Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich zainteresowanych podaję kod zamówieniowy nowej mapy Europy.

Wersja 5, 2007-2008 kod: 86283SA 110

 

Powinienem dostać w ciagu 10-15 dni, potwierdzę czy wszystko dziala.

 

Ps.

Dwie rzeczy, mapa dla Tribeca B9, model nawigacji KNA-DV3200.

Mapa zamawiana przez Subaru Niemcy.

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam Tribeca model 2008 z navi. Zakupiłem płytkę DVD od Range Rover na Europe i działa bez problemu przelicza, gada itd.

 

Mam tylko problem z Bluetooth zintegrowanym z kompem z samochodu. Kupiłem Kenwood KCA-BT200 ale okazuje sie że chyba nie bedzie działać ponieważ w Subarce jest: Navi i monitor Kenwood a Radio Panasonic. \

Może ktoś podłączał bluetooth kit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pora posypać glowę popiolem :oops:.

 

Plytę już mam i tak jak niektórzy powątpiewali jest to tylko rozszerzona o CZ Europa zachodnia (17 państw). Co ciekawe i tu bardzo prosilbym o potwierdzenie robertt -a, którą konkretnie mapę RR ma (tu link do strony: http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-LandRoverEurope-Site/en_GB/-/EUR/ViewStandardCatalog-Browse?CatalogCategoryID=nVsKCggQfzIAAAEPNEE2Eabg) wydaje się, że mapa, o której pisalem to jedynie część dostepnych na dziś map Navteq, jeżeli porówna się z tym co oferują inni. Jest to niepojęte ponieważ choćby do RR robi to Denso z dokladnie takich samych map Navteq.

 

Tak czy inaczej, 86283SA 110 to v5.0 z 2006-2007 - pokazuje na wyświetlaczu 2007 v.1, a same mapy są z 2006 roku. Podobno (podobno!?) w marcu 2009 można spodziewać się 2/3-giego dysku DVD/nowej 2008-2009 wersji mapy - obejmującej już calą Europę tj. okolo 35 państw.

 

A na koniec, mam nauczkę :oops:, mądry wie co mówi, glupi mówi co wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracowy, ja używam Mio Moov 360.

Jest bardzo wygodna w obsłudze i naprawdę bardzo solidnie trzyma się w uchwycie do szyby. Ma slot na karty SD, co mi sie w końcu bardzo przydało :wink: . Ekran dotykowy 4,3" moim zdaniem w sam raz, tzn. uważam, że mniejszy byłby już nie wygodny. Zestaw głośnomówiący (łączy się z telefonem przez bluetooth) też wygodny w obsłudze, ale powiedziałbym: "jedynie daje radę" - chyba jakość głośniczka w Mio jest nie najlepsza :cry: Podobno mapy na europę (38 krajów) są bardzo dobre - nie miałem okazji się przekonać, natomiast na Polskę, moim zdaniem są bardzo kiepskie. Ja uzywam AutoMapy, którą Mio czyta z karty SD, włozonej na stałe w slot (idealnie wpasowane - nic nie wystaje).

Więc jesli MioMoov (a mi np. bardzo odpowiada) to z AutoMapa :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni , czy ktoś z Was używa nawigacje Mio Moov ... ?

Jakies opinie na ten temat ?

Używam. I moim zdaniem lipa to jest.

Uzasadnienie:

1. Oznaczenia kierunków często bardzo mylące, np. dojeżdżasz do drogi głównej na oko pod kątem prostopadłym i dostajesz informację jedź prosto. Na mapie jest tak, że np. w prawo jest 92 st. i prosto to w prawo. Podobnie potrafi być nawet przy skręcie w prawo w podporządkowaną.

2. Niezrozumiałe komunikaty na skomplikowanych wielopasmowych skrzyżowaniach. Chcesz skręcić w lewo to dostajesz informację jedź prosto (znaczy przejedź przez pierwszą połowe) a potem np. zjedź na prawą stronę (co oznacza skręć w prawo) lub jedź prosto jak wyżej.

