Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

22" to nie za mało ?

 

Na za dużym monitorze też źle się pracuje...

Zależy mi na tym żeby monitor nie był panoramiczny. Generalnie celuję w coś między 22', a 24' bo więcej to chyba przerost formy nad treścią, a to ma być porządna stacja robocza, a nie kino domowe. Poza tym idąc w więcej niż pożądne 22'/24' nie mieszczę się w budżecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z różnych niezależnych ode mnie względów komputer musi mi wystarczyć minimum na 5 lat
2x Intel Xeon X5650 6 Core (12 rdzeni , 24 wątki @ 4,2Ghz)

Jeżeli nie możesz poczekać na następną generację maszyny opartych o Xeona E5 (kwestia 1-3 miesięcy), i faktycznie posiadasz oprogramowanie potrafiące skalować się na wszystkie 12 rdzeni, i zakładając, że czas renderingu przekłada się na konkretne pieniądze... to nie rozumiem czemu bierzesz tak wolne procesory? zamiast 2,4GHz możesz wziąć 50% droższego X5680 z zegarem 3.33GHz. Jeżeli soft jaki posiadasz nie rozkłada się dobrze na więcej niż 8 rdzeni, to można wziąć Xeona X5687.

 

48GB DDR3 Kingston 1600Mhz Triple Channel (12x 4GB)

Kup porządną pamięć 1333MHz, procesory i tak nie obsłużą szybszej.

 

EVGA SR2 Classified Super Record Dual CPU

Antec 1200W HCP Modular

Obudowa Lian Li V2120 Black

2x Chłodzenie Prolimatech Super Mega + 14cm Noctua

Zamiast bawić się w rzeźbę, lepiej wydać kasę na platformę stabilną i sprawdzoną, gdzie buda i płyta są projektowane na wzajemną kompatybilność i wieloletnią pracę np.:

Intel SC5650SCWS

Supermicro SYS-7046A-T

W obu przypadkach możesz kupić wraz z 5-letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PeCe się nie orientuję, ale Monitor wybrałeś zacny - pierwszy 22" na rynku, który da rady wysterować i rozdziałką przyzwoitą - sam mam taki - nie zapomnij o kalibratorze...

 

Co do komputera jednak polecałbym Apple (jak się uprzesz to i każdą Windę tam postawisz). Stabilność i wydajność i system normalny.

tutaj 12 rdzeni: http://store.apple.com/us/browse/home/s ... ly/mac_pro

I cena przyzwoita.

A jak mało na ekranie się mieści to polecam z doświadczenia 2 x 22"

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie możesz poczekać na następną generację maszyny opartych o Xeona E5 (kwestia 1-3 miesięcy), i faktycznie posiadasz oprogramowanie potrafiące skalować się na wszystkie 12 rdzeni, i zakładając, że czas renderingu przekłada się na konkretne pieniądze... to nie rozumiem czemu bierzesz tak wolne procesory? zamiast 2,4GHz możesz wziąć 50% droższego X5680 z zegarem 3.33GHz. Jeżeli soft jaki posiadasz nie rozkłada się dobrze na więcej niż 8 rdzeni, to można wziąć Xeona X5687.

 

Przecież ten procesor, który podałem ma taktowanie 4.2GHz, a nie 2,4...

Co do czasu, to aż tak bardzo mi się nie śpieszy, mogę poczekać nawet 6 miesięcy pod warunkiem, że będę czekać na coś konkretnego, czyli np na Xeona E5.

Czy czas renderingu przekłada się na konkretne pieniądze? Jeżeli jest dużo roboty to na pewno i to też oczywiście jest argument co do parametrów i po części dyktuje taką, a nie inną kwotę ale tu chodzi mi również o to żeby te parametry za te 5lat też dawały radę i żebym przez te 5 lat nie musiał modyfikować ani ulepszać tego komputera(o ile to w ogóle możliwe?)

 

Kup porządną pamięć 1333MHz, procesory i tak nie obsłużą szybszej.

 

Procesory, które podałem czy ogólnie żadne nie obsłużą jeszcze 1600Mhz? A ten Xeon E5?

