Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem uzytkownikiem subaru dopiero od kilku dni mam outbacka my09 z fabryczna nawigacja.

wczoraj kupilem za 350 pln http://www.allegro.pl/item828321833_sub ... ester.html

2 plytowe (DVD) wydanie pokrywajace cala Europe. jak na razie jezdze po trojmiescie wiec zdazylem tylko kilka lokalnych adresow przetestowac, ale z tego co sprawdzilem kilka tras do innych miast to i sama mapa jest aktualna (2009) jak i wszystkie opcje (np glos, kilku lektorow, bez polskiego) dzialaja bez zarzutu. Dlugi jest jedynie czas ladowania plyty podczas pierwszego wlozenia do napedu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wyświetlane jest w zakładce wersji softu i map?

 

[ Dodano: Nie Gru 06, 2009 3:53 pm ]

Dlugi jest jedynie czas ladowania plyty podczas pierwszego wlozenia do napedu.

to nic dziewnego.. chyba, że masz na myśli więcej niż np. 30 min... :?: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z softem na ogół są DL, z samymi mapami zdarzają się na 4.7GB.. Na CD raczej nie znajdziesz..

Pytałem, bo mapy z Landa (skompresowane) mają tylko 1.32 GB.

Wlyszkow, czy w Twojej Tribece na ekranie navi wyświetlane sa wszystkie parametry podróży (spalanie, temp, itp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w Twojej Tribece na ekranie navi wyświetlane sa wszystkie parametry podróży (spalanie, temp, itp)

 

W navi nie, te dane są z kompa na innym ekranie.. na navi mogę najwyżej mieć temp zewn ale przeszkadza raczej. Jest też czas do celu, kompas itp.

 

[ Dodano: Nie Gru 06, 2009 8:01 pm ]

Ciekaw jestem co sie wyświetla u grab, w opcji info o wersji navi/mapy.. wtedy się pomyśli :wink:

 

grab, działa przełączanie 2D/3D :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co sie wyświetla u grab, w opcji info o wersji navi/mapy.. wtedy się pomyśli :wink:

 

grab, działa przełączanie 2D/3D :?:

 

Jest 2d, przynajmniej tak wydaje się z pierwszych testów, i wyświetla się w opcjach, że mapa jest z 2009 r.

 

Bardzo sprawnie przeliczyło trasę (na nową, i na dodatek na właściwą ;) ) po pojechaniu niezgodnie z pierwotnymi wskazaniami navi. Dyktuje po angielsku całkiem fajnie, wrażenie ogólne po kilkudziesięciu minutach - bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to sama mapa czy wgrany był soft po zdjęciu klemy?

 

[ Dodano: Sro Gru 09, 2009 10:19 pm ]

Przełącznik 2D/3D powinien być w ustawieniach użytkownika chyba (generalnie gadżet nie wart żalu wg mnie w navi subarowskich).

Wygląda to na legalne czy okładka xero a dvd noname :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Subaru,

Mam nadzieje iz w niedługim czasie dołączę do waszego grona - jutro jadę podpisać umowę kupna nowego Legacy. Wybieram Nowe Legacy Kombi GT, jednak jak sie dowiedziałem w salonie nawigacja bedąca w standardzie nie ma mapy polski, z tłumaczenia dealera wynika również iż obecnie funkcjonujace rozwiazania - toyota, Land Rover nie bedą funkcjonowały w nowej wersji nawigacji 2010.

W zwiazku z powyzszym mam pytanie, czy mozecie potwierdzic iz tak faktycznie jest, a jeżeli tak to czy sa juz dostępne na rynku jakieś formy wgrania polskiej mapy do nowej nawigacji.