3. Problem z wyspami między pasami, czasem traktuje je jak ronda (wybierz drugi zjazd oznacza jedź prosto).

4. Mapy mają braki nawet bardzo starych ulic/skrzyżowań

5. Trasa szybka/krótka (nie pamiętam jak dokładnie jest to tam opisane) - nie doszukałem się logiki w ustawieniach. Generalnie prowadzi jak chce.

6. Komunikaty głosowe źle przetłumaczone - zjedź na autostradę, wiedź na autostradę oznacza zwykle to samo, jak jest skrzyżowanie autostrad to nie wiadomo co robić, szczególnie jak jesteś na ślimaku i dostajesz informację jedź prosto :) (w Polsce jeszcze to nie problem).

7. Nie można zapamiętać miejsc punktowych.

8. Wyszukiwanie satelitów trwa długo

9. Kiepska obsługa punktów pośrednich (przez).

10. Omijanie odcinków działa tak, że lepiej nie próbować, bo zrobisz 10 km i wracasz w to samo miejsce.

 

Zalety:

1. idzie dojechać, wystarczy trochę nerwów.

2. Czytelny ekran

3. Świetna baza POI

4. Mnóstwo dróg gruntowych, ale często tak dramatycznych, że nieprzejezdnych a prowadzi cię jak po zwykłej - tak jakby z satelity ktoś wprowadzał i nie sprawdzał, bo raz to minie nawet prowadziło przez czyjeś podwórko.

 

Nie miałem innej navi choć trochę jeździłem na PDA z auto mapą. Tam też nie było idealnie ale jednak wiele lepiej.

 

Zdecydowanie nie polecam.

 

[ Dodano: Czw Gru 04, 2008 9:22 am ]

Gracowy, ja używam Mio Moov 360.

Jest bardzo wygodna w obsłudze i naprawdę bardzo solidnie trzyma się w uchwycie do szyby. Ma slot na karty SD, co mi sie w końcu bardzo przydało :wink: . Ekran dotykowy 4,3" moim zdaniem w sam raz, tzn. uważam, że mniejszy byłby już nie wygodny. Zestaw głośnomówiący (łączy się z telefonem przez bluetooth) też wygodny w obsłudze, ale powiedziałbym: "jedynie daje radę" - chyba jakość głośniczka w Mio jest nie najlepsza :cry: Podobno mapy na europę (38 krajów) są bardzo dobre - nie miałem okazji się przekonać, natomiast na Polskę, moim zdaniem są bardzo kiepskie. Ja uzywam AutoMapy, którą Mio czyta z karty SD, włozonej na stałe w slot (idealnie wpasowane - nic nie wystaje).

Więc jesli MioMoov (a mi np. bardzo odpowiada) to z AutoMapa :wink: :mrgreen:

 

Z trzymaniem się zgadza :)

 

Jak to zrobić żeby AM działała na Mio. Jakiś patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić żeby AM działała na Mio. Jakiś patent?
"wgrać" przez USB się nie da, tzn. cos się wgrywa, ale AM nie chce działać. Trzeba AM zgrać na kartę SD w kompie, a potem wsunąć kartę do MIo (nie wszystkie typy maja ten slot) i zostawić ja tam na stałe. Po zrestartowaniu Mio, nie otworzy automatycznie MioMap, tylko będziesz miał mozliwość odczytania tego co na SD. :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobić żeby AM działała na Mio. Jakiś patent?
"wgrać" przez USB się nie da, tzn. cos się wgrywa, ale AM nie chce działać. Trzeba AM zgrać na kartę SD w kompie, a potem wsunąć kartę do MIo (nie wszystkie typy maja ten slot) i zostawić ja tam na stałe. Po zrestartowaniu Mio, nie otworzy automatycznie MioMap, tylko będziesz miał mozliwość odczytania tego co na SD. :idea:

 

Dzięki, spróbuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin Nuvi czy Nuvri...(ja mam 255W)

już gdzieś pisałem o tej navi.