 

 

Zamiast bawić się w rzeźbę, lepiej wydać kasę na platformę stabilną i sprawdzoną, gdzie buda i płyta są projektowane na wzajemną kompatybilność i wieloletnią pracę np.:

Intel SC5650SCWS

Supermicro SYS-7046A-T

W obu przypadkach możesz kupić wraz z 5-letnią gwarancją.

 

Czyli rozumiem że obudowa, zasilacz i chłodzenie nie jest najlepszym wyborem i to co zaproponowałeś lepiej się sprawdzi? Generalnie od razu mówię, że zestawu z pierwszego postu nie konfigurowałem sam, tylko taki został mi zaproponowany przez ogarniętych ludzi więc może rzeczywiście lepiej sprawdzi się tu gotowa propozycja od intela lub ta druga niż dobieranie poszczególnych komponentów. Ciekawy tylko jestem jaka jest różnica cenowa pomiędzy tym, co mam w pierwszym poście, a takim markowym, gotowym zestawem?

 

-- 12 gru 2011, o 10:20 --

 

Co do komputera jednak polecałbym Apple (jak się uprzesz to i każdą Windę tam postawisz). Stabilność i wydajność i system normalny.

tutaj 12 rdzeni: http://store.apple.com/us/browse/home/s ... ly/mac_pro

I cena przyzwoita.

A jak mało na ekranie się mieści to polecam z doświadczenia 2 x 22"

:)

 

Kadrowy Apple nie wchodzi w grę ze względu na to, że nie ma programów pod Apple(np. 3D Max, v-ray, Revit itd.), a kupno Apple i stawianie na nim Windowsa jak dla mnie mija się z jakimkolwiek celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten procesor, który podałem ma taktowanie 4.2GHz, a nie 2,4...

Nie wiem na podstawie czego to wnioskujesz, zwykły błąd w opisie :)

Ale przepraszam sam też pomyliłem częstotliwość z E5645... ten X5650 ma 2,66GHz:

http://ark.intel.com/products/47922/Int ... -Intel-QPI).

I w sumie zamiast X5680 można dać X5690 - 3,46GHz a kosztuje tyle samo co X5680 3,33GHz.

Co do czasu, to aż tak bardzo mi się nie śpieszy, mogę poczekać nawet 6 miesięcy pod warunkiem, że będę czekać na coś konkretnego, czyli np na Xeona E5.

Nic innego nie sugeruję, a nowe E5 będą dużo szybsze za mniejszą kasę.

 

chodzi mi również o to żeby te parametry za te 5lat też dawały radę i żebym przez te 5 lat nie musiał modyfikować ani ulepszać tego komputera(o ile to w ogóle możliwe?)

Jeżeli nie zmieniasz oprogramowania na jakieś znacznie wolniejsze... to czemu komputer miałby wolniej pracować? On pracuje tak samo pierwszego jak i ostatniego dnia życia... zegar procesora nie ulega degradacji :) Ale... Twoje oczekiwania mogą się przez lata zmieniać, szczególnie po wizycie u znajomych, którzy kupili sobie sprzęt o 4 lata nowszy :)

 

Procesory, które podałem czy ogólnie żadne nie obsłużą jeszcze 1600Mhz? A ten Xeon E5?

Żaden z obecnych Xeonów dwuprocesorowych nie obsługuje pamięci szybszej niż 1333MHz. E5 będą już to potrafiły (oczywiście te droższe).

 

Czyli rozumiem że obudowa, zasilacz i chłodzenie nie jest najlepszym wyborem i to co zaproponowałeś lepiej się sprawdzi? Generalnie od razu mówię, że zestawu z pierwszego postu nie konfigurowałem sam, tylko taki został mi zaproponowany przez ogarniętych ludzi więc może rzeczywiście lepiej sprawdzi się tu gotowa propozycja od intela lub ta druga niż dobieranie poszczególnych komponentów. Ciekawy tylko jestem jaka jest różnica cenowa pomiędzy tym, co mam w pierwszym poście, a takim markowym, gotowym zestawem?

