Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia co to i jak się robi kompilacje płyt i pewnie tego nie zrobię, ale chętnie kupię jakieś nowsze mapy, bo to dziadostwo nie widzi A4 !!!

Macie coś koledzy ?

Jakie masz auto? Ja w swoim OBK 2004 zaktualizowałem mapkę na 2015 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

hej, 

zaczyna mi mocno siedzieć w głowie dołożenie navi do mojego legaca, z tym że czytam i czytam, i zaczyna mi się mętlik robić.

chciałbym w pierwszym rzucie dołożyć fabryczny wyświetlacz (a kolejnie audiomedia nav108e + kamerka cofania)

 

Legac MY'08 prod.2007, standardowo bez navi, radio GX-204LE (6cd i mp3/wma)

posiada gniazdo białe 16 pin (wtyk z instalacji auta - zasilanie, głośniki itd.) gniazdo 8 pin (sterowanie z kierownicy i aux)

oraz czarne gniazdo 20 pin - ?

post-12655-0-26396000-1453054330_thumb.j

 

na oku mam kilka wyświetlaczy o symbolach: 85281AG200, 86281AG012, 86281AG080

mają one z tyłu trzy gniazda, okrągłe do połączenia z czytnikiem navi, 20 pin do podłączenia z radiem? i 16 pin do wpięcia w instalację CAN?

post-12655-0-30131300-1453055036_thumb.j

 

Wyprowadźcie mnie z błędu albo potwierdźcie, czy aby działał wyświetlacz i wszystkie wskazania, komputer pokładowy itd. (na razie bez map i nawigacji) wystarczy dwie wiązki kabli? 20 pin z wyświetlacza do 20 pin w radiu? i 16 pin z wyświetlacza gdzieś do instalacji (tylko gdzie?)

Wygoglałem takie zdjęcie, czy te wiązki wystarczą?

2.jpg

 

Co wtedy z wtyczkami z obecnego wyświetlacza z zegarkiem? 

 

Załączone miniaturki
  • post-12655-0-26396000-1453054330_thumb.j
  •  
  • post-12655-0-30131300-1453055036_thumb.j

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hej, 

zaczyna mi mocno siedzieć w głowie dołożenie navi do mojego legaca, z tym że czytam i czytam, i zaczyna mi się mętlik robić.

chciałbym w pierwszym rzucie dołożyć fabryczny wyświetlacz (a kolejnie audiomedia nav108e + kamerka cofania)

 

Legac MY'08 prod.2007, standardowo bez navi, radio GX-204LE (6cd i mp3/wma)

posiada gniazdo białe 16 pin (wtyk z instalacji auta - zasilanie, głośniki itd.) gniazdo 8 pin (sterowanie z kierownicy i aux)

oraz czarne gniazdo 20 pin - ?

post-12655-0-26396000-1453054330_thumb.j

 

na oku mam kilka wyświetlaczy o symbolach: 85281AG200, 86281AG012, 86281AG080

mają one z tyłu trzy gniazda, okrągłe do połączenia z czytnikiem navi, 20 pin do podłączenia z radiem? i 16 pin do wpięcia w instalację CAN?

post-12655-0-30131300-1453055036_thumb.j

 

Wyprowadźcie mnie z błędu albo potwierdźcie, czy aby działał wyświetlacz i wszystkie wskazania, komputer pokładowy itd. (na razie bez map i nawigacji) wystarczy dwie wiązki kabli? 20 pin z wyświetlacza do 20 pin w radiu? i 16 pin z wyświetlacza gdzieś do instalacji (tylko gdzie?)

Wygoglałem takie zdjęcie, czy te wiązki wystarczą?

2.jpg

 

Co wtedy z wtyczkami z obecnego wyświetlacza z zegarkiem? 

 

Załączone miniaturki
  • post-12655-0-26396000-1453054330_thumb.j
  •  
  • post-12655-0-30131300-1453055036_thumb.j

 

Polecam zapoznanie się z tym jak wygląda wiązka, którą wykonałem osobiście do dokładanej oryginalnej nawigacji.

Sygnały CAN do monitora (screen i90 16pin black) masz podłączyć do pinów 4 (wsteczny), 5 (zapłon), 12 (prędkość) - pobrane z OP connector b228.

Dodatkowo na pinach 6 (CAN high) i 14 (CAN low) sygnały pobierane są z wolnego wtyku zegarka i103.

Wypadałoby ten monitor jakoś zasilić - piny 7(ACC),8(+) i 15,16(-).

Do tego jeszcze oświetlenie przycisków - piny 3 i 11.

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/81268-monta%C5%BC-fabrycznej-nawigacji-subaru-do-legacy-2005/#entry2273240

Powodzenia w analizowaniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJO kawał niezłej roboty,

a wiesz może czy wiązki w przedlifcie i polifcie są takie same? Jest kilka dostępnych na "rynku", większość z anglików, ale jeśli by pasowały to chyba lepiej podmienić niż rzeźbić.

