Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

od subaru

 

mam też od rl i dlatego napisąłem jak tego uzywać

 

ja mam kenwood 3100 lub 3200 - nie pamiętam dokładnie

 

Tez nie wiem jaka mam nawigacje, jak to sprawdzic.? Mam komplet oryginalnych plyt z tego roku. Samochod kupiony w maju br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opcjak navi jest "o nawigacji" i tam pokazuje co to za sprzęt itd

Dziekuje. Pozniej sprawdze. Kiedys sie bawilem nawigacja i znalazlem tam tylko numer versjii oprogramowania.

 

Wlasnie sprawdzilem i nigdzie nie moge znalezc takowej informacji.

Widze tylko dwie liczby: 5000 i wersja 1 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włożyć płytkę od LR, bez żadnego kombinowania, powinna zaskoczyć samoczynnie.

Wlozylem plytke i dziala.

 

Nie wie ktos ile kosztuje zestaw plyt do Land Rovera i ile kosztuja aktualizacje?

Wlasnie sie dowiedzialem u mojego dealera Subaru w Norwegii, ze aktualizacja navigacji, jak bedzie :D , bedzie kosztowala ok. 2200 zl!!! :twisted::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej od razu kupić do subaru?

Przeciez mam od Subaru, ale bez Europy Wschodnie. Poza tym chciec 2200 za aktualizacje juz posiadanych map to rozboj na rownej drodze.

 

Jeszcze jedno spoztrzezenia mapa LR z 2009 nie dziala, dziala z 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym byl na Wegrzech to moze bym i kupil......

 

Udalo mi sie zidentyfikowac typ nawigacji, byl napisany gdzies na koncu instrukcji malymi literami. To Kenwood FXDD07EF2.

 

Czy komus udalo sie wgrac mape Europy Wschodniej Land Rovera z 2009 roku, mnie wchodzi tylko ta z 2008 roku.

 

Mam jeszcze pytanie. Czy majac na stale wgrana oryginalna mape Europy Zachodniej i posilkujac sie dodatkowa mapa Europy Wschodniej moge zaplanowac podroz np. z Norwegii do Polski w jednym kawalku? Czy tez po zmianie w Polsce mapy musze zaplanowac podroz na polskim odcinku osobno? Mam zamiar w weekend troche sie pobawic nawigacja, ale ciekaw jestem czy macie juz jakies doswiadczenia z laczeniem map Subaru i LR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj u mnie jeden z forumowiczów i zrobiliśmy test organoleptyczny.

 

mapy z forków poprzedniej generacji działają w nowych forkach i wyglądają ślicznie. Niby inny układ klawiszy itd a wszystko bardzo dobrze działa. Te mapy to mocno uniwersalne ustrojstwa.

 

aha, wg moich obserwacji jadąc "siódemką" działa TMC bo mnie bokami puszczała na remontowanych odcinkach, albo przypadek

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej od razu kupić do subaru?

Przeciez mam od Subaru, ale bez Europy Wschodnie. Poza tym chciec 2200 za aktualizacje juz posiadanych map to rozboj na rownej drodze.

 

Jeszcze jedno spoztrzezenia mapa LR z 2009 nie dziala, dziala z 2008 roku.

 

Masz na myśli upgrade do map z PL ? Czy aktualizację w nowych modelach gdzie mapy PL już są ?

 

Pytam bo obecne mapy zarówno PL jak południowej Europy to dramat. Tyle błędów i braków jakie one posiadają mogą przyprawić o ból głowy i szewskie nerwy. Zrobiłem OBK trochę do południowej Chorwacji i dużo na miejscu. Gdyby nie klasyczna papierowa mapa to nie wiem jak bym funkcjonował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli upgrade do map z PL ? Czy aktualizację w nowych modelach gdzie mapy PL już są ?