Włączyć to włączysz i działać będzie... pytanie pozostaje jak długo? Jak potem serwisować awarie po trzech latach kiedy kończy się nawet najdłuższa gwarancja na takie komponenty? Rozumiem, że znajomi poradzili sprzęt, który wydaje im się najlepszy w danej chwili... ale czy nie zmienią za rok-dwa zdania? Czy naprawią Ci komputer po 4 latach i znajdą do niego części zamienne? W przypadku obecnych Xeonów ich generacja w przyszłym roku odchodzi na emeryturę. A ktoś musi trzymać bufor serwisowy by Twoja raz wydana kasa mogła przez te 5 lat pracować. Mówimy w końcu o zakupie narzędzia pracy a nie zabawki bez której obejdziesz się przez tydzień bądź dwa.

Różnica w cenie wbrew pozorom jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, sugerowałem się opisem, w którym niewątpliwie musi być błąd bo nawet nie ma takiego Xeona taktowanego na 4,2... Niemniej jednak skoro mówisz, że obecne Xeony odchodzą już na emeryturę to rzeczywiście poczekam na tego E5. Nie chcę wykładać grubej kasy na coś, co za moment zastąpi nowsza wersja. Skoro i tak mam wyłożyć tą kasę, to wolę poczekać te 3-4 miesiące i kupić procesor, który będzie świeży i obsłuży mi pamięć 1600Mhz bo tak kupując teraz taką pamięć do starego typu Xeonów będzie to tylko kasa wyrzucona w błoto.

 

Co do oprogramowania to oczywiście nie zamierzam zmieniać go na wolniejsze, raczej na nowsze jeżeli będzie taka potrzeba. Postęp w technologii renderingu nie jest znowu taki błyskawiczny-podstawą(przynajmniej dla mnie) jest 3D Max + v-ray, ewentualnie Kerkythea, co prawda są już na rynku rendery czasu rzeczywistego wykorzystujące oprócz CPU także GPU, jak np. Arion ale jakoś nie mam do nich zaufania, a i efekty w porównaniu do v-ray'a czy kerkythea wydają mi się gorsze.

Programy, na których będę pracować to przede wszystkim: ArchiCad, Photoshop, 3D Max, v-ray i kerkythea, a tak wysokie parametry są tu głównie potrzebne do renderingu bo mówiąc szczerze Photoshop-a i 3D Max-a używam w takim stopniu, że poradzi sobie z nimi przeciętnej klasy komputer. Moim głównym narzędziem projektowym jest ArchiCad, w 3D Max-ie poprawiam tylko to, co nie wyszło w ArchiCadzie tak, jakbym chciał, no i renderuję wtyczką v-ray albo kerkythea, a Photoshop służy głównie do składania plansz, ewentualnie i w ostateczności do "podkolorowania" wizualizacji.

 

Co do tych gotowych zestawów, które podałeś to masz rację bo gwarancja jest tu dość istotną kwestią. Rozumiem, że tam w komplecie jest płyta główna, obudowa, zasilacz i chłodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oprogramowania to oczywiście nie zamierzam zmieniać go na wolniejsze, raczej na nowsze jeżeli będzie taka potrzeba. Postęp w technologii renderingu nie jest znowu taki błyskawiczny-podstawą(przynajmniej dla mnie) jest 3D Max + v-ray, ewentualnie Kerkythea, co prawda są już na rynku rendery czasu rzeczywistego wykorzystujące oprócz CPU także GPU, jak np. Arion ale jakoś nie mam do nich zaufania, a i efekty w porównaniu do v-ray'a czy kerkythea wydają mi się gorsze.

Można dobrać maszynę tak, że będzie miała kilka wolnych złącz PCI-e i stosowany zapas mocy w zasilaczach, przyjdzie potrzeba dołożysz moduły GPU i zwiększysz moc obliczeniową... ale to już nie jest takie ciche. Oczywiście zakładam, że soft osiągnie już satysfakcjonującą Ciebie jakość.

 

Co do tych gotowych zestawów, które podałeś to masz rację bo gwarancja jest tu dość istotną kwestią. Rozumiem, że tam w komplecie jest płyta główna, obudowa, zasilacz i chłodzenie?

