponentów to oczywiście że Ty będziesz je dobierał bo ja się na tym praktycznie nie znam, natomiast odnośnie wymogów to już je raczej znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki system mozna zainstalowac na ThinkPad T22 (2647) P3 900MHz, 256MB?

Musi dzialac przegladarka WWW, email i Skype. Przydalo by sie zeby to bylo w miare bezpieczne. XP nie dziala plynnie, a W2k nie chce sie aktualizowac (jest w ogole jeszcze obslugiwany przez M$?).

Dobrze zeby interfejs uzytkownika byl bardziej przyjazny niz ten z DOS'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

2x SSD OCZ 120GB Vertex 3 SATA3 RAID0

...

Tutaj zasugerowałbym zainteresowanie dyskami KINGSTON KC-100 120GB (jako opcja może 240 GB lub 480 GB - zależy tylko od zasobności portfela :) )

Zbudowane na tym samym kontrolerze SandForce SF-2281, dające nawet nieco większą wydajność niż OCZ-y,

Do tego znacznie więcej narzędzi do monitorowania dysków i cecha unikalna na rynku - 5 lat gwarancji !!

Jedyny na rynku dysk SSD z 5 letnią pełną gwarancją.

 

Jeśli myślisz o tym aby komputer posłużył ci ok. 5 lat, to nie powinno być bez znaczenia aby komponenty były objęte zbliżoną gwarancją.

 

Jeśli będziesz pracował pod WIN 7 miej na uwadze że TRIM (technologia optymalizacji pracy dysków SSD wbudowana w WIN 7) nie działa poprawnie z dyskami w macierzy RAID.

Ta technologia dobrze działa z dyskami pracującymi indywidualnie , ale w RAID sobie nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki system mozna zainstalowac na ThinkPad T22 (2647) P3 900MHz, 256MB?

Musi dzialac przegladarka WWW, email i Skype. Przydalo by sie zeby to bylo w miare bezpieczne. XP nie dziala plynnie,

Rewelacji nie będzie, szczególnie, że sprzęt nawet nie spełnia minimalnych wymagań skype (a gdzie tu miejsce na resztę składników). Możesz zobaczyć czy będzie Ci to płynnie działać z Lubuntu - odchudzona wersja Ubuntu, choć ja bym się cudów nie spodziewał przy sprzęcie słabszym od współczesnych telefonów komórkowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja szukam kogoś kto siedzi w sieciach komputerowych i w systemie vyatta - znajdzie sie ktos?

potrzebuje informacji jak mozna sprawic aby nie znikal RIP (route interface protocol) w vyacie - ta informacja potrzebna mi jest na studia i pozwoli zaliczyc zajecia bez pisania ciezkiego egzaminu

ktos cos wie na ten temat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogos kto sciagnie haselko z dell latute e6420 z biosa

 

Laptop przejety za dlug a wlasciciel okazal sie " sprytem" i go zablokowal

 

 

Oj Chyba juz nie te czasy

A juz napewno nie w biznesowej serii ;)

Btw juz probowalem :)

 

 

Tam zapewne jest jakiś Atmel (TPM), więc jedyne co lutownica i rzeźba = utrata gwarancji

W serii Lenovo kiedyś odzyskiwałem hasło z TPM'a i było to dziecinnie proste (2h roboty z okablowaniem od zera), ale w nowych zakładam że już tak nie jest. Aha, to jest tylko na bios czy może jeszcze na hdd ? Jak na bios, to przy powerOn czy setup ? Przejąłeś go z papierami czy nie ? Bo zawsze można zaryzykować dzwoniąc do supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło w tym Dellu to nie sprawa TPM tylko raczej zapisu go w zwykłym EEPROMie zamiast ulotnego CMOS. Trzeb zadzwonić na linię wsparcia technicznego, w jakiś magiczny sposób udowodnić, że jest się posiadaczem, następnie dostaje się hasło-wytrych pasujący do konkretnej partii egzemplarzy. Oczywiście działa to w USA, czy u nas Dell oferuje takie wsparcie, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogos kto sciagnie haselko z dell latute e6420 z biosa

 

Laptop przejety za dlug a wlasciciel okazal sie " sprytem" i go zablokowal

 

 