 

Pytam bo obecne mapy zarówno PL jak południowej Europy to dramat. Tyle błędów i braków jakie one posiadają mogą przyprawić o ból głowy i szewskie nerwy. Zrobiłem OBK trochę do południowej Chorwacji i dużo na miejscu. Gdyby nie klasyczna papierowa mapa to nie wiem jak bym funkcjonował.

 

Mapy Europy Zachodniej dostalem razem z Foresterem w maju tego roku. Co ciekawe sa na nich Czechy.

Najbardziej interesuje mnie upgrade. Moje norweski dealer powiedzial, ze map Europy Wschodniej jeszcze nie ma, a jak bedzie upgrade to bede musial zaplacic w przeliczeniu ponad 2000 zl.

Po wladowaniu mapy Europy wschodniej z Land Rovera nie mam mozliwosci zaprogramowania calej trasy do Polski w jednym kawalku.

Chetnie bym nabyl pelny upgrade za rzosadna cene tak zeby miec mape Europy w jednym kawalku.

 

W sumie to jestem rozczarowany poziomem fabrycznej nawigacji. Mam TomToma One XL i uwazam to urzedzenie za duzo bardziej funkcjonalne od produktu Kenwooda. Ma po pierwsze i najwazniejsze lepsze mapy. Ponadto latwiej znajduje sie adresy i POI, ma lepsza grafike i daje duzo wiecej informacji. np: informacje o ograniczeniach predkosci, o fotoradarach itp.

Nawet w Norwegii, gdzie mapy cyfrowe sa bardzo zaawansowane, mapa TomToma jest duzo bardziej dokladna i szczegolowa, ma duzo lepsza ksiazke adresowa i wiecej POI w bazie.

Wedlug mnie nawigacja Kenwooda jest delikatnie mowiac nieszczegolan, a koszt aktualizacji skandaliczny. Upgrade map do TomToma to gora 400 zl, a sam system aktualizuje sie za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika i gadżety to mały problem. W OBK mam chyba pierwszy wypust navi z mapami PL i całej Europy dostawa do SIP połowa czerwca 2010.

Kilka przykładów obrazujących jakość przygotowania softu:

1. bardzo częste przypadku braku krótkich odcinków głównych lub podrzędnych dróg ( np. B7 Wieden-Brno, D1 Brno-Ostrava i wiele innych ). W efekcie navi kieruje Cię w kosmos.

2. przy takich samych ustawieniach dłużne trasy np. 400 -500km z A do B pokazuje za każdym razem w innych wariantach i trzeba za każdym razem sprawdzać co tam sobie wymyśliła.

3. brak instrukcji a interfejs obsługi jest dramatyczny. Znam dobre angielski i spędziłem w w sumie ze dwie godziny szukając opcji ustawienia punktów pośrednich trasy i nie mogę znaleźć. Podejrzewam, że nie ma tej podstawowej opcji.

 

Ja mam oficjalnie zgłosić sprawę do dilera. Kupiłem auto z navi i nie może być tak, że przy takich samych ustawieniach trasę Wrocław - Opole 70km pokazuje raz przez A4 a raz bocznymi drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. brak instrukcji a interfejs obsługi jest dramatyczny. Znam dobre angielski i spędziłem w w sumie ze dwie godziny szukając opcji ustawienia punktów pośrednich trasy i nie mogę znaleźć. Podejrzewam, że nie ma tej podstawowej opcji.

Punkty posrednie mozna zaznaczac stosunkowo latwo, ale nia zauwazylem jeszcze nigdzie opcji ich porzadkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. brak instrukcji a interfejs obsługi jest dramatyczny. Znam dobre angielski i spędziłem w w sumie ze dwie godziny szukając opcji ustawienia punktów pośrednich trasy i nie mogę znaleźć. Podejrzewam, że nie ma tej podstawowej opcji.

Punkty posrednie mozna zaznaczac stosunkowo latwo, ale nia zauwazylem jeszcze nigdzie opcji ich porzadkowania.