Tak, to kompletne platformy, trzeba dodać CPU, grafikę, dyski i pamięć. Niemniej te platformy pod E5 ze względów oczywistych będą nieco inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dobrać maszynę tak, że będzie miała kilka wolnych złącz PCI-e i stosowany zapas mocy w zasilaczach, przyjdzie potrzeba dołożysz moduły GPU i zwiększysz moc obliczeniową... ale to już nie jest takie ciche. Oczywiście zakładam, że soft osiągnie już satysfakcjonującą Ciebie jakość.

 

Szczerze mówiąc takie rozwiązanie by mi pasowało, może nie koniecznie potrzebne będzie kilka wolnych gniazd ale przynajmniej jedno awaryjne, gdyby rzeczywiście trzeba byłoby coś dołożyć na pewno przeszkadzać nie będzie.

 

Tak, to kompletne platformy, trzeba dodać CPU, grafikę, dyski i pamięć. Niemniej te platformy pod E5 ze względów oczywistych będą nieco inne :)

Domyślam się... :wink:

 

A co myślisz o rozwiązaniu: 4x16sto rdzeniowe AMD? Podobno do renderingu jest to lepsze rozwiązanie niż Intel, bardziej wydajne...

 

P.S.

Zapytałem ludzi, którzy zaproponowali mi zestaw z pierwszego postu o ten procesor-czy jest tam błąd w opisie odnośnie taktowania i o w ogóle o co chodzi i taką odwiedź dostałem:

 

"To nie jest błąd. Nasze zestawy są dzięki odpowiednim ustawieniom oraz

doskonale dobranemu chłodzeniu CPU "podkręcone" do wartości 4GHz (przy

selekcjonowanych procesorach). Jest to ustawienie stabilne i dające

liniowy przyrost mocy obliczeniowej (z 2,6GHz > do 4GHz)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o rozwiązaniu: 4x16sto rdzeniowe AMD? Podobno do renderingu jest to lepsze rozwiązanie niż Intel, bardziej wydajne...

Mieliśmy jednego klienta, który odpalał 3D Studio na czymś takim (akurat było to 4 x 12 rdzeni), niestety wynik tego był żałosny. Winowajcą prawdopodobnie jest Windows Server nie radzący sobie z równomiernym rozłożeniem obciążenia na wszystkie rdzenie (średnie obciążenie dochodziło ledwie do 30% i tylko na części rdzeni). Podobny problem kiedyś był z PovRay - pod Linuksem bez problemu (i była to rakieta), pod Windows jednak taka maszyna ulegała słabszym dwuprocesorowym. Tak więc zanim podejmiesz decyzję, musisz sprawdzić czy oprogramowanie radzi sobie z nowym sprzętem. Warto o tym pamiętać, bo nowe procesory Intela też będą miały więcej rdzeni i tu problem pewnie będzie taki sam jak z Opteronami.

 

"To nie jest błąd. Nasze zestawy są dzięki odpowiednim ustawieniom oraz

doskonale dobranemu chłodzeniu CPU "podkręcone" do wartości 4GHz (przy

selekcjonowanych procesorach). Jest to ustawienie stabilne i dające

liniowy przyrost mocy obliczeniowej (z 2,6GHz > do 4GHz)."

Proszę Cię... selekcjonowanie procesorów, z których każdy kosztuje w okolicach 1000 USD netto. Nikt nie trzyma w dystrybucji więcej jak 5-6 sztuk na stanie - już widzę jak rozpakowują pudełka i sprawdzają czy się nadaje a potem opychają rozpakowane te nienadające się :) A może używają wersji Tray z roczną gwarancją? Ciekawe gdzie je sprzedają. U nas schodzi rocznie 2-3 tysiące serwerów i X5650 to nie jest najpopularniejszy procesor. Inna prawa to czas życia takiego procesora. Według Intela przewidywany okres sprawności to 5 lat (w standardowych warunkach), potem ze względu na dyfuzję materiałów może dochodzić do zwiększonej awaryjności. Procesor podkręcony do 4GHz na pasywnym chłodzeniu raczej do tych 5 lat nie dociągnie... bo przecież mielibyśmy takie układy w sprzedaży, a tymczasem kończą się 0,5GHz niżej. Tak więc jak ktoś chce podkręcać, to niech się bawi, do domu czemu nie, ale jak masz ryzykować potencjalną awarią lub niestabilnością systemu - szczególnie gdy gonią Cię terminy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta właśnie coś tak podejrzewałem, że 4xAMD na windows to raczej kiepski pomysł. Rzeczywiście na linux pokazuje swoje możliwości ale nie chciałbym ograniczać się systemem odnośnie programów, których używam... Linux jest jednak systemem niszowym i dostępność programów pod niego ma się nijak do Windowsa.

