Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy możecie mi podpowiedziec gdzie znaleźć / jak określić typ nawigacji w OBK 2.0 D MY09, samochod kupiony w Szwajcarii i za każdym razem gdy jadę do PL to muszę brać drugie navi (swoją drogą jak dla mnie tomtom jest bezkonkurencyjny), a z tego co tu czytam to jednak jest sposób na polskie mapy w oryginalnym navi. Z kolei czytałem na którymś z wątków, że niewłaściwe mapy mogą spowodować zawieszenie się navi.

do mojego OBK dostałem oryginalne mapy 86283SC020 v. 1.2 ale to są starocie (2007 rok... no i oczywiście tylko WE)

 

Czy mapy wspominane w tym wątku (sprzedawane na allegro, lub te od LR) będą chodziły?

 

serdeczne dzięki "from the mountain" ;-) za pomoc.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A więc w tym tygodniu odebrałem nowiutkie Legacy 2010 kombi z navi.

Wyjeżdzajac z salonu oczywiscie miałem biały obraz na wyswietlaczu navi - jak wiecie brak mapy polski w Subaru.

Na szczęście poza zakupem samochodu trzeba sie jeszcze udać do salonu Land Rovera i zakupić mapy 2009/2010, wszystko śmiga bez najmniejszych problemów, nie ma co prawda lektora w języku polskim ale wszystko poza tym działa poprawnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektor działa prawidłowo zarówno male jaki i female; jedynie z czego jestem troche "zawiedziony" - ale tylko troszkę :-), to brak opcji 3D, nawigacja w Subaru jest od Kenwooda a własnie Kenwoody, z tego co zdążyłem sie zorientować mają wersje trójwymiarową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w czeskim filmie :mrgreen: Jak oglądałem nowe Legacy(bez szczególnych emocji) w Warszawskim ASO od samego szefa uzyskałem informację;nawigacja działa w Polsce.Muszę to sprawdzić po świętach.U mnie istnieje możliwość przełączenia 2D na 3D kenwood 3200 z 2004roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no co Ty?

 

oni nawet nie widzą, że są mapy oryginalne do subaru.

 

wg aso nie ma

 

ale węgrzy sprzedają na europę wschodnią i jest Polska :D

 

mówię o mapi do auta i nawigacją którą ja mam i inne z ego okresu. nie wiem czy nowe navi są takie same

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zona domaga sie navi do Forka :mrgreen:

 

jako ze nigdy w zyciu dotychcza snie mialem okazji zetknac sie z tak skomplikowanym diwajsem, prosze, poradzcie, jaka navi kupic

byloby fajnie, gdyby ktos mogl polecic konkretny model (glowne wymagania to prosta obsluga, latwy montaz / demontaz oraz dobre pokrycie Europy Wschodniej - przede wszystkim PL, LT, BY, UA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4 o ile zakup w Polsce nawigacji z bardzo dobrym pokryciem Polski i Litwy nie ma problemu (np. MIO czy coś z AutoMapą), o tyle zakup takiej która będzie miała dobre pokrycie UA i BY to już duży problem. Nawigacje sprzedawane w Polsce pokrycie UA i BY mają na poziomie 10%

 

Może tam u siebie taką znajdziesz, która będzie miała UA i BY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zona domaga sie navi do Forka :mrgreen:

 

jako ze nigdy w zyciu dotychcza snie mialem okazji zetknac sie z tak skomplikowanym diwajsem, prosze, poradzcie, jaka navi kupic

byloby fajnie, gdyby ktos mogl polecic konkretny model (glowne wymagania to prosta obsluga, latwy montaz / demontaz

Kenwood robi radia 2DIN z nawigacją Garmin'a ... ja mam model DNX5220BT, teraz wypuścili nowy (więcej bajerów)

 

... kupując ten model dostajesz mapę europy zachodniej

 

oraz dobre pokrycie Europy Wschodniej - przede wszystkim PL, LT, BY, UA)

a do tego urządzenia możesz sobie dokupić już jak potrzeba UA ...

 

lub BY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info. Czy może ktoś posiada płytkę z mapą PL i EU, która będzie działała w mojej Navi. Forek 2.5xt US MY09. To jest nawigacja fabryczna, teraz niestety na ekranie mam pustynię. Chętnie dokonam zakupu odpowiedniej płytki. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zona domaga sie navi do Forka :mrgreen:

 

jako ze nigdy w zyciu dotychcza snie mialem okazji zetknac sie z tak skomplikowanym diwajsem, prosze, poradzcie, jaka navi kupic

byloby fajnie, gdyby ktos mogl polecic konkretny model (glowne wymagania to prosta obsluga, latwy montaz / demontaz

Kenwood robi radia 2DIN z nawigacją Garmin'a ... ja mam model DNX5220BT, teraz wypuścili nowy (więcej bajerów)

 

... kupując ten model dostajesz mapę europy zachodniej

 

oraz dobre pokrycie Europy Wschodniej - przede wszystkim PL, LT, BY, UA)

a do tego urządzenia możesz sobie dokupić już jak potrzeba UA ...

 

lub BY

dzieki za info, fajny sprzet, ale przekracza moj budzet, po za tym chcialbym miec taka navi, ktora moglbym stosowac w obu swoich Subarakach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, fajny sprzet, ale przekracza moj budzet, po za tym chcialbym miec taka navi, ktora moglbym stosowac w obu swoich Subarakach :)

 

Jak to ma być "przenośne" to możesz przebierać w ofertach nieomal bez końca...

jeśli mogę coś doradzić ... :?:

- ustal budżet, poszukaj map jakie chcesz mieć w swoim gps'ie (poczytaj opinie, sprawdź ceny i częstotliwość aktualizacji)...

a do tego dobierz samo urządzenie ...

 

:idea: bo niestety nawet najlepszy gps nie zaprowadzi cię do celu bez dobrej mapy, a z tym bywa różnie :idea::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zamontowana nawigacje "eclopse" Calkiem fajny sprzet z mapami polski i mozliwoscia upgarde. jeden maly problem na polske to sciemnianie ekranu przy zapalonych swiatlach nieczytelny w sloncu. We francji no problem bo nie musimy zapalac swiatel w dzien. inne funkce korect. I'phone, zestaw glosnomowicy, kamara cofania, dvd ,skorki w kolorach do dostosowania na niebiesko lub czerwono, obsuga roznych jezykow wyjscie USB, gniazdo SD ekran 7cali i zadnych pokretel na wierzchu, do zaprogramowanie oryginalne sterowanie z kierownicy itp Cena mniej ciekawa;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam HTC Desire z internetem (pakiet 2 Mb).

Chętnie wgram nawigację, może być online (takie chyba są najlepsze?) - otwarty na wszelkie sugestie.

 

Added: Znalazłem coś takiego: www. naviexpert.pl 149zł/2 lata. Jest coś lepszego na ten sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem o line sa najaktualniejsze ale jak sie trafi objazd w gorach gdzie nie ma sieci to dupa ;) a przewaznie wlasnie w takich miejscach gps jest najbardziej potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam fabryczna navigacje do Forestera 2010. Znajomy ma nowego LR. Mam zamiar pozyczyc od niego mapy i sprobowac jak to wyglada. Czy wystarczy wlozyc tylko DVD z mapa LR, czy tez trzeba cos instalowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wkładasz swoją oem, i jak się nawigacja uruchomi to podmieniasz płyty

 

te ładowanie odbywa się raz, aż do rozłączenia akumulatrora - tak przynajmniej było u mnie (system). Btw, nie pasują płytki z poprzedniej generacji?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...