Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

Może to off top , ale co mi tam . Pojechałem do Gliwic , ale po drodze dosiadł się do mnie kolega z Chorzowa /na szczęście/ :razz: GPS zaprowadził mnie do Zabrza i w pewnym momencie się urwał - teoretycznie byliśmy na miejscu . Po ponownym wpisaniu adresu , okazało się , że mamy jeszcze 12 km w inną stronę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam GARMIN kupiony w ub roku . Minął rok i muszę wykupić nowelizację licencji . Za granicą prowadził doskonale , ale między Chorzowem a Gliwicami zgłupiał . Na Śląsku nie rozróżniał miast - tak jak ja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam GARMIN kupiony w ub roku . Minął rok i muszę wykupić nowelizację licencji .

te bledy wygladaja raczej na brak map a nie samej licencji i tu mnie zaskoczyles - myslalem ze nawet zeszloroczny Garmin to niezla mapka.. ale widac ze w PL nie tylko Subaru nie dba o mapy ale w ogole nawet producenci map PL maja w powazaniu.. To przykre zwlaszcza z tego powodu ze ponoc wiekszosc mapek pewnej swiatowej firmy powstaje niedaleko Wroclawia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz mi się tak zdarzyło . GARMIN świetnie mi się sprawdza za granicą . Po Polsce wolę AUTO MAPĘ . Przekonałem się testując obie wersję w różnych warunkach i tego się trzymam . Mam małego GARMINA , bo używam go w różnych autach . Lepiej jednak zainwestować w GARMINA ZA 1800 zł i mieć więcej funkcji i ostrzeżenia o korkach i objazdach . Na ursynowie jest firma oferująca ogromną ilość różnych modeli i wersji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Może ktoś potwierdzić ta informacje robertta że płytka z Range Rover na Europe działa?

Qrde znowu zaczyna się szukanie czy Rover ma system Kenwooda

echhhh niech to szlag...

Wersja 2009/2010 z Freelandera 2 działa znakomicie......Oczywiście w PL także.

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]A jakie info wyświetla w menu - "Navigation version"? Wchodzi się przez "Navigation Setup".
Wyświetla 2 informacje. Pierwsza to "4400", druga oznacza wersję mapy pewnie czyli "2009 v.1"

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4400 to pewnie wersja sprzętu/softu w Twoim Forku? Chętnie bym to zaczytał u siebie coby sprawdzić czy mój kna3200 nie oszaleje.. Komuś to wkładałeś do Tribeci/Legacy/Outback'a? Dobrze liczy odległości i wyznacza trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4400 to pewnie wersja sprzętu/softu w Twoim Forku? Chętnie bym to zaczytał u siebie coby sprawdzić czy mój kna3200 nie oszaleje.. Komuś to wkładałeś do Tribeci/Legacy/Outback'a? Dobrze liczy odległości i wyznacza trasy?
Nie ma sprawy, jak chesz możemy się gdzieś umówić i sprawdzisz jak działa (na priv). Co do tras i odległości... wczoraj pierwszy raz jechałem na trasie z nim, wcześniej jeździłem tylko za granicą z subarowska nawigacją. Wyznacza trasy prawidłowo (GPMapa jest dokładniejsza, ale to tak samo jak City Navigator z Garmina), odległości też. Jedynie czasy przejazdu są dużo dłuższe niż moje ale on chyba liczy przepisowo.

 

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc jest.. tylko raczej temat nadaje sie do "Jade nielegala" :grin: Wrzuc w google dane z tego pudelka: 86283AG05A subaru

Przekonasz sie jakie to ma pokrycie i ile ma lat.. :grin:

 

Nie sądzę. Ja to widziałem w legalnym salonie z legalnymi samochodami. I pojęcia nie mam czy to co w tajemniczym pudełku ale na wyświetlaczu. Wedle informacji mapa jest całkiem ok. Oczywiście nie tak jak garminy czy auto mapy etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy tu kogoś z Gliwic albo okolicy?

szukam jakiegoś kumatego w image (alcohol itp.)

za chiny nie mogę wypalić płytki :sad:

maniek dostałeś plik *.img do Garmina? Napisz dokładniej co to jest bo chyba znam rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mamy się czym pochwali Ibex, prawda..? Chociaż fakt - na Forku ta mapa z Landa wygląda i działa super.. w Tribece jedynie pokazuje mapę - operacje navi powolne i wywala się.

