Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że MS SQL Server ci zajmuje za dużo zasobów.

Spróbuj tego:

http://msmvps.com/blogs/bradley/archive ... 34984.aspx

 

jak byś miał problemy z mssql serverem to daj znać (siedzę w tym na co dzień, mój zawód)

200 MB zużywanych przez mssql'a to naprawdę jest niewiele

 

ja bym przeskanował kompa combofixem, usunął tymczasowe pliki, zdefragmentował dysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dzięki za pomoc :)

Oczywiscie mam antyvirusa - Kasperski.

Jak napiszecie mi tak :

ja bym przeskanował kompa combofixem, usunął tymczasowe pliki, zdefragmentował dysk

To wiem co zrobić, tymczasowe pliki często usuwam i od czasu do czasu defragmentuje.

Ale jak piszecie mi tak :

proponuję wykluczyć KAVa robiąc debug test, wyłączając go na początek. Może gdzieś wyjątku nie ma i zaczyna spustoszenie robić Do logów / eventów warto zerknąć, skoro coś wisi, powinien ślad jakiś zostać

To ja taki biegły nie jestem. Jak możecie to tak łopatologicznie.

 

Wydaje mi się, że problem pojawił się po otwarciu zdjęcia przesłanego przez klienta - wielkie to było i się długo otwierało.

Ale Kasperski nic nie zatrzymal ani nie wyłapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piciu napisał(a):

proponuję wykluczyć KAVa robiąc debug test, wyłączając go na początek. Może gdzieś wyjątku nie ma i zaczyna spustoszenie robić Do logów / eventów warto zerknąć, skoro coś wisi, powinien ślad jakiś zostać

 

To ja taki biegły nie jestem. Jak możecie to tak łopatologicznie.

 

Wydaje mi się, że problem pojawił się po otwarciu zdjęcia przesłanego przez klienta - wielkie to było i się długo otwierało.

Ale Kasperski nic nie zatrzymal ani nie wyłapał.

 

ad 1) prawy klawisz na ikonie KAV w pasku zadań i Zakończ czy zamknij (nie pamiętam). KAV pod kątem odcinania sesji jest specyficzny estab -> timeout ;)

ad 2) To zapewne temu zasypało monitor ;) Przy dużych plikach otwieranych z poczty gdzie jeszcze dbx/pst (lub inne) waży sporo, potrafi solidnie zamulić kompa. W czym poczta ?

 

200 MB zużywanych przez mssql'a to naprawdę jest niewiele

 

ja bym przeskanował kompa combofixem, usunął tymczasowe pliki, zdefragmentował dysk

 

Ma rację.

Ja od siebie dodam CC-leaner i Derfag z tej samej firmy za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przeskanował kompa combofixem

Przeskanowałem, tydzień spokoju.

I już, juz mialem dziękować i wirtualne browary rozdawać.... a tu pupa.

Znowu.

Ale gdzieś wyczytałem taką sztuczkę :

otwórz Menadfżer Zadań i w zakładce; Procesy- wyłącz proces: explorer.exe, wejdż w zakładkę Aplikacje i w okno przycisku Nowe zadanie wpisz: explorer.exe

 

I działa :!: Wszystko wróciło do normy.

Wiec teraz pytanie co naprawić, co się spusło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję drobnej porady.

 

Mam dokument w Wordzie ze zdjęciami - ma 73 MB.

 

Chcę jak najbardziej zmniejszyć jego objętość.

 

Wiem, że da się coś takiego zrobić w przypadku prezentacji w PowerPoincie, bo kiedyś to robiłem.

 

Ale czy ta się tak zadziałać w przypadku Worda??? :roll:

 

Sprawa dość pilna, z góry dzięki za pomoc. :wink:

 

-- 26 lut 2012, o 12:02 --

 

UP :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale ta jest najlepsza. Warto sprawdzić rozdzielczość owych ilustracji. Jeśli to nie jest do druku w drukarni (a pewnie nie, bo Word to tego nie służy), to można spokojnie ją zmniejszyć. Sprawdzić, czy czasem to nie są obrazy png 16 bitowe. Jeśli są czarno-białe, to sprawdzić, czy nie są zapisane jako kolorowe (przekonwertować do odcieni szarości).

