Skocz do zawartości

Nawigacja.


Amero

Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

Komputer nawigacji to Kenwood KNA-DV3200 + antena-GPS

+ opcja TMC KNA-TM320 (odbiera sygnały RDS z radia o korkach na drodze , ostrzega i proponuje alternatywny objazd)

Touch Panel-Monitor to tez Kenwood

osłona monitora to cześć Subaru bodajże nr.katalogowy 66130SA000ML (ale pewny nie jestem)

 

pozdr

maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Komputer nawigacji to Kenwood KNA-DV3200 + antena-GPS

+ opcja TMC KNA-TM320 (odbiera sygnały RDS z radia o korkach na drodze , ostrzega i proponuje alternatywny objazd)

Touch Panel-Monitor to tez Kenwood

osłona monitora to cześć Subaru bodajże nr.katalogowy 66130SA000ML (ale pewny nie jestem)

 

pozdr

maniek

 

dzieki wielkie maniek

myslisz ze da rade spasowac oslone do konsoli gornej tam gdzie jest schowek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a ja sobie ten ekranik mam zamiar wykorzystać do dodatkowych celów.

Planuje go spiąć z SBC plus interface i soft aby pokazywał np 3 wskaźniki AFR BOOST i coś tam jeszcze wyciągane z komputera samochodu. Ktoś wie jaki std interface ma złącze w subaru?

 

i po przełączeniu z powrotem zegarek bo na razie do tego służy. Navi używam jak jadę gdzieś dalej.

 

Pytanie jest jedno czy znajdę na to czas bo ostatnio to mi go non stop brakuje oraz czy będzie mi się chciało...

 

pozdro

 

p.s.

Do almery zrobiłem i fajnie było podglądać parametry kompa online. Od razu wiedziałem, na jakich stacjach tankować bo niedługo po zatankowaniu zmieniał się kąt wyprzedzenia zapłonu :D i to, że mój CAI prawnie nic nie dawał bo zmiany w odczycie z przepływki były minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Do tej pory tylko czytałem Wasze porady bez logowania. Przy okazji dzięki, bo poradziłem sobie z nieprzyjemnym szumieniem bocznej szyby, a wystarczyło przygiąć lusterko.

Teraz postanowiłem się zalogować żeby dać też trochę od siebie w temacie nawigacji.

 

Zaznaczam, że nie mam zamiaru nikogo reklamować, piszę bo może to zainteresuje kogoś, a ja dwa lata tego szukałem...:

Mam w Forku zainstalowane urządzenie typu palmtopbox zamiast czytnika DVD i podpięty wbudowany ekran dotykowy. Jest na systemie Windows więc działa większość programów nawigacyjnych i innych rzeczy.

Testuję od tygodnia i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocho, Daj mi na PW co tam montowałeś, jaka firma i model

A czy to jest tajemnica/naruszenie regulaminu napisać co to za rozwiązanie.

Brzmi i wygląda ciekawie, więc może jeśli Mocho byłby chętny szerzej się podzielić odkryciem to warto byłoby to na forum umieścić.

Może wreszcie to jest to?

Rozumiem, że na gwarancji to robi się to na własne ryzyko, ale po..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że mogę napisać ale jak podałem link do filmu gdzie jest nagrane jak to wygląda to zostałem szybciutko wykopany. Chyba ktoś myślał, że diabeł to jakiś wcielony, a to prawda jest.

 

PS Mopi nie wiem czy poszło na PW to co Ci napisałem bo nie mogę znaleźć przycisku wyślij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że mogę napisać ale jak podałem link do filmu gdzie jest nagrane jak to wygląda to zostałem szybciutko wykopany.

Hmm...

Ale dlaczego? To działalność konkurencyjna dla SIP czy co, bo nie bardzo rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale konkretnie co chcecie wiedzieć?

Ja mam u siebie zainstalowaną orginalną Automapę w wersji 5.3 i hula aż miło. Ekran dotykowy działa, a jak idą komunikaty nawigacyjne to radio gra tylko na tylnych głośnikach. W związku z tym że czyta pendrive nie ma problemu z wrzuceniem najnowszych fotoradarów.

Acha stary dobry niebieski zegarek dalej działa! Chyba by mi go brakowało.

 

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 7:57 pm ]

Ja myślę że przyczyną wykopania było to, że informatyk który to zamieścił robi inne rzeczy na Allegro niezwiązane z tematem i ktoś to obejrzał i pomyślał że reklama i wywalił post z automatu - mam nadzieję oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale konkretnie co chcecie wiedzieć?

Co to za urządzenie, jak podłączyć (ewentualnie u kogo, kto nie zepsuje jeśli to wymaga użycia czegoś wiecej niż młotka i śrubokręta) i ile to kosztuje...

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie robię, byłem tylko królikiem doświadczalnym, no może nie ja ale Forek był więc co do ceny nie jestem wyrocznią pytajcie u źródła ale napewno dużo taniej niż Garmin i ma możliwiści Palmtopa (filmy, MP3).

Instaluje to wszystko firma Paco (paconavi.pl) wraz z informatykiem który im pomaga. U mnie walczyli z podłączeniem 5 godzin, ale teraz to podobno kwestia godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Bardzo potrzebuję pomocy w sprawie wyboru nawigacji. NIe mam zielonego pojęcia o tym ustrojstwie a muszę kupić w ciągu dwóch dni na prezent. Wiem że w kręgu zaintereswoania były dwa modele:

NAVROAD NR411

NAVIGON 2110 max

Głównie na Polskę, który lepszy,lepsze mapy, możliwośc wgrywania map, więcej funkcji, bajerów itd.

Wszystkie opinie miel widziane aby szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam.

Panowie czy cos drgnelo w sprawie mapy PL ?

Pozdrawiam

 

niestety nie :evil:

 

rozmawialem w zeszlym tygodniu z Warsztatem w Köln

i gostek cos przebakiwal ze niby bedzie.....bla bla bla

no wiec zadzwonilem do centrali Subaru w Friedbergu

ale tam totalny blackout

nikt nic nie wie

jedynie co sie dowiedzialem ze mapy sa uaktualniane srednio co 2 lata

czyli musimy czekac do 2010 :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
I jak Grzech to wygląda wg Ciebie?

Na razie sukces połowiczny. Historia się jeszcze toczy powoli i z potknięciami niestety. Opiszę jak zakończę i wszystko będzie działało jak trzeba. Na razie nie wygląda to tak, jak oczekiwałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

qrde,

szukalem ale poza amerykanskim forum Tribeca i Legacy nic nie znalazlem

http://www.sb9t.com/forums/showthread.php?t=635

numer niby sie zgadza

ale wydaje mi sie ze to raczej mapy na USA :???:

...data by info USA 2003....2005...

 

moze ktos z Polski dryndnac do tego gostka?

za chiny nie moge sie dodzwonic :evil:

517202536

napisal mi wprawdzie maila

ale nic konkretnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...