 

 

chętnie skorzystam z porady. nie znalazłem żadnej funkcji podobnej do stosowanej w innych nawigacjach, np. "drive true" lub coś w tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie skorzystam z porady. nie znalazłem żadnej funkcji podobnej do stosowanej w innych nawigacjach, np. "drive true" lub coś w tym rodzaju.

Nie pamietam dokladnie, ale wybierajac punkt w opcji "Destination", po wybraniu punktu pokazuje go na mapie i mozesz go zanaczyc albo jako punkt docelowy, ale punkt posredni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem ale nic z tego. nie można następnego pośredniego wybrać.

Kolejna kwestia to wybór miejsca docelowego. wybierasz miasto z listy i TRZEBA wpisać jakąkolwiek ulicę. Inaczej nic z tego .....

Nie mialem za duzo czasu, zeby sie pobawic ta nawigacja.

Cos takiego widzialem i nawet dzialalo z jednym punktem posrednim. Musze sprawdzic.

Generalnie jestem nia mocno rozczarowany.

Z adresami mam klopot. Szczegolnie z malymi miejscowosciami, czesto sa zapisano jako jakies dziwne miejsca. Mozna zawsze wybierac punkt z mapy, jak sie wie gdzie to jest. W TomTomie jest dobra opcja - centrum miasta - wtedy nie trzeba pisac dokladnego adresu.

Ta nawigacja jest bardzo prymitywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia to wybór miejsca docelowego. wybierasz miasto z listy i TRZEBA wpisać jakąkolwiek ulicę. Inaczej nic z tego .....

Sam próbowałem: Jak wpiszesz miasto (nie korzystaj z już wcześniej wpisywanych, tylko sam wpisz), to przy konkretnej miejscowości jest ikona MAP, jeśli z niej skorzystasz, to wtedy oprócz tego, że zobaczysz na mapie wybrane miasto możesz również włączyć (naciskając na dole ekranu kółko z czerwoną obwódką) wyszukanie trasy. Wtedy nie trzeba wpisywać nazwy ulicy. Miałem też ten problem, ale ostatnio udało mi się go w ten sposób rozwiązać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i rzeczywiscie dziala. Wybierasz punkt docelowy, nawigacja daje ci 3 warianty trasy i daje mozliwosc zmiany trasy. Wybierasz opcje zmiany trasy, tam mozliwosc dodania 5 punktow posrednich i ich posortowania wedlug kolejnosci mijania. Potem wybierasz opcje przeliczenia trasy jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia to wybór miejsca docelowego. wybierasz miasto z listy i TRZEBA wpisać jakąkolwiek ulicę. Inaczej nic z tego .....

Sam próbowałem: Jak wpiszesz miasto (nie korzystaj z już wcześniej wpisywanych, tylko sam wpisz), to przy konkretnej miejscowości jest ikona MAP, jeśli z niej skorzystasz, to wtedy oprócz tego, że zobaczysz na mapie wybrane miasto możesz również włączyć (naciskając na dole ekranu kółko z czerwoną obwódką) wyszukanie trasy. Wtedy nie trzeba wpisywać nazwy ulicy. Miałem też ten problem, ale ostatnio udało mi się go w ten sposób rozwiązać :wink:

 

zgadza się ale po co za każdym razem wpisywać miasto które jest w liście ?

 

-- 26 sie 2010, o 14:21 --

 

Sprawdzilem i rzeczywiscie dziala. Wybierasz punkt docelowy, nawigacja daje ci 3 warianty trasy i daje mozliwosc zmiany trasy. Wybierasz opcje zmiany trasy, tam mozliwosc dodania 5 punktow posrednich i ich posortowania wedlug kolejnosci mijania. Potem wybierasz opcje przeliczenia trasy jeszcze raz.

 

 

jak nazywa się opcja dodania 5 punków pośrednich w celu skonfigurowania innej niż 3 proponowane opcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...