 

Co do tego zestawu z pierwszego postu i parametrów to sam tego nie wymyśliłem bo to jest gotowa stacja robocza: http://www.hyper-cube.com.pl/sklep/hype ... p-602.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux jest jednak systemem niszowym i dostępność programów pod niego ma się nijak do Windowsa.

Może w Twoich zastosowaniach to nisza, jak popatrzysz na to przez pryzmat rozwiązań całej "inteligentnej elektroniki", komórek, tabletów, telewizorów, serwerów... to okaże się, że ta "nisza" to największy kawałek tortu 8)

 

Co do tego zestawu z pierwszego postu i parametrów to sam tego nie wymyśliłem bo to jest gotowa stacja robocza: http://www.hyper-cube.com.pl/sklep/hype ... p-602.html

Ja to rozumiem, jeżeli ich produkt Cię przekonuje to go zakup, poproś tylko o 5-letnią gwarancję na piśmie - w końcu tyle czasu planujesz tę maszynę eksploatować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy i oni będą za 5 lat. No chyba że na wszystko dostaniesz gwarancję producencką ze wsparciem z infolinii.. Czasem przy prof.narzędziach dużo ważniejszy jest support niż sam sprzęt... Czas reakcji, gwarancja i serwis on-site, czas reakcji, czas naprawy itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

2x Intel Xeon X5650 6 Core (12 rdzeni , 24 wątki @ 4,2Ghz)

EVGA SR2 Classified Super Record Dual CPU

48GB DDR3 Kingston 1600Mhz Triple Channel (12x 4GB)

nVidia Quadro 5000 Fermi Core

2x SSD OCZ 120GB Vertex 3 SATA3 RAID0

2TB Seagate Barracuda

DVD-REC BluRay Plextor

Antec 1200W HCP Modular

Obudowa Lian Li V2120 Black

2x Chłodzenie Prolimatech Super Mega + 14cm Noctua

 

do tego monitor: Eizo FlexScan SX2262W

 

W kwocie akurat się mieszczę bo taki zestaw wychodzi ok. 24800pln netto bez klawiatury i myszy ....

 

Tia...

 

Nie podałeś najważniejszego !

Aplikacji jakiej będziesz używać.

Podaj konkretnie program i wersje, bez tego zbudujesz Bugatti Vejrona do orania pola...

ArchiCad, Photoshop, 3D Max, v-ray

Które masz, albo zamierzasz zakupić wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś najważniejszego !

Aplikacji jakiej będziesz używać.

 

Programy, na których będę pracować to przede wszystkim: ArchiCad, Photoshop, 3D Max, v-ray i kerkythea, a tak wysokie parametry są tu głównie potrzebne do renderingu bo mówiąc szczerze Photoshop-a i 3D Max-a używam w takim stopniu, że poradzi sobie z nimi przeciętnej klasy komputer. Moim głównym narzędziem projektowym jest ArchiCad, w 3D Max-ie poprawiam tylko to, co nie wyszło w ArchiCadzie tak, jakbym chciał, no i renderuję wtyczką v-ray albo kerkythea, a Photoshop służy głównie do składania plansz, ewentualnie i w ostateczności do "podkolorowania" wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie walczyłem z takimi konfiguracjami ostatni miesiąc.

ArchiCad, Photoshop, 3D Max, v-ray

Wszystkie licencje na serwerze, 5 stacji roboczych, popierniczona konfiguracja !

Kupisz oryginał za 12-24 tysiące i się z nim bujasz... Nawet gotowego klucza sprzętowego Ci nie dadzą tylko musisz sobie sam go wygenerować...

