Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem się ostatnio o nawigację na Polskę i otrzymałem wielokrotną odpowiedź nie nie ma.

Trochę popytałem i sprawdziłem wersję czteropłytową z Toyoty i działa na całą Europę i Polskę ale bez głosu. Wersja czteropłytowa jest ostatnim wydaniem. Plany które są na płycie są pokazane w instrukcji z opisem. Koszt zakupu 700 zł z Vatem. Jest różnica między 3,5 tyś PLN dokładanym innym systemem a tak mam oryginał za 575 netto. Amero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to od początku :) witamy się tutaj http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... 8bc#587141

 

A co do nawigacji to nie bardzo rozumiem Twój post, wgrałeś wersję z Toyoty to forka i działa, tak? I taniej sporo? Tylko weź pod uwagę że żeby skorzystać z opcji taniej musisz już mieć w samochodzie cały system...

 

Mi tam Garmin odpowiada bardzo (pomimo, że tani rzeczywiście nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji XT nawigacja jest na wyposażeniu. W salonach i dziale technicznym Subaru Polska twierdzili, że nawigacja działa ale tylko na Europę zachodnią( jedna płyta DVD). I tak było. Tydzień temu w serwisie Toyoty pogadałem ze sprzedawcą i dał do sprawdzenia. Działa, liczy, pokazuje ale niestety bez głosu. Ja tylko dokupiłem 4-częściowe płyty DVD z większym terytorium Europy, Węgry też są i chyba Słowacja(muszę sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Toyoty pogadałem ze sprzedawcą i dał do sprawdzenia. Działa, liczy, pokazuje ale niestety bez głosu. Ja tylko dokupiłem 4-częściowe płyty DVD z większym terytorium Europy, Węgry też są i chyba Słowacja(muszę sprawdzić).

 

Moge zapytac od jakiego modelu toyoty pasuje ta navigacja do forestera ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amero,

 

1. Jaki masz model nawigacji?, bo zastanawiam się czy będzie działać w OBK (mam model nawigacji DV3200)?

2. Czy w ogóle nie ma głosu czy może nie ma polskiego głosu?

3. Co z możliwością ładowania waypointów (fotoradary :grin: )

 

Pzdr,

 

Rzeznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziale technicznym Subaru Polska twierdzili, że nawigacja działa ale tylko na Europę zachodnią( jedna płyta DVD)

 

Czyli moja działa i w Polce i w Europie zachodniej czystym zrządzeniem losu...?

 

Mi zamontowali w Forku podpinkę garmina na Polskę i działa... nawet gada :P

 

Może takie cuda to tylko w Subaru Kocar :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się ostatnio o nawigację na Polskę i otrzymałem wielokrotną odpowiedź nie nie ma.

Trochę popytałem i sprawdziłem wersję czteropłytową z Toyoty i działa na całą Europę i Polskę ale bez głosu. Wersja czteropłytowa jest ostatnim wydaniem. Plany które są na płycie są pokazane w instrukcji z opisem. Koszt zakupu 700 zł z Vatem. Jest różnica między 3,5 tyś PLN dokładanym innym systemem a tak mam oryginał za 575 netto. Amero.

 

Jak wybierałem wersję wyposażeniowa to stwierdziłem, ze trzeba upaść na głowę by dopłacać tyle kasy za nawigację do przerobienia (za te 3,5 tys. zł to jest topowa nawigacja Garmina na motocykl), skórę i szyberdach. Już umocowałem podstawkę z garminowego palma i mam w cenie starej navi sprawnie działający system. Może nie wygląda jak fabryczna, ale za to zabieram ze sobą również na motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja działa i w Polce i w Europie zachodniej czystym zrządzeniem losu...?

 

Mi zamontowali w Forku podpinkę garmina na Polskę i działa... nawet gada :P

 

Może takie cuda to tylko w Subaru Kocar

Ale to nie jest oryginalny system, tylko przeróbka. Fabryczny system nie działa pod Garmina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny może nie jest, ale kabli nie widać :razz:

Ale nie mam ochoty wydawać 4koła na to skoro mam palmtopa, pozatym mam to u ojca i jakoś nie przemawia do mnie.