Swego czasu zrobiłem sobie przewody do suba i aux, ale tym chyba nie podołam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJO kawał niezłej roboty,

a wiesz może czy wiązki w przedlifcie i polifcie są takie same? Jest kilka dostępnych na "rynku", większość z anglików, ale jeśli by pasowały to chyba lepiej podmienić niż rzeźbić.

Swego czasu zrobiłem sobie przewody do suba i aux, ale tym chyba nie podołam ;)

Wiązka z UK będzie pasować pod względem wtyczek, ale problem może być z długością, więc bez mniejszego rzeźbienia się nie obejdzie...

Co do wyboru wyświetlacza, to też musisz uważać na wersje UK/US, bo mam wrażenie że mogą być wyskalowane w milach, galonach i fahrenheitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się rozszyfrować budowę Twojej wiązki, ale średnio mi to idzie. Rozumiem że nie jest ona na wzór oryginalnego połączenia, ale wykorzystuje te same sygnały z innych miejsc (wtyczek/gniazd). Czy ona zastępuje część istniejącej instalacji, czy jest tylko dołożona dodatkowo (wpina się ją, coś jak trójnik w odpowiednie połączenia)?

Czy mógłbyś oznaczyć na wklejonym zdjęciu z którymi elementami oryginalnej instalacji samochodowej i urządzeniami łączą się wtyki i gniazda ze stworzonej wiązki. 

Nie myślałeś o rozpoczęciu produkcji, chociażby w ramach forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się rozszyfrować budowę Twojej wiązki, ale średnio mi to idzie. Rozumiem że nie jest ona na wzór oryginalnego połączenia, ale wykorzystuje te same sygnały z innych miejsc (wtyczek/gniazd). Czy ona zastępuje część istniejącej instalacji, czy jest tylko dołożona dodatkowo (wpina się ją, coś jak trójnik w odpowiednie połączenia)?

Czy mógłbyś oznaczyć na wklejonym zdjęciu z którymi elementami oryginalnej instalacji samochodowej i urządzeniami łączą się wtyki i gniazda ze stworzonej wiązki. 

Nie myślałeś o rozpoczęciu produkcji, chociażby w ramach forum?

Jest to całkowicie plug and play wiązka, robiona na oryginalnych wtyczkach. Działa na zasadzie trójnika. W każdej chwili można ją wypiąć i pospinać oryginalną instalację. Nie, nie myślałem o rozpoczęciu produkcji. :) Chętnie doradzę, podpowiem, bo sam zabierałem się i kompletowałem wtyczki pół roku. Oryginalne wiązki czasem można dostać na różnych portalach, ale zazwyczaj jest to kompletna wiązka, za którą słono sobie życzą. Ja szukałem kilka miesięcy i nie mogąc się doczekać zrobiłem własną. :)

Opis wtyczek:

1-SCREEN i90 16pin (black)

2-SCREEN i91 20pin (black)

3-ATX 24pin (męska+żeńska) w celu ułatwienia układania kabelków

4-DVD/NAV i50 10pin (black)

5-RADIO i86 20pin (black)

6-CLOCK i103 4pin (free white) męska

7-CLOCK i103 4pin (free white) żeńska - ostatecznie okazała się zbędna, bo zegarek i tak jest podłączony oryginalnie 10 pinową, białą wtyczką i59.

8-OP CONNECTOR b228 15pin (white) męska

9-OP CONNECTOR b228 15pin (white) żeńska - jeżeli nie chcemy korzystać ze złącza OP do innych celów, to jest zbędna.

10-LAN MODULE b366 26pin (white) - sterowanie SWC

11-SWC i68 8pin (white) męska

12-SWC i68 8pin (white) żeńska

13-ISO 8pin (black) męska - zestaw głośnomówiący mute cable

14-ISO 8pin (brown/brown) męska - zestaw głośnomówiący power cable

15-ISO 8pin (black) żeńska - zestaw głośnomówiący

16-ISO 8pin (brown/brown) żeńska - zestaw głośnomówiący power cable

17-RADIO i26 14pin (white) żeńska

18-RADIO i26 14pin (white) męska

Wiązka złożona z wtyczek 15,16,18 jest do kupienia jako przejściówka ISO power Subaru/Nissan. Jeżeli nie mamy zestawu, to łączymy odpowiednie wtyki 13+15 i 14+16.

Na zdjęciu nie ma jeszcze 6 pinowego wyprowadzenia do 8 pinowej wtyczki aktywnego, oryginalnego suba. Pojawi się na wiosnę, jak znajdę czas, bo sub leży już rok na półce i czeka na montaż...

post-13696-0-22160700-1453232131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie juz było, bo z pewnością nie odkryłem ameryki, ale jakos nie znalazłem... Pytanie jest takie, czy zamiast mojej navi kna-dv 3100 lub 3200 (nie wiem w każdym razie OBK04) można podłączyc plug&play garmina g520? 

Pytanie nastepne czy Waszym zdaniem to ma sens (koszty/funkcjonalność)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...