Znam ludzi co maja oryginały potraktowane crackiem bo nie doszli do ładu z tymi zasranym zabezpieczeniami !

 

Komputery to głownie Intel Core i7 2600, 6 GB RAM i zwykłe dyski. Grafika zwykłą NVidia 450.

Po co więcej, skoro aplikacje dorosły dopiero do 64 bitów. Jak pisał aflinta obsługa więcej niż 8 procesorów pod Windowsami kuleje.

ArchiCad 15 edycja schematów gdzie są same linie... to już od 10 lat nie trzeba czekać na komputer. Twoja konfiguracja będzie chodzić na 3% tak samo jak w Photoshop-ie.

Potem projekt ląduje w 3D Max 2012, tam też tylko linie... ustawiasz światła i otoczenie.

Renderujesz nakładką na niego czyli v-ray-em. No tu możesz poczuć moc, ale czy będzie to trwało 10 czy 15 sekund to nie robi różnicy. Architekci rzadko generują animacje, a nawet jak już to zanim zrobisz sobie kawę i przeczytasz Forum.Subaru to i7 skończy.

Wydasz 25000 zł, a za 4 lata sprzęt z marketu za 2500 zł będzie od twojego potwora szybszy 2 razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatLove, to nie jest przypadkiem konfig z allegro? Poskładaj lepiej kompa z i7-2600k, dobrym mobo, 16GB RAM i jakąś porządną grafiką(coś z najwyższą wersją CUDA, niekoniecznie GeForce - bardziej Quadro) i styknie... Na upartego zmieścisz się w 10k spokojnie, a komputer i tak na długo wystarczy. Przyinwestuj lepiej w dobrą macierz dyskową, i SSD - na tym zauważysz bardzo duży przyrost wydajności.

 

PS. I nie na RAID chipsetowym, znajomy informatyk mi to tłumaczył. Ten sam efekt osiągniesz softwarem w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx po części się z Tobą zgadzam ale tylko po części. Masz rację odnośnie programów typu ArchiCad, Photoshop itd ale co do renderowania to już nie bardzo.

Ludzie oczekują w tym momencie fotorealistycznych wizualizacji i pokazania materiałów praktycznie 1:1. Na sprzęcie, który podałeś jedna moja wizualizacja to ok. 45min od momentu puszczenia renderingu... Najczęściej do projektu wnętrz muszę zrobić 2-3 wizki każdego pomieszczenia więc w skali całego projektu wychodzi 10-12 fotorealistycznych wizualizacji, co daje 450-540min samego renderowania przez komputer. Biorąc pod uwagę, że efekt każdej wizki widać dopiero po zakończeniu renderingu przez komputer, a najczęściej trzeba jeszcze coś zmienić i poprawić bo rzadko kiedy wychodzi tak jakbym tego oczekiwał za pierwszym razem to robi się z tego dość pokaźna ilość czasu na dzień dobry. Później najczęściej klient życzy sobie żeby zmienić jakiś materiał, mebel etc. i cała zabawa zaczyna się od nowa...

 

Z projektami architektury-budynków wygląda to już znacznie lepiej bo tam wystarczy 5-6 wizualizacji ale za to żeby wizualizacje były fotorealistyczne trzeba się trochę namęczyć nad otoczeniem i wtedy render jednej takiej wizki trwa ok. 1h30min(na sprzęcie, który zaproponowałeś)

 

Jak na razie skłaniam się ku 2xXeon E5 na SR-3, a reszta chyba tak, jak w pierwszym poście, chyba że proponujecie coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika GTX 560Ti lub Quadro 6000 - najnowszą wersję CUDA obsługują, a to daje duży przyrost wydajności - no i oczywiście w ilości sztuk 2 lub więcej ;) Do tego RAMu aż tyle nie trzeba; dysku poszukaj jak najszybszego SSD. Obudowa wystarczy np. taka http://www.proline.pl/?p=CRS+CC-9011012-WW tak samo jak i zasilacz nie musi mieć 1200W. Poszukałbym za to modularnego, np. beQuiet!, Enermax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do tego RAMu aż tyle nie trzeba...