Ma co prawda jeszcze co najmniej 4 miesiace czekania na auto ale jest to jedynie - poaz kasą :-((( - moje zmartwienie zwiazane z tym zakupem. Bez polskiej mapy nawigacja to troche bezużyteczny gadget.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu należałoby się podeprzeć Ustawą o języku polskim skoro jest to wbudowany element auta i w dodatku dość kosztowny:

 

Uregulowania dotyczące sprzedaży konsumenckiej znajdują się w ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej (Dz. U. 2002 r., Nr 141, poz. 1176 ze zmianami). Sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z towarem konsumpcyjnym między innymi instrukcje obsługi, konserwacji. Powinny być one sporządzone w języku polskim lub, o ile rodzaj informacji na to pozwala, w powszechnie zrozumiałej formie graficznej; jeżeli formie graficznej towarzyszy opis, to opis ten powinien być sporządzony w języku polskim.

 

(...) Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny).

(...) Ustawa o języku polskim stanowi, że na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w obrocie z udziałem konsumentów oraz przy wykonywaniu przepisów z zakresu prawa pracy używa się języka polskiego, jeżeli:

1.konsument lub osoba świadcząca pracę ma miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w chwili zawarcia umowy oraz:

2.umowa ma być wykonana lub wykonywana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Próbował już ktoś :idea: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę teraz potwierdzić z całą odpowiedzialnością. Mapa LandRover Navigation Europe East 2008/2009 działa w OBK'05. Nie zmieniałem softu, po prostu włożyłem tą płytę (1,7GB) i działa. Jest rzeczywiście tylko 2D, ale bardzo dokładnie i fajnie pokazuje. Na razie jestem zachwycony :grin: (po dwóch latach jeżdżenia ze słynnym niebieskim zegarkiem).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił nam się wątek o tym jak to bez pomocy ..., Polacy - właściciele/użytkownicy Subaru świetnie sobie sami radzą - brawo :!: :mrgreen:

Szkoda tylko (delikatnie mówiąc..), że większość z nas słono zapłaciła za luksus posiadania nawigacji w Subaru - nie działającej jak należy na terenie kraju jej sprzedaży... :sad:

 

[ Dodano: Pon Gru 21, 2009 1:48 pm ]

z tłumaczenia dealera wynika również iż obecnie funkcjonujace rozwiazania - toyota, Land Rover nie bedą funkcjonowały w nowej wersji nawigacji 2010.

pożyjemy, zobaczymy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, działa w forku xt. jak dla mnie lepiej prowadzi od automapy w szczególności wskaźnik odległości oraz podwójny bim bim. Super.

 

ulice i nr domów są, gorzej z nowymi odcinkami w gdańsku, czyli dalsza część armii krajowej oraz przejazd z oruni do armii krajowej Ale tego automapa też niedawno nie miała.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..], z tłumaczenia dealera wynika również iż obecnie funkcjonujace rozwiazania - toyota, Land Rover nie bedą funkcjonowały w nowej wersji nawigacji 2010.[..]
Ja niestety też tak słyszałem. Mam wersję LandRover'owską (najnowszą która była w sprzedaży gdzieś w październiku) jezeli oktoś ma OBK'MY10 lub Legasia to ja chętnie udostępnię aby sprawdzić. Musi być jakieś rozwiązanie zastępcze. Może np. mapa Landrover'owska pasuje ale z Disco 4 (ja mam z Ferdka 2). A tak w ogóle to zdjęcie umieszczone z ekranu navi jest identyczne jak w moim FOR'MY09

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, oglądam Twój schowek i widzę swój,

 

soczek dla dziecka, smycz, chusteczki do przecierania, żarówki w5w.

 

fajne info pod guzikem info, u mnie jest o tyle dobrze, że nie widać od razu jakiej średnicy jest wir w baku. Mogło by się to skończyć przyklejonym klockiem pod pedałem gazu z luzem ok 1cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo szkoda, że ta nawigacja sie nie uczy. Codziennie rano ją odpalam, bo córka lubi :wink: i jedziemy tak do szkoły.

Zawsze nas prowadzi tą samą trasą i nie zapamiętuje alternatywnych tras :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szkoda, że ta nawigacja sie nie uczy

chyba można dodawać punkty przez które ma prowadzić trasa - jesli wpiszesz szkołę w navi z punktem na trasie to powinna zapamiętać.. poza tym, kiedy pojedziesz inaczej to powinna trasę przeliczyć natychmiastowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...