Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, dysk Hitachi 500 GB, wolne miejsce ponad 450 GB. Chce na niego wrzucić folder ponad5 GB i wyskakuje mi komunikat, że za mało miejsca na dysku/ usuń część plików i spróbuj ponownie. O co kaman skoro jest prawie cały pusty?

I drugie pytanie, mam kabel do dysku, który z drugie strony ma dwa wyjścia USB, muszę podłącza oba do kompa na raz czy jak? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, dysk Hitachi 500 GB, wolne miejsce ponad 450 GB. Chce na niego wrzucić folder ponad5 GB i wyskakuje mi komunikat, że za mało miejsca na dysku/ usuń część plików i spróbuj ponownie. O co kaman skoro jest prawie cały pusty?

Czy aby czasem nie masz dysku sformatowanego w FAT32 i ładujesz plik > 4GB?

I drugie pytanie, mam kabel do dysku, który z drugie strony ma dwa wyjścia USB, muszę podłącza oba do kompa na raz czy jak?

Wystarczy jeden kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie USB służy do zasilania dysku. Jeśli podłączasz go do laptopa, sugerowałbym obie wtyczki...

Myslisz, że laptop nie ma wystarczająco prądu w jednym , żeby pociągnąć ten dysk? Sytuacja możliwa, aczkolwiek małoprawdopodobna. U mnie niestety TV oraz odtwarzacz nie mają wystarczająco prądu na gniazdach USB i muszę dysk zasilać z zewnątrz.

markos007, musisz przekonwertować dysk z FAT32 na NTFS. http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/440,1 ... _NTFS.aspx

Szybciej i bezpieczniej będzie zrzucić te 50 GB z tego dysku i sformatować go ponownie. Oczywiście nadal nie wiemy, czy problem dotyczy FAT32 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że w większości laptopów porty USB dają 250mA, zamiast deklarowanych 500mA - drugi kabel jest po to, żeby poprawnie zasilić dysk. Fakt, 250mA powinno wystarczyć, ale może to się skończyć(póki co spotkałem się z jednym takim przypadkiem) uszkodzeniem dysku. A co do konwersji - wiele razy to robiłem i nic się nie stało. Nie jest to groźne dla danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk 2,5 cala ?

 

tak, dysk 2,5 cala

Czy aby czasem nie masz dysku sformatowanego w FAT32 i ładujesz plik > 4GB?

jest dokładnie tak jak piszesz. Chcę poprzerzucać większe foldery niż 4 GB

jak temu zaradzić?

 

-- 8 cze 2011, o 12:15 --

 

Drugie USB służy do zasilania dysku. Jeśli podłączasz go do laptopa, sugerowałbym obie wtyczki...

 

dysk podłączam do PC i na jednym kablu jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk 2,5 cala ?

 

tak, dysk 2,5 cala

 

Odpowiedź jest wyżej, czyli podłącz obydwa kable.

 

Czy aby czasem nie masz dysku sformatowanego w FAT32 i ładujesz plik > 4GB?

jest dokładnie tak jak piszesz. Chcę poprzerzucać większe foldery niż 4 GB

jak temu zaradzić?

 

Przekopiuj wszystko gdzieś, sformatuj na NTFS, koniec.

 

-- 8 cze 2011, o 13:20 --

 

dysk podłączam do PC i na jednym kablu jest wszystko ok

 

Jak OK, to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem od jakiegos czasu nie ładuje mi grafiki (zdjęc)na stronach internetowych. Np na forumie nie widze zdjec ani emotkow i w zakladce caly czas sie kreci kółeczko tak jakby caly czas ladował ale i tak nic z tego. Co mam czynic

 

-- 13 cze 2011, o 14:42 --

 

Avatarow tez nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz włączoną opcję, by nie ładować grafiki, albo szwankuje bufor przeglądarki. Na pierwsze pomaga załączenie stosownej opcji, na drugie wyczyszczenie bufora przeglądarki. Możesz jeszcze na wszelki wypadek sprawdzić czy na innej przeglądarce jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to włączyc i jak oczyscic ten bufor?
Firefox 3.x:

Narzędzia → Wyczyść historię przeglądania → zaptaszyć "Historię..." i "Pamięć podręczną".

Preferencje (w Windzie nazywa się to inaczej, Opcje?) → karta Treść → zaptaszyć "Pobieraj obrazki automatycznie".

W Firefoksie 4 jest na pewno bardzo podobnie, tylko trzeba sobie znaleźć te funkcje.

 

Ewentualnie, jeśli używasz Adblock+, można sprawdzić, czy nie włączył się jakiś filtr blokujący wszystkie obrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne pytanie. Jest nowy dysk, nowo postawiony system, zewnętrzny dysk do backupu... i właśnie po stworzeniu kopi partycji systemowej na zewnętrznym twardzielu i próbie odpalenia systemu z niego wywala jakiś bluescreen po czym się szybko resetuje. Bios niby obsługuje boot z USB-HDD Zastanawiam się czy wszystko ok. Nie chciał bym żeby się okazało kiedyś, że kopia systemu się do niczgo nie nadaje i trzeba po raz kolejny stawiać Winde, istalować stery itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk zewnętrzny kupiłem po to, żeby mieć kopię zapasową wszystkiego - nie tylko systemu. Gdybym miał zrzucać wszystko na płyty to potrzebował bym duuuuużo czasu i płyt. I mając dysk zdecydowałem się na kopię systemu również na nim. Nie upieram się, żeby koniecznie system działał jeszcze z dysku USB (ale nie ukrywam, że było by fajnie :P ). Istotne jest to czy po przekopiowaniu tej partycji spowrotem na dysk SATA wszystko ładnie wstanie bez brzydkich bluescreenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety , nie wstanie pozostaje cały MBR do wpisania. Mozesz to zrobic majac podwojny but i ustawiajac od nowa MBR.

Masz natomiast metode zrobienia kopii zapasowej z butem i po takiej operacji system sam wstanie po" rezurekcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety , nie wstanie pozostaje cały MBR do wpisania. Mozesz to zrobic majac podwojny but i ustawiajac od nowa MBR.

Masz natomiast metode zrobienia kopii zapasowej z butem i po takiej operacji system sam wstanie po" rezurekcji"

Obraz zrobiony z butem... tak mi się wydaje :P Po odłączeniu pozostałych dysków zaczyna ładować system z twardziela USB, ale wywala blue screen chwile wcześniej przed pojawieniem się ekranu logowania. Bez buta by raczej tak dalego nie zaszedł. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...