Oj Chyba juz nie te czasy

A juz napewno nie w biznesowej serii ;)

Btw juz probowalem :)

 

 

Tam zapewne jest jakiś Atmel (TPM), więc jedyne co lutownica i rzeźba = utrata gwarancji

W serii Lenovo kiedyś odzyskiwałem hasło z TPM'a i było to dziecinnie proste (2h roboty z okablowaniem od zera), ale w nowych zakładam że już tak nie jest. Aha, to jest tylko na bios czy może jeszcze na hdd ? Jak na bios, to przy powerOn czy setup ? Przejąłeś go z papierami czy nie ? Bo zawsze można zaryzykować dzwoniąc do supportu.

 

 

 

Komp jest bez papierow

Inaczej nie pytalbym :twisted:

Prawdopodobnie trzeba wgrac nowy bios ,a nie chce spedzic calego dnia lub dwoch

Skoro fachowie moze to zrobic w kilka godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Komp jest bez papierow

Inaczej nie pytalbym :twisted:

Prawdopodobnie trzeba wgrac nowy bios ,a nie chce spedzic calego dnia lub dwoch

Skoro fachowie moze to zrobic w kilka godzin

 

Głupio pytać, ale masz pewność że sprzęt do końca legalny? Żeby po telefonie na infolinię nie nasłali ci policji do domu. :-)

 

 

Zadzwoń do Della i zapytaj, powinni pomóc. Jak nic nie zdziałasz, to wyślij mi service tag i wszelkie numery seryjne na PW. Bierzemy od della spore ilości sprzętu i mamy account managera do załatwiania takich rzeczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Gosc laptopa oddal ale go zablokowal haslem i nie mam pewnosci czy nie zglosil potem na policje , w uk kwestia odzyskania pieniedzy z ubezpieczenia , dlatego kontakt z dellem odpada chyba raczej , bo faktyczne moge sobie sciagnac problem na glowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło w tym Dellu to nie sprawa TPM tylko raczej zapisu go w zwykłym EEPROMie zamiast ulotnego CMOS.

 

całkiem możliwe, ale nie mam wiedzy w tym zakresie

 

Hej

Gosc laptopa oddal ale go zablokowal haslem i nie mam pewnosci czy nie zglosil potem na policje , w uk kwestia odzyskania pieniedzy z ubezpieczenia , dlatego kontakt z dellem odpada chyba raczej , bo faktyczne moge sobie sciagnac problem na glowe

 

Jak masz na gwarancji (weryfikacja na podstawie service tag), zgłoś że komputer nie wstaje - powinno to doprowadzić do wymiany płyty głównej, gdyż jest to linia biznesowa, więc jakąś gwarancje musi on mieć. Nie wiadomo tylko jak długą. Warunkiem jest aby lap nie był zgłoszony jako kradziony, bo możesz mieć tylko przez to problem. Zresztą, jak będzie to dowiesz się przy pierwszej okazji, chociażby na lotnisku ;)

 

 

Skoro fachowie moze to zrobic w kilka godzin

 

W PL moge podać namiar na firmę która za free robi ekspertyzę i jak się zgodzisz to za $ zdejmą hasło - ile nie wiem, musiałbyś się dowiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma laptopa E5410 i ma taki sam problem. Dzwoniłem do dell-a żeby podali jakieś master hasło ale w pl to kosztuje 100 netto i wysyłają je na maila do zarejestrowanego właściciela...

Spróbuj zarejestrować tego laptopa na siebie, może jeszcze nie jest zarejestrowany (brata nie był).

Są jakieś generatory co po service tagu generują to hasło ale mi się to nie udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie (nie bić jeżeli głupie :x ) - chcę nagrać na płytę kompaktową piosenki mp3. Mam dwie opcje: nowy projekt z danymi lub nowy projekt audio CD. Zauważyłem, że wybierając 'nowy projekt z danymi' mieści się wszystko co chcę nagrać i zostaje mnóstwo miejsca na płycie, natomiast 'nowy projekt audio CD' przelicza na minuty i potrzebuję min. 3 płyty.

Zamierzam odtwarzać w odtwarzaczu mp3.

Czy muszę robić projekt audio, czy wystarczy projekt z danymi?

Dla ew. wyjaśnienia - program K3b w Ubuntu Linux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...