 

Zdajesz sobie sprawę z tego, że na czas i jakość renderingu wpływa właśnie głównie ilość RAM-u i procesor (przynajmniej w rozwiązaniach, których używam), a karta graf w tym przypadku to sprawa drugorzędna?

 

Aha i jeszcze jedna istotna kwestia, która może przemawiać za taką ilością ramu-nie zamierzam(nie będę miał możliwości) modyfikować ani nic dokładać do tego komputera w perspektywie czasu więc chyba lepiej teraz wydać więcej $ i dołożyć naddatek ramu niż później mieć za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatLove, na chwile obecną kości 8GB wychodzą nawet lepiej cenowo niż 4GB, więc nie musisz wszystkich slotów obsadzać :) Z drugiej strony w E5 jest inna organizacja pamięci. W przypadku konstrukcji Intela (EPSD) stacja robocza ma planowane 16 złącz i do wyboru zasilacze 750W, 1200W lub 1600W. Do tego jeszcze 4 podwójnej szerokości złącza PCI-e x16 2.0. I łyka to procki z TDP nawet do 150W :) Zobaczymy jak z cenami pamięci 1600MHz będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatLove, na chwile obecną kości 8GB wychodzą nawet lepiej cenowo niż 4GB, więc nie musisz wszystkich slotów obsadzać :)

 

Właśnie z tego, co dzisiaj dowiedziałem się w kilku sklepach komputerowych 8GB są strasznie drogie...

 

aflinta rozumiem że komputery to Twoja codzienność, zgadza się? Pracujesz w tej branży, czy masz może własny sklep? Może złożyłbym taki zestaw przez Ciebie/u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

aflinta rozumiem że komputery to Twoja codzienność, zgadza się? Pracujesz w tej branży, czy masz może własny sklep? Może złożyłbym taki zestaw przez Ciebie/u Ciebie?

 

Obawiam się aflinta takich małych komputerków nie buduje :P

 

-- 14 gru 2011, 00:00 --

 

...praktycznie 1:1. Na sprzęcie, który podałeś jedna moja wizualizacja to ok. 45min od momentu puszczenia renderingu... Najczęściej do projektu wnętrz muszę zrobić 2-3 wizki każdego pomieszczenia więc w skali całego projektu wychodzi 10-12 fotorealistycznych wizualizacji, co daje 450-540min samego renderowania przez ....

 

No kurde ! Tyle to ja na Amidze 1200 z 68030 50MHz czekałem w 1994 roku.

Zapodaj parametry renderingu jaki robisz w V-reju, zapuszczę np. pokój dzienny u moich architektów bo aż nie chcę mi się wierzyć że to tyle trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego, co dzisiaj dowiedziałem się w kilku sklepach komputerowych 8GB są strasznie drogie...

Strasznie drogie to są moduły 32GB - a i to jest względne. W przypadku pamięci DDR3 ECC-R 1333MHz - a taka obecnie jest stosowana w maszynach dwuprocesorowych 2 x 4GB jest droższe niż 1 x 8GB. Może sklep chciał Ci wcisnąć pamięć UDIMM? Tam faktycznie 8GB powala ceną - ale taki urok pamięci niebuforowanych. Za to mniejsze pojemności w cenie obiadu z baru mlecznego można kupić.

aflinta rozumiem że komputery to Twoja codzienność, zgadza się? Pracujesz w tej branży

Tak.

czy masz może własny sklep? Może złożyłbym taki zestaw przez Ciebie/u Ciebie?

Nie. Mogę Ci co najwyżej coś doradzić, ale zakup to szybciej sfinalizujesz np. u Intakwrx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...
czy masz może własny sklep? Może złożyłbym taki zestaw przez Ciebie/u Ciebie?

Nie. Mogę Ci co najwyżej coś doradzić, ale zakup to szybciej sfinalizujesz np. u Intakwrx.

 

Jak chcesz potwora to niema problemu, jedyny warunek, ja dobieram elementy, Ty podajesz wymogi. Pamiętaj koniec roku w hurtowniach robią się pustki, raz że święta dwa nikt Vat-u za stan magazynowy nie chce płacić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...