GPMapa na Polskę jest bardzo dobra, mapa Europy sie sprawdza w stopniu wystarczającym- doprowadziła mnie do MadonnyDiCampiglo i w drugie strone, teraz działała dobrze w jUKeju, i nawet nie przeszkadzało jej, że kierownica z drugiej strony jest :)

GPMapa w Polsce jest dopracowana, są wszystkie kategorie dróg, można ustawić, że np nie ma prowadzić gruntowymi (o tym już też gdzies pisałem, jak przy 90kmh w deszczu asfalt się skończył pod kołami :) ), do tego ostrzeganie przed radarami i takie tam. Bardzo czytelna i nie sprawiająca trudności. W ten weekend jeździłem na jakimś Mio, i tyle kręcenia, zawracania, kombinowania, to ze zwykłą mapa nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Garmina Nuvi 760 i jestem z niego max zadowolony. Mam w nim mapę CNE 2008 (do Andory i z powrotem przez Włochy prowadziła bezbłędnie, w Polsce nie radzę jej używać, nowa 2009 też podobno u nas nie zachwyca), GPmapę (b. dobra), darmowy projekt UMP (prężnie rozwijający się i choć jest kilka białych plam to zawsze jest aktualna) i kilka map TOPO. Nieocenionym plusem Garmina jest wsparcie w postaci forum http://www.garniak.pl/ i magików tam urzędujących, potrafiących pomóc w najbardziej beznadziejnych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No to co innego proponujecie...

Mam Nokie 500 z AutoMapa i póki co jestem zadowolony. Ma kilka plusów:

- wyraźne oznaczenie szlaku, jasne głosowe komunikaty, czytelny interfejs, przyzwoity system głośnomówiący (telefon), oznaczenie miejsc (np. stacje benzynowe, hotele, restauracje..). W większych miastach działa także bajer pokazujący schematycznie budynki w 3D. Niby nic nadzwyczajnego, ale jakoś wygodniej :wink:

Podstawowym minusem jest użytkowanie ekranu dotykowego, trzeba naprawdę mocno celować aby uruchomić niektóre opcje :evil: bo choć dłoni kowala nie posiadam, to czasami wydaje mi się że moje palce są za grube i bezużyteczne :mrgreen:

Czasami też potrafi dość długo szukać połączenia z satelitą.

 

Chociaż porównania z innymi nawigacjami nie mam, tą mógłbym polecić :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojny, ja od jakis2 tyg też jestem w posiadaniu N500. Co do mapy muszę powiedzieć że w porównaniu do wersji 4 coś dziwnie wyznacza trasy, nie wiem z jakiego powodu :sad: Więc zastanawiam się nad przejściem z powrotem na starszą mapę.

A co do samego urządzonka to całkiem całkiem, ale co do jakości dźwięku powiem że bieda, przy samej navi ok, ale już podczas używania zestawu głośnomówiącego to dźwięk średni. Dla próby włączyłem jakąś muzę, to jakość gorsza niż gdy włączę to samo na głośnik w telefonie. A jak chodzi o mikrofon to ci z którymi rozmawiam też mówią że jakoś gorzej słychać niż przez telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk

głośnomówiący zestaw jest raczej taką prowizorką. :razz: W końcu mikrofon jest nie w okolicy głowy i naszego aparatu mowy a gdzieś tam koło szyby na desce rozdzielczej (jeśli jest tam zamocowany), gdzie i szumów może być więcej od nawiewu na przykład.

Nie słuchałem jeszcze muzyki ale słuchanie na samym aparacie jest pozbawione sensu. Lepiej zastosować opcję gdzie Nokia działa jako nadajnik FM a muzykę odbiera samochodowe radio i wszystko leci przez prawidłowe głośniki :cool: . Jeszcze nie próbowałem tego z muzyką (bo nie mam żadnej na karcie), ale nawigacja potrafi mówić przez głośniki i słychać całkiem dostojnie :smile:

Odnośnie wytyczania trasy, to jak pisałem wcześniej, nie mam porównania. Póki co zawsze doprowadzał mnie tam gdzie chciałem, a czy w najlepszy sposób to już mniej ważne :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośnomówiący zestaw jest raczej taką prowizorką. :razz: W końcu mikrofon jest nie w okolicy głowy i naszego aparatu mowy a gdzieś tam koło szyby na desce rozdzielczej (jeśli jest tam zamocowany), gdzie i szumów może być więcej od nawiewu na przykład
no wiem, ale napisałeś wyżej że przyzwoity głośnomówiący, a jak dla mnie to tak średnio, bo ponoć mnie za dobrze nie słychać, a ja też lepiej słyszę jak włączę na głośnik w telefonie.
Nie słuchałem jeszcze muzyki ale słuchanie na samym aparacie jest pozbawione sensu
no oczywiste, tylko mówię że w ten sposób łatwo można zobaczyć jak działa ten głośnik. Ale do nawigacji w zupełności wystarcza.
Jeszcze nie próbowałem tego z muzyką (bo nie mam żadnej na karcie)
wystarczy że masz na telefonie, nie musisz wrzucać na kartę od navi.
Odnośnie wytyczania trasy, to jak pisałem wcześniej, nie mam porównania. Póki co zawsze doprowadzał mnie tam gdzie chciałem, a czy w najlepszy sposób to już mniej ważne
doprowadzić doprowadzi, ale czasami jakoś dziwnie, tym bardziej że poprzednie wersje prowadziły inaczej i sensownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
...Plytę już mam i tak jak niektórzy powątpiewali jest to tylko rozszerzona o CZ Europa zachodnia (17 państw). ....

 

hmm, tez kupiłem :sad:

(oczywiście natychmiast oddałem bo informacja na stronach handlarza jest nieprawdziwa)

http://home-hifi.be/product_info.php?products_id=19536

jest to mapka która zamieściłem wcześniej

niestety ta Navi-DVD KNA-MP328 zawiera tylko rozszerzone do 100%

kraje europy zachodniej i Czechy w 40% zob. fotkę

 

,Tak czy inaczej, 86283SA 110 to v5.0 z 2006-2007 - pokazuje na wyświetlaczu 2007 v.1, a same mapy są z 2006 roku. Podobno (podobno!?) w marcu 2009 można spodziewać się 2/3-giego dysku DVD/nowej 2008-2009 wersji mapy - obejmującej już calą Europę tj. okolo 35 państw...

 

telefonowałem dziś z Kenwoodem i Subaru Deutschland

-w Kenwoodzie nic nie wiedza o rozszerzonej wersji na cala Europe i kiedy wyjdzie

nawet gość sugerował ze jest to przestarzały system i

jest mało prawdopodobne żeby mapy zostały uaktualnione :sad:

hmm wkurzające to trochę

czyli co 3 lata mam zmieniać Auto tylko dlatego ze Navi-system jest No-Update :evil:

toż to śmiech na sali :???:

 

-Subaru oczywiście tez nic nie wie o nowej mapie EU :neutral:

i zasłania się ze decyzje o ewentualnych aktualizacjach map przychodna z Japonii :evil:

by ich wszystkich posrało :roll:

 

Może ktoś potwierdzić ta informacje robertta że płytka z Range Rover na Europe działa?

Qrde znowu zaczyna się szukanie czy Rover ma system Kenwooda

echhhh niech to szlag...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tez kupiłem :sad:

(oczywiście natychmiast oddałem bo informacja na stronach handlarza jest nieprawdziwa)

http://home-hifi.be/product_info.php?products_id=19536

 

Jak już pisałem w innym wątku :

nie ma mapy Polski

 

Aktualna mapa dla DV3200, tutaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Wam,

 

jezdze US spec MY05, 2,5XT - istne szlanstwo (niestety AT :( )

Wiem ze niektore modele (wszyscy beda wiedziec o jaki mi chodzi) maja oryginalna nawigacje/DVD w konsoli srodkowej gornej, zamiast schowka maja ladnie wyprofilowany plastik a do srodka wsadzony bodajze KENWOOD (nie jestem pewien): czy jest mozliwosc dla Forka bez taki opcji zlaozenia tego ustrojstwa? Oraz czy wiecie jaki to model i producent?

dzieki z gory za odp.

sry za orty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...