Drugie podejście - "testowe" wgranie softu 4400 z Forka do Tribeci US? Zobaczymy co wyjdzie :lol: oczywiście soft musi być z auta EU żeby cokolwiek w PL działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi

złote myśli

dobre

 

egal

napisze o co biega

najwyżej mnie wywalą :roll:

 

mam najnowsze mapy LR cala Europa 2009/2010 pasujące do Kenwooda KNA-DV320

podzielone na małe pliki i zapakowane

mam Alcohol 120 i Clone DVD

nagrywarkę DualLayer i płytki DVD DL

ale za chiny nie mogę tych plików sklecić w jedno

żeby to wypalić :evil:

 

czyli mały duży problem :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w Outbacku MY05 używam mapy Toyota/Lexus. Jedyny minus to taki, że nie mogłem zmusić do czytania komunikatów. Natomiast prezentacja mapy, liczenie trasy itp działa w porządku. Jedyna uwaga to taka, że w opcjach nawigacji należy kliknąć jako teren przeszukiwania PL (bo domyślnie jest UK tylko).

 

Mape można kupic w Toyocie lub znaleźć w inny sposób. W pewnym popularnym szwedzkim serwisie internetowym na przykład. Dane dotyczące mapy: DVD Part numbers: 86271-0W092, 86271-60W392, E11 Europe East

 

mam najnowsze mapy LR cala Europa 2009/2010 pasujące do Kenwooda KNA-DV320

podzielone na małe pliki i zapakowane

mam Alcohol 120 i Clone DVD

nagrywarkę DualLayer i płytki DVD DL

ale za chiny nie mogę tych plików sklecić w jedno

żeby to wypalić :evil:

 

czyli mały duży problem :???:

 

podzielona na małe pliki? W celach edukacyjnych założyłbym, że trzeba wypakować z archiwum aby otrzymać duzy plik *.iso oraz mniejszy *.mds bodajże. Następnie za pomocą ImgBurn na przykład spróbować...

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak

aleeee :arrow:

np. mapa ost jest podzielona na 4 pliki i każdy spakowany

jak to rozpakuje to otrzymuje 4 x pliki Image każdy po 663,970KB

jak je znowu Alcoholem potraktuje to mam zawartość pliku Image

tylko ze we wszystkich 4 jest to samo :shock: dlaczego :?: :?: :?:

myślałem ze to pootwieram i stworze 1 plik a potem wypale

ale to chyba cosik nie tak

za proste żeby było prawdziwe :wink:

ohje

qrwa nie qmam jak to funkcjonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to rozpakuje to otrzymuje 4 x pliki Image każdy po 663,970KB

jak je znowu Alcoholem potraktuje to mam zawartość pliku Image

tylko ze we wszystkich 4 jest to samo

Ibex, podpowiedz Mankowi jak to powinno wyglądać..

Skleić to trzeba tym samym czym się pocięło - kiedys chyba w takich zabawach wykorzystywałem dyski wirtualne - ale lata temu więc o detale nie pytaj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek nie wiem dokładnie co masz w tych spakowanych plikach ale ... Po pierwsze mapa LR jest na 4-ch płytkach. Każda płytka obejmuje rożny obszar EU ale wzajemnie się one zachodzą na siebie. Chodzi o to, że np jak chcesz jechać z Polski to wraz z mapą PL na jednej DVD sa Czechy, Niemcy, Austria itd... Południe Europy jest na innej płytce ale tez zwiera ona D itd. itp. Jeżeli masz 4 spakowane poliki to one w zawartości sa BARDZO PODOBNE. Więc należy je po prostu wgrać na 4 płytki DVD, i będziesz miał całą mapę EU.

 

Pozdrawiam

Ibex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

dziękuje za pomoc

temat rozgryzłem :razz:

qrde nie zauważyłem

ze to ISO powstaje ze wszystkich plików

po prostu przy rozpakowaniu automatycznie

się rozpakowują każdy po kolei

a ja DEPP otwierałem każdy z osobna :oops:

dlatego miałem 4 identyczne ISO

 

teraz mogę potwierdzić

Landrover Europe East na 100% działa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...