 

Ale jeśli w pliku jest bardzo dużo zdjęć, to może być trudne. Może lepiej użyć do tego innego programu? Polecam LibreOffice (dawniej OpenOffice) i zapis jako pdf. Jeśli do druku - Scribusa. Nie wpłynie to jakoś znacząco na wielkość pliku, ale będzie łatwiej nim operować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumpman, pożyczyć od kogoś nagrywarkę DVD z dyskiem twardym ;) Jeśli nie masz oczywiście. Jak nie, to zanieś do punktu - u mnie to kosztuje w okolicach 15zł za kasetę. Jest też opcja komputerowa, no ale trzeba już kartę do przechwytywania obrazu, zwykła telewizyjna tego nie potrafi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

potrzebuję pomocy...mianowicie szukam osoby która sobie tylko znanymi sposobami oczywiście w pełni legalnymi i zgodnymi z obowiązującym prawem poda mi na pw adres osoby przypisanej do IP (IP=77.253.227.166) IP stałe miejscowość Łącznik...tyle już wiem....oczywiście za tą bezinteresowną pomoc czeka 0,7 L chleba powszedniego dostarczonego niezwłocznie kurierem oraz pełen szacun w dzielnicy :mrgreen: ps tylko mi tu nie piszcie że to niemożliwe...to możliwe tylko, że ja się nie znam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostry i bracia w Subaru, proszę o poradę.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem laptopa ThinkPad T61 z Nvidią Quadro coś tam i wyświetlaczem 1680 x 1050 px (i z Linuksem, rzecz jasna :-) ). Wszystko jest w porząchu, ale matryca owego laptopa wyświetla brzydkie kolory - takie "spłowiałe", w kierunku brązowo-czerwonego. Ten typ tak ma fabrycznie; laptop miał mały wypadek i trzeba było matrycę wymienić, nowa świeci tak samo. Kiedyś mi to nie przeszkadzało, ostatnio robię jednak więcej w grafice i zaczyna to być niepraktyczne. Żadnej pracy stricte graficznej się nie da zrobić, można tylko programować i ewentualnie składać gotowe rzeczy. Nawet nie można klientowi pokazać swojej pracy, bo może się przestraszyć. Dałem to kiedyś do kalibracji, ale uzyskany profil niewiele zmienia.

 

I teraz pytanie jest takie: czy można wymienić matrycę na inną, niefabryczną, która wyświetla kolory prawidłowo, a przynajmniej jako tako? Czy to jest technicznie możliwe? Jak się do tego zabrać? No i jak sprawdzić, czy matryca marki X będzie dobra? - bo przecież nie kupię 15 matryc różnych producentów, żeby wybrać jedną?

 

Pytałem w 3 serwisach w Rzeszowie: w Zeto powiedzieli, że "można pomyśleć, ale teraz nie mają czasu", w drugim odesłali mnie od razu, w trzecim pan był całkiem zainteresowany i powiedział, że poszpera w Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie jest takie: czy można wymienić matrycę na inną, niefabryczną, która wyświetla kolory prawidłowo, a przynajmniej jako tako? Czy to jest technicznie możliwe? Jak się do tego zabrać? No i jak sprawdzić, czy matryca marki X będzie dobra? - bo przecież nie kupię 15 matryc różnych producentów, żeby wybrać jedną?

 

jeśli pracujesz w grafice, to żadna matryca laptopowa nie powinna być dla Ciebie wystarczająco dobra. Tutaj po prostu potrzebny zewnętrzny monitor wysokiej klasy i koniec.... Będziesz miał więcej miejsca przy pracy, a na ekranie laptopa sobie zostawisz włączoną przeglądarkę z forum subaru, żeby się móc oderwać od czasu do czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debtux, takie czerwone podświetlenie to jest bardzo często wina świetlówki, wypala się i nie daje białego światła. Możesz spróbować rozkręcić obudowę matrycy, to tylko kilka śrubek i zobaczysz jaki model matrycy siedzi w tej chwili. Z wymianą też nie powinno być problemu, możesz dać taką samą lub uniwersalną (ciężko znaleźć w takiej rozdzielczości). Unikaj matryc wyjętych z dell-i bo nie zawsze działają i trzeba przerabiać. Właściwie to większość matryc 15,4'' ze złączem 30pinowym i podświetleniem CCFL powinna działać.