 

A ten niegadający z Toyoty jest oryginalny? To czemu nie gada? :twisted:

Oryginalny, tyle że Toyotowski, może nie w pełni kompatybilny z Subarowskim, ale mi to wystarczy i znacznie tańszy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W wersji XT nawigacja jest na wyposażeniu. W salonach i dziale technicznym Subaru Polska twierdzili, że nawigacja działa ale tylko na Europę zachodnią( jedna płyta DVD). I tak było. Tydzień temu w serwisie Toyoty pogadałem ze sprzedawcą i dał do sprawdzenia. Działa, liczy, pokazuje ale niestety bez głosu. Ja tylko dokupiłem 4-częściowe płyty DVD z większym terytorium Europy, Węgry też są i chyba Słowacja(muszę sprawdzić).

czyli podsumowujac, jesli komus nie zalezy na dodatkowym gadaniu w aucie, to moze sobie w Toyocie sprawic navi za bardzo przyzwoite pieniadze.... hmmm musze przetestowac :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowujac, jesli komus nie zalezy na dodatkowym gadaniu w aucie, to moze sobie w Toyocie sprawic navi za bardzo przyzwoite pieniadze.... hmmm musze przetestowac :shock:

Mnie zawsze to gadanie denerwuje, w sumie to navi mogłaby mi mówić tylko o radarach. Pewnie w przyszłym tyg podjadę do Toyoty. A może ktoś kto już ma po przegrywałby to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierałem wersję wyposażeniowa to stwierdziłem, ze trzeba upaść na głowę by dopłacać tyle kasy za nawigację do przerobienia (za te 3,5 tys. zł to jest topowa nawigacja Garmina na motocykl), skórę i szyberdach. Już umocowałem podstawkę z garminowego palma i mam w cenie starej navi sprawnie działający system. Może nie wygląda jak fabryczna, ale za to zabieram ze sobą również na motocykl.

Też tak uważam! Boombastic, ja szukam navi przenośnej (ale nie na motocykl :wink: ) - takiej, której mocowanie w samochodzie byłoby subtelniejsze niż te wszystkie dźwignie z przyssawkami do szyby. Jak działa mocowanie tego układu, który widać na Twoim zdjęciu, jak to się nazywa i gdzie szukać więcej informacji na ten temat? Znasz jeszcze inne metody mocowania navi w samochodzie - łatwe, nie na stałe i dość subtelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
czyli podsumowujac, jesli komus nie zalezy na dodatkowym gadaniu w aucie, to moze sobie w Toyocie sprawic navi za bardzo przyzwoite pieniadze.... hmmm musze przetestowac :shock:

 

wlasnie jestem po powrocie z Niemiec, a pod siedzeniem mialem plytke z mapka wyzej wspomniana Toyotowska (Polska+Niemcy i jeszcze kawalek Europy). dziala az milo, ale... niestety oprocz glosu nie ma rowniez mozliwosci wprowadzenia poszukiwanego adresu :( mozna tylko wybrac z mapy konkretna lokalizacje albo z wczesniej ustalonej listy punktow, no i nie gada, ale to juz nie problem.

Ciekaw jestem czy ktos bylby w stanie ten problem obejsc (wprwadzanie adresow poszukiwanych) bo w sumie to jest tylo potrzebne...

w komplecie sa 4 plyty DVD z cala Europa.

i przyszlo mi do glowy, ze to moze chodzi o to, ze moj system amerykanski (auto sprowadzilem) ma klopot z europejska mapa? czy ktos wie czy konfiguracja mapa-system USA-EU ma jakies znaczenie przy braku niektorych funkcji? czy to tylko chodzi o niekompatybilnosc Toyota-Subaru?

Chociaz znajomy ma Toyote Siene amerykanska i u niego w ten sam sposob te polyty dzialaja.

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za mapy?

Nie wiem czy mogę tu pisać :razz:

to ja z niecierpliwościa czekam na relacje!

Ja też z niecierpliwością czekam aż dojdą :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią Kwi 11, 2008 8:26 pm ]

Jutro prawdopodobnie będę testował, mówię prawdopodobnie, bo idę do szpitala i nie wiem czy wcześniej zdążę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...