 

Inną kwestią jest, że rzadko zdarza się uszkodzenie grafiki o takich objawach, więc jak masz jakiegoś starego laptopa z podobną matrycą to możesz przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie porządny monitor EIZO najlepiej. Swego czasu gdy jeszcze w poznaniu w DTP'ie robiłem miałem na biurku obok peceta laptop.

Po wyświetleniu na obu tego samego obrazu różnice były dramatyczne, do tego zmieniały się na laptopie kolory w miarę zmiany kata patrzenia.

Nie słyszałem o laptopach z ekranami nadającymi sie nawet w przybliżeniu do dłubania w grafice.

Dziwne zreszta byłoby bo monitory w miarę przyzwoite zaczynają się jakoś od 10-12 tysi a laptopy to chyba dzisiaj od 2 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... takie czerwone podświetlenie to jest bardzo często wina świetlówki, wypala się i nie daje białego światła.
Może też tak być, że producent po prostu pakował seryjnie nie całkiem białe świetlówki do matryc? Poza ThinkPadami z tej serii niektóre Acery też miały takie.
... jaki model matrycy siedzi w tej chwili. Z wymianą też nie powinno być problemu...
W tej chwili jest to LG.Philips LCD Co. Ltd * LP154W02-TL10 * 6870S-0224E (grafika to nVIDIA Quadro NVS 140M). Wielkiego wyboru nie ma, ze względu na nietypową rozdzielczość, choć pewnie i typowa mogłaby być (karta graficzna powinna obsłużyć - przy okazji sprawdzę hwinfo). Ale i tak trudno byłoby się na coś zdecydować. Problem w tym, że - jak napisałem wcześniej - nie mogę zamówić po jednej z każdego modelu i testować. Najlepiej byłoby pojechać z laptopem do jakiegoś porządnego serwisu w wielkim mieście.

To jest właśnie radość mieszkania na prowincji.

 

Tylko i wyłącznie porządny monitor EIZO najlepiej
Właśnie nabyłem takowy. Tym większy jest szok, jaki przeżywam przy każdym włączeniu lapka. :evil:

 

Szkoda, że nie masz T60, ja mam na prawdę fajną matrycę IPS
A co ma T60, czego nie ma T61? Może przypasuje → patrz dane wyżej?

 

-- 15 mar 2012, o 13:37 --

 

W uzupełnieniu: wynik polecenia hwinfo --framebuffer.

 

02: None 00.0: 11001 VESA Framebuffer
 [Created at bios.464]
 Unique ID: rdCR.VSBbdW2x3qC
 Hardware Class: framebuffer
 Model: "NVIDIA G86 Board - NV_NB8M "
 Vendor: "NVIDIA Corporation"
 Device: "G86 Board - NV_NB8M "
 SubVendor: "NVIDIA"
 SubDevice: 
 Revision: "Chip Rev"
 Memory Size: 14 MB
 Memory Range: 0xd5000000-0xd5dfffff (rw)
 Mode 0x0300: 640x400 (+640), 8 bits
 Mode 0x0301: 640x480 (+640), 8 bits
 Mode 0x0303: 800x600 (+800), 8 bits
 Mode 0x0305: 1024x768 (+1024), 8 bits
 Mode 0x0307: 1280x1024 (+1280), 8 bits
 Mode 0x030e: 320x200 (+640), 16 bits
 Mode 0x030f: 320x200 (+1280), 24 bits
 Mode 0x0311: 640x480 (+1280), 16 bits
 Mode 0x0312: 640x480 (+2560), 24 bits
 Mode 0x0314: 800x600 (+1600), 16 bits
 Mode 0x0315: 800x600 (+3200), 24 bits
 Mode 0x0317: 1024x768 (+2048), 16 bits
 Mode 0x0318: 1024x768 (+4096), 24 bits
 Mode 0x031a: 1280x1024 (+2560), 16 bits
 Mode 0x031b: 1280x1024 (+5120), 24 bits
 Mode 0x0330: 320x200 (+320), 8 bits
 Mode 0x0331: 320x400 (+320), 8 bits
 Mode 0x0332: 320x400 (+640), 16 bits
 Mode 0x0333: 320x400 (+1280), 24 bits
 Mode 0x0334: 320x240 (+320), 8 bits
 Mode 0x0335: 320x240 (+640), 16 bits
 Mode 0x0336: 320x240 (+1280), 24 bits
 Mode 0x033d: 640x400 (+1280), 16 bits
 Mode 0x033e: 640x400 (+2560), 24 bits
 Mode 0x0345: 1600x1200 (+1600), 8 bits
 Mode 0x0346: 1600x1200 (+3200), 16 bits
 Mode 0x0347: 1400x1050 (+1400), 8 bits
 Mode 0x0348: 1400x1050 (+2800), 16 bits
 Mode 0x0349: 1400x1050 (+5600), 24 bits
 Mode 0x034a: 1600x1200 (+6400), 24 bits
 Mode 0x0352: 2048x1536 (+8192), 24 bits
 Mode 0x0360: 1280x800 (+1280), 8 bits
 Mode 0x0361: 1280x800 (+5120), 24 bits
 Mode 0x0362: 768x480 (+768), 8 bits
 Mode 0x0364: 1440x900 (+1440), 8 bits
 Mode 0x0365: 1440x900 (+5760), 24 bits
 Mode 0x0368: 1680x1050 (+1680), 8 bits
 Mode 0x0369: 1680x1050 (+6720), 24 bits
 Mode 0x037c: 1920x1200 (+1920), 8 bits
 Mode 0x037d: 1920x1200 (+7680), 24 bits
 Config Status: cfg=new, avail=yes, need=no, active=unknown

 

Więc chyba coś można dopasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o laptopach z ekranami nadającymi sie nawet w przybliżeniu do dłubania w grafice.

np. HP ELiteBook z matrycą DreamColor, ewentualnie Dell XPS z matrycą B+RGB LED (Full HD), ewentualnie Lenovo z serii W. Oczywiście ciężko by te ekrany zastąpiły profesjonalne monitory... ale do okazjonalnego dłubania na przenośnym sprzęcie jak najbardziej dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Della XPS, ale zaraz po gwarancji mi się zjarał chip nvidia.

Wcześniej miałem HP na największym wypasie jaki mieli w sklepie i zjarała mi się 2x płyta główna w tym drugi raz w miesiąc po skończeniu się gwarancji i 2 miesiące po wymianie płyty na nową przez serwis. Potem sprzedałem go za grosze uszkodzonego i z tego co wiem kolesiowi co go nabył i naprawił po kilku miechach... padła płyta główna :]

 

Jeśli ma się zamiar czymś poważnie zająć to laptop nie jest narzędziem godnym polecenia. Zawodny, przegrzewający się, oparty na kompromisach, z kiepskim chłodzeniem, słabymi osiągami i bardzo kiepskimi i zdecydowanie za małymi monitorami.

O wkurzającym podłączaniu 20 urządzeń usb za każdym razem jak się go do chaty przyniesie nie wspominając :)

Do grafiki ponadto potrzebna jest full wygodna klawiatura bo w takim Indesignie czy innym Illustratorze to się nie skróty a akordy klawiszowe bierze. Do tego oczywiście tablet, bo miziadło od laptopa się nie nadaje ani myszka.

 

Trzeba sobie uzmysłowić jedną rzecz: że dzisiejsze urządzenia bardzo dużo obiecują (napakowane wszystkiego - elita, dream, full hd i inne trele morele) - ale już jak się temu przyjrzeć pod względem funkcjonalności i ergonomii albo nie daj panie trwałości, to zaczyna to blado wyglądać. Dlatego Jabłkintosz tak konkurencje odsadził ze swym Jabłfonem np. Aczkolwiek z tych podanych przez Ciebie aflinta, to jeszcze IBM mi się nigdy nie zdupczył i z tego co czytałem to firma ta wsadza słabsze bebechy w porównaniu do podobnych cenowo konkurentów ale za to lepiej skonfigurowane i lepszej jakości. Także jeśli koniecznie obstawać przy modnym w dzisiejszych czasach laptopie to osobiście bym celował właśnie w Lenovo. A jeśli na serio się zajmować grafiką to laptop na desktopa zamienić. A w terenie do internetu używać smart-telefona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się zamiar czymś poważnie zająć to laptop nie jest narzędziem godnym polecenia. Zawodny, przegrzewający się, oparty na kompromisach, z kiepskim chłodzeniem, słabymi osiągami i bardzo kiepskimi i zdecydowanie za małymi monitorami.

Nie generalizowałbym, mam EliteBook, mogę podpiąć jeszcze 4 zewnętrzne monitory, obudowa jest cała metalowa, klawiatura pełnowymiarowa, touchpad gigantyczny. Do mojej pracy nadaje się świetnie, do sporadycznego przenoszenia też (~3kg). Nie zawsze możesz zabrać ze sobą swój stacjonarny komputer, czasami potrzebujesz mieć go ze sobą - komórka czy tablet nie rozwiązują zawsze sprawy w terenie. No i powiedzmy, że drastyczne kompromisy dotyczą urządzeń konsumenckich, linie biznesowe są jednak traktowane znacznie poważniej przez producentów (kosztują przez to też sporo więcej).

O wkurzającym podłączaniu 20 urządzeń usb za każdym razem jak się go do chaty przyniesie nie wspominając

Czy koncentrator USB 3.0 podpinany jednym kablem do notebooka nie załatwia problemu? Ewentualnie stacja dokująca? 20 urządzeń? Ilość co najmniej imponująca :shock: nawet jak na komputer stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie masz T60, ja mam na prawdę fajną matrycę IPS
A co ma T60, czego nie ma T61? Może przypasuje → patrz dane wyżej?

Nie wiem co ma, model wstecz ;) Na Linuxie na pewno będziesz mieć problemy ze sterownikami do grafiki, tylko otwarte wchodzą w grę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma się zamiar czymś poważnie zająć to laptop nie jest narzędziem godnym polecenia. Zawodny, przegrzewający się, oparty na kompromisach, z kiepskim chłodzeniem, słabymi osiągami i bardzo kiepskimi i zdecydowanie za małymi monitorami.

Nie generalizowałbym, mam EliteBook, mogę podpiąć jeszcze 4 zewnętrzne monitory, obudowa jest cała metalowa, klawiatura pełnowymiarowa, touchpad gigantyczny. Do mojej pracy nadaje się świetnie, do sporadycznego przenoszenia też (~3kg). Nie zawsze możesz zabrać ze sobą swój stacjonarny komputer, czasami potrzebujesz mieć go ze sobą - komórka czy tablet nie rozwiązują zawsze sprawy w terenie. No i powiedzmy, że drastyczne kompromisy dotyczą urządzeń konsumenckich, linie biznesowe są jednak traktowane znacznie poważniej przez producentów (kosztują przez to też sporo więcej).

O wkurzającym podłączaniu 20 urządzeń usb za każdym razem jak się go do chaty przyniesie nie wspominając

Czy koncentrator USB 3.0 podpinany jednym kablem do notebooka nie załatwia problemu? Ewentualnie stacja dokująca? 20 urządzeń? Ilość co najmniej imponująca :shock: nawet jak na komputer stacjonarny.

 

Zgadzam się w 100%. Mam EliteBook 8540p + stacja dokująca + monitor Samsung 27' +klawiatura i mysz zewnętrzna Faktem jest, że za pieniądze, które kiedyś dałem za niego mógłbym kupić niezłe pudło, ale czasami komputer jest mi potrzebny w "terenie", kiedy netbook, czy smartphone nie zdają egzaminu ;) Podoba mi się również gwarancja HP dla Elitebook'ów. Ostatnio zadzwoniłem do HP, bo zauważyłem, że mam 1 bad sector na dysku. Na drugi dzień otrzymałem kurierem nowy. Stary odesłałem po zrobieniu backupów po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...